Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZOPO ZP998

Hozzászólások

(#251) frutti2 válasza Kristof9094 (#248) üzenetére


frutti2
csendes tag

Én rendelte szilikontokot és teljesen jól használható.

P.M.4500

(#252) fpy_ válasza Cifu (#249) üzenetére


fpy_
aktív tag

Kínából rendeltem, vissza semmiképpen nem küldöm, korábbi felefonom kábele egész könnyen belecsúszik, használom azzal. Köszi.

(#253) Kristof9094 válasza frutti2 (#251) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Ilyet? :)

http://www.muszakibazar.hu/ZOPO-ZP998-szilikon-tok-4-szinben-d1056.htm

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#254) frutti2 válasza Kristof9094 (#253) üzenetére


frutti2
csendes tag

igen.

P.M.4500

(#255) Cifu


Cifu
nagyúr

GPS kabaré, harmadik felvonás, első szín.

Kiderült, hogy teljesen rossz helyen kerestem a GPS antennát, az valójában (a képernyőre fordított) telefon jobb felső részén van. Óvatosan nekiálltam szétszedni a telefont, hát, nem volt gyalogalopp (azért összerakni még nehezebb, a gombok megfelelő behelyezése sziszifuszi munka volt). Az első eredmény (megint) elég jónak tűnik, de hogy mi lesz belőle... azt nem tudom, holnap tesztpróba... :D

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#256) Skot78 válasza Cifu (#255) üzenetére


Skot78
tag

Na csak igazan volt...valamennyire :D De orulok a sikernek! :)

(#257) Cifu válasza Skot78 (#256) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nincs nagy siker.... :(

Továbbra is lassan frissít a GPS, és jó 20-30 méteres körben szórja a pozíciót....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#258) Skot78 válasza Cifu (#257) üzenetére


Skot78
tag

Az a baj, hogy a kinaiak tenyleg mindenen probalnak sporolni osszeszerelesnel, akar 5 centert is hajlamosak kihanyi dolgokat, vagy gyengebb minoseget beszerelni.

Illetve a rom is...nincs kioptizva altalaban.

Az en Inew i2000 (MyAudio q508) telomban konkretan ez a GPS antennanak csufolt valami egy kis rezdarab volt a keszulekhazon belul (!!!) szoval nem sok eselye volt szegenynek.

Szerencsere a keszulek hatso reszen a battery cover alatt nagyjabol latszott a formaja a tervezett gps antennanak (mert a forma is szamit ha jol tudom).

Szoval ontapados fem foliabol vagtam oda uj antennat , tul kep 3x meretu lett...Es mukodott is...Nem lett egy profi cucc igy sem de a pontossag 8m-re lement, a kapcsolodas meg kb 10 mp-s lett, persze nagy hazak kozt szuk utcaban nem...

Szoftveres iranybol ket tamadas ala vettem: Mobiluncle tools es FasterGPS. A masodik nem bonyolult.

A mobiluncle tools-ban meg az MTK engineering mod alatt a location based servicesben kell turkalodni (azert nem tudom mert nincs elottem...az enyem sajna feladta a harcot...nem birta azt a 4-5 leejtest :( )

EPO bekapcsolva, AGP-esnel meg a restartot fullra kell allitani es van egy opcio valami ilyesmi: "Clear aiding data first" vagy vmi ilyesmi.

Nekem ezek egyutt mukodtek nagyjabol. Remelem segitenek neked...

Fontos: a Mobiluncleban is van gps fix a fomenuben, azt ne hasznald mert a gps.cfg-t visszaallitja asiai kontinensre :)

Harcra fel a gps szignalert! :)

(#259) lnagypet válasza fpy_ (#252) üzenetére


lnagypet
újonc

Sziasztok !
Mennyi vámot/ÁFÁT nyomtak rá a kinából rendelt telódra?

(#260) Cifu válasza Skot78 (#258) üzenetére


Cifu
nagyúr

Megpróbálom a szoftveres javaslatokat, az MTK Engineerben a powergps be volt kapcsolva, most kikapcsoltam...

Meglátjuk...

lnagypet: Vám nincs telefonokra, 27% áfa az viszont van...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#261) Baritone


Baritone
tag

A segítségeteket szeretném kérni, egy megoldást keresve!

Van egy telefon 32 gb-os belső tárhellyel. ebből 29 gb látható, amiből 1,5 gb a data tárhely, amire mennek az  appok, és fennmaradó 27,5 gb a médiának fenntartott tárhely (fotók, zene, filmek ilyesmik).
A preferált mentési hely - amin nem is tudok változtatni a menüben - a 1,5 gb-os. Tehát, ha leszedek egy appot, akkor automatikusan ide a 1,5 gb-osra telepíti.

A kérdés az, hogy hogyan tudom elérni azt, hogy azok az appok, amiket sd kártyára lehetne menteni (ami nincs a telóba, mert 32 a belső saját tárhelye), át tudjam tenni a 27,5 gb-os helyre. A clean master, és a titanium is jelzi, hogy vannak olyan appok bőven, amiket áttehetnék az sd-re. Na ezeket szeretném valahogy sd hiányában a médiáknak kijelölt 27 gb-osra tenni!

Van erre megoldás? tudnátok segíteni? a 1,5 gb-os helyen még van 450 mb szabad, de lassan be fog telni az is. Röhej, hogy van 27 gb a telóban és nem tudok telepíteni oda semmit. Zopo zp980

(#262) Skot78 válasza Baritone (#261) üzenetére


Skot78
tag

Probald meg ezt:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.buak.Link2SD&hl=hu

(#263) CSAVI38 válasza Cifu (#260) üzenetére


CSAVI38
tag

na mire jutottál a gps-sel? Egyébként tegnap nekem is meghülyült, össze vissza dobált több száz méterrel, és ami a legjobb gps statussal folyamatosan minuszos magassági értékeket mutatott. Az egész azért furcsa, mert mellé tettem a sensation és az a gps status szerint kevésbé pontos (kevesebb műholdat lát és csak 7-8 méteres accuracy) és mégis pontosabban mutatja igo-ban a pozicíót. Azt is megnéztem, hogyha állok, akkor a pötty sensationnal egyáltalán nem ugrál, zopo-nál meg olyankor is kismértékben ugrál a pozíció. Lehet valahogy a tűréssel van a gond, vagy a pozició frissítéssel Azt is megfigyeltem, hogy igo-ban sokszor kanyarodáskor, olyan mintha jel túlfutna a pozíción, majd szép lassan visszaáll a tényleges helyre. Tegnapi összevissza működés után ma megjavult és jól mutatott, de pl kanyarodáskor, igaz kisebb mértékben, de még mindig jelen van a túlfutás, nem tudom a felhős idő mennyire befolyásolja ezt.

(#264) Cifu válasza CSAVI38 (#263) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jelenleg feladási határon vagyok. Bármit csinálok, katasztrófa...

A véleményem az, hogy valamiért dobálja a jelet, de nagyon. Hiába ír ki a YGPS 4-5-6 méteres pontosságot, ez valami finomhangolt érték lehet, mert miután megvan a GPS jel, szépen egyre és egyre pontosabb lesz, holott elviekben ennek nem így kellene működnie.

35$-ért (+ÁFA) lehet kapni külső Blutooth GPS-t. Viszont akkor meg öntökönszúrás esete... miért nem költöttem ennyivel többet a ZP998-ra, és vettem egy Nexus 5-öst vagy LG G2-őt? :W

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#265) CSAVI38 válasza Cifu (#264) üzenetére


CSAVI38
tag

Hát ahogy a lg g2 fórumot meg note 3 fórumot olvasom, akkor még idegesebb lennél, hogy még több pénzért vettél olyat aminél valami nem kóser, sajnos én még olyan telefont nem láttam, amin minden szuper lenne. Lehet ez még javulni fog, de megértem, hogy idegesít főleg ha sűrűn használnád a gps részt, nekem is fontos, hogy az jó legyen. Mondjuk nekem még elfogadható kategóriában van. A fastergps-t kipróbáltad?

(#266) Cifu válasza CSAVI38 (#265) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az volt a tervem, hogy kiváltom a jó öreg Wayteq navigomat vele, de ez most nem játszik az adott feltételek mellett. Nagyon nagy gond nincs, előveszem a Wayteq-et, és használom...

Csak ugye az ember nem ugrik ki a bőréből az örömében, ha az eredetileg eltervezett dolgot nem tudja végrehajtani... :DDD

A többi téren (sebesség, képernyő, böngészés, fotózás, aksi) igazság szerint bőven elégedett vagyok. Szóval együtt fogok élni tovább a ZP998-asommal, ám ez olyan, mint az ideális barátnő: 1.: legyen szép, 2.: legyen okos, 3.: ne legyen hisztis - és most válasz a háromból kettőt. ;]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#267) Skot78 válasza Cifu (#266) üzenetére


Skot78
tag

Van egy olyan cucc a droidban, hogy fused location...Ez elvileg osszedobja a wifi a gps es az agps altal adott ertekeket es ez alapjan pontosit...

Ezzel itt vmi gond van ebben a romban szerintem.

Remeljuk rom updateval majd javul a helyzet, sztem ez inkabb csak szoftver problema.

Probald meg meg a FasterGps-t elmeletileg eleg sog dolog atalithato benne, dobok egy sajat configot ha adsz egy mail cimet privatban.

(#268) Cifu válasza Skot78 (#267) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szép lenne, ha sima szoftveres hiba állna mögötte, de kétlem, hogy ilyen jellegű problémám lenne. Főleg, hogy saját bevallásuk szerint Csavi38 és Thibaby esetében gyárilag se volt semmi gond. Nálam meg lassan már a kernelt hackelem és könyékig a telefon beleiben turkálok, de így se történik semmi előrelépés...

Ja, de, amióta leszedtem a hátpanelt és visszaszereltem, azóta a nyomorgatásra recseg-ropog a telefon alsó fele, holott eredetileg sehogy sem tudtam eféle zajokat kicsikarni belőle... :O

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#269) Konyika


Konyika
senior tag

Sziasztok!

Másik fórumból néztem át!

Nem okoskodni akarok, de több telefonnál is azt írják, hogy a GPS és az NFC antenna az egy és ugyanaz.
Próbáltátok a hátlapot helyesen felhelyezni, hogy az NFC is rendesen érintkezzen?

Csak egy tipp, nagyon ne oltsatok le!

[ Szerkesztve ]

(#270) Cifu válasza Konyika (#269) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én az iNeW V3 topicban olvastam először a megosztott GPS/NFC antenna tapasztalatokról, így rögtön ki is próbáltam a saját telóm esetében. Természetesen nem volt változás a térerőben. Tessék, ilyen a GPS adás most hátlap (és NFC antenna) nélkül, a szabad ég alatt:

A másik dolog pedig az, hogy ha leveszed a hátlapot, a telefon jobb felső részén lehet olvasni egy olyat, hogy WIFI/GPS - SPD (itt lakik a GPS antenna):

Arról pedig már raktam be alant képeket, hogy is néz ki a hátlap túloldalán az antenna két érintkezője.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#271) Konyika válasza Cifu (#270) üzenetére


Konyika
senior tag

Igen láttam a képeket, csak egy tipp volt! :)

(#272) Skot78 válasza Cifu (#270) üzenetére


Skot78
tag

En a pozicio ugralasra gondoltam...de igy mar sajnos tenyleg kicsit arnyaltabb a helyzet...

(#273) tihibaby


tihibaby
senior tag

Srácok véletlenül sikerült valahogy kitörölni a fiókkezelőt,vagyis a GoogleLoginService.apk-t,ami olyan nagy gondot nem okoz /pill,de a Play áruházba néha nem akar feljelentkezni.
Persze tudom,ez az .apk pont erre szolgál,ergo nem meglepő.
Hogyan tudnám újra feltelepíteni,a komplett rendszer újrarakása nélkül? :F

(#274) tihibaby válasza tihibaby (#273) üzenetére


tihibaby
senior tag

Oké,megoldottam! :C

(#275) dobostorta


dobostorta
tag

Nektek is van a telefon kijelző üvegén a hangszóró fölött egy pici kis "dudor". (olyasmi mint a hátlapon a hangszóró lyukak közepén lévő dudor, csak kisebb)

Nem zavaró, csak kíváncsi vagyok, hogy ez valami jelölés, vagy "anyaghiba". :D

(#276) frutti55 válasza dobostorta (#275) üzenetére


frutti55
csendes tag

Én nem látok ill. érzek semmiféle "dudort" a készüléken, de lehet dagadtra verem a gps miatt.

Próbálta már valaki külső gps vevővel? Én igen, de nem kapcsolódik a vevőhöz bt-vel, csak felismeri. Programmal, Bluetoth Gps, látom a müholdakat, de a navigációk nem. igo csak keresi a külső vevőt, de nem találja. Lassan feladom és eladom..

(#277) CSAVI38 válasza Cifu (#270) üzenetére


CSAVI38
tag

Megnyugtatlak, már ha ez megnyugtató, hogy városban sűrűbb utcák esetén nekem is összevissza ugrál a gps pozíció, így nem igazán alkalmas navigálásra. Nem tudom mitől van ez, mert a jel nálam is folyamatos és 7-8 holdat látva 5-6 m pontosságot ír. Ráadásul össze vissza változik, hogy mennyire jó, van amikor pontosan mutat és van amikor 1-3 utcával arrébb mutat. Úgy látszik ez ilyen:)

(#278) dobostorta


dobostorta
tag

Valaki használ a telón SIP klienst, vagy a MobileVOIP appot?
Mert nekem egyikkel sem sikeült normális hangminőségű hívásokat lebonyolítani, eltorzítják a hangom, vagy nagy visszhang van.... :W

(#279) szaboge


szaboge
csendes tag

Sziasztok!
A GPS problémák nálam is jelentkeznek, ugyanezekkel a tünetekkel.Néha szuperül működik a navi,néha meg dobál össze-vissza úgy, hogy közben 7-10 holdat használ (igo).Kűlső GPS-szel jól működik, a Bluetooth GPS nevű progit használva (playen fenn van, igyenes).A programban az Enable Mock GPS Provider opciót ki kell pipálni, ill. a rendszerbeállításoknál a fejlesztői lehetőségeknél a Helyutánzatok engedélyezésénél szintén pipa!Így belső GPS-nek látja a navi (és más programok is) és tudja használni.

(#280) wyattthoearp válasza szaboge (#279) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Szia!
Leírnád kérlek, hogy pontosan milyen gps-modulod van?

(#281) szaboge válasza wyattthoearp (#280) üzenetére


szaboge
csendes tag

Egy Blumax GPS 710 bluetoothos külső modul.Még 2008 elején vettem az akkori nokia 6120c telómhoz.Most előástam a fiók mélyéről és működik.

(#282) frutti55 válasza szaboge (#279) üzenetére


frutti55
csendes tag

Köszönöm a beállításokat, már működik a külső vevő.
Megmentetted a készülékemet az eladástól!
/Azért jobb lenne ha a sajátja is használható lenne, de majd talán egy másik frissítés/ :R

(#283) Hopsza


Hopsza
csendes tag

Sziasztok.
Teljesen nem érthető,hogy a navigáció miért nem működik Sygic,Waze:
'is denied to obtain your current position"ezt írja a nyavalyás,pedig minden hozzáférés be van kapcsolva. :W

Isten megteremtette az embert,minden mást Kína gyárt!

(#284) Skot78 válasza Hopsza (#283) üzenetére


Skot78
tag

Mobiluncle toolsba menj be es ellenorizd hogy a gps aktiv e...Anno az en telomon hiaba kapcsoltam be a beallitasokban, kulon mindig be kellett kapcsolnaom az engineering mode-ban is

(#285) wyattthoearp


wyattthoearp
aktív tag

A gyári rommal kapcsolatban volna pár kérdésem hátha valakinek van valami ötlete.
A wifi nem kapcsolódik fel ismert hálózatokra addig, amíg a kijelzőt be nem kapcsolom. Utána már nem szakad le, de bosszant a dolog.
A másik, hogy a gmail kliens egyből kifagy amint csatolmányként hozzáadok a levélhez egy képet. Ha a frissítéseit eltávolítom a gmailnek, akkor jó, deaz új felület jobban tetszik. Hiába állítom be az átlátszó értesítési sávot, rá sem bagózik, ugyanolyan fekete mindíg.

(#286) Cifu válasza wyattthoearp (#285) üzenetére


Cifu
nagyúr

Melyik gyári ROM? A 20140106, vagy a 20140218? Mondjuk nálam egyik sem csinált ilyet. De meg lehet próbálni egy másik ROM-ot, esetleg egy custom ROM-ot.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#287) wyattthoearp válasza Cifu (#286) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

A 0218 van fenn.
Custom romból van olyan amivel megy a gravity box? Vagy melyiket érdemes most felrakni?

(#288) CSAVI38 válasza wyattthoearp (#287) üzenetére


CSAVI38
tag

A gravity box egyikkel sem működik, mert 6592-vel még nem megy. A wifi azért nem megy,mert van egy olyan beállítás, hogy alvó módban kikapcsolja a Wifit, azt kapcsold ki.

(#289) wyattthoearp válasza CSAVI38 (#288) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Nem keverem az anomáliákat a wifi alvás irányelvével. Természetesen mielőtt írtam az alapdolgokat végigpróbáltam.
Hallottam egy custom romról, amiben megoldották a gravity boxot, az lehet, hogy érdekelne.

(#290) Cifu válasza wyattthoearp (#289) üzenetére


Cifu
nagyúr

Marsapat Romja az, de úgy tudom az sem tökéletes...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#291) CSAVI38 válasza Cifu (#290) üzenetére


CSAVI38
tag

Ha jól láttam te fluffy romot használod, az 1.08.1 update csak simán fel kell rakni twrp-ből wipe nélkül?

(#292) Cifu válasza CSAVI38 (#291) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen. v 1.08.1-es van fent, a TWRP-ben a data, cache és dalvik cache wipe-ot kell beállítani (System-et már nem kell, én e nélkül csináltam, de ha biztosra akarsz menni, azt is lehet).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#293) CSAVI38 válasza Cifu (#292) üzenetére


CSAVI38
tag

és előtte fenn kell lennie a 1.07-nek vagy mehet egyből ez?

(#294) Hopsza


Hopsza
csendes tag

Ok. beállítások-biztonság-alkalmazások ellenőrzése pipa le,és működik a Waze,mennyire pontosan azt nem tudom most kipróbálni,de legalább megtalálta,hogy hol vagyok.
Ha valaki ugyanígy járna....

Isten megteremtette az embert,minden mást Kína gyárt!

(#295) Cifu válasza CSAVI38 (#293) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem 1.07 volt fent előtte, de szerintem simán mehet egyből. Ha biztosra akarsz menni, akkor még a System Wipe-ot is toljad el telepítés előtt / után, de szvsz itt már nem kell (az 1.07-nél még erősen ajánlott volt).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#296) CSAVI38 válasza Cifu (#295) üzenetére


CSAVI38
tag

ok. kösz

(#297) dobostorta


dobostorta
tag

Nektek működik az iránytű a gyári 0218-as romban navi-s appokban?
Mert nekem se a Google Térkép, se a legfrissebb Sygic sem kezeli, csak az alapján mutatják, hogy merre nézek, hogy merre haladok. De pl. gyalogosan jó lenne, ha működne.
A "Compass" nevű gyári kínai nyelvű iránytű appban tökéletes...

(#298) Cifu válasza dobostorta (#297) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ugyanezt tapasztalom én is, de ROM-tól függetlenül... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#299) dobostorta válasza Cifu (#298) üzenetére


dobostorta
tag

Van még jó pár bug a legfrissebb ROM-ban :W
Egyébként nekem is használhatatlan a GPS navigációra.
Egyelőre maximum gyalogosan használható, ott pontos, de mozgó járműben ugyanolyan tré, mint az MTK6589.
De furcsa, hogy külföldi fórumon vannak akiknek tökéletes....

(#300) Cifu


Cifu
nagyúr

Májusban várható, hogy az MT6592-es SOC-al szerelt ZOPO telók megkapják a KitKat frissítést.

Forrás

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZOPO ZP998
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.