Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZOPO ZP998

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

A ZOPO ZP998 a fiatal tigris ZOPO (2012-ben alakult a cég) csúcs telefonja, amivel az első "valódi 8 magos mobiltelefon" címre tört.

Főbb adatai:

Képernyő: 5,5"; 1920x1080 (FHD) felbontás, IPS panel, Gorilla Glass 2
SOC: MediaTek 6592, 8 magos, a magok órajele max. 1664 Mhz, a GPU egy Mali-450 MP4
Memória: 2 GB RAM, 16 GB háttértár (elsődleges (belső): 3.94 GB, másodlagos (sdcard0): 9.55 GB)
Akkumulátor: 2400 mAh, 3,7V, Li-Ion
Kamera: 14 MP fő kamera, autófókusz; 5 MP másodlagos kamera
Telefon képességek: 2 SIM (1 normál és 1 micro) dual sim dual standby módban, 2G: GSM 850/900/1800/1900 Mhz, 3G: WCDMA 850/900/2100 MHz
Adatkapcsolat: GPRS, EDGE, HSPA+
WiFi: WiFi Hotspot, Wifi 802.11 b/g/n
GPS: GPS + AGPS (csak az amerikai GPS rendszerrel működik, az orosz Glonass-t nem látja)
Egyéb tulajdonságai: NFC, OTG, OTA, Air Gesture
Színek: Fehér és fekete

Android verzió: 4.2.2 (a 4.4 valamikor 2014 Q2-ben várható)

A gyártó honlapja
Litván Zopo dealer
ZP998 ROM-ok @ needrom.com
ZP998 topic @ XDA

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) tihibaby válasza Cifu (#1) üzenetére


tihibaby
senior tag

Akkor a működőképes (saját,és egy fórumtárs telefonján megcsinálva) root/cwm leírást összerakom,de inkább twrp lesz az jobban látható,kezelhető.

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Egy gyors leírás a gyári ROM rootolásához (sem CWM, sem más külön trükk nem kell hozzá), forrás az XDA ZP998-as topicja:

1.: Töltsük le a Framaroot 1.91-es verzióját
2.: Az fájlt másoljuk fel a telefonra (USB-n a legegyszerűbb, de ki hogy szeretné).
3.: A beállításokban állítsuk át a nyelvet angolra (fontos!) - Beállítások -> Nyelv és bevitel -> Nyelv
4.: Engedélyezzük a nem megbízható app-ok telepítését:
Beállítások -> Biztonság -> Ismeretlen források (pipa)
Beállítások -> Fejlesztői lehetősége -> USB hibakeresés (pipa)
Beállítások -> Fejlesztői lehetősége -> Helyutánzatok engedélyezése
5.: Futtassuk a Framaroot-ot (pl. a gyárilag fent lévő fájlkezelővel)
6.: Ha feltelepült, futtassuk. Fent a "SuperSu" legyen kiválasztva, alul a három közül a "Barahir".
7.: Reboot-oljuk a telefont.
8.: A SuperSu-t ne frissitsük!

Készen vagyunk, a telefon root-olva van.

tihibaby: Ok, várjuk! :D

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) tihibaby válasza Cifu (#3) üzenetére


tihibaby
senior tag

Nekem ezzel nem sikerült,hol root-olnak jelezte,hol nem,de inkább nem! :DDD

Mindjárt megpróbálom,röviden tömören.

[ Szerkesztve ]

(#5) CSAVI38 válasza Cifu (#3) üzenetére


CSAVI38
tag

igen, sajnos ez nem az igazi, mert írták több fórumon is hogy az SU frissítésekor elszáll, én is elöször ezzel csináltam, de aztán a problémák matt inkább megcsináltam flash tool és cwm segítségével

(#6) CSAVI38


CSAVI38
tag

Énez alapján csináltam:
http://youtu.be/K9sYwbwLBAY

Rootolás és biztonsági mentés.
Rootolást végezheted magad vagy egy olyan ROM letöltésével ami a ROOT-on kívül más változatást nem tartalmaz.
Prog ramok amikre szükséged lesz, lehet:
USB VCOM driver:
http://www.4shared.com/rar/THPrHzDxce/USB_VCOM_Driver.html
vagy
http://www.4shared.com/get/qM8hDW5u/zopo_usb_drivers.html
Zopomobileshop-os STOCK gyári firmware 20140106-i
http://www.4shared.com/rar/cF-QttD0ba/ZP998_zopomobileshop_140106.html
Cwm 6030 recovery,
http://www.4shared.com/file/Hs8vD5Svce/recovery6030.html
Root patch ZIP (998root_darecovery.zip):
http://www.4shared.com/zip/Y1GZQ5_yce/998root_darecovery.html
Flashtools SP_Flash_Tool_v5.1348.00 verzió
https://www.dropbox.com/sh/b47381hmc07tz3i/fopTfVYn2a/Flashtools

A rootolás menete (minden benne van a videóban, de azért röviden leírom):
- Telefonra külső sd kártyára másoljuk fel a gyökerébe a 998root_darecovery.zip fájlt (KIBONTÁS NÉLKÜL!!)
- Ezután kapcsoljuk ki a telefont és vegyük ki az akkumulátort
- Ezután a videó szerint lépjünk be a használt pc vagy laptop windowsos eszközkezelőbe.
- Dugjuk be a számítógép usb-hez csatlakoztatott usb kábelt a telefonba. Ekkor hang kíséretében megjelenik pár másodpercre az egyéb hardverek között a preloader mtk65xx felirat, mielőtt eltűnne jobb egérgombbal klikkeljünk az illesztő program frissítése gombra és kattintsunk az illesztő program keresése számítógépen opcióra. (ha eltünik mielőtt rányomnál akkor húzd ki majd csatlakoztasd újra a telefont.
- Értelemszerűen keressük ki a letöltött és kibontott usb vcom driver mappát és telepítsük a vezérlőt. Ezek után már a Flash Tool program fel fogja ismerni a telefont.
- tömörítsük ki valahova a Flash Tool programot (én a fenti verzióval csináltam). Tömörítsük ki egy mappába a zopombileshoppos 20140106 gyári romot.
- Másoljuk be ebbe a mappába és írjuk felül a letöltött 6030 recovery fájlban lévő recovery.img fájlal az ebben a mappában lévő recovery.img-t
- Indítsuk el rendszergazdaként a Flash Tool alaklmazást.
- Tallózuk be a második sorba a zopomobleshop mappájában lévő scatter.txt fájlt.
- Szedjük ki az összes pipát, CSAK A RECOVERY és a BOOT .IMG PIPA MARADJON BENT!!!!!
- nyomjunk a download gombra. ekkor pár másodpercünk van arra, hogy csatlakoztassuk az akkumulátor nélküli telefont. Ha jól csináltuk elindul a letöltés. Először piros, majd lila, végül sárga színnel végigmegy egy csík és a folyamat végén megjelenik egy négyzetben egy nagy zöld pipa. Nem kell megijedni ha hibaüzenet jön fel van amikor nem megy elsőre. Ekkor huzzuk le a telfont, nyomjunk megint egy dowload-ot és dugjuk fel megint a telefonnak a kábelt VIGYÁZZ, HOGYHA A FLASH MÁR FUT, AKKOR KÖZBEN NEHOGY LEHUZD VAGY LEKAPCSOLJON A GÉP, MERT AKKOR BRICK, AZAZ TÉGLA LESZ A TELEFONODBÓL
- ha kész, válasszuk le a gépről a telefont, húzzuk le a kábelt.
- Ezek után rakjuk vissza az akkumulátort és csatlakoztassuk töltőre a telefont (ez azért fontos, mert e nélkül nem fog recovery módba belépni nyomógombbal a telefon!!!)
- Nyomjuk meg a hangerőszabályzó gombot felfelé és a bekapcsoló gombot egyszerre a ZOPO felirat feltűnéséig. Ekkor recovery módba megy a telefon és megjelenik egy lista. Ebben a menüben a hangosító gommbal lépkedhetünk fel le és a bekacsoló gombal tudunk belépni a menükbe. Vigyázunk mit nyomkodunk, mert nagyon el lehet rontani a telefont egy rossz mozdulattal!!!!
- Menjünk a második „install ZIP from SDCARD menűre és lépjünk be.
- Válasszuk a chose zip from SDCARD menűt, ha a külső sd-n van a zip vagy válasszuk a choose zip from internal sdcard, ha a belsőn keressük meg a felmásolt 998root_darecovery.zip fájlt és nyomjunk rá. Majd ismét nyomjunk rá az install 998root_darecovery.zip feliratra és várjunk
- A root feltelepül
- Ezután indítsuk újra a telefont. Most már újraindulás után ROOTolt lesz, amit a rootchecker programmal (PLAY-ről tölthető) ellenőrizhteő

(#7) kisdeme85


kisdeme85
tag

írtam már a boltnak,de szeretném tőletek is megkérdezni: játék után,előfordul hogy ledob a hálózatról,meg kiírja hogy nincs sim,elmozdult a sim. Reboot nem mindig segít,hanem akksi ki és meg kell mozgatni a simet. Arra tippeltem hogy túlmelegszik,de van amelyik komoly játéknál sose csinálja,valamelyik gagyinál meg menetrendszerűen ha elindítom,1-2 perc után már cumi van. Ősrégi, 11 éves a simkártyám,de gondolom nem az okozza.

(#8) tihibaby válasza Cifu (#1) üzenetére


tihibaby
senior tag

Hogyan ROOT-olhatjuk a készüléket?
Először is:mindenki csakis a saját felelősségére fogjon hozzá!

A képeket több helyről ollóztam össze,ezért nem passzol pontosan mindenhol,de a célnak azt hiszem így is megfelelnek.

1.Először is töltsük le innen,a hozzávaló file-okat (katt az elemre,és letöltés gomb jobb oldalt alul),egy mappába!

2.Az ADB usb driver.7z file-t bontsuk ki,és a PC-nken az Eszközkezelőben telepítsük fel az USB vezérőknél.

3.Bontsuk ki az Smart Phone Flash Tool-t is,és indítsuk el a mappában található Flash_tool.exe-t.

4.Töltsük be a scatter file-t!

Nálunk nem lesz a PRELOADER előtt pipa,de nem is kell,csak a BOOTIMG,és a RECOVERY kell.

5.Készítsük elő a telefont legyen feltöltve,kapcsoljuk ki,vegyük ki az akkumulátort,dugjuk rá az usb kábelt,de még NE dugjuk rá a PC-re.

6.Nyomjunk az SP Flash Tool-ban a "Download" gombra,mire feldobja majd ezt az üzenetet:

Nyomjunk a Yes/Igen-re,és most dugjuk az usb kábellel a telefont a PC-re erre néhány másodpercet ad a program,ha felismeri a program a telefont akkor 20-30 másodperc múlva megjelenik egy zöld kör,és akkor kész is vagyunk,van TWRP a telefonon.

7.És most telepítsük a SuperSU-t,a teljes root joghoz.
Másoljuk az SD kártya gyökerébe a CWM-SuperSU-v0.98.zip-et,majd a telefont összerakva,vagy a PC-re dugva,vagy a telefon töltőjére,indítsuk el a telefont a hangerő+,és a bekapcsoló gomb együttes nyomva tartásával amíg nem rezeg egyet,ha jól csináljuk akkor a TWRP Recovery-vel indul a telefon,és ez a kép fogad majd minket:

Nyomjunk az "Install" gombra és válasszuk ki a listából a CWM-SuperSU-v0.98.zip-et,majd telepítés után "Reboot" "System".
Újraindul a telefon,és ha minden jól sikerült az alkalmazások között ott lesz a SuperSU.
Le lehet ellenőrizni a root-oltságot valamelyik root checker app-al,vagy ha fel van rakva a telefonra a Mobileuncle Tools a bal felső sarokban az is kijelzi.

Kész vagyunk! :C

Ha a gyári ROM-ot akarjuk újrahúzni,vagy egy custom ROM-ot rátenni a telefonra,akkor ugyanígy az SP Flashtool-al lehet megcsinálni,csak akkor a ROM mappájában lévő scatter file-al kell kezdeni,és azt végigfuttatni a fentebb leírt módon.

A legutolsó gyári ROM elérhető itt.
Egy két custom ROM a kisérletező kedvűeknek pedig itt.

Ha valamit rosszul írtam le,akkor majd javítsatok ki legyetek szívesek!

[ Szerkesztve ]

(#9) Cifu


Cifu
nagyúr

tihibaby & CSAVI38: Thx a leírásokért, én most még nem igazán akarok ROM-okkal szórakozni, de a root jó lenne. Egyébként nálam elviekben jól működik Framaroot... :F

kisdeme85: Én azért csak SIM problémára gyanakodnék... :(

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) CSAVI38 válasza Cifu (#9) üzenetére


CSAVI38
tag

Amit leírtam az csak a rootolás, ha nem frameroottal csinálod

(#11) CSAVI38 válasza kisdeme85 (#7) üzenetére


CSAVI38
tag

Nem tudom mi lehet, én is simre gyanakodnék, nálam semmi ilyen nincs

(#12) Cifu válasza CSAVI38 (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen, tisztában vagyok vele. :)

Egy érdekesség: néha nálam elő jön a ghost touch, vagyis hogy olyan helyen érzékel érintést, ahol meg se nyomtam. No erre találtam egy ilyet: http://www.zopobenelux.nl/downloads/

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) kisdeme85


kisdeme85
tag

Hát jócskán karcos az tény..Lehet akkor a szolgáltatónál kéne újat igényelni. Csak nem tudom simát, vagy micro simet, mindegy a telónak szerintetek? (micro azthiszem ingyen van ha ráfogom hogy a teló csak olyat visz)

(#14) tihibaby válasza Cifu (#9) üzenetére


tihibaby
senior tag

Azért milyen aranyosak,a ZP700-nál tényleg elég a root kapcsoló,ha előhozod a build szám nyomkodásával az advanced menüt. :Y
Sajna nekünk csak dísz,de legalább nem olyan bonyolult a root folyamata. :P

(#15) kisdeme85 válasza tihibaby (#14) üzenetére


kisdeme85
tag

A kezdőknek is megy, neked hála! :))
Baromi sok minden kérdésem lenne, de idővel majd rájövök dolgokra. Romcsere stb ha nagyon fontos utánajárok egyelőre megvagyok ezek nélkül, viszont jó lenne pár leírás(link is ha tudtok) a mentésekről.
Pl komplett mentés, vagy másik rom felrakása előtt pl (ha lehet) olyan mentés hogy az appok, beállítások mentése, hogy az új rommal ne kelljen napokig kínlódni(letöltögetni) stb A buktatók pl imeiszám cirkusz ha nem figyel az illető, esetleg a mentések típusai is és melyik mentés milyen progikkal kompatibilis ilyesmik :)

(#16) tihibaby válasza kisdeme85 (#15) üzenetére


tihibaby
senior tag

Komplett mentést,a TWRP-vel tudsz csinálni.
Az appokat,és azok beállításait/mentéseit,a Titanium Backup-al érdemes lementeni.
Imei számot a MTK Mobiluncle Tools-al lehet lementeni.
Romcsere voltaképpen ugyanaz,mint a TWRP felrakása SPFlashTool-al,csak a letöltött custom ROM-ból tallózod be a scattert,és persze akkor mindenhol pipa lesz,és felülír mindent,általában a custom ROM-okban van is CWM,vagy TWRP.
Csak biztosan hozzávaló ROM-ot tegyél rá,és előtte tényleg nem árt egy backup a TWRP-vel,valamint egy WIPE a telepítés előtt.

[ Szerkesztve ]

(#17) Cifu


Cifu
nagyúr

Az első (csaknem) teljes nap eléggé lesokkolt.

1.: A reggel 7-kor töltőről levett telefon három órán keresztül 100%-os töltöttséget mutatott. OK, egy óra után kezdett gyanús lenni, mert túlvoltam már két telefonhíváson és pár Viber üzeneten. Aztán de. 10-kor elkezdett szánkázni a telefon lefele. Konkrétan délután. fél 5-kor már csak 20% kraft volt benne! Azért ez elég kínos úgy. Úgy is, hogy volt kb. fél óra telefonbeszélgetés, kb. fél óra könnyed használat (Viber, SMS, képnézegetés, MP3 átküldése blutoothon) és kb. 10-15 perc erősebb használat (videólejátszás, kipróbáltam a Mobilaréna tesztvideóit). A képernyő fényereje automatára állítva maradt. De ez így nekem egy kicsit erős, a Defy hasonló terhelést lazán megbírt... :U

Gyanakszom mondjuk egy kicsit arra, hogy itt valami nem kerek, mert mindössze 10 perce töltőn lévő telefon máris 39%-on lett (lásd kép).

2.: Valamiért a GPS nem találja a műholdakat. Olvastam az iNeW V3 topican, hogy ott az NFC antenna egyben a GPS antenna is, így ha a hátlap nincs rendesen felrakva, akkor az problémát okozhat. Ok, leszedem, nagy műgonddal visszarakom a hátlapját. Hát továbbra sem találja a műholdakat...
Van valakinek ötlete, mi a fene lehet ez?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) tihibaby válasza Cifu (#17) üzenetére


tihibaby
senior tag

Hát az akksira annyit mondanék,hogy várj pár napot,aztán ha mégse akkor ajánlom a Battery Calibration progit (igaz root kell hozzá),lemeríted a telót amennyire lehet,bekapcsolod a programot felteszed töltőre majd ha elérte a 100%-ot kalibrálod.Elvileg a batterystats.bin file-t írja újra,hogy ne legyen benne fals adat,nekem eddig bevált.
Az biztos hogy az akksi nem túl vérmes,nekem 10 órája megy a teló,állandó wifi,vagy 3g,2 óra kijelző idővel 49% az akksi...hát nem egy Jiayu 3GS,mondjuk kicsit komolyabb is minden téren. ;)
A GPS-re meg próbáld meg próbáld ki ezt:
"● Töltsd fel teljesen a telefon akkumulátorát.
● Telepítsd a telefonra a Play Áruházból a Mobileuncle MTK Tools nevű programot.
● A Menü/Beállítások/Helymeghatározó szolgáltatásoknál kapcsold ki a GPS, GPS EPO, A-GPS menüpontokat, sehol sem lehet pipa.
● Kapcsold ki a telefont, majd kapcsold be és indítsd el a Wi-Fi-t.
● A Menü/Beállítások/Helymeghatározó szolgáltatásoknál pipáld ki a GPS-t.
● Ugyanitt pipáld ki a GPS EPO-t, erősítsd meg az EPO engedélyezést.
● Lépj be a megjelenő EPO beállításokba és indítsd el a letöltést (Wi-Fi kell hozzá), az EPO fájl infónál ellenőrizd le a letöltést. Miután letöltődtek az EPO adatok, lépj vissza a 'Helymeghatározó szolgáltatások' menübe.
● Pipáld ki az A-GPS-t (Wi-Fi kell hozzá), és a megjelenő A-GPS beállításokban ellenőrizd le, hogy a 'Használt hálózatnál' a 'Csak otthon' legyen megjelölve.
● Lépj ki a menüből, menj az alkalmazásokhoz, és indítsd el az előzőleg letöltött Mobileuncle MTK Tools programot.
● Lépj be az MTKEngineerMode (Mérnöki Mód) menübe, ott keresd meg az YGPS-t és indítsd el.
● Itt megjelennek a műholdak, egyelőre piros pontokként. Felül az Information-t kiválasztva előjön egy ablak, ahol alul először a "full"-ra majd a "cold"-ra kell nyomni. A sorrend fontos!
● Fent a Satellites-ot válaszd ki, és vidd ki az utcára a telefont (nekem elég volt az ablakhoz menni), majd várd meg, hogy a piros pontok zöldre váltsanak."
Mondjuk ennek a leírásnak a fele a mi android menünkre már nem igaz,de a nagyja még érvényes.
Valamint ma írták ezt:
"Egyrészt ellenőrizd az időzónát, utána frissítsd az EPO-t és állítsd át, hogy a Nokia helyett, használja a Google-t. Ez az A-GPS résznél van(szerk.:az YGPS feletti menüpontban van,és az EPO letöltés is), ha jól emlékszem. Nekem ez után kicsit lassan, de megtalálta. Utána meg már gyorsabban is.
Nem tudom miért, de a ZP700-akban is a Nokia van alapértelmezve. Lehet, hogy ez a Kína vs Google ellentét miatt van?"
Én az előbb kipróbáltam,10 holdból 7-et pár másodperc alatt megtalált.

[ Szerkesztve ]

(#19) Cifu válasza tihibaby (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

Köszönöm a segítséget! :)

A GPS esetében most próbálgatom végig a lehetőségeket, de nagyon úgy néz ki, hogy nincs szerencsém. Egyébként igen, alapból Nokiá-ra volt állítva. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) Cifu válasza Cifu (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szóval akkor a megoldás, ha a GPS az istennek sem akar műholdat találni:

1.: Root
2.: Aktív mobilnet vagy Wifi
3.: Mobileuncle MTK Tools
4.: Engineer Mode -> Engineer Mode (MTK) -> Location -> Location Based Service -> AGPS -> SLP Template itt pedig Google vagy Google IP, és a biztonság kedvéért SLP Test.
5.: Kimenni vele, bekapcsolni a GPS-t és várni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) tihibaby válasza Cifu (#20) üzenetére


tihibaby
senior tag

Sikerült? :K

(#22) Cifu válasza tihibaby (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

Most már a szobában is ilyet tud:

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) kisdeme85 válasza tihibaby (#18) üzenetére


kisdeme85
tag

Na ezt énis kipróbálom. :) igo primo ha felbontás hibát ír,akkor új progit kell kereseni?(offline agps kéne) kell Vagy meg lehet bütykölni?

(#24) Cifu válasza kisdeme85 (#23) üzenetére


Cifu
nagyúr

Próbáld meg a Sys.txt-be a következőket:

[device]
type="android"
devtype_fallback_to_model=1

[android]
fullscreen=1
tablet=0
has_physical_home_button=1
;fourway_orientable_device=1
getdeviceid_gemini=1
check_for_dead_links=1
; 0-STREAM_VOICE_CALL, 1-STREAM_SYSTEM, 2-STREAM_RING, 3-STREAM_MUSIC, 4-STREAM_ALARM, 5-STREAM_NOTIFICATION
;navigation_audio_stream = 4
upside_down_bug=1
create_sdcard_dir=0

[rawdisplay]
driver=ENGINE
driver="gdi"
highres = 1
;use_gles_dither=1
;driver="gles"
;force_renderer="RENDER_MOYA"
;screen_xy="auto"

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) kisdeme85 válasza tihibaby (#16) üzenetére


kisdeme85
tag

Twrp-nél a mentésnél mindent ki kell pipálni? Titanium backupnak majd utánanézek.
Ami geb*szos hogy a mobile uncle tools nem látja az iemi számomat. Az imei backup and restore funkcióra nyomva ezt írja ki: Can't find imei.bak ins sd card/ sd card 2 :W

(#26) kisdeme85 válasza Cifu (#24) üzenetére


kisdeme85
tag

Néztem mindenhol ilyen txt-írkálást írnak de jó nagy eltérések vannak. Gépem nem látja a sys.txt fájlt, csak a teló, úgy meg csak össze vissza írkálnám tuti. Megleszek szerintem gps nélkül vagy ha van másik ami megy net nélkül nézek olyat( másik hsz-ban amit írtam imei szám sztori...sys.txt-be is az imeinél egy raklapnyi nulla van csak -.-" *#06#-re meg kidob egy imeit)

(#27) kisdeme85 válasza kisdeme85 (#25) üzenetére


kisdeme85
tag

Imei-nél én voltam hülye, de sajnos nem tudom törölni a hozzászólásomat elnézést kérek. A halvány szöveget nem láttam , meg az angolom sa hiányos, nem volt még mentés, ezért is nem látott semmit.

(#28) tihibaby válasza kisdeme85 (#27) üzenetére


tihibaby
senior tag

Éppen írni akartam,hogy mentettél-e már egyáltalán,de látom rájöttél,a TWRP-s mentésnél most nem tudom miket ajánl fel mentésre,de ha csinálsz egy teljes rendszermentést,azzal biztos nem fogsz mellé.
A GPS-t meg próbáld,ahogy le van írva,Cifu-nak se akart először látni semmit,aztán meg csak beindult.
Szerk.:Ja látom más jellegű a problémád,akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#29) kisdeme85 válasza tihibaby (#28) üzenetére


kisdeme85
tag

Megcsináltam az egyik leírás alapján. Előtte is látott, csak lassan, most már észrevehetően gyorsabban. Annyi hogy a mobile uncle tools-os mókolás után a gps test ki irkál valami figyelmeztetést..not connect network... De működik az a lényeg. Mentést akkor a teljeset úgy csinálom hogy mindenhova pipa az a biztos. Ha lesz új rom, akkor meg majd ,,jövök,, hozzátok puncsolni hogy segítsetek :)) a titanium backupos cuccost még kitanulom.
Akksit is látom tárgyaltátok, én annyira parázok hogy lemerülök hogy az már nem normális..3g-t addig engedem csak amíg használom, napi 15 percet kb, fényerő minimumon, wifi is csak akkor belőve ha kell, játszani se nagyon merek nap közbe le ne merüljön. Túlságosan féltem én ezt a telót azt gondolom..:D De 4 év után 5800-ról váltani menyországgal felér ))) bogarászom az oldalakat is hogy milyen apokat érdemes felrakni ami kordába tartja a sok magától induló progikat, meg tűzfal stb

[ Szerkesztve ]

(#30) tihibaby


tihibaby
senior tag

Úgy néz ki jött ROM frissítés a telefonra,csak azt nem tudom,hogy mivel root-oltam,és emiatt TWRP van a telón,érdemes-e megpróbálni befrissíteni a wirelles update-n keresztül (az is jelezte ki az új ROM-ot),mert az viszont a gyári recovey-t használná elvileg.
Gyanús hogy vissza kellene rakni addig a gyári recovery-t,aztán újra vissza a TWRP-t.

(#31) Cifu válasza tihibaby (#30) üzenetére


Cifu
nagyúr

Épp ezen gondolkodom, igaz nekem még gyári recovery van.

Amúgy a hivatalos ZOPO fórumból:

1.a: Amikor felajánlja azt, hogy frissitsd a ROM-ot, az OTA beállításainál (jobb oldalt felül) kapcsold be, hogy csak WiFi-n keresztül frissitsen.
1.b: (Ha fenti nem használ, és 0%-on ragad a letöltés) Indítsd újra a telefonod, de ne írd be a SIM-hez/ SIM-ekhez a PIN kódot, csak lépd át.
2.: A gyári ROM legyen fent. Sajnos azt nem tudni, hogy a nem gyári recovery-re hogy reagál. Nem gyári ROM esetén azt írja, hogy a legfrissebb van fent.
3.: WiFi-n keresztül frissitsd és futtasd.

Amit javít / fórumból olvasott tapasztalatok:

-Optimalizáció (a telefon gyorsabban reagál)
-A videó túl halk hang problémáját orovoslja
-Egy új téma (Star Trek)
-A telefon SU beállításai átköltöztek a Fejlesztői beállításokból a Biztonsági beállításokba - de továbbra sem működik, tehát külső segítség kell a root-oláshoz.
-Továbbra se működik a beígért "black screen gestures"

Most rakom fel.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32) tihibaby válasza Cifu (#31) üzenetére


tihibaby
senior tag

Oké,várom a beszámolót,holnap valszeg visszarakom a gyári reco-t,aztán fetelepítem,aztán újra cwm,és ha kell(biztos),root.
Feltéve hogy érdemes. :)

(#33) Cifu válasza tihibaby (#32) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nálam az 1.a lépésnél megállt 1%-on, szóval jött az 1.b és tökéletesen működött, leszedte a 400MB-ot, illedelmesen megvárta, hogy biztos most akarom-e frissiteni, majd jött a telepítés, magától reboot-olt, aztán a rendszerfrissités telepítése.

Újra reboot, és.... fogadott a "régi" 20140106-os ROM.

1.b újra... és ismét 20140106...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) tihibaby válasza Cifu (#33) üzenetére


tihibaby
senior tag

Na akkor megvárom a "rendes" letölthető verziót,aztán majd SPFlashTool-lal inkább felrakom.

(#35) CSAVI38 válasza tihibaby (#34) üzenetére


CSAVI38
tag

Sikerült feltenni
Visszaraktam az eredeti gyári Stock ROM-ot és azt írtam felül vele, így simán felment. Bár azt írták nem biztos, hogy jó hozzá a régebbi ROOT PAtch, de nekem gond nélkül felment és müködik is rendesen.

Hang:
Videóban és kihangosított telefonálásnál a mikrofon hang javítva!!!! végre kihangosításnál is rendesen hallanak. A video hangja viszont nekem még mindig kevés, de tény hogy sokka ljobb lett. Azt nem tudom video felvételnél a normál vagy a találkozó hangopció lenne e a hangosabb, nekem egyik sem tűnik jobbnak.

A widget probléma amit írtam megszűnt, most már nem tűnik el. A star trekkes téma fasza, nekem bejön, azzal a használom. Most már csak akkun meg fénykép minőségen kéne kicsit javítani és tényleg minden tökéletes lenne.

(#36) CSAVI38 válasza CSAVI38 (#35) üzenetére


CSAVI38
tag

Ja és ha nincs kedvetek megvárni, mert lassú a letöltés, akkor innen letölthető az update zip:
http://d-h.st/89D
amit az adupsfota könyvtárba kell bemásolni a sd kártyán, de úgy csináljátok, hogy elkezeditek letölteni rendesen wireless updateval, majd pause, utána felülirod a kész fájlal a megadott könyvtárban, majd resume, és akkor egyből 100%-ra ugrik, ha nem így csinálod, akkor mindig elölről kezdené a letöltést.
Azért az elég korrekt, hogy ilyen hamar javítják a cuccokta :C

(#37) Cifu


Cifu
nagyúr

Végül is nekem is sikerült felrakni a 20140218-as ROM-ot, úgy, hogy beraktam egy külső SD kártyát, és arra felmásoltam, majd így már sikerült a recovery-ből feltelepíteni. Első körben nem rossz, tényleg mintha egy fokkal simábban futna.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#38) Cifu válasza Cifu (#37) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem akarom elkiabálni, de a jelek szerint nálam pedig megoldódott az aksi probléma, immár normálisan jelzi a töltöttséget. Egész kellemes csalódás, én arra számítottam, hogy nem nagyon lesznek értékelhető frissítések. :C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39) tihibaby válasza Cifu (#38) üzenetére


tihibaby
senior tag

Nekem a "régi" ROM-al tegnap ez jött össze:

ennyi képernyőhasználattal,ebben főleg netezés,és egy kis játék:

Mondjuk olyan sose lesz mint megboldogult Jiayu G3S-em,amin ha hiszitek,ha nem az utolsó 18%-on megnéztem egy filmet! :Y

:C

[ Szerkesztve ]

(#40) tihibaby válasza Cifu (#37) üzenetére


tihibaby
senior tag

Annyit hozzá tennék a félreértések elkerülése végett,hogy a update.zip-et csomagoljuk,ki,abban van egy másik update.zip,és AZT tegyük fel az sd kártyára,és azt futtassuk meg a gyári recovery alól.
Merthogy én csak feldobtam először ahogy volt,és update aborted.
Más már ne lepődjön meg. :)

(#41) kisdeme85 válasza tihibaby (#40) üzenetére


kisdeme85
tag

Nekem ezt hogy kellene csinálni? ,,Visszarootolni,, előtte és úgy?

(#42) tihibaby válasza kisdeme85 (#41) üzenetére


tihibaby
senior tag

Visszatenni az gyári ROM-ot igen,az SPFlashTool-al,és utána befrissíteni.
Mondjuk nekem is az sd kártyáról frissítés jött össze,az OTA nem akaródzott.
Aztán ha root-olni akarod,akkor a többi lépést újracsinálni. :DD

(#43) tihibaby


tihibaby
senior tag

Feldobtam a root leírásomban lévő google drive fiókomba az update.zip-et (készre kicsomagolva),és az új ROM-hoz való scatter,boot.img,és recovery.img file-okat egy SPFTool mappába,már csak be kell tallózni.

(#44) kisdeme85 válasza tihibaby (#43) üzenetére


kisdeme85
tag

Tehát gyári rom( annak a scatter fájlja és mindehova pipa) , frissítés. Utána rootolás azokkal a fájlokkal amiket feltöltöttél a root mappába?

(#45) tihibaby válasza kisdeme85 (#44) üzenetére


tihibaby
senior tag

Igen,és csak azért raktam fel egy új mappába cuccokat,mert a frissítés után elvileg azok passzolnak az új ROM-hoz,kipróbáltam,működnek az biztos.
CSAVI38 viszont írta,hogy neki a régi recovery,boot fájlokkal sincs gondja.
Ha a frissítés sikerül,a többit ugyanúgy mint először.

(#46) CSAVI38 válasza tihibaby (#45) üzenetére


CSAVI38
tag

Igen, ezt mondjuk nem értem, igaz én nem vagyok guru a témában.
A boot.img és a recovery.img amit te feltettél, az honnan van. én? illetve a scatter file-ben változott valami a régihez képest?
Recovery nyilván van több féle, mert ahány verzió annyi fajta, de a boot img miért van több verzió? Az recoveryvel együtt változik?

(#47) kisdeme85 válasza tihibaby (#45) üzenetére


kisdeme85
tag

Na majd akkor hétvégén megpróbálom :) addig leirkálom mik voltak a jó progik hogy majd leszedjem őket újra. sd-kártyát ami benne van előtte formázzam? Illetve wipe törlés meg ilyen lenullázás kellenek?

(#48) tihibaby válasza CSAVI38 (#46) üzenetére


tihibaby
senior tag

Én a Zopo fórumon találtam,kipróbáltam működik így ez a pakk amit felraktam egy TWRP-vel,amit ugyancsak onnan szedtem.
A méretük nem egyforma az biztos,többet én sem sem nagyon tudok mondani,mondjuk a scatter-t is összehasonlítottam,és más a tartalma.
Gondolom összefüggő ez a három dolog a ROM,a CWM/TWRP és a hozzá tartozó boot.img. :K

Szerk.:Itt a fórum.

[ Szerkesztve ]

(#49) tihibaby válasza kisdeme85 (#47) üzenetére


tihibaby
senior tag

Titaniummal csinálsz egy full alkalmazás mentést,és még a beállításaid/játékmentéseid is megmaradnak az appokkal együtt,csak majd ugyanezzel kell majd vissza rakni.
A telefon biztonsági mentés appjával meg le tudod az sms-eket ,könyvjelzőket,képeket stb. menteni,ill. appokat is,csak ez nem menti el az appok beállításait.
Nem kell az SD-t formázni,viszont a gyári ROM visszatelepítése előtt én csináltam egy wipe-ot,biztos ami tuti.

(#50) CSAVI38 válasza tihibaby (#48) üzenetére


CSAVI38
tag

Ebben akkor a recovery img twrp-s vagy ez a boot img jó a cwm-hez is?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZOPO ZP998
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.