Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) bélanéni válasza LJoE (#550) üzenetére


bélanéni
őstag

Hú, ez nagyon ott van, látom betettek az új számok közé egy-két igazi gyöngyszemet (Love Supreme, The Truth Will Set You Free, I'm The Sun stb...)

hallottam haverom apjától, hogy az ''I'm the Sun'' c. szám első taktusainál nagy tapsvihar volt. Mondjuk tényleg nagy meglepetés lehetett :) A Space Revolver-ről nem gyakran játszanak, legalábbis, azokon a koncert-felvételeken amiket én ismerek.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#552) cherockee


cherockee
aktív tag

egy másik témában felvetett kérdések átbeszélését gondoltam ide:
a kezdet: [link]

A tartalomra, szöveg-mondanivaló-univerzum vonalra azért mondtam hogy művi, mert egészen bizonyos hogy pl a corpse legénysége nem darabol minden hétvégén terhes asszonyokat...Művi alatt azt értettem, hogy szerintem ez komolytalan, mint mikor Győzike művésznek tartja magát.
Mindemellett tény, hogy néha nagyonis bonyolult, ''zenébbnél zenébb'' dolgokat játszanak. A zenei alappal sose volt bajom, némely, a stilusra jellemző kommersz eleme ugyan nekem kicsit unalmas, de tény, hogy pl dobos-gitáros vonalon ebben a stilusban is vannak zsenipalánták. Csak a fronthang kicsit komolytalanná teszi az egészet.
Volt haverom ilyen zenei érdeklődéssel, aki azt mondta hogy ehhez a zenéhez ez illik, és ez fejezi ki legjobban azt az érzést, amit akar. Azóta vittem neki pár progressziv metal zenét, ami vagy instrumentális, vagy erősen zenei az ének, mégis minden jooérzésű embert a depresszió fog el végighallgatva őket.

Stílusmegnevezés:
már rég olvastam ilyen jellegű újságokat, leszoktam róla, az internet adta lehetőségekkel élve inkább ajánlásokat olvasok, vevők rövid kritikáit, ha tetszik a vonal amire belőtték a zenét (irnak elődöket, hasonlókat), akkor zoom zenekar oldala, vagy myspace...lehet hogy csak kifogtam a legrosszabb forrásokat, bár metalnews és az allmusic is tudott már thrash bandákat death metalba sorolni, a néhol extreme metal kitalálóinak nevezett Children of Bodomot is irták már heavy, power metalnak:).

''Az Extreme metal, black-doom-death metal (néhol még a gothic is) eléggé össze van mosva szerintem
nincs összemosva, mivel különböző stílusok.''
Nem ugy értettem hogy nincs különbség, sőt. Azt akartam kifejezni hogy mivel egyre több a stílusokat vegyítő zenekar, ezért sokszor nem sokat mond mondjuk hogy thrash-death-doom metal...Annak van értelme ha hasonlókat is leír az ember, belehallgat, és utána eldönti hogy érdekli e.
Ha gondolod ird le, hogy melyik stilusnak mi a jellegzetessége, megtűzdelve ismertebb nevekkel, az szerintem helyre tenné...pl máig nem hallottam 2 egyforma besorolást a Messhuggah-ról, se a Behemoth-ról. (math metal, death-power metal, hardcore, grindcore...)

(#553) cucka válasza cherockee (#552) üzenetére


cucka
addikt

szövegekről: valóban, akár tekinthető művinek is a durvább zenekarok szövegvilága. ezekben a stílusokban ez így van rendben, nem fektetnek nagy hangsúlyt a szövegekre, ami nem meglepő, a hörögve, vérhányósan előadott sorokat úgysem lehet érteni. a corpse death metált játszik, az a stílus pedig a keménységre, durvaságra fekteti a legnagyobb hangsúlyt. azt a zenét nehéz lenne elképzelni tiszta énekkel, szövegeiket pedig nyilván nem kell komolyan venni, ezt ők is mondták már interjúban. kicsit hasonlít a helyzet a darabolós-véresbeles horrorfilmekhez, azokat sem veszi senki komolyan, mégis megvan a közönségük, rajongótáboruk.
említetted a depresszív hangulatot, kár lenne belekeverni a brutál zenékhez, mert az a doom metál sajátja, amely műfajban nagyon sokszínűen körbejárják a keserűség/szomorúság/depresszió témakört.

stílusmegnevezések: allmusic nagyon jó oldal, de metálban bizony becsúszik egy-két tévedés náluk. igazi referenciának a metal-archives nevű oldalt szokták tekinteni, ez amolyan adatbázis sokezer metálzenekarral. bodomról sokan mondanak sokmindent, valójában igazi stíluskavalkád a zenéjük. egyébként is, tényleg nagyon sok zenekar igyekszik keverni stílusokat, több-kevesebb sikerrel, sokszor pedig egy stílusmegnevezés nem mond el semmit a zenéről (pl. a meshuggah esetében, akik eléggé egyedi zenét játszanak). behemothról annyit, hogy black metállal kezdték, fokozatosan mozdultak death metál irányba, jelenleg inkább utóbbi skatulyába férnek be, némi black-es hatással.
hardcore pedig teljesen más tészta, és egyben sikamlós terület számomra, mert nem szeretem és nem értek hozzá csöppet sem.

ajánlók később

(#554) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Red Hot Chili Peppers: Stadium Arcadium
Koncert képek:
[link]

Aláírás

(#555) trassher válasza kapcs-ford (#554) üzenetére


trassher
addikt

Rob Mayth - Barbie Girl
DJ Scot Project - Fm 2
Cascada - Ready for Love

mod: Dj Dean - Protect your ears (örök remekmű)

[Szerkesztve]

Redmi Note 7

(#556) kapcs-ford válasza trassher (#555) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Soulwax: Nite Versions

Aláírás

(#557) Angelvictory


Angelvictory
csendes tag

Chelo - Cha Cha

http://angelvictory.try.hu

(#558) Eagl3


Eagl3
veterán

Karanyi - Destroy sounddd

(#559) Eagl3


Eagl3
veterán

James Zabiela - Essential mix 22-02-2004

(#560) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Nagyon jó dallamos nordikus folk metált találtam. Midnattsol (éjféli nap) az együttes neve. Női ének, nem áriás. Meghallgatod és azonnal meg akarod venni hatása van!!!

[link]

[kép]

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#561) XmogX


XmogX
tag

Az MTV-n Magyarországról küldenek zenét(bal felső sarok), de sajnos elé tré a szám.

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.

(#562) deicide


deicide
veterán

Két ős Death-Metal album jelent meg:

Deicide - The Stench of Redemption
[kép]

Vader - Impressions in Blood

Aki szereti és teheti szerezze be...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#563) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Lehet hogy nem ide való, de zenének zene, és ma, vagyis a névnapomon jelenik meg:

Edvin Marton: Stradivarius

(Kívántam is, hátha valaki meglep vele)
Részletekbe régebbi albumokról bele lehet hallgatni [link]. Véleményt mindenki alkosson maga, én elsején voltam egy ''koncerten'', ahol a teltházas közönség ütemre tapsolt szinte minden szám alatt.
Imádom :DDD

(#564) T. Almeida válasza Jeannie (#563) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Isten éltessen :)
Azon a koncerten voltál, amit a tv-ben leadtak egyik nap?


Én Groovehouse-t hallgatok mostanában, nagyon-nagyon kellemes hangja van az énekes hölgynek...

(#565) Jeannie


Jeannie
aktív tag

A Syma B csarnokának megnyitója, nem tudom az volt-e a tévében ...

(#566) jasszer válasza Jeannie (#563) üzenetére


jasszer
senior tag

Úgy hallottam h hébe-hóba a művészúr is szokott tapsolni a koncertjei alatt...

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#567) Jeannie válasza jasszer (#566) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Csinál ő mindent, csápol, ugrándozik, lemegy hídba, szóval teljes show-t csinál magában :D

(#568) jasszer válasza Jeannie (#567) üzenetére


jasszer
senior tag

Hm... én úgy értettem h a performansz közben csinálja mindezt. Egy online újságban volt egy cikk a koncertjéről (a cikkíró korábban maga is hegedült) ahol állítólag a hangszert kitartva fanatizálta a közönséget, miközben teljes mellszélességgel ment a szóló.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#569) Jeannie válasza jasszer (#568) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Persze simán előfordulhat hogy playbackről nyomja a hegedűszólót, nem minden fellépést fizetnek meg annyira hogy élő legyen :U A mostani full élő volt, amikor elvette a vonót elhallgatott a zene, és eddig nekem ez az összes tapasztalatom :DDD

(#570) cucka válasza Jeannie (#569) üzenetére


cucka
addikt

nem minden fellépést fizetnek meg annyira hogy élő legyen
mi köze a zenész tiszteletdíjának ahhoz, hogy élő-e a koncert vagy csak playback? olyan fellépési lehetőséget meg nem kéne elvállalni, ahol nincs lehetőség élőben játszani.

(#571) brembo válasza cucka (#570) üzenetére


brembo
tag

Egy élő koncert hangosítása sokkal komplikáltabb technikailag, mint egy playback ugri-bugrié. Ebből adódóan nemcsak a zenésznek kell jobban odafigyelnie (hogy végülis azt tegye, ami a dolga, vagyis élőben zenét csiholjon), hanem a hangosítás is jóval több munkát igényel, ami általában a zenész által foglalkoztatott háttércsapat díjazásában jelenik meg többletként.
Sok zenekar meg minden haknit elvállal a pénz kedvéért, tökmindegy, hogy mennyire csinálnak bohócot magukból.

(#572) cucka válasza brembo (#571) üzenetére


cucka
addikt

egy koncert attól koncert, hogy ott zenészek zenélnek, a playback pedig nem zenélés. jó stúdióban sok pénzből mindenki tud fasza lemezt csinálni, nem kell hozzá túl sok tehetség, az igazi zenélés az a koncert. tudom, hogy minden szempontból nehezebb élő koncertet megszervezni, mint egy tátogósat, ugyanakkor utóbbi semmilyen zenei értéket nem képvisel számomra.

(#573) brembo válasza cucka (#572) üzenetére


brembo
tag

Ezzel mélységesen egyetértek.
Távol álljon tőlem, hogy egy szót is szólnék a playback mellett, csupán a hakni és a koncert eltérő költségvonzatát próbáltam magyarázni.

(#574) kretenallat


kretenallat
senior tag

hi

olyasmi dolgok erdekelnenek mint a resident evil ost bol a manson altal gyartott szoveg nelkuli szamok, ha vki tud eloadokat akkor mondjon, thx

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#575) kretenallat válasza kretenallat (#574) üzenetére


kretenallat
senior tag

^
up |

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#576) Dictator^ válasza kretenallat (#574) üzenetére


Dictator^
veterán

igazából nem hámoztam ki mit akarsz, azok a zenék érdekelnének ami a filmben vannak és a Manson nyomatta öket, de végülis neked az instrumentalok kellenek nem?
Keress rájuk ugy hogy eladó + számcim (instrumental).
remélem erre gondoltál.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#577) kretenallat válasza Dictator^ (#576) üzenetére


kretenallat
senior tag

nem egeszen erre gondoltam. az ost ben van olyan h seizure of power peldaul, na olyan zenet szeretnek

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#578) cherockee válasza kretenallat (#577) üzenetére


cherockee
aktív tag

erre énis beneveznék, mert azóta se találtam hasonlot, csak ugy manson lemezeken...meg talán hasonlit rá egy egy nin koppintás...szóval ha valaki tudja...

(#579) kretenallat válasza cherockee (#578) üzenetére


kretenallat
senior tag

ugytunik ez megfejtetlen marad :S

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#580) stangli


stangli
senior tag

Jerry Ropero az igazi :D

(#581) kretenallat válasza stangli (#580) üzenetére


kretenallat
senior tag

na értelmes...

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#582) deadguy


deadguy
aktív tag

Nem tudom mennyire vág a topik zenei izlésébe, de mivel épp ezt hallgatom :D Machinae Supremacy - egy rock formáció SID (a'la C64) effektű alapokkal megtűzdelve... az ember azt hinné: áá, ez nem illk ösze, pedig mégis. Akit érdekel: [link] .

(#583) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Tudnátok olyan portált mondani, régei magyar zenéket tudnék leszedeni és meghallgatni immár nem csak kazettás minőségben. Omega, Republic meg ilyenekre gondolok...

All Black...

(#584) Kephamos válasza kretenallat (#574) üzenetére


Kephamos
addikt

Asszem Manson industrial metált nyomat. allmusic.com-on keress rá, ott bele is tudszhallgatgatni a számokba.

(#585) Kephamos válasza deadguy (#582) üzenetére


Kephamos
addikt

Én tegnap akadtam rá erre a remek zenére. Nkem is nagyon bejön. Szinte hihetetlen, hogy van új a nap alatt.

(#586) Fisha


Fisha
őstag

Megjelent az uj albumunk skacok. Egy maxira valo szam letoltheto a honlaprol, nomeg minden szambol izelito az albumrol.
honlap + album: [link]
letoltheto maxi: [link]
Minden eszrevetelt szivesen varok. :)

(#587) jasszer válasza Fisha (#586) üzenetére


jasszer
senior tag

Póló-cd barter? :B

(korábban beszéltünk vmi ilyesmiről priviben, valszeg december közepétől költséghatékonyan fogok tudni 1-2 darabot is csinálni)

[Szerkesztve]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#588) Fisha válasza jasszer (#587) üzenetére


Fisha
őstag

Szolj ha aktualis a kisteteles megoldas, es megdumaljuk.

(#589) Gabró


Gabró
tag

Hello.

Egy régi dal '86-os előadását ajánlom figyelmetekbe: [link]

Mázlista, akinek volt szerencséje ott lenni.

(#590) Kephamos válasza Gabró (#589) üzenetére


Kephamos
addikt

Ez hol volt? Magyarországon?

(#591) Gabró válasza Kephamos (#590) üzenetére


Gabró
tag

Igen, a Népstadionban 1986. július 27-én.

(#592) Kephamos válasza Gabró (#591) üzenetére


Kephamos
addikt

Közben rájöttem, hogy hülye kérdés volt :B , hisz a közönség magyarul énekelt, ami gyakorlatilag csak Mo.-n történhet meg.

(#593) Eastman


Eastman
őstag

Én ezt hallgatom napok óta:

[kép]

:))

[Szerkesztve]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#594) cousin333


cousin333
addikt

Akkor én is ajánlanék néhány számot :).

Az első előadót, mindenki ismeri: Mike Oldfieldről van szó (négy album, az első három javarészt könnyűzenei számokból áll, nem a tőle megszokott instrumentálisokból) - zárójelben a kedvenc számaim:

- Discovery (To France, Poison Arrows, Talk About Your Life)
- Earth Moving (Earth Moving, Blue Night)
- Islands (Islands, North Point, When The Night's On Fire -> ezt mostanában mindennap többször is :) )
- The Songs of Distant Earth (instrumentális -> az egész album egybe)

A másik együttes sokkal kevésbé ismert: Blackmore's Night [link]. Sosem voltam jó a különböző, manapság dúló zenei stílusokban, úgyhogy a Wikipédia szerinti meghatározást írom ide: Folk Rock.

Kedvenc számaim (a sok jó közül): Way To Mandalay, The Storm, Spanish Nights, All For One, Fires At Midnight, Village On The Sand, Diamonds And Rust, Ghost of a Rose...

Érdemes egy próbát tenni velük ;).

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#595) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

A Gyurcsány Ferenc táncos videóját láttátok?
Az aláfestő zene címét nem tudjátok véletlen?

(#596) Grass


Grass
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudnátok mondani olyan weboldalakat, ahonnan zenét lehet vásárolni és letölteni.
Én csak a t-online-ost ismerem. [link]

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#597) Hunci válasza Chandler (#538) üzenetére


Hunci
aktív tag

mondjuk én :U
de most nállam a D&B pusztít :DDD legyoobb előadó most a Pendulum

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#598) rien válasza VINIKOR (#595) üzenetére


rien
senior tag

Ha arra gondolsz ami a választások előtt volt, az a Hugh Grant utánzat, akkor az a
Girls Aloud - Jump (for my love) című száma

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#599) golyani


golyani
addikt

én is ajánlanék néhányat ami mostanában nagyon bejön:

ATB:
- Let U Go (2005 Reworked)
- Long Way Home
- I Don't WannaStop
- Ecstasy
- Marrakech

Andy McKee - Art of Motion albuma

Sonata Arctica:
- My Land
- My Selene
- White Pearl, Black Oceans
- Ecliptica és Songs of Silence albumok

(#600) Hunci


Hunci
aktív tag

Tori Amos : Cornflake Girl :)

Tipikus 90-es évek klasszikus hangvétele

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.