Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Ahoy!

A mai napon jutottam hozzá egy gyöngyszemhez. Nevezetesen a svéd Opeth együttesről van szó a nemrég megjelent Lamentations DVD-ről. Beraktam a lejátszóba és vmi döbbenet. Egyszerűen fájt annyira büntetett a felvétel. Ilyen vérprofi koncertet még nem láttam DVD-n. A hangulata szó szerint megfagyasztott, vérszemet kaptam és a monitor előtt elkezdtem headbangelni és hörögni. Ilyen még nem fordult elő velem... ;]

A másik pedig a szintén svéd Katatonia fogott meg a Last Fair Deal Gone Down albummal. A Chrome és a Teargas című számra egyszerűen enm találok szavakat. Már jó régóta keresek ilyen stílusú zenéket, de vhogy csak most sikerült hozzájutnom. Aki szereti az igényes, hangulatos és valódi zenét, azoknak nagyon merem ajánlani, mert tudnak vmit ezek a svédek én mondom.

Természetesen a brit Anathema együttest sem szabad hanyagolni, hisz a legújjab albumát leszámítva, ördögien jó hangulatot tudnak varázsolni.

Aki tud még ehhez hasonló zenéket, nyugodtan írja le, hogy miért érdemes odafigyelni rájuk.

Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Lehet, hogy elfogultnak tartotok, de ha egy kicsit is nyitottabbak vagytok az efféle zene iránt, akkor nem fogtok csalódni. Itt van pl. Opeth - Deliverance, amely hihetetlenül jól megkomponált egy album, látogassatok el nyugodtan a Bővebben: link oldalra, sok mindent meg lehet tudni róluk.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) Mr.Arizona válasza Vikthor (#2) üzenetére


Mr.Arizona
tag

Nem rossz, de nem az én izlésem!:(

(#4) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Húhúhúúhúúúúú!

Emberek! Fenomenális! A finn Tenhi együttes natural/neofolk zenét játszanak, kellő tisztelettel a természetről. Főleg akusztikusgitár centrikus muzsika, némi zongorával és fúvós hangszerrel fűszerezve. Ha voltál vagy éltél Finnországban, akkor azonnal újratapasztalod azt az érzést, amit először váltott benned az északi természet. Két hihetetlen albumuk van már, amit bűn kihagyni.

Tenhi - Kaunan
Tenhi - Vare


Érdemes belehallgatni ebbe az egyedülálló, igaz zenébe!

Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Vik másnak esetleg zenei ajánlása nincsen? Vagy csak én kerülnék ennyire a hatása alá? :F Ugye nem?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6) rog válasza Vikthor (#5) üzenetére


rog
addikt

ez van. :)

(#7) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Hát ez szomorú, ha vkit mégis kb. ennyire meghatott volna vmilyen zene, akkor nyugodtan írja le és ossza meg velünk.

Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8) Flameus válasza Vikthor (#7) üzenetére


Flameus
aktív tag

Van egy olyan (tudomásom szerint finn) zenekar amelyik állandó jellegge atomra tintázza magát, ami persze egy ilyen-olyan zenekartól nem nagy újdonság.
DE, ezeknek az albumain is csak egy-két szám van, mert a felvétel idején is előkerül a szesz...állítólag koncerteken sem kellett soha végig nyomni az amúgy sem éppen szinvonalas - értsd: improvizált - repertoárukat, mert két-három számnál egyszerűen elviszi őket a mentő...Ismered őket???


[Szerkesztve]

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#9) cucka válasza Vikthor (#1) üzenetére


cucka
addikt

opeth lamentations szerintem nem lett 100%-os. nem kéne ennyire hanyagolni a régebbi dalokat, a dvd-n csak az utolsó 3 lemezről válogattak. a márciusi budapesti koncert sokkal változatosabb volt ilyen szempontból.

amit sztem érdemes lenne meghallgatnod, az a my dying bride és az in the woods... zenekarokat is.

(#10) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

teljes mellszélességgel ajánlom az Entwine nevű zenekart.Hihetetlen jók!

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#11) benyo


benyo
tag

ajánlos alázatos figyelmetekbe a graveyard at maximum nevezetű punk-ska-melodycore-mittomén játszó 1üttestet. koncerten fenomenálisak:C
Bővebben: link:DD

HAÉRTMIGO

(#12) occsi


occsi
csendes tag

System of a down-t gondolom ismeritek, baromi jook vagy szerintem a Creed ami meg nagyon faxa, ha rap akkor maradok DMX-nel es Cypress Hill- nel, esetleg Ludacris vagy Wisszaesook

(#13) Vikthor válasza cucka (#9) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szia!

Többen mondták már nekem a []MBy Dying Bride-ot, de még nem volt hozzá szerencsém. A jövő héten megyek a Hammerba, ott valszeg lesz és belehallgatok akkor. Ez egy új albumuk vagy már régebbi.

Az Opeth Lamentations igazából két részre bomlik a Damnation és a Deliverance albumra és valóban csak 1-2 szám volt a Blackwater Parkból, de én ennek ellenére végig headbangeltem a monitor előtt a koncertet és a másik szemem meg sírt, hogy nem lehettem ott a koncerten. Tényleg hol is volt ez pontosoan, nem tudod?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14) Integra


Integra
titán

Proton Radio - Particles (06-27-2004) Naked Robots (Mixed by Jay Epoch).mp3

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15) duracell89


duracell89
senior tag

Most hozzájutottam egy csodás számhoz a 70-es vekből...nem az ilyeneket szeretem, de megtetszett nemtom mér...minőségi zene

Boston - More than a feeling

Üdv, by The Nyúl! >^.^<

(#16) _az


_az
senior tag

hát... U2? lazulós...
Sinatra? lazulós...
Prodigy(új) nagyon lazulós...
Slayer-''God hates us all'' isszonyat lazulós...

Ja és a www.szittyozium.hu -n a Poko féle zenék meg a bp studió(asszem) kötelező...

:DDD:DDD:DDD

az

(#17) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Estopa Flamenco+ska+punk+katalán rumba:) Ajánlott szám: ''La raja de tu falda''

Aláírás

(#18) Dilikutya válasza duracell89 (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

az jó zene:)
de hogyén is ajánljak valamit: Bővebben: link
a legjobb funkrock ami csak létezik :D

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Nemrég vettem meg az Arcana - ...The Last Embrace albumát CD-n és egyszerűen nem tudom szavakba ölteni azt az élményt és hangulatvilágot amit ez nyújtott. Ez nem metál, hanem ilyesmi, hallgassatok bele mert érdemes!

Bővebben: link persze eredetiben sokkal jobb...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#20) Goose-T


Goose-T
veterán

Jó kis topic ez... ide mindenki beírhat pár zenekarnevet, albumcímet, amit rajta kívül senki nem fog meghallgatni. De azért én is beírok egyet: ha már doom metal, akkor Crowbar. Atomsúlyos zene, zúznak is rendesen. A konkrét stílusa sludge doom, néhol kicsit hc-s, legtöbbször igen elborult. Aki igazán szereti a Sabbath-ot és tudja, mit is játszottak ők (és nem csak a Paranoid-ot meg az Iron Man-t ismeri), annak be is jöhet akár a Crowbar. Vannak nehezen emészthető albumaik, a két ''legpopulárisabb'' :) albuma: Broken Glass, Sonic Express In Its Purest Form. Éljen a Doom!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#21) benyo válasza Goose-T (#20) üzenetére


benyo
tag

:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C
naon állat zene a crowbar....
csípem őket, habár az 2. albumukon kívül nem hallottam(asszem) másikat tőlük:(
obedience thru suffering, még amolyan régen felvett egyik kézről másik kézre járós 60as tdk kazetta, már gondolkodtam cd való beszerzéséről, csak nem vala jött még össze..:U
nem vágom sexy t még basszerozik benne,kib@szott nagydarab genxter:DDD mert asszem mosmár egy ideje... rex brown bátyó tépi a húrokat, őt meg nem kell bemutatnom ugyibár....:Y
na meg a down nevű projekrő nem is beszélek anselmoval, miazmás......
belassúlós majd meghalós thémák...
szal nincs igazad abban h maás nem hallgatja meg az ilyen cuccokat
szal dúm powa:DDD

HAÉRTMIGO

(#22) iguana válasza Vikthor (#19) üzenetére


iguana
őstag

ez határozottan tetszik! még ilyet...
hol vetted? asszem megveszem.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#23) Vikthor válasza iguana (#22) üzenetére


Vikthor
nagyúr

MCD vagy Hammer Zenebarlang!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#24) xuldar válasza Flameus (#8) üzenetére


xuldar
őstag

Ez Paksi Endre új projektje lehet... ;] :)) ;]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#25) xuldar válasza Vikthor (#13) üzenetére


xuldar
őstag

Nem fogod megbánni, a korai albumok nagyon death metalosak, aztan az Angel and the Dark Riveren már egy hörgés sem volt. Aztán a The Light at the end of the World (?) albumon már keverik a zenét és az éneket is. Talán azóta még jobbak lettek.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#26) Vikthor válasza xuldar (#25) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ájvillcsekitezájken!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#27) Goose-T válasza benyo (#21) üzenetére


Goose-T
veterán

Néztem valahol a neten Crowbar diszkográfiát, azt figyeltem meg, hogy minden albumnál más volt a felállásuk, egyedül Kirk Windstein énekes-gitáros volt az állandó. Sok zenész megfordult az ottani stoner/doom körökben: Black Label Society, Down, Corrosion Of Conformity, Superjoint Ritual. Úgy látszik, ezek nagyjából egymás között cserélgetik a zenészeket. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#28) Integra


Integra
titán

miles davis-t szívesen ajánlom
már aki jazz fan... :))

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29) benyo válasza Goose-T (#27) üzenetére


benyo
tag

hja.így mi is jól járunk, h nekünk kedves zenét nyomnak és gond ők is szeretik amit csinálnak:C

HAÉRTMIGO

(#30) benyo


benyo
tag

és még egy együttes szíves figyelmetekbe a le panic nevű zenekart
Bővebben: link
amolyan metál-ethno-punk-színház......

[Szerkesztve]

HAÉRTMIGO

(#31) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

No, ki mit tud az Arcana nevű svéd zenéről? Nagyon világvégi hangulata van, legalábbis a ...The Last Embrace című albumának. Csak tiszta ének és (gondolom én) szintis betétek hallhatóak. Vélemény? Vagy egyéb albumajánlás tőlük?

Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#32) szaya


szaya
tag

Anathema, Arcturus, Amorphis, Ill Nino, Katatonia, Muse, My Dying Bride, Moonspell, Paradise Lost.... nagy vonalakban. Ezek között is érdemes keresgélni. Szerintem atom brutál zenék;] Persze megfelelő hangulattól függ, hogy melyik.:D

Üdv: szaya

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#33) Dilikutya válasza benyo (#30) üzenetére


Dilikutya
félisten

jaja Le Panic jó. tavalyi wantedos bulijuk király volt, máskor nem volt szerencsém még hozzájuk

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#34) Mannon


Mannon
tag

A Le Panic énekese és gitárosa folyamatosan bejárnak az üzletbe, ahol dolgozom. Én nem vagyok oda a zenéjükért, de mint hogy egy helyen lakunk... azt hiszem már kinöttem belőle. Amúgy nem rossz...

A dobosnak pedig eladtam egy régi dolgot aminek 4 része is van...

Ennél titokzatosabb nem is lehetnék... :)

A komolyzene kedvelőknek ajánlom Jan Kaczmarek : Unfaithful c filmzenéjét és evvel együtt a filmet is(Unfaithful). Végre egy film ahol nem a férfi hűtlen...amúgy nagyon kemény film. Komoly mondanivalóval.

Pusssssz... jujjj :B már megint irulok pirulok.

"For the Horde"

(#35) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Nah, én is írok ide.
Nekem az egyik nagy kedvencem a Jestofunk zenekar, a környezetemben nem ismeri senki, már hajlamos vagyok azt hinni, hogy nem is hallgt senki ilyen lazulós jazzes-funkos-acid jellegű zenét, de ellenem szól, hogy nem is olyan rég volt koncertjük M.o.-on, mondjuk nem tudom, mekkora érdeklődésre tartott számot, mindenesetre mindenkinek csak ajánlani tudom, eszetlen lazult, egy idő után kikapcsolhatatlan zene. Autóban is elmegy a sok drum'n'bass-os ótó mellett a pirosban (ilyen ''autós basszer''-boszantásra még jó az Indeep - Last night a DJ saved my life c. száma, szintén pirosnál, full hangerőn), de igazán otthoni lazulásra való, táncolhatatlan zene.
árom albumuk van meg, a Love in a black dimension (ez az album dupla CD-s változatban is napvilágot látott, a címe Love in a gold dimension, és a másik CD-n az első lemez remixei vannak, klassz cucc, hallottam már), a Seventy miles from Philadelphia és az újabb Universal Mother. Mindhárom következetesen ugyanazt a zenei irányzatot követi, ami nekem nagyon bejön!





[Szerkesztve]

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#36) Sick Boy


Sick Boy
őstag

A másik nagy kedvencem a Morcheeba nevű zenekar, ezt biztosan többen ismeritek. Iszonyat menő zenét nyomnak, profi zenészek, profi hagszerelés, kicsit bonyolult hangzás, de előostályú zene, kiváló ének, kikészült szövegek, ez a Morcheeba. Megvan pár albumuk.
Az abszolút kedvencem tőluk a Fragments of freedom c albumról a ''World looking in'' c szám, na eeezt nehéz übereni. Nagyon tetszik.
A másik a CharAngo album, elejétől a végéig király, kb fél évig hallgattam ezt az abumot és csakis ezt és nem untam meg és a mai napig szívesen veszem elő, mert nagyon jó zeze, igazi ilyen ''after-hours-grooving'' és chilles zene, nagyon bejövős.
Született egy remixalbum is, ahol különböző előadók mixelik a zenéjüket, melynek címe ''Back To Mine'' és a ''Beats and B-sides is nagyon jó.
Az albumaik címe (nem időrendben), amikről tudok
Who can you trust, CharAngo, Fragments of freedom, Parts of the process (válogatás), Beats and B-sides, Big Calm





[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#37) benyo válasza Mannon (#34) üzenetére


benyo
tag

hja.én is azért reklámozom gombáékat, mert én is helyi emberke vaok:U
magunk között a graveyard nekem is jobban bejön:DDD
holnap lesz nagy koncert dorogon a pokol bárba;]
megen valszeg széjjel leszünk esve:DD
black label society, danzig, fear factory, gorefest, immortal, kittie, morbid angel, motörhead, nevermore, soilwork, toy dolls, acid bath, cradle of filth, napalm death, the crown...
mindent fogyasztok:DDD
ezek vannak előttem éppen, de tényleg naon hangulat-időjárás-miazmás függő a zenei irányzatok közül kiválasztott és hallgatott zene típusa...
jaj de szép mondat, asszem még vissza fekszem:DDD


régi dolog? 4 része is van?
hmmm:F

HAÉRTMIGO

(#38) Mannon


Mannon
tag

Nana... ki vagy benyo????? Csak nem te is bejársz az üzletembe??????

Más... indenkinek előszeretettel ajánlom Brenda Lee -t . A blues gyönyörő pacsirtája.

"For the Horde"

(#39) cucka válasza Vikthor (#13) üzenetére


cucka
addikt

my dying bride-ból az újabb lemezeket ajánlom elsőre, mondjuk a 34,778 utániakat. a lamentations-t meg ha jól emlékszem londonban vették fel.

(#40) sky77


sky77
aktív tag

Úgy hirtelenjében két koncertre hínám fel a figyelmet: Bővebben: link

Holnap (2004.09.04.) este 21h-tól ingyenes koncert a Gödör Klubban. Vasárnapi Hangulat, utána ef Zámbó Happy Dead Band. Érdemes lesz eljönni! :)

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#41) Vikthor válasza cucka (#39) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ok, belehallgatok akkor. Ma Tenhi - Vare, Anathema - The Silent Enigma és az Arcana - ...The Last Embrace fog szólni délután, mert estig itt bent kell rohadnom... :(

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#42) benyo válasza Mannon (#38) üzenetére


benyo
tag

lehet:DDD
mondd mit is árulsz???

HAÉRTMIGO

(#43) Mannon


Mannon
tag

Azt n árulhatom el... akkor nem lennék titokzatos.... :B

"For the Horde"

(#44) benyo válasza Mannon (#43) üzenetére


benyo
tag

szal akko nem is akarod h bárki kitalálja:)
hát ha titokzatos akarsz maradni, csak nyugodtan...
szal számteches, régiséges bolt.ez jutott elsőre eszembe...
de nem kell elárulni, csak maradj titokzatos.az jó;)

[Szerkesztve]

HAÉRTMIGO

(#45) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok ismét!

Spellforce a játék neve, és aki szereti a Neverwinter Nights-ot vagy a Warcraft 3-at, annak ez a zene nagyon be fog jönni... 9 számos soundtrackről van szó, jó minőségben.

Bővebben: link

A Soundtrack: Breath Of Winter KÖTELEZÖ DARAB!!!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#46) Vikthor


Vikthor
nagyúr

vmi jó nyugis, szinte hangszermentes, de mégis dallamos zenét vki tud ajánlani? Ének ne legyen benne.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#47) xuldar válasza Vikthor (#46) üzenetére


xuldar
őstag

Lehet, hülyeséget mondok, mert még nem hallottam egyiküket sem, de mintha Kitaro és Jean Michel Jarre (jól írtam?) ilyen nyugodt, igényes szintizenéket játszana. Ének nélkül.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#48) Vikthor válasza xuldar (#47) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Kitaro az van fateréknak, a másikat nem ismerem... csekking.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#49) Vikthor válasza xuldar (#47) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ez? Bővebben: link

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#50) xuldar válasza Vikthor (#49) üzenetére


xuldar
őstag

Ő lesz az.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.