Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Allien


Allien
veterán

Az eredeti hír: Bővebben: link, és persze ott van egy fórum. EZT azért szerettném megnyitni, mert ott sok negatív hozzászólás van, melyek nem látnak benne semmit, csak kritizálni valót. De, ha a modik mégis törölnék, hát ígyjárás forog fent.
MOST szereztem be az alap készletet. A fenti linken ismerkedtem meg vele, és már akkor megtetszett, de sajnos, csak mostanában jutott el kishazánkba (jó sokat emileztem a hazai forgalmazóval).
Ez az oldaluk: Bővebben: link
Aki esettleg nem tudja megnézni a linkeket, vagy felmerül a kérdés, mire is jó ez? No, igen. Kinek mire. Vannak, akik egy 500 forintos egérrel is ''jól'' eljátszadoznak, meg egy sima billentyűzettel is elvannak. NEM nekik készült, meg azoknak sem, akik leszólják az árát (jelenleg az alap készlet 12.000 huf, a kiegészítők pedig 6.000 huf/db!). Tehát, elvileg nem olcsó, ez TÉNY. Ráadásul nem is rádiós, vagy infrás. A csatlakoztatására a kézikönyvben ez van írva (mely több nyelvü, de nem magyar, azt külön adják, A4-s lapokra másolva:B):
''USB or PS/2 port free for keyboard use'', viszont csak usb csati van rajta, átalakító nincsen. Mégpedig azért, mert külön van olyan verzió, mely ps/2-s csatlakozóju, nálunk eddig csak az usb-s található.

A billentyűzet ''multimédiás'' is, tehát van egy fölső kiegészitő billentyű sora (programozható, természetessen). A hátulján pedig van még 2 db USB kimenet (HUB, bár ha jól olvasom ezek ''csak'' 1.1-sek). Aki esettleg megfelelő egérrel rendelkezik, és megpiszkálta a windows USB sebességét, az jól járhat vele, mert képes azt kihasználni (elvileg) az akár 500KB/s (10MB/s) lehetséges.
További érdekesség, hogy a driver lemezen feltünt a ''hungary'' felirat is! Asszem, EZ elég szokattlan ma még, hiába vagyunk ugye uniós tagok.:C
Amiért nyitottam ezen totyikot. Mivel, a kiegészitőket külön-külön KELL megvenni, nem mindegy, hogy mekkora külömbség van az alapszetben található billentyűzethez, tehát, hogy érdemes-e egyáltalán megvenni a kiegészítőt, és melyiket. Én még (bevallom őszintén) csak az alapot vettem meg, de rövidessen meglesz az első kieg, a Battlefield 2-höz. Most megyek, és beüzemelem, és lőn próbaüzem.
Ja, jelenleg 2 kieget láttam a bolt polcán, tehát az egyik a BF2, a másik a Warcraft (WoW) kiegészitője. Készül az ''Age of Empire III Limited Edition keyset'' is, de láttam már a Call of Duty 2-höz is készülődnek.
Hozzáteszem, hogy aki BF2-zik, azok már találkozhattak ezzel a névvel (Zboard), mert üzemeltettnek jópár ranked szervert, ami nem kis befektetés lehet (persze, ahogy a pingeket nézem, kint amcsiban).:R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2) cikasz válasza Allien (#1) üzenetére


cikasz
őstag

Vagy én olvastam felületesen vagy nem láttam info-t , hogy hol lehet megvenni itthon a bill-t???

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#3) Allien


Allien
veterán

Gondolom, több helyen is megvásárolható. Én speciel az 576 boltjában vettem meg (Árkád üzletházban), és itt kiegészitőket is árultak hozzá (WoW, BF2).
Mint írtam, a driver cd-n a ''hungary'' felirat díszeleg, de telepitésnél nincsen ilyen lehetősség. Annyit fedeztem fel, hogy a játékok felsorolásában kb. 8-t hoz fel, ezekhez lesz gondolom kiegészitő, vagy az alapbillentyűzethez ad egy ''sablon'' kiosztást, de érdekes, hogy nincsen közte a WoW, illetve BF2. Mindegy, még nem jöttem rá, max majd akkor, ha valamelyiket feltelepítem közülük.
Ami még szembetünő, hogy MAGYAR karakteres a billentyűzet!:R
Tegnap ki is próbáltam a BF2-vel, de kicsit át kell konfigolni a játékon belül a gombkiosztást (pl. a térkép:M, vagy a lehasal: Y átrakása), illetve, pl. a ''TAB'' billentyűt szerintem nem kell, csak annyi, hogy az most nem a bal oldalon éred el, hanem a jobb oldalon (ez a bill, gyári kiosztásban a fegyver kijelölés ujraéldedésnél, illetve szakaszba ki-, ill. belépésre szolgál). Ha majd megveszem a bf2 kiegészitést, már nem kell vele bajlódnom.:B

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#4) asimov válasza Allien (#3) üzenetére


asimov
aktív tag

Hali Alien!
Jól olvastam, hogy magyar a kiosztás?? Mesélj már sok-sok infot!!
Milyen vele játszani? 576-ban azt írják, hogy már nincs raktáron... :(
Remélem gyorsan beszerzik! :D

''Two intelligent species live on Earth: Humans and Hungarians.'' (Isaac Asimov); -=SoG=-Khabbas

(#5) Allien válasza asimov (#4) üzenetére


Allien
veterán

Ja! Képzeld, meglepődtem, de TÉNYLEG a normál, FULL MAGYAR billentyűs, relative olyan, mint a többi, csak egy kis része van átdolgozva, ami nem érinti, csak az insert/delete-s részt. Méretre is alig-alig szélesebb, mint egy átlag bill.. Azért, nem estem hasra a ''minőségétől''. Kicsit zörgős, annyira nem élvezet vele gépelni, vagy hozzászólásokat irogatni, de ez egy külön téma. Mivel nem erre készült, ugye.:)) Tehát, a lényeg a játék. Nekem speciel jobban ''ízlik'', mint a régi, sima mezei billentyűzetem. Mindenképpen KELLETT váltanom, mivel egyszerre amx 2-3 gombot tudtam eddig leütni, márpedig játékoknál van, amikor 4-t is shimán alkalmaz egyszerre az ember, ezt pedig nem kezelte a Compaq bili. Utal is rá a Zboard, hogy 8 (!!!) billentyű leütése lehetséges EZZEL az eszközzel! Visszatérve, alapból elég jól kezelhető, minden gombocska elérhető, és alapból szinte változtatások, tehát programozás nélkül is használható a BF2-höz. Csak jól meg kell kukkolni a gombokat, mert elég kis betükkel vannak ráírva. Vannak nagyobb gombok, azokkal nincsen gond, de pl. az ''Y''-t már alig vettem észre, és átprogramoztam máshova is a BF2-n belül. Utánna vettem észre, hogy megvan az. Ami talán nem látszik a képeken, hogy pl. némelyik gombocska kicsit döntött. Szerintem, aki vacilál, vétel elött, az bontassa ki, és rakja rá kezecskéjét, próbálgatván elérni a kisebb gombokat is.:DDD
Asszem, majd csinálok róla képeket, mert így elég nehéz beszélni róla, ha sehol sem látszik a magyar kiosztásu klaviatura (legalábbis, neten nem láttam).;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#6) gza78


gza78
csendes tag

Üdv
Hát igen nem rossz, de azért nem ajánlom feltétlenül mindenkinek. Saját tapasztalatokról beszélek, mivel nekem is van. Rég óta szemezgettem a dologgal, közel 3-4 hónapja szereztem róla először tudomást, azt elcsitultak, a kedélyek, amíg most meg nem láttam megint, azt megvettem.

Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy a magyarosítottat vettem :( Enyhén silány a kivitele,
de 12 ezer Ft-ért ne is várjon többet az ember. Alapból meg volt cserélve az „F” meg a „G” billentyű.
De a lényeg amiért megvettem az a BF2 kiegészítő (+6 ezer Ft), eredeti, nem Magyarországon matricázott , és szerelt.
Hát ha értékelnem kellene olyan 4-es alá, fanatikus játékosoknak kötelező darab, de ha tehetik ne a magyart vegyék. Ha csak az alapot vettem volna akkor olyan 3-as alá alá.

(#7) Allien válasza gza78 (#6) üzenetére


Allien
veterán

Én nem látom, hol van megcserélve az f-g.:B Ami a minőséget illeti, o.k., ez relatív. Én most találkoztam egy Dell billentyűzettel, és a nyomkodása dettó ugyan ilyen. Nem annyira jó, mint egy mezei bill., bár nekem éppenséggel semmi bajom vele.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#8) gza78


gza78
csendes tag

Gondolom a billentyű problémám csak egyedi eset volt, mivel itt rakják össze és matricázák, magyarországon, fáradt volt a mellós, kemény 2 sec volt kijavítanom :)

Sajnos lehet, hogy a az a bajom, hogy Logitech-hez hasonlítom :)

Mindegy nekem akkor is megérte, már csak a BF2 kiegészítő miatt.
Csak azt részleteztem, hogy amikor kicsomagoltam az alapot kicsit csalódtam a minőségben. Észrevehető a különbség a magyar és a külföldi között, sajna a magyar rovására.

Egyébként ennek ellenére még mindig csak ajánlani tudom minden fanatikus játékosnak
aki rá tud száni min 18 e Ft-t :)

(#9) Allien válasza gza78 (#8) üzenetére


Allien
veterán

Neked volt szerencséd az ''eredeti'', tehát usa-ban összetákolt verzióhoz is?:F Én a képekről leszűrtem, hogy nem lehet olyan extra nyomkodni, mert nagyon nem hasonlít pl. Erdőke billentyűzetéhez (sem) (Bővebben: link), meg nem is olyan lapos, mint a noti billentyűzet. Talán azért fogadom el könyebben, mert éppen most cserélték le a munkahelyemen Dell gépekre a régebbieket, és a bill. kísértetiessen hasonlít (érzésre, nem látványra) a Zboard ''keménységére''.
Tegyük hozzá, hogy a 18 az inkább 12E huf, és ha akarod, akkor vehetsz hozzá kiegészítőt, mely jelenleg +6 rugó/db. Ugyanis, az alap játékos bill. is elegendő lehet jópár játékhoz, max a külső nem olyan, mint a kiegészitőé. Viszont, ha mindegyiket meg akarod venni, az elég húzós (bár sok értelme nincsen), már ha nem csak azt a két fajtát akarod beszerezni, amely jelenleg kapható nálunk.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#10) Szabtom


Szabtom
senior tag

Nekem America's Army verzió kellene! :O

(#11) gza78


gza78
csendes tag

Egyébként tök mindegy hol rakják össze a lényeg nem változik Made in China :)

Igaz a +kiegészítőket csak tényleg akkor érdemes megvenni
ha nagyon fanatikus vagy :)

(#12) XanD3R


XanD3R
aktív tag

Mennyibe kerül az alapválozat? és mennyi hozzá a kiegészítő? valami jó kis fps kiosztás kellene W-A-S-D powa! :))

(#13) XanD3R válasza XanD3R (#12) üzenetére


XanD3R
aktív tag

most látom az árát :)) inkább lemondok róla , fanatikusoknak viszont kötelező :))

(#14) Allien válasza gza78 (#11) üzenetére


Allien
veterán

Az igaz, hogy Made in China, de mi nem az?:DDD Már a műszaki területen. Lehet, hogy a Playstation 3, meg az Xbox360 egyes alkatrészei, meg az első pár sorozat nem kínából fog származni. De, pl. a PS1-t már régóta ott is rakják össze, ahol gyártják hozzá az alkatrészeket. Akkor ki a rák fog sz*rakodni egy mezei ócccso billentyűzeten? Nem hiszem, hogy van olyan bill., melyet NEM ott készítenek!:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#15) Allien


Allien
veterán

Zboard billentyűzet fejlemény! Voltam az Árkád-ban, az MM-ben, és ott az alap csomag ''csak'' 9990 HUF! Sajna, a kiegészitők elfogytak itt, de ezek ára is elvileg olcsóbb az 576-hoz képest (4990huf, 576-nál 5990, de legalább kapni).
''Kénytelen'' voltam a drágábbik helyen megvenni a BF2 kiegészitőjét.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#16) Kraptor válasza Allien (#15) üzenetére


Kraptor
őstag

Ez már nem is annyira vészes, na jó még mindig de már kedvezöbb ár.
A magyar importőr Bővebben: link

Mennyire jó a minősége?

576. hu oldalán most van zboardos nyeremény játék.

[Szerkesztve]

(#17) Allien válasza Kraptor (#16) üzenetére


Allien
veterán

Minden relatív. Ahoz képest, hogy így az alappal kapsz egy olyan kiegészitőt, melyel könyebb a játékok kezelése, szerintem versenyképes ár. A kiegészítők egy jelentős része meg ténylegessen segít az irányitásban. Igaz, meg kell szokni némelyiket, de ezzel nincsen gond, szvsz. Ráadásul, multimédiás a billentyűzet (programozható elég jól). Kipróbáltam a hangerő szabályozást, és bf2 alatt, játék közben is gond nélkül megoldható. Nem mondom, hogy ezt nem tudná más, multimédiás bill., de pl. az én előzö eszközöm núdli volt ehez képest!:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#18) ShootaBoy


ShootaBoy
csendes tag

Hozzászólásomat töröltem.

[Szerkesztve]

(#19) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Szevasztok!!

Írásom elsősorban Allienhez szól, és nem kötözködésnek szánom!!

Ugye van ez a Zboard. Na, én szeretném egy barátságos összehasonlításra kihívni a Logitech G15 ellen...

Az egész lényege és elindítója az, hogy annyi most a gaming keyboard van a piacon, hogy nem tudok dönteni.

A kizárások miatt csak a G15 maradt, de most jött a Zboard, és ahogy illik megmérkőznek..

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) Pompi válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Bocs, hogy beleszólok. Nem tudom, hogy milyen szempontok alapján gondoltad az összeméretést, de szerintem nem egy kategória a két keyboard.
A G15 egy hagyományos kialakítású billentyűzet rengeteg programozható gombbak és kijelzővel.
Ezzel szemben a Zboard-ban, pont az a lényeg, hogy a különböző szettek segítségével csak és kizárólag azok a billentyűk ''maradnak rajta'' amik az adott játékhoz kellenek, kényelmesen, ergonómikusan, az adott funkciónak megfelelő méretü gombbal.

Ja a másik pedig...
''..de most jött a Zboard, és ahogy illik megmérkőznek..''
A Zboard már több, mint egy éves...

BTW már a Media Markt-ban is láttam két szettet Zboardhoz.

Feel Good Inc.

(#21) Allien válasza Pompi (#20) üzenetére


Allien
veterán

Sajnos, jelenleg két kieg kapható csak, a BF2, és a WoW bill.je. Hivatalossan meg nálunk csak kb. egy hónapja jelent meg. Abban igazad van, hogy ha csak az elveket nézzük, akkor a Zboard-nak NEM lehet ellenfele. Más kérdés, kinek mi jön be. Pl. anno én playstation-n kezdtem. Egyértelmü számomra, hogy egy olyan jellegü gamepad shimán lever szinte minden irányitási formát (kivéve repszim, és az fps-ek multis része). Mégis, csak mostanában kezdenek el terjedni. Ami még fontos, hogy itt garantálják, hogy egyszerre 8 (!!!) billentyűt le tudsz nyomni, míg egy hagyományos bill. esetében ez csak 2-4. Persze, a mostani alap billentyűzetek már valamivel jobbak ilyen téren, de a gombok ergonómiája, hát inkább hagyjuk.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#22) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ha már 1 éves hát elnézést tudatlanságomért.

Otthoni internet híján csak akkor tudok meg valamit, ha a sajtó megírja, és persze ha van pénzem az említett sajtóra...

A PC.Games megírta, nekem pedig új volt...

Most mondhatnátok: Ha nincs internetem, akkor honnan írok??

A válaszom a suliból...

Összehasonlításnak alapjául gondolám,hogy mindkettőt a ,,Gaming Keyboard'' Kategóriába sorolják.

No mindegy.

Nem könnyű a döntés, mert mindkét versenyző olyan előnyöket mondhat magáénak, ami a másikon is jól mutatna. A Zboard esetében ez a kiosztás, ami rendkívül előnyös a G15-el szemben. Nekem a Zboard-ról a -ma már hétköznapinak mondható- háttérvilágítás. A G15-nek azonban van valamije, ami azzá teszi ami, és ez az LCD-kijelző, ami nekem elég fontos volna, mert a pc-m Isten tudja miért instabil.
Konf: P4 3.0 Northwood, 1Gb memory, Inno3D 6600GT, Abit IC7, Pinnacle PCTV Pro, Integrált hangk. Ha valaki megsejt valamit kérem szóljon...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) Pompi válasza TESCO-Zsömle (#22) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

:F A billentyüzeten levő LCD miben fog változttatni a géped instabilitásán?!
Amúgy pedig itt egy harmadik versenyző ;) [link]

Feel Good Inc.

(#24) Allien válasza TESCO-Zsömle (#22) üzenetére


Allien
veterán

Én akkor is fentartom véleményemet, az LCD, meg egyébb optikai tuning játék közben NEM érvényesülhet! Mivel, a képernyőt KELL figyelni, NEM az lcd-n játszol, igaz? Ez kb. olyan, amikor okoskák egy VGA-t csak tesztprogival nézegettnek, mennyi pöttyöt tud, de játékkal nem.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#25) nortsen


nortsen
aktív tag

Sziasztok!

Én is csatlakoztam a felhasználók közé, és mindjárt egy észrevétel, ami nekem jelenleg nagyon negatív.

Szemben az US és UK kivitellel, ahol 76 előre definiált játék beállítás van, addig a magyarhoz a zboard honlapján 16 van, de ebből nekem csak 6 jön be. Bárhogy is akarom, nem tudok többet előkergetni.
Gondolom itt a viszonylag friss driverről van szó, ami mellesleg annyira friss, hogy a lapjukon fent sincs(eleve hungary driver nincs), azaz minden ami ott van az régebbi mint ami a cd-n van.

Egyébkén mint sokan mások én is a BF2 miatt vettem, de aszem megmaradok az alapnál, mert ezen még több is a gomb, mint a BF2 keysetten, és szinte semmi különbség közöttük (a matricázáson és a nyelven kívül).

Maga a kütyü viszont nekem bejön. A gombok szerintem még az elmennek kategórián belül vannak, azaz viszonylag jó érzés vele nyomkodni, de a másik sima billentyűm azért jobb.
Fura a kettéválasztott space is, de ez csak szokás kérdése, és érthető a 3 részbe való széthajtás miatt.
És amit itt még nem foglaltatok össze, nem szabad elfelejteni ,hogy gyakorlatilag 12 ill. 9e Ft-ban két billentyű van, azaz relatíve olcsóbb is mint 2 külön darab, még ha belevesszük azt, hogy egyszerre nem használható a kettő(bár ki az az elvetemült aki 2 billt. Használ ;) )

Én csak ajánlani tudom mindenkinek, aki ugyanúgy idegenkedett a wasd kiosztásoktól mint én.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#26) Allien válasza nortsen (#25) üzenetére


Allien
veterán

Ami a drivereket illeti, igazad van. Lehet, le kellene vakarni a mostanit, és megpróbálni újra felrakni mondjuk az amcsit, csak attól félek, akkor kicsit megbolondul a magyar karakterbillentyűk miatt.:DDD Mondjuk, engem annyira nem zavar, hogy kevesebb gamet támogat, de ez szerintem csak beállitás kérdése! Már játékon belül.;)

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#27) Freeman42


Freeman42
tag

Szevasztok, énis akarok eggy ilyet , de csak az alapot.
Alien nemtudnál felrakni eggy képet a magyar billentyűzetről , mert nagyon kiváncsi vagyok rá!!!

(#28) Allien válasza Freeman42 (#27) üzenetére


Allien
veterán

Túl sűrün nem járok erre én sem.:B Majd megpróbálom lefotózni, és felrakni. Bár, egy sima magyar billt fogsz látni!;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#29) Allien


Allien
veterán

Új billentyűzet fog megjelenni! Itt lehet megskubizni:
[link]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#30) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Érdekes hogy kb 2 honapja kaptam az egyik oldalrol egy hirlevelet amiben volt egy ilyen bill..de ennél mindnél szebb és jobban összerakott volt..azt én ki is nézem magamnak most meg akárhány linket megnézek nem találom..ezek meg olyan futurisztikusak hogy az valami hihetetlen:(

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#31) Sirandrish válasza Pompi (#23) üzenetére


Sirandrish
legenda

mégse..ezt nem vettem észre...EZ AZ AMI KELL NEKEM!!!:))) ez egy nagyon szép bill...ilyen kell nekem:) mennyi ennek az ára?:)

Időközben megtaláltam..és nem is olyan drága:)

[Szerkesztve]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#32) beers válasza Allien (#29) üzenetére


beers
addikt

Inkább a régihez adnánnak ki egy gumiból készült verziót!
Az a kopogós gagyi nem sok sz@rt ér!

M&N

(#33) Allien válasza beers (#32) üzenetére


Allien
veterán

Hát, én azzal a ''kopogós'' sz*rral elég jól eljátszogatok. Az más kérdés, mennyire zavaró, speciel én megszoktam. De, érdekes, hogy a rögzitése sem kopott ki, tehát szinte ugyan olyan ''nehéz'' (passzentos) a felrakása, mint legelsőre, és én ebből arra következtetek, hogy még sokáig bírja, nekem meg az is fontos. Lehet olyan csiricsáré, mint pl.[link], amit Sirandrish keresett az előző hozzászólásában, de attól még (szvsz) eléggé sz*r lehet vele játszani, mert NEM ergonómikus egy dekát sem. No jó, ez tulzás, mert egy kicsit az, de ez kimerül annyiban, hogy bizonyos gombokat közelebb helyeztek a ''WASD'' gombokhoz, ez meg lótúró! PONT az a lényeg, hogy a wasd gombokat kell megfelelően elhelyezni, mint ahogyan mondjuk a Zboard is próbálkozik, és köré lehet építeni a többi gombot, de ha pont a legtöbbet használt 4 billel nem csinálnak semmit, akkor igenis azt lehet mondani, hogy ez biza népbutitás. Már számomra.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#34) grosy


grosy
senior tag

Kaptam egy Zboard-ot, és az lenne a kérdésem, hogy a magyar kiosztásúnál lehet-e egyéb drivert használni? Megváltozik-e a billentyűk kiosztása, vagyis lehet-e tovább magyar ékezetes betűket gépelni mondjuk egy brit driver feltelepítése után? A MOD file-t csak neten keresztül lehet frissíteni?

(#35) Allien


Allien
veterán

Új hardwer kiegészítő:
[link]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#36) Kanczy


Kanczy
veterán

volt,hogy elgondolkodtam azon,hogy esetleg vegyek egyet...de aztán rájöttem,hogy valószínűleg nem érné meg az a 10-13k + 6k azért,hogy lehessen egy GW:F-es bill-em... :U

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#37) Allien válasza Kanczy (#36) üzenetére


Allien
veterán

Hát, kinek mi. Nekem most már megvan az alap, és ha váltok egy másik gammára, akkor ugye ''csak'' a kieget kellene megvennem. Bár, ha az FPS, akkor lehet, hogy az alaphoz adott game bill is elégséges egy darabig. Egy WoW, vagy GW más kérdés. Én ahoz is megvenném, csak én lökött vagyok.;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#38) Erebos


Erebos
csendes tag

Én is vettem Call of Dutyhoz. Nem egészen tudom, hogyan lehet a játékon belül kiválasztani a Zboard-os kiosztást? Drivert felraktam, s felismerte a COD-s feltétet is a Zboard programja. A másik problémám az, hogy én nem tudok a honlapról csak drivert letölteni. A letöltéseknél a MOD-ok fel vannak sorolva, de azokat hogyan kell letölteni?
Aki képben van, kérem segítsen! Köszönöm előre is.

(#39) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!!!

Nemrég vásároltam én is egy ZBoard billentyűzetkét és első használat után mondván nekem nagyon tetszik.
Drivert felraktam..tökéletesen müködik ha cserélem a klaviatúrát..rögtön felismer mindent...csak egy gondom van, hogy írták hogy a zboard honlapján fennt van azoknak a játékoknak a listája amiknek van elkészítve billenytűbeállítás.
Nos írták hogy tudom updatelni a játékok listáját ha bemegyek a keyset setupba és ott rámegyek az updatera.
Nos ha én arra rámegyek akkor kiirja hogy nem tud letölteni több frissitést a listába.
Pedig csak 4 vagy 5 játék van alapban a listában.

Hogyan kell megcsinálni, hogy frissitse a játéklistát illetve számít az is hogy a frissítéskor melyik bill van behelyezve??

Előre is köszz a választ!!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#40) Niceman


Niceman
csendes tag

Kicsit lusta vagyok utánna nézni ;) BF2-höz jó ? :R

A bölcs férfi nem játszik bakugrást az orrszarvúval.

(#41) Niceman


Niceman
csendes tag

Má mindent tudok :Y :DDD . kicsit drágálom :O

A bölcs férfi nem játszik bakugrást az orrszarvúval.

(#42) Arius válasza Allien (#35) üzenetére


Arius
aktív tag

Ez használható önmagában is, eredet zboard nélkül is?

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#43) Allien válasza Arius (#42) üzenetére


Allien
veterán

Nem, ez úgy néz ki, hogy (jelenleg) 12E pénz, amiért kapsz egy alap billentyűzetet, magyar kiosztással, és egy általános gammer billentyűzetet (plussz feltét). A kiegészitők plussz 6E, de csak az alappal használhatóak. Tehát, 12E huf-rt kapsz egy TÉNYLEG gammer billentyűzetet, amivel gond nélkül tudsz játszani, és ha van 1-2 kedvenc játékod (legalábbis magyar viszonyokban gondolkodva), akkor esettleg érdemes (ha kapható nálunk) megvenni a hozzá tartozó kieget is. Ilyen nálam a Battlefield 2, de ezt használom a Battlefield 2142-höz is!:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#44) Arius válasza Allien (#43) üzenetére


Arius
aktív tag

Az alap elég lesz nekem, sőt még jobban örülnék ha lehetne csupán az alap feltéttel kapni mondjuk 8ezerért. (gamer nélkül).

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#45) sanzik válasza Arius (#44) üzenetére


sanzik
senior tag

Ha ugysem akarsz cserélgetni feltéteket akkor nézd meg ezt is.:
[link]

Én ezzel szemezgetek mostanában, Coraban láttam aszem 11k körül.

(#46) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Nekem igazából azért kellene egy ilyen billentyűzet mert vmi módon és a nyilakkal jáccok még fps-t is és nemtok a WASD al jáccani egyzserűen nah ez nekem olyan problémákat okoz hogy néha kicsit arrébb kell nyúlnom a gombért végülis mindíg elérem (hosszú vékony újjaimnak köszönhetően)de mégis jobb lenne egy ilyen na meg a másik hogy amikor jáccok elkezdem balra tolni a bill-t hogy kényelmesebb legyen és néha olyan történik hogy a bill egyszerűen leesik az asztalról :DD hát az nagyon kellemetlen tud lenni cod2 war közben :B nah hát ezért szeretnék ilyet de amíg nem látok 5k-ér addig én viszont nemveszek ha vkinek van és netán megszabadulna tőle 5k-ért akkor szóljon hát bártran :C

(#47) #19103744 válasza Janoo_07 (#46) üzenetére


#19103744
törölt tag

Üdv néktek!

SÓS kellene nekem segítség olyantól akinek van már ilyen billentyűzete! Mégpedig, ki kellene próbálni, h. müxik e PS/2-n is természetesen átalakítóval. Azért lenne rá szükség, mert ma vagy holnap veszek egy ilye billt, már megrendeltem, és KVM Switch-et is használnék amin csak PS/2 van.
Az MX500-asom müxik, szal csak a bill a kérdés. Segítséget előre is köszi!

(#48) #19103744 válasza #19103744 (#47) üzenetére


#19103744
törölt tag

ha valakit érdekel, nem müxik.

(#49) #72042496


#72042496
törölt tag

Nem tudom, mi ez, vagy hogyan van ez, de a Közvágóhídnál levő Tesco-ban 500 forintert láttam Zboard AoE és CoD (vagy BF, nem tudom melyik, nem játszom ilyenekkel :B) kiegészítő billentyűzetet.

Nekem hihetetlen olcsónak tűnik, gondoltam, beírom ide - ha valakit érdekel, érdemes lehet becsekkolni.
Az áruház pénztárhoz közeli polcán láttam, a leértékelt áruk között, falitartók, SD kártyák társaságában...

[ Szerkesztve ]

(#50) Allien


Allien
veterán

Hétvégén voltam a Cora-ban. A feltétek ~4200 körül voltak, a Bf2142 pedig ~3800.
Csak, ha valakit érdekel még. :DDD
(Fóti üzemegység)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.