Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Achill3uS


Achill3uS
veterán

sztem itthon még kevesen ismerik a gyártót, távol keleten eléggé népszerüek, hűtőket gyártanak elég régóta, ám most megújuló termékcsaládjuk a HDT - Heatpipe Direct Touch - technologiával egész érdekesnek hat, és már nálunk is kaphatóak... [link]

tegnap szereztem egy Xigmatek Achilles (S1294) -t (nem nem csak a neve miatt:D) ugyanis már a kistesó az S1283 is igencsak megszorongatta egyes tesztekben a Thermalright Ultra 120 Extreme-t, ez pedig 4db 8mm-et hp-t tartalmaz, ami elég meggyőzőnek hat... hamarosan berakok pár eredényt...
addigis pár kép: [link], [link], [link]

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2) Gorneck válasza Achill3uS (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Kíváncsi vagyok megéri az a plus 1 HP azt 3-4k-t...

Holnap már Én is szerelem remélem a Red Scorpion-t befele.

Gorneck#1239

(#3) Achill3uS válasza Gorneck (#2) üzenetére


Achill3uS
veterán

kiváncsi vagyok mire jutsz vele, sztem mondjuk megérte, de te mindigis az ár érték arány megszállottja voltál szóval ezen nem lepődök meg :D amugy első mérések alapján az Achilles lazán Ultra 120 Extreme szint, sőt a ventije állati jó hogy 4 pines mint az intel gyári és 2d-ben alig pörög, terhelésre (game, vagy prime pl) indul csak meg, más gyártók miért nem tudják ilyen fainul megcsinálni nemtom...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4) Gorneck válasza Achill3uS (#3) üzenetére


Gorneck
titán

Sokat olvastam utána RS-nak...a venti miatt erősebb állítólag, mint a sima...azonos ventivel semmivel semmivel se jobb...:D
Pár fokkal van lemaradva TRUE-hez képest...sőt egyes tesztekben uazt hozza vagy üti őt...persze tudom sok minden számít, de akkor is léteznek ilyen tesztek...

Világítása zavaró?

Szabályzás: MFC2es panelra lesz kötve szal kíváncsi vok rá, hogy boldogul vele pláne, hogy PWM-es...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#5) P00By válasza Achill3uS (#3) üzenetére


P00By
nagyúr

Ultra szint, az szép! És még szép is :D

(#6) Achill3uS válasza Gorneck (#4) üzenetére


Achill3uS
veterán

jaja, azért mondom h a 4hp-s Achi meg erősebb is sztem... (bár erről tesztet meg nem láttam még)

háát engem kicsit zavar a fénye mert nem házban van ugye a gép, hanem mellettem, de mondjuk éjszaka meg előnyös :D

az RS-hez jár pwm spoiler is ugye? (lol egyes körökben ez viccesen hangzana :DDD)

P00by:
főleg hogy olcsóbb és venti is van hozzá... nem véletlenül vettem egyet énis...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7) P00By válasza Achill3uS (#6) üzenetére


P00By
nagyúr

Hmm lehet kísértésbe esem :D Házventi is kéne, vajon mennyire lehet leszabályozni? :F
A memóriahűtő viszotn kicsit vicces :D

(#8) Gorneck válasza Achill3uS (#6) üzenetére


Gorneck
titán

Jajaja...:D Pl RS Octávia...:D

Jár bezony, ahogy a simához is és elég hasznos...van is teszt ahol ezt direkt megnézik...a két hűtő között a +1 HP a különbség...mondjuk méretben nem néztem van e különbség.

Mod: Megnéztem...
RS: 120(W) x 50(H) x 159(D) mm
Achilles: 120(W) x 60(H) x 159(D) mm

P00By: Nagyon. RS-en még jobb venti van, mit a simán...halkabb nagyobb légszállítás...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9) Achill3uS válasza Gorneck (#8) üzenetére


Achill3uS
veterán

jah, viszont az Achilleshez nincs spoiler :O :DDD

majd csináljunk real temp-el azonos orajel/fesz kombos méréseket, kiváncsi vagyok mennyi a kül, bár nem lesz teljesen reális ugye, környezeti hő ect, de csak kiváncsiságból...
ha hazaérek majd rakok be egy mérést azért... ja és a poén hogy eztis lehet még moddolni, ugyanis a gyári felfogatás az intel gyárihütős kapcsos xar, csavarozva, 2 ventivel durva lenne...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#10) Gorneck válasza Achill3uS (#9) üzenetére


Gorneck
titán

Az cummi...

Azon ki voltam akadva Én is...de mivel nem gyakran szerelek így jó lesz...

Létezik ilyen felfogatás? Typhoon ilyen szempontból nagyon faja...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#11) Achill3uS válasza Gorneck (#10) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem létezik de csavar boltbol összerakható minden gond nélkül, vagy ha van otthon vmi vizhütés felfogatásod fölösbe :D
amugy ha állandóra rakod fel nem gáz, bár sztem javitana a teljesitményén, és nem hajlitaná meg ilyen aránytalanul a lapot de mind1...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#12) Gorneck válasza Achill3uS (#11) üzenetére


Gorneck
titán

TR amit ad? [link]

Gorneck#1239

(#13) P00By válasza Achill3uS (#9) üzenetére


P00By
nagyúr

Ezzel lehet tuningolni :D

(#14) Gorneck válasza P00By (#13) üzenetére


Gorneck
titán

Már csak be kell szerezni...:D

Kicsit jobban megnézve...kell egy olyan hosszú csavar, mint a Typhooné 4db + 8db alátét + 4 anya...jahh és szét kell barmolni a gyár műanyag peckeket...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#15) P00By


P00By
nagyúr

Így világít :D

(#16) Gorneck válasza Achill3uS (#9) üzenetére


Gorneck
titán

Slett27-nek is holnap jön...neki lesz hozzá egy Scythe 12*12*3,8 venti...quadhoz jobban kellett, mint nekem 8200höz...szal eladtam néki...kíváncsi vok nagyon mit lép nála a hűtő...

A méréseket persze simán megoldhatjuk...

Gorneck#1239

(#17) Gorneck


Gorneck
titán

Hogy emeljem a színvonalat és kedvet csináljak új cpu hűtő vételéhez...:D

Szal...Csilla+Giga+Xigmatek RS!!!

Gorneck#1239

(#18) Gorneck


Gorneck
titán

Nahh úgy néz ki idle vagy 4 fokot ver a Typhoon-ra...de csak cpu hőmérsékletben...a maghők ha emlékeim nem csalnak nem változtak...érdekes.

Az inteles gyári cooler peckes megoldása nem sikerült túl erősre...vagyis pont a bordának elég...akinek volt dolga DS3mal az tudja, hogy elég vékony a nyákja, de ennek ellenére finom hajlást vettem csak észre...szal nem nagyon aggódom most már emiatt sem...

A venti hangja szinte nulla a világítása kellemesre sikerült...

Összességében nekem nagyon tetszik a hűtő...

Gorneck#1239

(#19) Nozi


Nozi
csendes tag

Pár napja vettem én is egy S1284 Achillest CM TX2 helyére.
Egy Gigabyte p35-ds4+Q6600 tuning nélküli gépben üzemel, AS5 pasztával megkenegetve.
100%os terheléssel 21 fokos szobahőmérséklet mellett 61 fokosak a magok Everesttel nézve. Nem tudom, hogy ez jó eredmény-e tőle, de úgy érzem alacsonyabbnak kéne lennie, mert TX2vel is hasonló eredmények voltak. Igaz az S1284es ugyanezt a hőfokot csendesebben éri el.

Nektek mennyit mutat?

(#20) korcsi


korcsi
veterán

Ha valainek lenne az S963-al tapasztalata, az ne tartsa magába,legfőképp az érdekelne, hogy mennyi a ventinek a legkisebb fordulata PWM-el (1200-at írnak rá) és, hogy olyankor mennyire zajos.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#21) sz.j válasza Nozi (#19) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Nem tudom, hogy ez jó eredmény-e tőle, de úgy érzem alacsonyabbnak kéne lennie, mert TX2vel is hasonló eredmények voltak"

Ez azért furcsa ... :U
Mert ugye nagyobb a borda és a venti is ..., ki érti ezt.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#22) Nozi válasza sz.j (#21) üzenetére


Nozi
csendes tag

Igen, én is emiatt vártam alacsonyabb hőfokot. A borda stablian van rajta, de ebben az intel féle rögzítésben nem bízom. Lehet meglesem tüzetesebben az illeszkedést..

(#23) sz.j válasza Nozi (#22) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg nem akadt ki valamelyik műanyag pöcök?
Mert 660g + venti már nem semmi.

:U

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#24) Gorneck válasza sz.j (#21) üzenetére


Gorneck
titán

Számomra is...mivel a Typhoon-nál erősebb a lelkem...az övé meg jobb elviekben...szal user error lesz szvsz...

Gorneck#1239

(#25) P00By válasza Gorneck (#17) üzenetére


P00By
nagyúr

:C Kicsit szűkösen vannak :D

(#26) Gorneck válasza P00By (#25) üzenetére


Gorneck
titán

Jójaz...:D

Csilla nem épp a P35 likaira van felkészítve...ha nem kellett volna rajta forgatni, akkor tökéletes lenne és nem tűnne ilyen szűkösnek a helyzet!

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#27) joshua7 válasza Gorneck (#18) üzenetére


joshua7
veterán

Load alatt mennyivel jobb?

Semper Fi

(#28) Gorneck válasza joshua7 (#27) üzenetére


Gorneck
titán

Nemtom...ezen az órajelen sose teszteltem a gépet...

Gorneck#1239

(#29) Henk


Henk
veterán

Hát nem tudom én próbáltam pár cpu hűtőt az utóbbi időben mert úgy gondoltam,hogy idle sok a 45-47 fok magonként.Ez real temp-el 10 fokkal kevesebb mondjuk.De ennyi volt a zalman 9500-el,a 9700-el meg a thermalright hr-01 plus-al is.Gyárival is csak 1 fokkal több asszem.Pedig azok rendesen illeszkedtek meg ugye mind csavaros felfogatás tehát fix-en is álltak.

(#30) P00By


P00By
nagyúr

A Battle-Axe csak G80 kompatibilis? :U

(#31) Gorneck


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#32) Achill3uS válasza P00By (#30) üzenetére


Achill3uS
veterán

csak annyit irnak h gef 8800 series, remek :U

nah, én meg közben visszaraktam a vizemet, de ahogy elnéztem a hőfokokat, arányaiban nem éri meg az Achilles-hez képest, alacsony feszeken (1.20v) kb 5 fok kül van közöttük idle/load, feljebb ez nyilván több, de árban ugye harmad vagy negyedannyi mint egy vizhütés, valamint emlékeim szerint az ultra 120 ex is pont ilyen hőfokokat produkált a vizhez képest (igaz ami igaz erősebb ventivel), szóval maximálisan ajánlom a hütöt!
egy érdekesség: mikor lekaptam a prociról, a 4hp-ból 2hp volt csak pasztás, és a procinak kb csak a közepe, marha érdekes, hogy mégis ennyire jól hűt, hogy ennyire "rosszul" érintkezik.
btw, eladó lesz a hütö ha kell valakinek áron alul :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#33) Gorneck válasza Achill3uS (#32) üzenetére


Gorneck
titán

Írhattál volna vmi eredményt a hűtővel amit Én is megnézhettem volna...

Gorneck#1239

(#34) Achill3uS válasza Gorneck (#33) üzenetére


Achill3uS
veterán

nyugi nyugi megvan még, fogok is irni, csak nem volt időm :D (mostis meloba vagyok)
nézzünk mondjuk egy 8*500-at 1.300v-n (nem érdekes, hogy kevesebb feszen is stabil, legalább melegebb :) )

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#35) Gorneck válasza Achill3uS (#34) üzenetére


Gorneck
titán

Az tökéletes lenne...

Gorneck#1239

(#36) P00By


P00By
nagyúr

hírecske :)

Achill3uS: Fórumokon írták, csak hát nem támasztja alá semmi.... A köv. cpu hűtőm ilyen lesz, + 2 házventi, utálom a világítos bizbaszokat, de ez a szín nagyon tetszik!

[ Szerkesztve ]

(#37) Gorneck válasza P00By (#36) üzenetére


Gorneck
titán

+2 venti a bordán lesz?

Gorneck#1239

(#38) P00By válasza Gorneck (#37) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem, a házon lesz, egyik be másik ki fogja fújni aoxigént.

(#39) Gorneck válasza P00By (#38) üzenetére


Gorneck
titán

Én ilyen venti elrendezést tervezek... Szabályzó lerendelve + 2 AC a hdd tartó lemezre...

Gorneck#1239

(#40) P00By válasza Gorneck (#39) üzenetére


P00By
nagyúr

Na meg gndolom a víz... ;]
Én kifejezetten olyan házat keresek amiben nincsen elfordítva az a rohadt hdd keret...de érzem, hogy majd modolnom kell... :(

(#41) Gorneck válasza P00By (#40) üzenetére


Gorneck
titán

Dehogy lesz vizem...nem vok gazdag embör...:D Szal az nem kell...

Jól érzed...Én is már szétvágtam mindent...:D

Gorneck#1239

(#42) P00By válasza Gorneck (#41) üzenetére


P00By
nagyúr

Van pár nosztalgia kép is :D Nállam is lesz modolás rendesen, csak nem ennyi ventivel...
Most CM 690-est néztem, ahogy a képeken látom, könnyen meg tudom forditani azta....... :((
És sok lyuk van rajta azt szeressük :D

(#43) P00By


P00By
nagyúr

(#44) J.J. András válasza Achill3uS (#6) üzenetére


J.J. András
őstag

Senerites eladóval most beszéltem, azt mondta lesz náluk teszt Ninjával , talán Extrémmel :)
a jövő héten dobják fel az oldalukra....
szerintem is verni fog mindent....

egyet nem értek...., ott volt a VapoChill-es nagy "hőtörzses" hűtője, az miért nem volt jó koncepció:??? :B én nemk engedtem volna azt csak úgy elsüllyedni....
ugye a 6mm-es Heatpipe-oknak odabasz a 8mm-es...., és így tovább----> eredmény, visszatérünka VapoChill-hez :D

jövő héten beszerelek én is egy Achilleust :)

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#45) Gorneck válasza J.J. András (#44) üzenetére


Gorneck
titán

Egy fórumozóval hűtőd majd a géped? ;] :D

Gorneck#1239

(#46) J.J. András válasza Gorneck (#45) üzenetére


J.J. András
őstag

de jó hogy itt vagy !!!
figyulj ! :D

végig néztem a felvételeidet...., én Achilles-re szavaznék a 4 db HeatPipe miatt, de a fórumtársunk elbizonytalanított affelől, hogy rendesen fekszenek-e fela CPUkupakra vagy sem....
a RedSkorpional ilyen hiba nincs :??? : :F

másik.... EX38-DS4-es deszkába menne, amin egy kibaszott nagy réztömb van az északihídon..., meg tudnád nekem mérni , hogy mennyi felszerelve a RedScorpio legalsó lamellájának alja az alaplaptól :? (távolság)
/úgy néztem, az USB hátsó panelekkel van egy magasságban, de nekem a NB borda azoknál is magasabb 3-4 mm-rel.....:B /

meg ami jól jönne infó, hogy oldalirányba, a befogató karmoktól (lyukaktól), mennyire lógnak ki a lamellák szélei :???

(lap nem hajlik :?)

köszi :D

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#47) Gorneck válasza J.J. András (#46) üzenetére


Gorneck
titán

Nincs.

Este vagy holnap méricskélek.

Nem. Illetve csak finoman.

Gorneck#1239

(#48) J.J. András válasza Gorneck (#47) üzenetére


J.J. András
őstag

hát megköszönöm..., amúgy elírtam:D
Achilles a hűtő, és és fórumtársunk Achilleus :) :B
sohasem figyelek oda :) , ha rohanok....

megköszönöm majd, de addigra lehet megveszem, mert holnap leszek Bp-en csak....

pááááááááá

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#49) Gorneck válasza J.J. András (#48) üzenetére


Gorneck
titán

Lassan kell lépnem melóba...szal azé nem méricskélek most...este meg olyan 12 fele tudok csak infókkal szolgálni...

Gorneck#1239

(#50) senerit válasza J.J. András (#44) üzenetére


senerit
csendes tag

Szia

Félreértettél:)
Mi nem teszünk ki összehasonlító tesztet, az nem lenne teljesen hiteles.

Lesz teszt hamarosan, illetékesek kaptak mintadarabokat tesztelésre. (magazin, weboldalak)

Silentpcreview oldalon verte meg a Ninja Coppert, itthon sem hiszem, hogy rosszabb lenne :)
[link]

Nyugodtan gyere be, meg tudod nézni a hűtőket. LED venti meggyőző. Személy szerint nem szeretem túlzottan a LED ventiket, de ez szép darab lett!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.