Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Frenky89


Frenky89
őstag

Tehát a következőt szeretném kérni:

Ha valaki olyan szinten ért a vga-khoz ,vagy tud olyan szervizt, személyt aki be tudná nekem határolni hogy a karim melyik részével van a bibi esetleg meg is tudná javítani az feltétlen szóljon, nekem nagyon fontos lenne és minden pénzt megérne persze csak esszerű kereteken belül.

A probléma:
Történt egyszer, hogy kivettem a karit meg az alaplapot hogy kicseréljem az alaplapon a chipsethűtőt és mikor rakom vissza az egészet, akkor a következőt csinálja a HIS X800Pro IceQ II AGP-s, 360-as Chieftec: elsőre csak felvillantak a ventik és egyből le is álltak utána csak áramtalanítás után lehetett újrapróbálkozni. A következő próbálkozásomnál már kezdtem örülni hogy minden OK, de mikor rápillantok a képernyőre, akkor látom, hogy kiírja, hogy csatlakoztassak tápkábelt holott már megtettem.

A gép többi része tökéletesen működik, tehát sajnos a vga-val van a gond.

A kari már nem garis.

Please help me!

(#2) HERR Z válasza Frenky89 (#1) üzenetére


HERR Z
veterán

azon el se tűnődtél hogy a tápod kezdi megadni magát csak még jelzi neked hogy dobd ki mielőtt leégeti az egész gépet?
erre utal hogy áramtalanítás után....a pfc elektronikája a revoltec tápomnak ugyanígy szart be

(#3) Frenky89 válasza HERR Z (#2) üzenetére


Frenky89
őstag

Másik gépben is ki lett próbálva a kari de ott sem műxik ugyan ilyen hibát ír ki. Bár nem tom hogy a srác mekkora táppal próbálta.

(#4) pitom válasza Frenky89 (#3) üzenetére


pitom
tag

Bár én láma vagyok ehhez, ezeket biztos próbáltad már: ha van a kártyán plussz tápcsatlakozó, adj neki kakaót oda is. Lehet, érzékeli, hogy kevés a táp, próbáld meg egy nagyobbal, vagy ha van, vegyél ki addig egy pár felesleges dolgot a gépedből (vagyis húzd le a tápjukat), (+vincsik, dvdromok, írók). Csak egy ötlet volt...

[Szerkesztve]

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#5) Hidi^ válasza Frenky89 (#1) üzenetére


Hidi^
tag

Cseréld meg a ramokat és jó lessz ! nekemis volt ilyen gondom ;)

''a Windows nem akar felemelkedni.MIERT?''

(#6) Frenky89 válasza pitom (#4) üzenetére


Frenky89
őstag

Már próbáltam úgy is hogy csak a lap meg a vga és természetesen a proci volt rajta de semmi eredménye. A plusz tápcsati csatlakoztatva van, ezt írtam is! Jah és eddig ( 1 hónap ) semmi baja nem volt.

mod: Hidi^: csak egy RAM van benn.

[Szerkesztve]

(#7) Gh0sT válasza Hidi^ (#5) üzenetére


Gh0sT
addikt

Hol? A kártyán? :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#8) Lev Andropov válasza Frenky89 (#1) üzenetére


Lev Andropov
senior tag

Hidi-hez csatlakoznék, azok az ostoba RAM-ok mindig okozhatnak ilyen gubancot...
Nekem ki kellet vennem az egyik 256-osat mertbaszott vele működni :O
Különben meg 360-as táp egy X800Pro-hoz nem nagy eresztés, sztem nagyobb kéne!
Mer ugye 350 a legalsó határ amit az ATI javasol... ;) ( de ez csak az én véleményem)

(#9) pitom válasza Gh0sT (#7) üzenetére


pitom
tag

Azt csak nem kéne :Y Szerintem az alaplapban lévőre gondolt, bár nem tudom, hogy ennek mi köze van hozzá, de majd ő elmeséli :U

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#10) Frenky89 válasza Lev Andropov (#8) üzenetére


Frenky89
őstag

Eddig ment rendesen minden teljes optikai meghajtó felszerelésel együtt is, akkor most kevés vagy nem!?

(#11) bolondember válasza Lev Andropov (#8) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

ha azt nezzuk, h a 3 zafir gto tesztjen max terheles mellett, huzva evett 186 Wattot, es egy tap, mondjuk rossz esetben 80%os hatasfokkal muxik...
Akkor a tap ELVILEG boooven eleg!


Amugy nem lehet, ha kartya tapcsatija adta meg magat (bar, a PCI-E sin 75W-ot lead siman, tehat.....)...
Nem garis?!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#12) pitom


pitom
tag

Még egy hülye ötlet: megy a hűtője rendesen? Nem húzódott ki? Ja és tisztogasd meg a csatlakozókat. (vagy add nekem:) )

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#13) Frenky89 válasza pitom (#12) üzenetére


Frenky89
őstag

Ez tényleg hülye ötlet volt.

bolondember: AGP-s lsd.: első hsz. és igen, nem garis már sajnos.

(#14) bolondember válasza Frenky89 (#13) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Ha engem kerdezel akkor:

ad1: tap kezd haldoklani, nekem is volt ehhez hasonlo, a driver (NVidia) dobta az ablakot, h keves a nafta, visszaveszem az orajeleket...
ad2: tapcsati korul nezelodni...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#15) pitom válasza Frenky89 (#13) üzenetére


pitom
tag

Ezt nem értettem de mindegy, az hogy agp-s az mit magyaráz meg? Valamint azt nem kérdeztem, hogy garos-e

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#16) Frenky89 válasza bolondember (#14) üzenetére


Frenky89
őstag

A tápcsatit már lemértem a nyák másik oldalára átnyúló kis pockök segítségével és ott megvan mind a 12 mind pedig az 5 Volt.

mod: pitom: a hűtője megy rendesen

[Szerkesztve]

(#17) pitom válasza pitom (#15) üzenetére


pitom
tag

Nem szóltam, de miért is hülye ötlet? Arra gondoltam, hogy nem megy a hűtője, és arra mondja, hogy dugj tápot.

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#18) zeee


zeee
senior tag

Sziasztok!
Tudom hogy nem vág a témában de ha valaki segítene, megköszönném.
Van nekem egy Sapphire x850 xt PE vga-m, agp.
-A 80 fokos hő az természetes, illetve hány fokig biztonságos (terhelés alatt) ?
-Eddig bárhol néztem mindenhol r480 -as mag típussal rendelkező x850 xt pe-t láttam. Nos nekem minden tesztprogramban r481-et ír (everest,sandra,stb). Akkor most ilyenkor mi van?

(#19) HERR Z válasza zeee (#18) üzenetére


HERR Z
veterán

90 fokig nincs stressz
r481= r480 AGP változata...a 480 csak pci-e-el tud kommunikálni

[Szerkesztve]

(#20) HERR Z válasza Frenky89 (#16) üzenetére


HERR Z
veterán

az hogy ott van semmit nem jelent, attól még az áramerősség lehet csira

valami normálistápos gépben /450w+ coolinktól jobbak/ nem tudnád megnézni?agp fesz emelés?

(#21) Frenky89 válasza HERR Z (#20) üzenetére


Frenky89
őstag

Az tényleg lehet hogy kicsi az áram.

Van egy koleszos srác aki tudna adni kölcsönbe 450-es Chieftec-et, de szegény folyton elfelejti vagy közbejön neki valami.

AGP fesz alatt mit értessz?

(#22) Dav78


Dav78
csendes tag

Helló! Nekem a 6600Gt-írt ki ilyet hogy kevés a fesz és nincs rádugva a táp, pedig rá volt. Nekem az hozott megoldást hogy másik csatlakozóba dugtam át a kártyát azóta is jó! :P Lehettet egy kis kontakt hiba. Amúgy nekem is 360w-os Chieftech-kem van!

(#23) Jorus válasza zeee (#18) üzenetére


Jorus
nagyúr

A 481 alváltozat, teljesen normális.

A 80 fok kicsit magas. Nekem HIS Exc. X800 XTPE van, picit húzva, és Q4, vagy benchmark alatt sem megy 65 fok fölé. Mien hűtés van a tiéden?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#24) Frenky89


Frenky89
őstag

Kipróbáltam a RAM-ok minden kombinációját, de változatlanul csak husszú sípolás és a szöveg hogy csatlakoztassak tápkábelt. :F

mod: teli hassal nem tudok fogalmazni :))

[Szerkesztve]

(#25) sebipayne válasza Frenky89 (#24) üzenetére


sebipayne
tag

Hello!
Minden azután kezdődött, hogy kivetted az alaplapot+videokarit?
Nemtudom hogy ez-e a gondod amire gondolok (mert azt mondtad a VGA máshol sem működött) de nekem is volt ilyen felvillanós jelenség amit az elején írtál. :)

Én magamtól állítottam össze a gépem alkatrészekből, csak kifelejtettem beszerelni azokat a műanyag/fa (nemtom milyen) alátétszerűségeket amit az alaplaphoz adtak.
Kellett vagy 1 nap mire rájöttem hogy a csavarok, és amihez az alaplap csavarozva van (fém hátlap) által ''elfolyik'' az áram. Amikor bekapcsoltam a gépet az összes venti+led elindult egy pillanatra, majd megállt és onnan semmi.

Tehát ha ilyesmi bajod van, akkor ajánlom hogy vmi hasonlóval szigeteld el az alaplapod a csavaroktól.

[Szerkesztve]

(#26) Frenky89 válasza sebipayne (#25) üzenetére


Frenky89
őstag

OK, majd megnézem!

Kaptam egy olyan tippet is, hogy lehet a venti halt be a karin és mivel érzékeli, hogy nem megy a megfelelő fordulaton induláskor ezért letiltja a karit. Szerintetek lehetséges?

(#27) Rive


Rive
veterán

Ezeken a kártyákon a külső tápcsatlakozóról jövő feszültségeket egy biztosítékon keresztül kötik be a GPU és a memória tápjába. Nem elég, ha a külső kiegészítő kanóc be van dugva, a biztosítékoknak is épeknek kell lenniük.

Ha követed a kiegészítő táp vezetékeit a kártyán, akkor könnyen megtalálhatod ezeket a biztiket. Nagyjából olyanok, mint a szokványos ferritek, csak hosszúkásabbak és vastagabbak. A szűrőkondiknál meg sötétebb színűek.

Feszültségmérő állásban ellenőrizd, hogy a biztosítékok mindkét felén azonos feszültség van-e.

Ha nem, akkor bingó. A kérdés persze marad ugyanaz: vajon mi durrantotta el ezeket a biztiket...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#28) Frenky89 válasza Rive (#27) üzenetére


Frenky89
őstag

Mivel se a ferriteket, sem a szűrőkondikat nem ismerem és, hogy véletlen nehogy valami nagyobb kárt okozzak, ezért csináltam két képet: [link] [link]

(#29) Scream007


Scream007
őstag

szerintem ez nagyon egyszerű.
a tápcsatinál 1 forrasztás elpattant ami nem látszik és nem kap elég kakaót a kari.
igaz a win xpig táp nélkül is el kéne jutnia szerintem de ki tudja lehet nem.
nv silencer nem hiszem hogy meghalt volna.

nagyobb táppal próbáltad????
esetleg próbáld ki másik csatival lehet eléget valamelyik tüske.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#30) Frenky89 válasza Scream007 (#29) üzenetére


Frenky89
őstag

Nagyobb táppal még mindig nem tudtam kipróbálni, mert nincsen olyan ismerősöm aki kölcsönadna egyet.
Silencer-t még nem tudom kizárni, mert:
- még nem próbáltam másik hűtővel
- a silencer+x800 kombónak van egy olyan tulajdonsága, hogy nem 100%-ra ''tekert'' ''potival'' kerreg a venti. És nálam ez pont így van már indulásnál is, bár nem tom hogy az x800-ak hány voltot adnak a ventinek induláskor.

Tehát még mindig teljesen bizinytalan vagyok! :O

mod.: milyen csatival? táp vagy venti?

[Szerkesztve]

(#31) Rive válasza Frenky89 (#28) üzenetére


Rive
veterán

Amennyire a képek alapján meg lehet állapítani, minden rendben levőnek látszik... Innentől jönne a műszeres mérés, de arra meg távvezérléssel inkább nem vállalkoznák.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#32) koko88


koko88
senior tag

up

HA IRSZ PRIVÁTOT ÍRJÁL ELORE thx

(#33) Frenky89 válasza Rive (#31) üzenetére


Frenky89
őstag

OK, de hol kell mérni? :B Tulajdonképpen a képeket is azért csináltam, hogy megmutasd, hogy hol vannak ezek a biztosítékok. :B

(#34) Frenky89 válasza Rive (#31) üzenetére


Frenky89
őstag

Ha be tudnád jelölni a képen az említett alkatrészeket az megköszönném, vagy csak magyarázd el úgy, hogy egy kezdő is értse!

(#35) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...nekem is van egy ABIT X800pro...mondták hogy probáljam kicserélni a VGA-BIOS-át XT-s BIOS-ra,és egy kis szerencsével működni is fog X800XT-kén,de van benne egy kis rizikó... nem lehet hogy a tieden már kipróbálták :Y ...


...egyébként ha valaki tud linket erről,azt megköszönném...már a BIOS cseréről... :R

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#36) Frenky89 válasza Str8 sk8r (#35) üzenetére


Frenky89
őstag

Hát ha már próbálták egyszer, akkor vissza is pakolták az eredetit, mert kb. 1 hónapig minden működött rendesen.

Jah és ''XT-sítés'' pedig jószerivel csak VIVO-s PRO-knál sikerülhet, egyébként forrasztani kell és még úgy se biztos a siker. Sztem az x800pro topicban elmagyarázzák neked, hogy hogy is megy ez.

[Szerkesztve]

(#37) Henker2


Henker2
addikt

Csak azért írok, hogy egy kis tapasztalatot megismertessek veletek! Volt egy x800 Pro karim! Egy idő után csíkozódni kezdett a kép! Először csak windowsban, majd már dos alatt is! És az első csíkozódás után egy héttel, már képet sem adott a kicsike! MEMÓRIA elszállt!
Szóval, ha csíkos képet láttok, azonnal vigyétek,cseréltetni, ha még érv. a gari,mert a memória hibáknak sajna nem nagyon lehet mit csinálni!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#38) Frenky89


Frenky89
őstag

up

(#39) Frenky89 válasza Frenky89 (#38) üzenetére


Frenky89
őstag

sziveszteri ápp

(#40) Frenky89 válasza Rive (#31) üzenetére


Frenky89
őstag

Te a munkahelyedről írsz, hogy így el vagy tűnve?

(#41) Frenky89


Frenky89
őstag

Rive hol vagy!?

(#42) aXXon válasza Frenky89 (#41) üzenetére


aXXon
senior tag

mé nem hivod fel? :DD

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#43) Frenky89


Frenky89
őstag

Újabb fejlemény:

Végre ki tudtam próbálni a karit egy izmosabb (Coolink 450-es) táppal is, de sajnos nem segített ez sem :O
Egyre több helyről hallom, hogy próbáljam meg hogy ''kiporolom'' a hűtőventijét, illetve rakjak rá másik hűtűt, mert lehet hogy indításnál túl keveset pörög a venti és ezért tiltja le a kártyát. Ebben csak egyetlen bökkenő van számomra, mégpedig az, hogy akkor venti nélkül miért nem megy? És ha tényleg kell, hogy eleget forofjon a venti akkor pl. Zalman VF700-at hogy raknám rá, az nem is a vga-ról kapja a tápot!?

Várom továbbra is az ötleteket!

Rive hol vagy elveszve???

(#44) Tomoty válasza Frenky89 (#43) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Milyen márka?

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#45) Frenky89 válasza Tomoty (#44) üzenetére


Frenky89
őstag

HIS Excalibur x800pro IceQ II 256MB/256bit

(#46) Tomoty válasza Frenky89 (#45) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Nincs kedvem végigolvasni. AGP-s???

[Szerkesztve]

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#47) Frenky89 válasza Tomoty (#46) üzenetére


Frenky89
őstag

Igen.

Majd elárulod, hogy hova akarsz kilyukadni?
megj.: legalább első hsz-t elolvashattad volna, abban nagyjából benne van minden


[Szerkesztve]

(#48) Frenky89 válasza Frenky89 (#47) üzenetére


Frenky89
őstag

Aki ide egyszer ír az előbb utóbb eltűnik!? :Y

(#49) Frenky89


Frenky89
őstag

ápp

(#50) Tomoty válasza Frenky89 (#47) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Nagykeres haveromat (résztulaj) megkérdezem, hátha tud rá garit intéztetni külföldön...

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.