Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lesaux


lesaux
veterán

Üdv mindenkinek!
A helyzet röviden: katasztrofális. Nem akar menni az ADSL hálókártyán keresztül, ami azért baj, mert így ugye Linux alól sem.
A linuxos topicban írtam, hogy valszeg besz*rt a Planet hálókaresz, mert miután órákig szenvedtem a Linux alóli ADSL-lel, kiderült, hogy nem a Linux a gyenge láncszem, hanem a hálókártya, merthogy Win2000 alatt se megy vele a net.
Eztán: fogalmazzunk úgy, hogy szereztem egy vadiúj Intel Pro/100+ kártyát.
A bootnál már kiválaszthatom, hogy esetleg LAN-ról bootolnék, tehát látja a gép. A Linux felismeri, de az ADSL timeout-ol.
Win2000 alatt is felismerődik, de a netet ugyanúgy nem lehet elérni, mint a Planet kártyával.
Ami idegesítő: nem először csinálok ADSL-t LAN-kártyás gépben, pár tízszer már eljátszottam, több gépen is (2:DDD).
Ez már a második kártya (új), tehát csak nem lehet rossz mindkettő.
Oprendszerek felismerik.
Win2000 alatt a Datanet és az Axelero szoftverével is próbáltam csatlakozni.
Másik slotban próbáltam.
Most nem tudom, hogy csak elfelejtek valami apróságot, vagy tényleg X-aktával állunk szemben. Van ötletetek?

(#2) jeges válasza lesaux (#1) üzenetére


jeges
senior tag

kábelcsere?:)

(#3) lesaux válasza jeges (#2) üzenetére


lesaux
veterán

Na ja, két dolog jutott eszembe: kábelcsere (ez onnan, hogy Te írtad:)
Amúgy hátha valami más az oka, csak nem jut eszembe...

(#4) jeges válasza lesaux (#3) üzenetére


jeges
senior tag

nekem kb 3 hónap után tönkrement a modem
3 nap volt, míg kicserélték, hát nehezen bírtam:O
lehet rossz modem is, én kártyát, kábelt meg win-t cseréltem, utána szóltam, h náluk leszen a hiba

(#5) Polesz válasza lesaux (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Az ADSL modem szar ami a falon van. Szerintem. Szerezz egy notit vagy valami másik gépet és próbálj meg hálóra menni vele. Nem fog sikerülni és akkor majd azt mondod: Polesz igazad volt! :(

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#6) Polesz válasza lesaux (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Az ADSL modem szar ami a falon van. Szerintem. Szerezz egy notit vagy valami másik gépet és próbálj meg hálóra menni vele. Nem fog sikerülni és akkor majd azt mondod: Polesz igazad volt! ;]

Ha nem lesz igazam az se baj legalább megpróbáltam :C

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#7) Polesz válasza Polesz (#6) üzenetére


Polesz
addikt

OFF
Mocskos voda néha kib@szott gyors tud lenni ;]
ON

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#8) lesaux válasza Polesz (#5) üzenetére


lesaux
veterán

Vazze, Polesz! Te a villanegyedben laksz? :U
Szerezz egy notit vagy valami másik gépet
Egyébként jó az ötlet, bár inkább másik kábelt meg egy másik modemet szerzek, az egyszerűbb.

(#9) jeges válasza Polesz (#5) üzenetére


jeges
senior tag

és ha nincs igazad, ezt fogja mondani: polesz, nem volt igazad:D

egyébként nekem nem fali kivitelű volt, mégis tönkrement...murphy törvényének megfelelően
(a mostani még csak kb. 1 hónapos;])

(#10) lesaux válasza jeges (#4) üzenetére


lesaux
veterán

Nekem USB-n megy, szal elvonási tüneteim nem lesznek, csak emiatt szenvedek a Linuxszal napok óta, meg majdnem vettem egy hálókártyát. Még jó, hogy nem vettem, csak kölcsön. De az Intel jobb, mint a Planet, úgyhogy marad nálam.

Az egyébként nem baj szerintetek, hogy nem 10/100-as, hanem simán 100-as a kártya? ADSL-ezni lehet vele attól még?

(#11) lesaux válasza jeges (#9) üzenetére


lesaux
veterán

Nekem sem fali van egyébként, de apróságokba nem kötök bele. Itt figyel az asztalon az élére állítva.

(#12) jeges válasza lesaux (#11) üzenetére


jeges
senior tag

milyen típus?
áramtalanítod, ha a gépet kikapcsolod?

(#13) jeges válasza lesaux (#11) üzenetére


jeges
senior tag

ja, és milyen kábelre van most kötve? (hálózati kábel)

(#14) lesaux válasza jeges (#12) üzenetére


lesaux
veterán

Teindus ADSL Bridge 1111.
Nem áramtalanítom. Kéne?

(#15) lesaux válasza jeges (#13) üzenetére


lesaux
veterán

Hogyhogy milyen? Úgy érted, hogy crossos vagy normál? A tököm tudja, amit adtak hozzá. (Egyébként milyen kéne?)

(#16) jeges válasza lesaux (#14) üzenetére


jeges
senior tag

nem kéne
én eredetileg a lekapcsolható elosztóra tettem rá, erre azt mondta a matávos, hogy lehet, ezér ment tönkre, de ''az összefüggés nem bizonyított'':D
telindus volt nekem is, azt mondták, nem ''szokott'' tönkremenni, de megesik (naná, mivel nem)
ahhoz ráadásul ''rendes'' kábel kell, amit nekem újonnan hoztak, ahhpz cross-link kell (dialcom)
kábelt kipróbálnám a helyedben, és ha nem megy, hívnám szolgáltatót, nézzék meg
nálam elvileg 48 óra alatt ki kell jönniük
egyébként a fickó hozott laptopot meg teszt-modemet, azokkal próbálta ki, de csak másnap cserélték
ha nincs baja, legfeljebb ezt is megtudtad:D

(#17) lesaux válasza jeges (#16) üzenetére


lesaux
veterán

Szerzek majd egy másik kábelt meg modemet. Amúgy furcsa, hogy tönkrement, most gondolkodom el rajta. Ezt még nem is püföltem, és nincs fél éves.
Már ha tényleg a kábel vagy a modem a ludas.
Mert ha nem, akkor X-akta! ;]

(#18) jeges válasza lesaux (#17) üzenetére


jeges
senior tag

#4
nekem 3 hónap után ment tönkre, úgyhogy te már soká is használtad:))
ha meg minden jó, akkor...gépcsere:D
ez épp jó ürügy a fejlesztéshez:D

(#19) rogers


rogers
aktív tag

Két dolog.

1. én nem vagyok benne biztos, hogy egy csak 100as kártyával menni kéne a dolognak.

2. néhány szolgáltatónál fontos, hogy mi a hálózati kártyád fizikai száma. (ipconfig parancsnál az a vagon hexa karakter... :) ). Ha kártyát cserélsz és az változik akkor nem fogadja a konnektet. A UPC tutti így működik, nem tudom a te ADSL szolgáltatóddal mi a helyzet...

3. Láttam viszont már én is ilyen módon lerohadt kábel/ADSL modemet, szóval megéri azt is ellenőrizni...

Jobb későn, mint még később...

(#20) rogers válasza rogers (#19) üzenetére


rogers
aktív tag

na a végén 3 lett a kettő... :D

Jobb későn, mint még később...

(#21) jeges válasza rogers (#19) üzenetére


jeges
senior tag

1.kártyában én sem vagyok biztos:U
2.az adsl-t nem érdekli a mac meg ilyen hiábavalóságok, csak a kábelnet-modemet

(#22) lesaux válasza rogers (#19) üzenetére


lesaux
veterán

A 2-es tuti nem játszik.

Viszont az, hogy 100-as kártyával megy-e az ADSL, azt jó lenne nagyon hamar kideríteni, mert elvileg holnap megyek külső helyszínre ADSL-t telepíteni, és nehogy már beégjek. ;]
Szóval ha valaki biztosra tudja, hogy megy/nem megy, az írja már meg, legyen olyan emberbarát. Köszi.

(#23) lesaux


lesaux
veterán

Ezt leltem az Axelero honlapján:

Minimális hardver feltételek

Pentium 100MHz vagy annál nagyobb teljesítményű processzor
32 MB RAM (ajánlott legalább 64MB)
Merevlemez (az operációs rendszer és a böngésző mellett legalább 10 MB szabad terület)
SVGA monitorvezérlő
Ethernet interfész kártya 10BaseT csatlakozással (10Mbit/s)
CD meghajtó

Na most vajon ha minimális feltételekről ír, akkor a 10Mbit/s is minimális, és jó neki a 100-as is? Hálistennek egyértelműen le van írva. :F

Jó éjt, holnap megnézem a hozzászólásokat.

(#24) rogers válasza lesaux (#23) üzenetére


rogers
aktív tag

Ez leginkább az ADSL modem hálózati kártyáján múlik. Az biztos, hogyha az 10Mbites akkor egy CSAK 100Mbites kártya a gépedben nem fogja tudni kezelni. :(

Egy biztos: én eddig azt tapasztaltam mindenhol, hogy az összes ADSL vagy kábelmodem 10Miten kommunikál még akkor is, ha 10/100as karesz van a gépben. Ez nekem azt jelenti, hogy ők csak 10-esek... Akkor pedig...

Jobb későn, mint még később...

(#25) steveetm válasza lesaux (#23) üzenetére


steveetm
őstag

Hali!
Most pár dolog nem világos nekem. Szal USB vagy Ethernetes a modem? Mer írtad mindkettőt.
Egyébként a 10BaseT az nem a koax kábel csatija?

Ja és ha a háló csak 100as akkor ténlyeg lehet hogy nem fog menni, de nem vagyok benne biztos(tulképpen csak 100 as kártyát nem láttam még, nemtom milyen okból ne tudna 10Mbitet...)
Üdv.: Steveetm

(#26) rog válasza lesaux (#23) üzenetére


rog
addikt

mar egy napja nincs net-ed, es meg mindig nem telefonaltal be?
:))
szerintem mar reg kijottek volna megcsinalni..

(#27) Tompo válasza steveetm (#25) üzenetére


Tompo
aktív tag

A 10 base lehet utp és koax is.

Próbáld meg egy 10/100as kártyával mert lehet a modem nem bírja, nézd meg usb-vel is akkor kiderüljó-e modem.
Nekem több mint 2 éve van siemens modem és eddig nem volt baj vele.

(#28) CsendPenge válasza lesaux (#22) üzenetére


CsendPenge
őstag

Szerintem 100-as hálókarival tuti, hogy nem megy, de megnézem, hogy mit tud a modemed, aztán elismerem, ha tévedtem :DDD Egyébként én is szívtam ilyennel, aztán rájöttem, hogy ha a modemnek 10 half duplex-es portja van, akkor az nem fog kommunikálni egy 100 full duplex-es porttal :DD Gondolom a modem egyébként szinkronban van? (nekem valami siemens modem van, XpressLink, és ez jelzi is, ha nincs szinkronban a modem a közpponttal)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#29) CsendPenge válasza lesaux (#14) üzenetére


CsendPenge
őstag

Vazze! Nem Teindus modemed van, hanem Telindus! Ehh...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#30) lesaux


lesaux
veterán

Akkor megnyugtatok mindenkit, hogy van netem. USB-n működött eddig is, és fog még naaagyon hosszú ideig működni.
De a Linuxnak nem jó az USB-s megoldás, ezért intéztem egy kártyát. Azzal nem működött, de a Windows sem, pedig régen igen.
Ekkor szereztem egy újabb hálókártyát, de ugyanaz a szitu. Intel PRO/100+ a típusa.
Na most lehet, hogy az első kártya bedöglött, a második meg 100-as, azért nem megy egyikkel sem, de valószínűbb, hogy vagy a madzag vagy a modem gyengült el.
Így kerek a sztori. :DDD

(#31) lesaux válasza lesaux (#30) üzenetére


lesaux
veterán

Az Intel marketingesei rávethetnék magukat az édesanyjukra, mert az Intel PRO/100-as kártya igazából 10/100-as.
Akkor kár aggódni. Idióták. :(
[L]http://www.intel.com/network/connectivity/products/pro100s_adapter.htm[/L]

(#32) lesaux válasza CsendPenge (#29) üzenetére


lesaux
veterán

Bocs, elgépeltem, tényleg Telindus.

(#33) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Na, megvan a modemed oldala :D (aszittem már sose találom meg, annyira el volt dugva)
[L]http://www.telindusproducts.com/telindus+access+solutions/products/dslam+cpe/111x+adsl+bridge.htm[/L]
Van egy leírás is, abból sem túl egyértelmű, de szerintem csak 10-es a modem portja. Szóval a hálókarit vagy 10 half duplex-re, vagy auto-ra állítsd, csak megtalálják egymást.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#34) lesaux válasza CsendPenge (#33) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi, auto a tuti. Egyébként Windows alatt maradok majd az USB-s megoldásnál, az Ehernet-felület csak Linux alatt lesz érdekes.

(#35) vzzoli


vzzoli
tag

Hali! Nem mondom biztosra de úgy emlékszem, hogy én is szívtam a Telindussal, de csak akkor, amikor 100-asra volt beállítva a hálókártya.

If you one door how a mace?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.