Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) btudos


btudos
veterán

"A watchOS 10 esetén egyszerűbb dolga van a felhasználóknak, ha nagyobb kijelzős órájuk van, biztosan telepíthető lesz rá az új rendszer. A legtöbb friss funkció használata viszont iOS 17-et futtató telefont igényel majd, így ügyelni kell a frissítéssel."

Minél kell nagyobb kijelző? Nem igazán informatív ez a kitétel, bár talán értem, mire gondolt a költő. Az viszont egészen biztos, hogy watchOS 10 csak akkor fog települni az órára, ha iOS 17 van mellette a telefonon, mint minden korábbi watchOS főverziónál., így az utolsó mondatot - bár tényszerűen nincs benne tévedés, csak esetünkben a legtöbb = minden - én biztosan átfogalmaznám.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#2) Garada


Garada
őstag

Azért egy 5 éves támogatása így is megvolt az Iphone 8-as és X szériának, ahogy a Watch 3 is szép támogatási kört megért a telefonokkal. :K

(#3) viragdani01 válasza btudos (#1) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Apple Watch Series 3 vs. Series 4 - Should You Upgrade?

Erre gondoltam, a 4-es széria volt az első, amiben nagyobb kijelző volt. De köszi, átfogalmaztam egyértelműre.

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#4) Bathorypeter


Bathorypeter
tag

Reggel felkeltem és arra ébredtem,hogy IOS 17 beta van az iphone telefonomon.Be volt állítva a fejlesztői mód,gondolom azért.Akku idő jobb lett,és eddig is volt a rendszer,de érezhetően jobb lett az egész.Visszaakartam tenni az IOS 16-ot,de marad ez.

(#5) Dobobazsi válasza Bathorypeter (#4) üzenetére


Dobobazsi
csendes újonc

Pár óra használattal hogy döntöd el, hogy jobb lett az akku? :)

iPhone 11 Pro Max // iPad Air 4 // Mac Mini M2 // Garmin Fenix 6X Pro Solar

(#6) LurkerSheik válasza Garada (#2) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

6 év lesz az.

szerintem korrekt.
1. és 2-3. tulajt is bőven kiszolgálja.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#7) lupus_l válasza LurkerSheik (#6) üzenetére


lupus_l
aktív tag

És biztonsági frissítések továbbra is érkezni fognak.

(#8) Bathorypeter válasza Dobobazsi (#5) üzenetére


Bathorypeter
tag

Reggel 3.40 óta használom most van 14.28 játszottam,piszkáltam és 83 %-on vagyok.Ilyenkor 50-nél szoktam lenni mert 87 százalékos az akkum.

[ Szerkesztve ]

(#9) janeszgol válasza Bathorypeter (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor lehet leutazom majd Dunaújvárosba és felrakom a Xs Maxra.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) Bathorypeter válasza janeszgol (#9) üzenetére


Bathorypeter
tag

Nekem most mindkettö iphone 13-an az van,tökéletesen teszik a dolgukat,eddig semmi problémát nem tapasztaltunk

(#11) Luck Dragon

Sajnálom az i8 szériát , de várható volt .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12) mcdennis


mcdennis
tag

Ez azt jelenti hogy a kövi IOS az XS re nem fog
érkezni?

(#13) GalaxyS9


GalaxyS9
tag

Szerintem kibaszás, hogy az i8, X lekerült a támogatottak listájáról, ha a 6. generációs iPad ott lehet. Abban az iPad-ben egy A10 Fusion CPU van, az említett telefonokban pedig a jóval erősebb A11 Bionic.

(#14) Armandus válasza mcdennis (#12) üzenetére


Armandus
junior tag

Valószínű.

"A világ olyanná alakul, amilyenné a fiatalságot nevelik." Jókai Mór

(#15) mcdennis válasza Armandus (#14) üzenetére


mcdennis
tag

4 éve vettem az XS-t egy porcikájában nem érzem hogy kevés lenne a mai használathoz. Durva hogy idejutottunk h megszunik jovore a frissitese.

(#16) Mr.Grincs válasza mcdennis (#12) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Igen, sajnos nagyon úgy néz ki... :(

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#17) hegedus001 válasza mcdennis (#15) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Jövőre az egy 6 éves készülék lesz.... utána is bőven kap még biztonsági frissítéseket. Nekem is vígan működik cégeskéng az 7-es szifonom :) Nem kell ezt túl dramatizálni szerintem. Míg a Samsung egyenlőre csak ígérgeti a 3 évet.... :U

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#18) janeszgol válasza hegedus001 (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

"Míg a Samsung egyenlőre csak ígérgeti a 3 évet.... :U"

Téves. S20 család.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) Szabi® válasza mcdennis (#15) üzenetére


Szabi®
addikt

Egy nokedli lett az apple, mert aztán a frissítéseik akkora volümenű dolgokat tartalmaznak, hogy azt egy XS el sem bírja . . . jah nem!
Meglehet nézni 14-16 között mi az, amire egy hardver nem elég . . . .
Az óráknál meg mégnagyobb bohócság amit csinál az apple, egy nűasznyi kis fing frissítések de! azokra már szintén nem elég a hardver egy pár éves órából.
Pszichológia, hogy cserélgesd a cuccaidat, azt érezteti veled, hogy az már nem elég, nem jó, nem naprakész . . . Közben meg okádja a világra évente a vackait a nagy környezettudatosság jegyében . . . ökolábnyom nesze neked.

[ Szerkesztve ]

(#20) mcdennis válasza Szabi® (#19) üzenetére


mcdennis
tag

Igen.. hát nem is tervezem cserélni ezt a mobilt :)

(#21) hegedus001 válasza janeszgol (#18) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Uuhhhh…. Az már 3 éves?! 😂 Jézusom, ne haragudj, azt hittem hogy még nem értünk el az első ígért telefonokon a 3 évig.

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#22) hegedus001 válasza Szabi® (#19) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Mondjuk szerintem ezt egy érett felnőtt könnyen felfogja és ha környezettudatos akkor meg ellen is tud neki állni. Btw szerintem nem baj az ha sokat cserélgetik, mivel a használt piacon keresztül így lehet sokaknak kis pénzből egy valóban jó okosórája ahelyett hogy ugyan ennyiért kínai vackokat venne amik viszont tényleg a kukában végzik pár év után.

Így volt ez nálam is. Az első 2 iphonom az biza masszívan hasznaltpiacos volt

[ Szerkesztve ]

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#23) Szabi® válasza hegedus001 (#22) üzenetére


Szabi®
addikt

Attól hogy te ellen tudsz állni, még az apple-ék legyártják a szemetet . . . Köztük és a kínaiak közt annyi a különbség, hogy az egyik a "mi zöldek vagyunk" hazugság alá bújik, míg as másik hazugság nélkül áraszt el szeméttel. Itt nincs jó, rossz ez az egész, nem te vagy én zsákmányoljuk ki a világot, hanem ezek a feneketlen kútban élő kapitalista megavállalatok akiknek semmi nem elég. Országonként kellene törvényileg szabályozni mit lehet gyártatni, mennyit, és mikor.

[ Szerkesztve ]

(#24) hegedus001 válasza Szabi® (#23) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Értelek, viszont nem tudok egyet éreteni a szabályozással.

Inkább azt kellene eresztül verni, hogy legyen egy minimum teljesítményszint, amit meg kell ugrani kötelezően, illetve legyen egy minimum terméktámogatás/gari idő amit szintén kötelezően meg kell ugrania mindegy egyes gyártónak. Így garantáltan kiesne a sok dzsunka sz@r.

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#25) ujvendeg


ujvendeg
tag

Érdekes, de mennyire! A különböző tesztek bevezetőjébe stilárisan beépített célozgatások, hogy nálunk egy-egy telefon miért drága, miért kerül sok-sok forintba, különös fényt vett arra a szikár tényre, ami a nyugati világsajtóban megjelent: az Apple, bizonyos szolgáltatásaira elképesztő összegű emelést vezetett be. Mindez egy olyan felületen, mint pl. gsmarena.com megjelenhetett, itt esetleg hirdetési tiltást vonz, de akármi is a következmény: a tény ettől még tény marad, a tűrhetetlen mobilárak nem hazai ármánykodások eredményei, hanem pl. az Apple, vagy a minden létező termékét túlárazó Samsung ügyködésének következménye. (Valaki szikár adatokkal mutassa már be, hogy egy Motorola Edge 40 mitől gyengébb telefon egy S23-nál!) Egy tesztelő a közelmúltban e fejezeteken azt írta: mi is a mindennapokban élünk. Tessék talán ezt a verbális garanciát átvinni a gyakorlatba. Egy méregdrága Samsung, egy arcátlanul magas áron kínált Apple-termék a világ egyetlen pontján sem olcsóbb, mint nálunk, sőt..... Szép hétvégét!

(#26) Tibee86 válasza ujvendeg (#25) üzenetére


Tibee86
veterán

Egy méregdrága Samsung, egy arcátlanul magas áron kínált Apple-termék a világ egyetlen pontján sem olcsóbb, mint nálunk, sőt..... Szép hétvégét!”
M1 híradó feeling… Sok sok éve már a világon nálunk a legdrágább.

(#27) Szabi® válasza hegedus001 (#24) üzenetére


Szabi®
addikt

Az apple alatt is 150%-on pörögnek a gyárak, nem csak a "dzsunka sz@rok" alatt. Kellene a szabályozás, belefulladunk a szemétbe.
Az meg hogy az apple egy ordas visszataszító hazugság mögé búj, utalva a környezetvédelemre, és ezt kapcsolja össze azzal, hogy nem ad töltőt, de mára évente 4! telefont dob piacra, meg legalább 8! óra variációt. Gennyedékek lettek nagyon, kellene az a szabályozás . . .

(#28) hegedus001 válasza ujvendeg (#25) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Gyógyszerre ittál barátom...?

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#29) hegedus001 válasza Szabi® (#27) üzenetére


hegedus001
aktív tag

e egalább az apple Sz@rjai bírjak +6-7 évig gond nélkül. Nem ad töltőt.... sosem éreztem ennek hátrányát, valag adapter van mindehol a házban, irodában stb. Persze nem szép dolog de ettől nem dől össze a világ. Ettől függetlenül érzem a visszásságot a dologban, és megértelek ilyen tekintetben.

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#30) Szabi® válasza hegedus001 (#29) üzenetére


Szabi®
addikt

Attól hogy itt írunk róla nem dől össze az biztos, viszont ez a "semmi nem elég" attitűd vezetett oda mára hogy a hetvenes évekhez képest 50%-al lett rosszabb a földi élet . . .
Félreértés ne legyen, nem vagyok egy "zöld" ember, de aki nem vak, meg nem ostoba, azt látja merre felé haladunk . . .

[ Szerkesztve ]

(#31) Limpii922 válasza Szabi® (#27) üzenetére


Limpii922
csendes tag

Kicsit olvass már utána mennyi alapanyagot hasznosít újra az Apple meg mennyit a többi... Szerinted minden megy egyből a szemét telepre? Ezt gondold átt újra szerintem!
Évente 4 iPhone modell vs évi 40 csak a Samsungtól. A legtöbb Apple termék pl MacBook mind újra hasznosított alumínium házat használ! Elsősorban nem az Apple re kellene szabályozás!

(#32) Szabi® válasza Limpii922 (#31) üzenetére


Szabi®
addikt

Sztem te olvass utána, hogy mennyit értékesít abból a 4 modellből, és igen, sok telefon megy a kukába. Vagy a szeméthegyre :

A gyárak amikben gyártatják van a hangsúly, de látom ennyire már nem voltál következetes . . .
Nem csak akkor kell környezettudatosnak lenni, amikor nem adnak egy olyan elemet, ami járt a telefonokhoz, hanem akkor is, amikor tonna szám fröccsentik a szilikon szíjat a watchokhoz.
Kicsit olyan h. andrásos a látásod, amit szeretsz és fétised, azt ne vonjuk felelősségre, amit meg nem, arra meg mutogassunk három kézzel . . . A samsungnak hiába van "x" számú modellje a piacon, ha abból nem ad el annyit. Most nem hozod az apple eladásait ? Ejnye . . . Pont az apple-re kellene a szabályozás, egy mértéktelen tech cég. Azt meg hogy ő mit hasznosít újra . . . Egy ellenőrizhetetlen bemondás, semmi több, ahogy az iphone-ok is "űrtechnológia alumíniumból" vannak . . . Nevetséges :N

[ Szerkesztve ]

(#33) hegedus001 válasza Szabi® (#32) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Ezen a képen is van két ájfón.... a többi meg még a műanyag zacsiban ül. btw nekem nem tűnik eredetinek, angyon gyanús az a kamera lencse.

Egyébként semmit sem bizonyít ez a kép, de látom nálad nagy a gyümölcs para... :)

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#34) Szabi® válasza hegedus001 (#33) üzenetére


Szabi®
addikt

"Országonként kellene törvényileg szabályozni mit lehet gyártatni, mennyit, és mikor."
Nyilván az összes kíni hulladékra is gondoltam .. .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.