Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WRC 2010

Hozzászólások

(#1) Barell


Barell
senior tag

WRC 2010 - PC - Xbox 360 - PlayStation 3

Köztudott hogy egy ideje készül a hivatalos WRC 2010 játék ami szeptemberben kerül a boltok polcaira.
Nemrégiben kijött egy fejlesztői videó ami alapján egész nemrossz lesz. Íme: WRC 2010

A játék szimulátornak készül a fejlesztők elmondása szerint de ez a videóból is kivehető. Tény hogy nem sok jóra számíthatunk a V8 SuperStars Racing után de ez mégis csak WRC szal annyira rossz nem lehet. :)

Az alábbi linken megtekinthető egy képgaléria: Screens

(#2) Barell


Barell
senior tag

(#3) Sonja


Sonja
veterán

2 videó! Xbox360-on és kormánnyal! :K

Első és második!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#4) Fortissimus válasza Sonja (#3) üzenetére


Fortissimus
őstag

az elso egy cod video :))

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#5) Sonja válasza Fortissimus (#4) üzenetére


Sonja
veterán

Basszus, tényleg! :B Elnézést! :D Itt a helyes videó! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6) bucu


bucu
csendes tag

ez tetszik, de decenmberig kikell várnom, addigra tervezem az xbox vásárlást :)

(#7) Breki


Breki
veterán

Szimulátornak, na persze, közben gamepaddal játszik :C

[link]

Ez max Dirt 1 szintű arcade !

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#8) Fortissimus válasza Sonja (#5) üzenetére


Fortissimus
őstag

ez mar mindjart mas:)
eddig tetszik a jatek, bar en mar akkor is boldog leszek, ha kapunk egy Colin 2 szintu jatekot mai kontosben

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#9) Barell válasza Breki (#7) üzenetére


Barell
senior tag

Igen, analóggal. De amúgy sem tudom ez hogy jön ide hogy akkor már nem is szimulátor. :F
Mellesleg már több oldalon is közölték a hírt hogy nem várható élethű szimuláció mivel gondolnak az átlag felhasználókra is. Rengetegen azonnal letörlik mondjuk az RBR-t is ha kipróbálják vagy csak szimplán egyáltalán nem tudnak vele játszani. Ezt akarták elkerülni.

bucu: PC-re is jön a játék! :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Breki válasza Barell (#9) üzenetére


Breki
veterán

Akkor gondolkozz el már rajta milyen szimulátor az amit gamepaddal lehet játszani. :W

Persze rengetegen letörlik és ezt akarták elkerülni :-)
Szimplán egy tömegpiacra készülő arcade lesz

Idézve egy hozzászólásból:

"a videókat megnézve még azthiszem a Colin 2 is jobb ennél..
nem kanyarodik a kocsi.. cöhh :D "

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#11) Barell válasza Breki (#10) üzenetére


Barell
senior tag

Analóggal irányítja, nemtudom feltűnt-e. Mellesleg akkor az RBR sem szimulátor. Azt is lehet Gamepaddal irányítani. De továbbra sem értem min vagy felháborodva. Nyilván kormánnyal sokkal élvezetesebb, jobban átadja a játékélményt mint egy gamepaddal de attól még mindig elképzelni sem tudom hogy miértne lehetne gamepaddal játszani?

A HSZ-ről meg annyit hogy látatlanban bármit lehet mondani bármiről... Ugyan ezt teszed jelenleg te is.

[ Szerkesztve ]

(#12) Breki válasza Barell (#11) üzenetére


Breki
veterán

persze :O :C

RBR nem szimulátor :Y :W
gamepaddal irányítani RBR-t lol

néha akkora hülyeségeket tudsz írni, gondold már át miket írsz ezeket tesem gondolod komolyan.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#13) Barell válasza Breki (#12) üzenetére


Barell
senior tag

Vicces ezt pont tőled hallani.

Ezt mondtad: Akkor gondolkozz el már rajta milyen szimulátor az amit gamepaddal lehet játszani. :W

Erre én mondtam hogy az RBR-t is lehet gamepddal játszani. Nem azt mondtam hogy nem szimulátor, csak feltételeztem a kedvedért. Gyakorlatilag te mondtad hogy az RBR nem szimulátor.

Az meg hogy te nemtudod irányítani esetleg az nem azt jelenti hogy akkor azt senki nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#14) Zoliwrc válasza Barell (#11) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Ezt sasold, a "driver" pancser, de ez pályarészlet iszonyatosan tetszik (német), 2 hete kint voltam a német rallyvb futamon és a videót nézve azt kell mondjam igencsak jól megcsinálták a játékban a környezetet, tényleg ilyenek voltak élőben is.
Nekem nagyon várós a game, egy jó hónap és tolhatjuk :C

[link]

(#15) Barell válasza Zoliwrc (#14) üzenetére


Barell
senior tag

Nemlesz vele semmi gáz, én is nagyon várom, imádom a WRC-t. Itt figyel a Bburago gyüjtemény is. :) Mire kijön beszerzek egy DFGT-t, sajnos a MOMO-m eladtam hirtelenfelindulású Xbox360 vásárlás miatt. De hónap végén ismét "vezethetek". :)

*mod Ez a pálya kifejezetten tetszik nekem is. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Breki válasza Barell (#13) üzenetére


Breki
veterán

utólag módosítgatunk BRAVO korrekt hozzáállás

hány gamepadost látsz az RBR rankon áruld már el
rajtad kivül senkinek nem jut ilyen eszébe

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#17) Barell válasza Breki (#16) üzenetére


Barell
senior tag

Jah most hirtelen már azzal jössz hogy kormánnyal jobb időt lehet menni mint gamepaddal. Erről eddig szó sem volt hanem arról hogy lehet-e vele irányítani. Gratulálok seggbuksi, és én nemtudom mit írok... :)

(#18) Zoliwrc


Zoliwrc
aktív tag

Intézzétek inkább privátban vagy az RBR topikban

(#19) Breki válasza Barell (#17) üzenetére


Breki
veterán

próbálj meg normális hangnemben beszélni

nem hirtelen jövök azzal
senki se játszik gamepaddal rbr-t ez a te baromságod

és elég undorító hogy írsz vmit aztán mikor válaszolnak rá módosítod
aztán meg szájkaratézol .

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#20) Breki válasza Zoliwrc (#18) üzenetére


Breki
veterán

isten ments ettől hogy oda írjon

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#21) Barell válasza Breki (#19) üzenetére


Barell
senior tag

Hülye vagy, kész. Nem birod elviselni ha nem neked van igazad. Megint más irányba terelnéd a dolgot de nem vitázok veled, a végén még legyőzöl a rutinoddal. Itt én befejeztem, választ ebbe a topicba nem kérek.

(#22) Breki válasza Barell (#21) üzenetére


Breki
veterán

érvek elfogytak megy a sértegetés :DD
újfent sértegető személyeskedő privátot nem akarsz esetleg írni ahogy szoktál?

játékra visszatérve

Video a Group B DLC pack-ról

A DLC Pack-ban többek között olyan versenygépek fognak majd szerepelni mint a Ford RS200, Peugeot 205 T 16, Lancia Delta S4, Citroën BX4 TC valamint a Renault R5 Maxi Turbo. Így az idei WRC autókon kívűl a múlt nagyjaival is pályára léphetünk majd.

konkrétan a videóban Group B Lancia Delta S4 látható + finn pálya és fantasztikus belső nézet ;]

A menüt és a fantasztikus hangokat szintén érdemes figyelni :)

A videó elején onboard felvételek, míg a második részében külső kamerás jelenetek láthatóak az aktuális szakaszról.

A teszt maximális leszorító erővel, és hosszú váltóáttételekkel zajlott a könnyebb irányíthatóság érdekében

[link]

"Most komolyan, ezt a színvonalat már a Colin McRae Rally 3 is hozta, immár 7 évvel ezelőtt…."

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#23) Barell válasza Breki (#22) üzenetére


Barell
senior tag

(#24) Malklar válasza Breki (#22) üzenetére


Malklar
tag

szerintem majd megjelenés után kezd el szidni a játékot meg persze ha megvetted.

(#25) Sgt.Randall


Sgt.Randall
aktív tag

Mivel Subaru FAN vagyok ezt meg kell szerezni :)

(#26) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Szerintem nem lesz rossz játék, eszembe juttatta amikor még PS2-őn WRC Rally Evolved game-el játszottam. Még akkor Citroen Xsara-val, Grönholm Peugeot 307 "cc" kocsijával nyomtam:D
Holnap ki is próbálom DFGT-vel milyen xD Rég játszottam vele.

(#27) Breki válasza Malklar (#24) üzenetére


Breki
veterán

holis szidtam? :P

Egy, hozzászólást idéztem ugye ott az idézőjel.....

Egyébként nem tudtam, hogy csak dicsérni lehet. :C ;]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#28) Viktor77


Viktor77
titán

Barell kap egy jelzésértékű 6 órát. A fórumon senki nem seggbuksi, és nem hülye. Remélem érthető voltam.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29) Malklar válasza Breki (#27) üzenetére


Malklar
tag

képzeld látom hogy azt idézted. enyhe irónia volt a dicséreteidben. "fantasztikus hangok, menü" stb. és nem csak dícsérni lehet de azért egy még megsem jelent játékot szidni ügyes dolog. mondom ha megvetted és nemlesz jó akkor szidhatod. kútba dobott pénz. nekem ha nemtetszik valami játék akkor nem nézek róla videókat pláne nem írok róla véleményt.

(#30) Sonja


Sonja
veterán

FIA WRC Petter Solberg Trailer :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#31) Breki válasza Malklar (#29) üzenetére


Breki
veterán

hát nem úgy tűnt
kicsit érdekesen látod a dolgokat

előzetes videók alapján leírtam a véleményem ami ugye ugyanúgy lehet pozítiv és negatív is erre való a fórum

Nem azért nézünk a játék kijövetele előtt videókat képeket egy játékról hogy eldöntsük
milyennek várható információkat és szerezzünk róla?

Ha nem nézel videókat róla honnan tudod előre, hogy tetszik-e vagy sem?
Ez kicsit öngól volt :P

A másik meg ez a megvásárlásos duma.
Több játékfórumnak vagyok vagy voltam házigazdája ha oda csak azok írhatnának negatív véleményt akik megvették a játékot elég érdekes lenne, de egyáltalán nincs így.

Egyébként demóról nem hallottál még ugye az elvileg arra való, hogy vki egy játékot kipróbáljon és eldöntse neki tetszik-e.

Na szerinted a demo-t kipróbálók is csak pozitívan nyilatkozhatnának játékokról míg meg nem veszik. BRAVO :C

Sorry ha valakinek bántja a szemét ha más esetleg mer más véleményt is mondani nemcsak nyomatni a húdefaszaleszbiztosan szöveget.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#32) Zoliwrc válasza Sonja (#30) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Mit mond a játékról Solberg mester?

Viszont mostmár tuti hogy ezt a játékot nyomták a német rally szervízparkjában, csak Loeb-öt láttam fóliasátoron keresztül játszani vele, ez a Solberges interjú is ott készült a szervízben

[ Szerkesztve ]

(#33) Barell


Barell
senior tag

Újabb Gameplay. Remélem a Pendulum bekerül a játékba is, nemcsak a videók alatt fog szerepelni.:)

A Swiftbe már bele is szerettem annál a résznél kifejezetten szép is a játék.:)

[ Szerkesztve ]

(#34) Barell


Barell
senior tag

WRC 2010 Demó Hír

Illetve két Gameplay HD Gameplay: [link]
[link]

A C4-nek bejön a hangja és a belső nézete. :K Felturbózott RBR mod hatású.

[ Szerkesztve ]

(#35) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Videókból nézve azért én ezt árkádnak nem mondanám, vagy minden ami nem rbr vagy rfactor az árkád? ez kicsit érdekes felfogás nah mind1. Ha lesz olyan jó, mint anno a colin 2 akkor nekem megfelel, az se volt szimulátor, de rally játéknak tökéletes volt. Én mondjuk még totál árkád rally játékot se láttam, most próbálom elképzelni az nfs-t rally köntösben, de nem megy. Amúgy én kérdeztem gt5-nél hogy ezt hogy fogják gamepaddal irányítani és azt mondták lehet, persze ha belegondolok szimulátor nem szimulátor gázt adni, fékezni és kanyarodni gampaddal is lehet max nem olyan precízen.

[ Szerkesztve ]

(#36) Barell válasza BalaNce87 (#35) üzenetére


Barell
senior tag

"Amúgy én kérdeztem gt5-nél hogy ezt hogy fogják gamepaddal irányítani és azt mondták lehet, persze ha belegondolok szimulátor nem szimulátor gázt adni, fékezni és kanyarodni gampaddal is lehet max nem olyan precízen."

Szerintem a félkövér sor, meg úgy ahogy van az egész egyértelmű. Mégis kapni rá ilyen megjegyzést hogy:

Akkor gondolkozz el már rajta milyen szimulátor az amit gamepaddal lehet játszani. :W

(#37) Breki válasza BalaNce87 (#35) üzenetére


Breki
veterán

Nem azért tűnik arcade-nak mert rbr vagy rfactor , ha csak a rally-t nézzük is van még nem arcade rally sajnos nem sok.

Csak hogy mutassak egy jó magyar példát

[link]

Colin 2 nagyon jó játék egyik kedvencem nagyon sokat versenyeztem vele, de már akkor sokan azt kritizálták, hogy a Colin1-hez képest arkadosabb lett. Mondjuk ebben egyetértünk, sajnos már egy colin 2-es játék fizikájának mai köntösben is örülni kell, nem vagyunk nagyon elkényeztetve e téren.

Szimulátort irányíthatsz gamepaddal, de értelme kb annyi mintha igazi kocsit vezetnél azzal, szval nemsok, ugyanígy lehet külső hátsó nézetben is játszani.

Amit gamepaddal tesztelnek és mutogatnak az bizony nem szimulátor, de ez látszik is a videókban a kocsi kanyarodásán is, lehet megmagyarázni, de gamepad nem való rally szimulátor irányítására.

Ezzel nagyon egyet tudok érteni:

"én speciel az RBR készitői kezébe nyomtam volna szivesen egy WRC liszenszt és mondtam volna nekik, hogy ami csövön kifér, dehát sajnos én nem dönthetek ilyesmiről..."

Azt is érdemes megnézni, hogy a múlt heti videókban "milyen szinte kanyarnélküli pályák vannak végig széles, néha jobbra-balra és csókolom, illetve a helyszinek sincsenek nagyon köszönőviszonyban az eredetiekkel, Mondjuk videokon, a gyerek megszenved meg ilyen egyszerű kanyarokban is"

De legyen szimulátor és azért vannak ilyen pályák mert ez a stratégia része :DD :P

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#38) Breki


Breki
veterán

egy konkrét példa

[link]

Érdemes elolvasni a reakciókat

"Nagyon jó minden, a grafika, a fizika, a nézetek, a hangok,stb…de egy dolgot kihagytak, amitől rali a rali, mégpedig az embert-próbáló kanyarokat! Tök jó, hogy fényképeztek minden ralin, meg van nekik adat a gyári csapatoktól, de ha már ott voltak, végig is mehettek volna pár gyorson, hogy tudják milyen az a hajtűkanyar és hogy van más erősség is, nem csak 3as és 5ös.De azért jó game lesz, reméljük a 2.ban megoldják a pályakérdést, hamár iOpener-eznek!"

"De ez mi? Olyan széles az út az első szakaszon, mint egy autópálya… Ránézésre az autót meg olyan vezetni, mint valami túraautót pályaversenyen. Próbálok megbarátkozni ezzel a játékkal, de szerintem a Milestone nagyon mellényúlt…"

"ez nem rally…"

Akinek ez kell gamepaddal vezetve szimulátornak nevezve orránál tovább nem látva hát tessék ;] :C

Érdemes megnézni, pl a finn videónál mit ír ki mikor tölti a pályát
Special Stage: Himos 1

Megmutatnám, hogy ez a pálya eredetiben így néz ki érdemes összehasonlítani
[link]

Aki ez után megnézve ezt azt mondja hogy ez ugyanaz hát annak ez tényleg szimuláció :O ;]
[link]

Viszont ha valaki pedig leveszi a rózsaszín szemüveget a videók alapján hasonlóan látja mint az alábbi rallyhoz azért értő emberek

"Én is várom a játékot, de igazából nem fűzök sok reményt hozzá, mióta megjelent róla az első videó!
A grafika az pocsék, ahhoz képest,hogy 2010 van, összehasoníltásképpen az f1 2010 nagyságrendekkel szebb lesz. És ott a legfontosabb a fizika. Nekem ez a játék nem tűnik többnek így videón keresztül mint a colin4 vagy a colin2005. És nekünk szimulátorrajongók számára, ez borzalom. Az ilyen bohócrallysoknak elmegy, akik dirt-el is elszórakoznak, és komolyabbnak tartják mint az RBR-t.."

Colin 2-re visszatérve

"Egyébként akárki akármit mond, a Colin 2-nek a maga idejében zseniális fizikája volt. Annyira nem mozgott képtelenül a kocsi, mint ebben az új, hiperszuper, űrtechnikával fejlesztett...............................nem is tudom milyen jelzővel illessem. Nem hiába játszottak vele olyan sokan, és nem hiába maradt fent a híre a mai napig."

Race Sim Central megkapta a World Rally Championship egy próbaverzióját
A teszter szerint aki egy Richard Burns Rally összetettségű Rally szimulátort vár a WRC-től az egy kicsit csalódni fog, hiszen ez a játék jóval szélesebb közönség számára készült. Nem lehet majd részletesen belenyúlni például a különböző beállításokba, ehelyett jön a már jól megszokott kissé arcade szagú csúszkarendszer amellyel állítgathatjuk az autó kölünböző paramétereit. :C :W

.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#39) Breki


Breki
veterán

Demoról első vélemény

"Pont ma játszottam unokatesóm Xboxán a demoval és hatalmasat csalódtam ebben a játékban. Ki lehetett próbálni egy Focus és egy C4-et, két pályán: Jordánia és Finnország (nem havas!). A grafika mozgás közben sokkal jobb, mint azt vártam, viszont a fizika és az irányítás nagyon pocsék. Az egész autó nem érződik másnak, csak szappannak, csúszkált a pályán végig, de nem úgy, ahogyan kellett volna. Lehet az Xbox miatt volt ilyen, nem tudom, de az első benyomásom erről nagyon negatív. Még a PC-s demot megnézem, aztán eldöntöm, kap-e még egy esélyt utána is... "

Hát sajna bejött amiről beszéltem..........

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#40) heihachi válasza BalaNce87 (#35) üzenetére


heihachi
addikt

Szerintem nem csak két kategória létezik, nem csak fekete meg fehér van, nem csak arcade lehet egy játék vagy csak szimulátor. Rengeteg átmenet van a kettő közt. Atomárkád rally pl a Sega rally Revolution, ez ahhoz képest nyilván kevésbé arcade ez, de a RBR-hoz képest meg kevésbé szimulátor.

Egyébként az én véleményem az, hogy egy rally versenyen a belső kamerás képeket nézve (de a külsőket is) az az ember érzése, hogy bármelyik kanyarban, de még íven is leeshet az útról, ami csak annyira széles, hogy éppen elfér rajta egy autó, és állandóan azt érezni, hogy igen, ez a határon autózás, és hogy nem, addig a kanyarig már nem fogja meg a fék. Ezeket a videókat nézegetve, meg az az érzése az embernek, hogy ezeken a széles pályákon keresztbe le lehetne szállni egy repülővel, és így nem hogy nem tűnik az egész a csúszás ellenére sem határon autózásnak, de mindenhol azt látom, hogy még volt a pálya széléig, tehát még fért volna bele egy kis kraft.
Ez a grafika meg egyébként szerintem hányadék, de majd a demó után véglegesítem vagy revidiálom ezt a kijelentésem.

Ennek ellenére azt mondom, hogy a játék lehet jó és szórakoztató, ahhoz nem kell feltétlen a legélethűbb szimulátornak lennie. Én ezt várom tőle.

A GT5 bár nagyon nem ide tartozik, de nagy összegben lehet rá fogadni, hogy egy konzolos játékot, ahol az emberek 99%-a az autós játékokat a konzol mellé adott kontrollerrel irányítja, tökéletesen lehet irányítani kontrollerrel, mert arra lesz optimalizálva, úgy, hogy versenyképes maradj a neten a kormányosokkal. Mindemellett, a GT5 sem a fekete és fehér kategóriába tartozik, hanem egy olyan átmenet, ami (sokkal) közelebb áll a szimulátorhoz, de az igazi PC-s vér szimulátorokhoz képest azért elmarad. És mégis, eddig minden része jó játék volt.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#41) BalaNce87 válasza heihachi (#40) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nagyjából én is így gondolom van átmenet a két stílus között és én pont azt szeretem, ahogy már írtam colin 2-vel elég sokat toltuk akkoriban playstationon, és ott meg nem is volt ilyen nyomásérzékelős gombja a joy-nak hanem ott x-el adtad a gázt és teljesen jól lehetett vele játszani.

(#42) Breki válasza BalaNce87 (#41) üzenetére


Breki
veterán

joy-nak?????????? :Y

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#43) Breki válasza heihachi (#40) üzenetére


Breki
veterán

Na végre valaki érti miről beszélek, nagyon jól leírtad.

Ez teljesen korrekt. :R :P

Privit megkaptad?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#44) BalaNce87 válasza Breki (#42) üzenetére


BalaNce87
addikt

Mi mindig joy-nak hívjuk a gamepadot, ezt szoktam meg a gamepadot nem is használtam, csak mostanában lett ez is elterjedtebb.

[ Szerkesztve ]

(#45) heihachi válasza Breki (#43) üzenetére


heihachi
addikt

Igen, thx :R Még nem nagyon tudtam a PES-es tanácsaidat sem megnézni, de amint lesz időm kipróbálom őket.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#46) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Október 8.-án jelenik meg a játék tudtommal, hogy hogy nincs se ár, se elérhetőségi lehetőség az üzletekben? :)
Vagy túlságosan korán várom?
heihachi írásával teljesen egyetértek.

(#47) Barell válasza Unbaised-Ben (#46) üzenetére


Barell
senior tag

Addigra remélem megkapom a fizum. :K Mielőtt ki jönne szeretnék egy kormányt. :U

(#48) heihachi


heihachi
addikt

Teszteltem a demót... megpróbálok kíméletes lenni.

Már a menü is tükrözi a játék minőségét, mert elképesztően ötlettelen, és puritán az egész. A funkcióját betölti, de ennyi minden érdeme. Például: az autók kiválasztásánál kapok egy fekete hátteret, előtte áll az autó valamilyen szögben elölről mutatva (és mind a kettő ugyanabban a szögben) és kb a képernyő harmadát sem teszi ki. Körbeforgatni, megnézni nem lehet, magától sem forog. Ha ezt kiválasztottam, akkor ott marad a pályaválasztás idejére, meg úgy általában örökre a képernyőn, amíg a versenyt el nem indítom. Nem mondanám túl ötletesnek, se látványosnak.

A grafika terén azt kapjuk, amit itt a videókban látunk, és ez szvsz elképesztően ronda mozgásban is, szégyen 2010 végén egy ilyen kinézetű játék, főleg, hogy az Xbox-os verziónak framerate gondjai vannak. A pályákról sok jót nem tudok grafika terén mondani. Vannak ugyan szép dolgok, éles textúrák, de a legtöbb tereptárgy egy PS2-es játék szintjét sem súrolja. A legzavaróbb az elképesztően ronda fák és a talaj hihetetlen igénytelen textúrája. Van egy-két rombolható kerítés a pálya szélén, de összességében egyáltalán nem nyűgözött le. Meglepő, hogy ehhez képest a fű lengedezik, a pálya széli emberek rendesen 3D-sek és mozognak, és az egyik legjobb és leghosszabb a felvert porfelhő, amit valaha láttam, de mindez sokat nem javít az összképen.
Az a két autó, amit ki lehet próbálni végülis nem csúnya, amolyan jó iparos munka, de semmi kiemelkedő. Csak belülről ne lennének olyan írtó rondák.
A fény-árnyék játék gyakorlatilag értékelhetetlen, ha beállok a kocsival egy fa árnyéka alá mintha mi sem történt volna, a kocsin nem igazán látszódik meg, hogy most napon van, vagy árnyékban. Az árnyékokból sokat, ha nem is mindet már csak a játékos orra előtt rajzol ki a játék, ami meg elég kiábrándító.
Amúgy amikor haladunk is a kocsival iszonyatosan el van mosva az egész kép, hát nem szép megoldás ez sem.

Az autók hangja az valami hihetetlen gagyi. Hiányzik a turbó sivítása, a lefúvó szelep vidám kacagása, a motor hangja egy igazi vicc, a kipufogó durrogás tán az egyetlen jó dolog, amit mondani tudok. Aki hallotta már egy igazi rally autó hangját élőben, az tudja, hogy az autón álló helyzetben is hallani az "erőt", menet közben pedig pedig olyan hangok jönnek ki egy rally autóból, amit nem lehet egy ilyen kávédaráló hangjával utánozni. Aki már járt rally versenyen, az ezt nem fogja tudni értékelni.

Aztán a legfájóbb pont, az irányítás. Mindig utáltam, hogy egy játékot azzal próbálnak nehézzé tenni, hogy irányíthatatlan a kocsi, össze vissza csúszik, nincs megcsúszási pont, sose nyeri vissza egy csúszás után a tapadást, és a kerekek már akkor is blokkolnak, ha csak a fékhez hozzáérsz, és ettől az autó nem kanyarodik, a legkisebb fék hatására is csak egyenesen csúszik. Ebből következik, hogy a rallyban egyébként oly jellemző fék és gáz játékot a kanyarban el is lehet felejteni. Kézifék? Tök felesleges, minden kanyarban magától is keresztbe áll a kocsi. Keresztbe állni, már úgy, hogy visszafordulsz a pályán gyakorlatilag lehetetlen (ha csak valamelyik tereptárgy hozzá nem segít.

Könyörgöm, ezek verseny autók. Ezekben az autókban emberek kockáztatják az életüket. Ezek nem irányíthatatlanok, nem arra tervezték őket, hogy az ember a kocsival küzdjön, hanem hogy a pályával, meg az órával. Ezek tökéletesen irányíthatóak, és úgy tapadnak, mint légy a légypapírra, és azt csinálják, mait a pilóta diktál nekik. Nyilván murván csúsznak, igen, de ezt teszik úgy, hogy tökéletesen kontroll alatt lehet tartani őket. Ha nem lehetne, a rally versenyeket nem fejezné be senki. A rally nem attól nehéz, mert a kocsi irányíthatatlan, és végig csúszik a pályán oldalra, hanem attól, hogy a maximumot kell kihozni belőle minden egyenesben, minden kanyarban, minden féktávon és kigyorsításnál, folyamatosan a határon kell autózni (és nem folyamatosan keresztben). Azt meg ilyen autókkal, mint ez nem lehet. Komolyan az embernek az az érzése, hogy azért ilyen szélesek a pályák, hogy a csúszás mindenhol elférjen és jó hosszú legyen. Ilyen széles pályákon a kanyarok levágása is tök felesleges.

Szóval itt jön elő, hogy mitől szimulátor a RBR. Ott nem az autóval kell küzdeni. Az autó azt csinálja, amit te diktálsz neki, amit Te elvársz tőle. Fékez, gyorsít, kanyarodik, megcsúszik, de kontrolláltan, kiszámíthatóan. Ha nem azt csinálja, akkor mindig tudod, hogy mit rontottál el. Persze ahogy a RBR-ban, itt is kell idő a kocsi kiismeréséhez, de az már pár kör alatt látszik, hogy nem ugyanabban a ligában versenyzik a két játék (ami nem baj, csak úgy mondom). Ott azért vagyok lassú a kanyarban, mert nem merem elhinni, hogy elég a féktáv és korán fékezek. Itt azért baszom el a kanyart, mert a kocsi nem kanyarodik fékezés közben, akármikor kezdek el fékezni, megyek le egyenesen a külső ívre. Ott azért megyek le a pálya szélére, mert elsokalltam egy kanyart, mert túl későn fékeztem, és 80-helyett 90-el érkeztem. Itt azért, mert a kocsi vég nélkül csúszik oldalra 80-nál és 90-nél is. Ott egy hosszabb íven végigcsúsztatni ellenkormányzással a kocsit igazi kihívás és tudást igényel. Itt minden kanyarban megtörténik, ellenkormányzás nélkül is.

Az azért hozzá tartozik az igazsághoz, hogy kontrollerrel toltam, és így nagyon későn reagál a kormányzásra, de akkor meg nagyon hirtelen mozdulatokkal. Szóval egy kormány biztosan sokat segít a dolgon, de az alapvető problémát nem fogja megoldani.

Ennek ellenére, ha valaki végig akar kiliccsel előre csúszni a pályán, akkor ez a játék arra jó. Engem minden tekintetben a CMR sorozatra emlékeztet, leginkább a negyedik részre. Ha valakinek az tetszett, akkor ez is fog szerintem. Leginkább azt mondanám, hogy őrült rallyszerű száguldás az egész játék.

Nekem személy szerint ez így nem ér meg pénzt, mert a vezetés közbeni élmény egyszerűen nem az, amit vártam, nem okoz olyan örömöt (és ehhez nem feltétlenül kell keményvonalas szimulátornak lennie). De azért megvárom a PC-s verziót, és tesztelem kormánnyal is, hátha az segít.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#49) heihachi válasza heihachi (#48) üzenetére


heihachi
addikt

Jah és még valami, ezt muszáj minden PH!-s véleményírásnál kiírni, mert különben bajok vannak általában :D

Szóval ez az én saját véleményem. Nem kell vele egyet érteni. Lehet, hogy csak én vagyok béna ehhez a játékhoz, simán elfogadom. Csak könyörgöm, akinek más a véleménye az ne hülyézéssel kezdje. Köszi.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#50) blazsey2 válasza heihachi (#48) üzenetére


blazsey2
senior tag

Szép kis esszét sikerült írnod :C
Pedig reménykedtem hogy valami jó kis szimulátort hoznak össze,de úgy látszik ez már csak hiú ábránd marad :(

PSN ID:blazseydr

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WRC 2010
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.