Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  WinXP vs. Canon MultiPass C70 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) karib


karib
addikt

Van egy kis gondom a fent említett duóval egy felhasználóval. Magyar WinXP Prof, regisztrált, korszerű gépen, nemrég telepítve, a cucc hálózatba van nyomva pár hasonszőrű társával. Erre a gépre van ráaggatva a Canon. C70-t telepítem administratorként belépve (Win2k driver + XP patch, ahogy a Canonnál mongyák), semmi gáz. Viszont ha egy korlátozott userként lépek be, bármilyen nyomatóközeli funkció (pl. Wordpad nyomtatás, de akár nyomtatási kép parancs) egy eltüntethetetlen (visszaugró, csak taskmanagerrel lelőhető) hibaüzenetet ad: Canon BJC-4300 fejléccel valami error creating file szövegű. Ha a usert átállítom admin jogosultságokra, akkor a hiba eltűnik.

Mi lehet a gond? Valszeg elég triviális lehet, de én nem értek elégge az XP-hez. Valszeg userként is valami admin területen próbál meg matatni, és ettől kiakad.

Mit tegyek, hova nyúljak, mit keressek?

Canonék rászokhatnának már, hogy normális drivereket gyártanak! Meg van support visszafele is, nemcsak a most kijövő cuccaiknak az éppen aktuális oprencerekhez. Még egy ilyen húzás és soha többet egy Canon cucchoz nem nyúlok (ez sem az enyém...). A régi MultiPass 10-esemmel is annyi gáz van. Az uccsó driver valami Win 3.1 átirat. 98 alatt még megy, de XP alatt meg sem merem nézni :(

Szóval mondjatok valamit a C70-esre!

Department of Redundancy Department

(#2) karib


karib
addikt

Témafelhozás :)

Department of Redundancy Department

(#3) Den válasza karib (#2) üzenetére


Den
veterán

telepítsd júzerként ha lehet

www.simson4t.hu

(#4) karib válasza Den (#3) üzenetére


karib
addikt

Megpróbálom majd úgy is, egyéb tipp?

Department of Redundancy Department

(#5) Den válasza karib (#4) üzenetére


Den
veterán

Nincs, ez is csak ötlet, fogalmam sincs működik -e

www.simson4t.hu

(#6) karib válasza Den (#5) üzenetére


karib
addikt

Én is csak akkor tudom majd kipróbálni, amikor visszamegyek hozzájuk, ezért gyűjtök minél többet :) Userként telepíteni emlékeim szerint nem egyszerű, Office-t pl. nem lehetett.

Department of Redundancy Department

(#7) Den válasza karib (#6) üzenetére


Den
veterán

Nem? Ezexerint még mindíg adminként használom a gépet ?

www.simson4t.hu

(#8) karib válasza Den (#7) üzenetére


karib
addikt

Ne engem kérdezz, én nem vagyok májer XP-ben. Ráadásul mondom, ezek hálón vannak, különböző jogosultságokkal, stb. Kell nekem mint púp a hátamra, de meg kéne oldjam :(

Department of Redundancy Department

(#9) karib


karib
addikt

További okos emberek ne tartóztassátok magatokat! :))

Department of Redundancy Department

(#10) 9CS válasza karib (#6) üzenetére


9CS
senior tag

Csak szvsz: Userként is ugyanúgy föl kell mennie, ha már ''futtatás mint..'' mókával kell szenvedni, akkor az már nem userként való telepítés. Ha nem megy le érdemes még megnézni azt, hogy adott usernek admin jogokat adni, majd telepítés után elvenni tőle a rendszergazdi jogokat. Ha van a nyomtató driver által létrehozott könyvtár akkor arra érdemes lehet full jogokat adni.
Ha semmi nem segít: Cannon nyomtatót a szemetesbe helyezni és venni egy Hp-ot persze fekvő lapadagolósat. Sok sikert.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#11) Den válasza karib (#9) üzenetére


Den
veterán

Azon a gépen nem lehet nyomtatni, amelyiken a nyomtató van vagy más, hálózati gépről?

Mert ha más gépről akkor lehet hogy azért mert a nyomtatási kép meg egyébb feladatokhoz szükséges file-okat annak a gépnek a rendszerkönyvtárából akarja áthúzni amelyikre a nyomtató van kötve, és ezért nem megy userként.

Hasonlóval találkoztam mikor egy win2k-s géphez kapcsolt nyomtatót akartam egy másik gépen telepíteni hálózati nyomtatóként, és az istennek sem ment. Az volt a megoldás hogy a nyomtatót telepítettem helyi nyomtatóként (persze csak a drivert), így a szükséges fileok a helyükre kerültek, majd hálózat nyomtatóként is.

www.simson4t.hu

(#12) karib válasza Den (#11) üzenetére


karib
addikt

Saját magán van gondja, erre a gépre van kötve a Canon. Másikról még nem is próbáltam :)

Valszeg ilyen temp baromságai vannak. Ez viszotn a Canon telepítőjének a sara szerintem. Meglássuk, mit tudok okoskodni.

Péntekig még vároma jó ötleteket :)

Amúgy lehet mesélni, kinek melyik nyomtató-scanner gyártó drivereivel milyen tapasztalatai vannak.

Nekem eddig Canon: elég gyér, Minolta: egy hajszállal jobb. HP: túl sokkal nem találkoztam, de első benyomás problémamentes.

Department of Redundancy Department

(#13) McJames válasza karib (#12) üzenetére


McJames
senior tag

A nem túl régi HP-kkel semmi megoldhatatlan gond, a drivereket szokták frissíteni (néha a régi cuccokét is). Mi a nyomtatók egy részét (a ''nagy'' kapacitásúakat: 1100, 2100 NP, 2200D) print szerverrel használjuk, a régebbieket, meg a festékes (bubble és egyéb) gépeket felhasználóhoz csatolva, de megosztva - aztán vagy van xy-nak joga vagy nem. A scannerek szintén 'júzerhez' csatoltak.
Novell, MSNetwork megy, ops: 95-XP. A 2k először ''érdekes'' volt, az XP-t simán (én legalábbis) ráengedtem a 2k-ra, csont nélkül felment. A nyomtató installja nem teljesen ua. mint 2k-nál, ha jól emlékszem. Ha nem mindegy, mit csinál a telepítő, nem szabad engedni a PnP-s automatikus baromságot.

A Canont fullra nem tudom, de az ősrégi 200ex-et tudom XP Hun alatt használni, sőt megosztani is.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#14) karib


karib
addikt

No, emberek, nem kell agyalni tovább a problémán.

Ugyanis, mint sejtettük, a Canon balfék és nem tud drivert írni. Végre sikerült egy kompetens emberrel beszélni a Canon Hungáriánál. Aszonta tudnak a problémáról, és mihelyst lesz megoldás, szól.

No, most aztán tényleg kíváncsi leszek a Canon drivercsapatára...

Department of Redundancy Department

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  WinXP vs. Canon MultiPass C70 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.