Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dpetiba


dpetiba
aktív tag

A tapasztalatotokat szeretném kikérni a következőben:
A Windows XP nem ismeri fel a CPU L2 cashe méretét, de van 1 lehetőség, hogy a REGEDIT-ben azt beállíthassuk:

''Open regedit and navigate to the key:

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession ManagerMemory Management

Double-click on ''SecondLevelDataCache'' in the right pane and select ''decimal'', and enter the value 256.''

Na, most már ezt 1 csomó fórumban olvastam. Általában külföldieken. Valaki ezt már megcsinálta és vannak tapasztalatai? Gyorsabb lett a gép, vagy nem történt semmi változás? Érdemes megcsinálni???

Ezekre szeretnék válaszkat kapni. Ha valaki tud, segítsen. Köszi

(#2) Il Padrone válasza dpetiba (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Hello,

termesztetsen megcsinaltam.
Be kell oda irni a processzorodnal megfelelo L2 cache meretet.
De az lapertelmezese 256 kbyte.
Egetregeto gyorsulas nem tapasztaltam, a meresek meg nem erdekeltek.
Stabilnak stabil maradt.

Mielott registry-t piszkalsz erdemes lementened.

Javaslom tweak program hasznalatat, vagy vmelyik szamitogepes ujsagban talalsz leirasokat miket erdemes levenni az XP-rol, hogy gyorsabbnak tunjon.
Eleg sok ilyen beallitas van.

A W2000-ben is be lehet allitan az L2 cache meretet. Ott sem ereztem gyorsulast.

Il Padrone

(#3) Uncool Ben válasza dpetiba (#1) üzenetére


Uncool Ben
tag

Ez mind szép, de nem értem. Miért is kell, hogy az operációs rendszer felismerje a CPU cache méretét!?

(#4) Il Padrone válasza Uncool Ben (#3) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Pl azert, hogy optimalni tudja a adatcsomagok meretet, amiket elokeszit.

Il Padrone

(#5) Uncool Ben válasza Il Padrone (#4) üzenetére


Uncool Ben
tag

Hát, amíg az XP az adatcsomagok méretét optimalizálja, addig megtörténik vagy 5000 cache hit és cache miss. A CPU cache az egy veszett gyors dolog, a Windows pedig... ;)

(#6) Il Padrone válasza Uncool Ben (#5) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Nem azt mondtam, hogy jol mukodik, de itt lenne igazi ertelme, de szerintem egy kalap szamocat sem er, csak bennevan a registryben, az ujsagok meg megtalaljak, irnak rola forumokon, beindulnak tole a userek, klafa beallitom.
A windows csak gyorsabb procitol, tobb memoriatol, jobb merevlemeztol lesz gyorsabb.
A linux sem az a kapkodo idegbeteg nalam.
Udv

Il Padrone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.