Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr. Double B


Mr. Double B
tag

Sziasztok,

Windows Phone 7 használóként én is találkoztam azzal a problémával mit már sokan leírtak: a Microsoft Marketplace nem fogadja el a magyar bankok által kibocsátott Mastercardokat.

Feltételezem, ez nem csak a WP7-eseket érinti, mert, amennyire látom, az MS minden egyéb szolgáltatásához (Xbox Live, Music Store és a hamarosan megjelenő Win 8 integrált app store-ja) ugyan azt a billing accountot használja amit a Live ID-del beregisztrálsz.

Amit eddig tudni lehet a megannyi fórumbejegyzés alapján:

- a probléma csak a Mastercard/Maestro hitel és betéti kártyákat érinti, a Visa család jól működik.
- a probléma csak a magyar bankok által kibocsátott kártyáknál jelentkezik
- azok közül szinte mindegyiknél: 1 OTP-st találtam akinek sikerült fizetni.

Pár napja levelezek az MS ügyfélszolgálatával, de azt írták, ők rajtam kívül csak 1 ilyen bejegyzést találtak a saját fórumukon, ezért szerintük egyéni hiba, forduljak a bankomhoz... (megtörtént).

Arra kérnék minden sorstársat, hogy, a saját érdekünkben, kezdjük el itt ezen a helyen gyűjteni az eseteket, és aki meg tud írni 2 sort angolul, az jelezze az MS felé is. (https://support.live.com/default.aspx?productkey=oepwp7ef&brand=oepwp7&ct=eformts)

A fórumon történő gyűjtéshez próbáljunk meg egységes formátumot használni, az alábbiak szerint:

Szolgáltatás: (Windows Phone Marketplace; Xbox account; stb)
Bank: (a bankod neve)
Kártya típusa: (Mastercard; Maestro; Visa; Visa Electron; American Express)
Számla fajtája: (betéti; hitel)
eredmény: (sikeres; sikertelen)

Mr. Double B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.