Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tailor válasza Воланд (#50) üzenetére


tailor
őstag

Ach so, értem. Igazad lehet :K De hol van még az őőősz? :D

(#52) Herjan


Herjan
tag

Szolgáltatás: Windows Phone Marketplace
Bank: FHB
Kártya típusa: Visa Electron
Számla fajtája: betéti
eredmény: sikertelen

(#53) polip válasza Herjan (#52) üzenetére


polip
addikt

ezt hol írja ki nektek? :) én eddig el sem jutok

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#54) Воланд válasza polip (#53) üzenetére


Воланд
titán

sehol, osszefoglaljak a regisztracio eredmenyet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#55) Herjan válasza polip (#53) üzenetére


Herjan
tag

:K
Így van.

(#56) polip válasza Herjan (#55) üzenetére


polip
addikt

ahh :)

Szolgáltatás: Windows Phone Marketplace
Bank: Erste Bank
Kártya típusa: Visa Classic dombornyomott
Számla fajtája: bankkártya
eredmény: sikertelen

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#57) polip válasza polip (#56) üzenetére


polip
addikt

kártya fajtája: sima bankkártya, nem hitel!!
számla fajtája: klasszikus folyószámla, zéró hitel!!

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#58) tailor


tailor
őstag

A Feleségem OTP-s, nem dombornyomott Mastercardját bevette A Rendszer! Jee! :)) Sajnos így látja a vásárlásaimat, de majd "megpuhítom" valahogy... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59) Воланд válasza tailor (#58) üzenetére


Воланд
titán

most probald meg kicserelni a kartyat a billing oldalon, hatha.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#60) tailor válasza Воланд (#59) üzenetére


tailor
őstag

"A megadott hitelkártya nem hitelesíthető. Adja meg helyesen a fizetési mód adatait." :((

Azért kösz az ötletet!

[ Szerkesztve ]

(#61) Воланд válasza tailor (#60) üzenetére


Воланд
titán

fenebe, pedig azt hittem, hogy igy "at lehet verni" a rendszert. :(((

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#62) front3r válasza Herjan (#52) üzenetére


front3r
őstag

Szia!

Nekem sikerült beregelnem a VISA kártyámat, Allianz-os, igaz az már FHB lett.
Hétköznap délelőtt, telefonon próbálkoztam, és sikerült. (anno)
(Amúgy első pár próbálkozásra nekem se fogadta el a VISA kártyámat, többször kellett próbálkoznom.)

Most viszont már Mastercardos lettem, mert újonnan ezt adja az FHB. Sajnos én sem tudom beregisztrálni, próbálkozni se merek, mert levon egy fontot. :O:O:O
Amit vissza se kapok ugye? :(

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#63) Alexios válasza front3r (#62) üzenetére


Alexios
veterán

de, vissza kapsz

(#64) Herjan válasza front3r (#62) üzenetére


Herjan
tag

Szia!
Kedden próbálkozok, de nincsenek nagy reményeim.

(#65) Mr. Double B


Mr. Double B
tag

Sziasztok!

Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat!

Eddig itt 11 konkrét visszajelzés történt, de találtam még a WP7.hu Marketplace topicjában is további 16-ot, amiből megállapítható a kártya fajtája és a bank. Ebből a 27 adatból készült a képen látható táblázat, amit megküldtem a Zune-os helpdeksnek is, akik visszajöttek hozzám, hogy megoldódott-e a problémám.

Jelmagyarázat talán nem szükséges, talán csak a sárga színhez annyit, hogy ott vannak vegyes visszajelzések. ("Az egyiknek sikerül, a másiknak nem...") :)

Ha valakinek az alábbiakat megcáfoló adata, vagy más banktól származó tapasztalata van, szívesen veszem a további adatokat. :) THX

UI: Ha valaki tudja, hogyan lehet a topic nevét megváltoztatni (a "Mastercard"-ot eltüntetni belőle), akkor írja meg légyszi.

[ Szerkesztve ]

Mr. Double B

(#66) polip válasza Mr. Double B (#65) üzenetére


polip
addikt

jó kis táblázat :)

kieg: ERSTE Bank, VISA Credit, nem műxik

amúgy a hivatalos verzió a hitelesítésekkel van. azokat a karikat nem fogadja el az ms, aminek a BANK saját hatáskörben meg tudja változtatni a 3 jegyű ellenőrző kódját..

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#67) front3r válasza polip (#66) üzenetére


front3r
őstag

Ha írok a MS-nak, akkor meg tudják oldani ezt a problémát/bugot szerinted?

Köszi! Akkor lehet a bankot keresem. Bár lehet leszarják...

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#68) polip válasza front3r (#67) üzenetére


polip
addikt

nem valószínű, a bank autentikációjában van a baj, ez nem megy át a microsoft rendszerén

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#69) Mnemomic


Mnemomic
csendes tag

Hi!

Nekem is volt gondom vele.

Bank: OTP
Kártya: virtuális Mastercard

Még októberben elsőre elfogadta, de aztán az lejárt decemberben. Utána a következőt nem akarta elfogadni, nagyon sokáig kb. 1 hónapja sikerült de sok próbálkozás után. A telefonon vásároltam egy 230Ft-os alkalmazást de előtte is sokat próbáltam ezzel. Én is sokat néztem utána de nem jutottam semmire. Most sem tudom, miért fogadta el azt ajánlom mindenkinek, hogy próbálkozzon.

[ Szerkesztve ]

(#70) polip


polip
addikt

nekem már nincs gondom :)

váltottam droidra, érdekes az rögtön elfogadta a visa classic karit :)

microsoft....no comment :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#71) front3r válasza polip (#70) üzenetére


front3r
őstag

Nem kéne itt trollkodni...

72: Attól még lehet nem a MS hibája...

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#72) polip válasza front3r (#71) üzenetére


polip
addikt

nem trollkodás ez...de facto tényközlés

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#73) Воланд válasza polip (#70) üzenetére


Воланд
titán

nekem sincs gondom, mult het vegen elfogadta a kartyamat a market.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#74) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Szolgáltatás: Windows Phone Marketplace
Bank: Raiffeisen
Kártya típusa: nem dombornyomott
Számla fajtája: bankkártya
eredmény: sikeres, engedte a vásárlást

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#75) neooen válasza polip (#68) üzenetére


neooen
aktív tag

Van értelme a bankba bemenni, fognak tudni bármit is csinálni?! Erste bankos nem dombornyomott Visa kártyámat nem fogadta el. Kb 30 különböző internetes helyen fizettem már vele, köztük egészen biztonságosnak vélt oldalak (Webroot, Eset...), soha ilyen gondom nem volt még!!

[ Szerkesztve ]

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#76) Воланд válasza neooen (#75) üzenetére


Воланд
titán

van, elmeletileg banki oldalon van a korlatozas.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#77) neooen válasza Воланд (#76) üzenetére


neooen
aktív tag

Csak azért kérdezem, mert még senkitől sem olvastam, hogy írta volna, hogy bement a bankjába és megcsinálták neki, hogy működjön.
Ehhez akkor valószínűleg nem kell lecserélniük a kártyát?

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#78) Herjan válasza neooen (#77) üzenetére


Herjan
tag

Én telefonáltam a bankba (FHB), de nem látták, hogy bármi próbálkozás lett volna a számlámom.

[ Szerkesztve ]

(#79) Воланд válasza neooen (#77) üzenetére


Воланд
titán

igazsag szerint maga a rendszer csak es kizarolag credit card-ot fogad el, debit-et nem*, viszont debit kartya eseteben van, hogy a bank latja a lekerest ami az ms-tol jon, de valami biztonsagi hulyeseg miatt megtagadja a hozzaferest.

*ettol fuggetlenul random modon elfogadja, lasd fentebb.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#80) front3r


front3r
őstag

Elfogadta az FHB-s Mastercard-omat!!!
Régebben nem fogadta el, de csak megadta magát. :D
Tényleg random a viselkedése. De ha egyszer elfogadja, onnantól kezdve mindig jó lesz!
VISA-nál is ez volt, és most is ez van a Mastercardnál, szóval tényleg csak próbálgatni kell.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#81) Herjan válasza front3r (#80) üzenetére


Herjan
tag

Mázlista. :)

(#82) neooen


neooen
aktív tag

Van valaki az Erstétől, akinek bármilyen kártyát is elfogad és az milyen lenne?
szerk.:
Bent vagyok a bankban és jó lenne tudni,hogy lenne e értelme kreditre váltanom?!

[ Szerkesztve ]

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#83) neooen válasza Воланд (#79) üzenetére


neooen
aktív tag

Ugyan azt mondták, mint alább valakinek. A bank nem lát semmiféle kérést vagy elutasítást. 1 órát ültem bent, ezalatt 2 emberrel beszélt az ügyfeles, a második emberke az informatikai osztályról volt vagy mi. Ő már ismerte a WP-t és azt mondta, hogy a bank nem tud mit tenni. Ezek, és az az FHB-s nem fogadja el, elfogadja mizéria fényében, szerintem ez innentől kezdve több mint valószínű, hogy a MS balfa*zsága, de cáfoljatok meg. Viszont olyat még mindig nem olvastam, hogy valaki írta volna, hogy bement a bankjába és megcsinálták neki.

3 db kártyát próbáltam ki ma, de egyiket sem fogadta el: Erste Bank - Visa Electron (debit), City Bank - Mastercard (credit) és egy Neteller-es dombornyomott Mastercard, amivel szintén bárhol tudtam neten fizetni (eddig). Mivel a telefont/rendszert nem fogom lecserélni, ezért utolsó lépésként bankváltás előtt (röhej), igényeltem egy Erste-és (ezt így írják?) Visa kreditkártyát. Ezek után be ne írja bárki is, hogy azzal sem fog majd menni (viccelek, írjátok csak).

[ Szerkesztve ]

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#84) polip válasza neooen (#83) üzenetére


polip
addikt

nekem nem ment az erste-s visa kreditkártyával...5 karit teszteltem

egy sem felelt meg az MS elvárásainak :)

már nincs lumia 800-am :) én nem bankot váltottam

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#85) neooen válasza polip (#84) üzenetére


neooen
aktív tag

Akkor én le vagyok maradva a hárommal :). Ezek szerint kidobtam 4000 ft-ot, már megigényeltem ezt a dombornyomott Visa-t :O .

szerk.: Microsoftnak írt már bárki is?! Nem hiszem, hogy csak ebben a tetves országban van szívás ezzel. Csak Magyarországon, elnézve azt a lenti kártyaelfogadós táblázatot, biztos van vagy 30% azoknak a száma, akiket elutasít a rendszerük. Ennyire hülyék lennének, hogy nem csinálnak semmit?!

[ Szerkesztve ]

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#86) Воланд válasza neooen (#85) üzenetére


Воланд
titán

tulzas, hogy nem csinalnak semmit, de az ms-nel nem megy egyik pillanatrol a masikra a valtozas. remelhetoleg iden a fizetesi rendszer modositasa is le fog zajlani a tobbi dolog mellett.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#87) neooen válasza Воланд (#86) üzenetére


neooen
aktív tag

Értem én, de egy fizetési rendszer beállítása a Microsoftnak ne legyen már idő kérdése, hogy működjön :DD! Eddig minden honlapon tudtam fizetni a kártyámmal, csak Biliék szerencsétlenkednek. Mint ha először akarnának a neten valamit eladni, mint egy kezdő cég :)) .

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#88) Воланд válasza neooen (#87) üzenetére


Воланд
titán

xbox live, zune pass, wp market, skydrive, hotmail mind - mind erre a fizetesi rendszerre epul a vilag osszes orszagaban, ahol ezek kozul a szolgaltatasok kozul valamelyiket igenybe lehet venni. szerinted ezt a rendszert meddig tart kiboviteni, atalakitani? hat nem ket perc, meg ket enter leutese az is biztos. es amig a tobbsegnek* mukodik addig nem ez lesz a to do list elejen. ott van pl a regiokorlatozas, annak az atalakitasa is tervben van, meg meg sok minden mas.

*ertem ezalatt a nyugatot es ahol a hitelkartya jobban el van terjedve.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#89) neooen válasza Воланд (#88) üzenetére


neooen
aktív tag

Szerintem kicsit túlzás, amit írsz.
Biztos mocskos összetett a rendszer, de a többi 20-30 netes oldal, ahonnan már vásároltam, azok ezt mind precízen kiépítették (Mo-ra is?)?! Némelyik még olyat is írt, hogy 1 kezén meg tudja számolni, hányszor rendeltek már tőlük Magyarországról. Valami akkor nem stimmel. Szerintem ez tipikusan egy olyan hiba, mint amilyenektől a WP is hemzseg, hogy a hajad téped tőle, kijavításuk, leprogramozásuk pedig vélhetően nem okozott volna túl nagy erőfeszítéseket. Felületesség, talán ez a legjobb szó rá.
Ja, meg majd 1 év nem volt elég rá, megint csak lol. Erste, Raiffeisen, ezek nem "noname magyar bankok".
Parttalan beszélgetés (persze ha azt írod, hogy banki rendszerek fejlesztését, programozását, felügyelését végzed, akkor :R )...

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#90) Воланд válasza neooen (#89) üzenetére


Воланд
titán

nem, tenyleg egy fizetesi rendszer van ezek mogott a szolgaltatasok mogott es csak ezeket a hitelkartyakat fogadja el hivatalosan. a tobbi a mazli kategoriaja. nekem is fel ev utan ette meg a beteti kartyamat a rendszer, addig sehol nem tudtam hozzaadni, meg xbox live-nel sem, pedig akkor mar kb egy eve lehetett mo-rol regelni a szolgaltatasra. es amint telefonon hozzaadtam, ott is megjelent a kartyam.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#91) polip válasza Воланд (#90) üzenetére


polip
addikt

ez baromság, ez MS bullshit

nekem sem fogadta el a dombornyomott VISA karim, de nem fogadta el a dombornyomott Mastercardot sem és a Mastercard GOLD-ot sem, pedig a gold kariknál a világon bárhol vigyázzt vernek...

erről ennyit, valamit nagyon elkúrtak MS-éknél

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#92) Воланд válasza polip (#91) üzenetére


Воланд
titán

nezd, az alap felallas az, ami a kb cikkben le van irva. nem azt mondom, hogy jo az ms fizetesi rendszere (egy paypal minimum kellene), de lehet, hogy a te esetedben eleg lett volna egy hivas a bank iranyaba. ms amerikai ceg es ez nagyon sok mindenben latszik. szerintem ez a rendszer ott minden gond nelkul mukodik.

nekem meg elfogadta a sima debit kartyamat, pedig a rendszer nem arra van kitalalva.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#93) polip válasza Воланд (#92) üzenetére


polip
addikt

akárhol fizettem akármelyik kártyával a világban (pokerstars és egyéb poker oldalak, vagy isztambulban a boltban, vagy londoni webshopban) sose volt gont egyikkel sem

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#94) neooen


neooen
aktív tag

oopsz, rossz helyre írtam :)

[ Szerkesztve ]

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#95) Ap3x89


Ap3x89
aktív tag

Van egy takarekos kartyam es nem tudom regisztralni. Valamiert nem engedi mastercardos. Van valami mas megoldas a kartya regisztraciojara?

Xbox 360 slim --- Gamertag: apatizs

(#96) Воланд válasza Ap3x89 (#95) üzenetére


Воланд
titán

takarekbank? nekem is az van, fel ev utan egyszer csak elfogadta. :DDD probalkozni kell sokszor.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#97) Ap3x89 válasza Воланд (#96) üzenetére


Ap3x89
aktív tag

Aha volgyseg hegyhatas az enyem. Aminek takarek.eu a honlapja. Direkt csinaltattam egy masodikat ami dombornyomott meg csak.annyi penzt rakok ra amennyiert vasarolni akarok de nem jo. Te hogy regeltel.telon keresztul vagy milyen oldalon?

Xbox 360 slim --- Gamertag: apatizs

(#98) Воланд válasza Ap3x89 (#97) üzenetére


Воланд
titán

telefonon keresztul venni akartam egy alkalmazast es egyszer csak elfogadta.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#99) Ap3x89 válasza Воланд (#98) üzenetére


Ap3x89
aktív tag

Oke.milyen kartyad van nekem a legujabb paypassos dombornyomott azzal van a baj?

Xbox 360 slim --- Gamertag: apatizs

(#100) Воланд válasza Ap3x89 (#99) üzenetére


Воланд
titán

dombornyomott mastercard, kb. egy eves.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.