Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr. Double B


Mr. Double B
tag

Sziasztok,

Windows Phone 7 használóként én is találkoztam azzal a problémával mit már sokan leírtak: a Microsoft Marketplace nem fogadja el a magyar bankok által kibocsátott Mastercardokat.

Feltételezem, ez nem csak a WP7-eseket érinti, mert, amennyire látom, az MS minden egyéb szolgáltatásához (Xbox Live, Music Store és a hamarosan megjelenő Win 8 integrált app store-ja) ugyan azt a billing accountot használja amit a Live ID-del beregisztrálsz.

Amit eddig tudni lehet a megannyi fórumbejegyzés alapján:

- a probléma csak a Mastercard/Maestro hitel és betéti kártyákat érinti, a Visa család jól működik.
- a probléma csak a magyar bankok által kibocsátott kártyáknál jelentkezik
- azok közül szinte mindegyiknél: 1 OTP-st találtam akinek sikerült fizetni.

Pár napja levelezek az MS ügyfélszolgálatával, de azt írták, ők rajtam kívül csak 1 ilyen bejegyzést találtak a saját fórumukon, ezért szerintük egyéni hiba, forduljak a bankomhoz... (megtörtént).

Arra kérnék minden sorstársat, hogy, a saját érdekünkben, kezdjük el itt ezen a helyen gyűjteni az eseteket, és aki meg tud írni 2 sort angolul, az jelezze az MS felé is. (https://support.live.com/default.aspx?productkey=oepwp7ef&brand=oepwp7&ct=eformts)

A fórumon történő gyűjtéshez próbáljunk meg egységes formátumot használni, az alábbiak szerint:

Szolgáltatás: (Windows Phone Marketplace; Xbox account; stb)
Bank: (a bankod neve)
Kártya típusa: (Mastercard; Maestro; Visa; Visa Electron; American Express)
Számla fajtája: (betéti; hitel)
eredmény: (sikeres; sikertelen)

Mr. Double B

(#2) Mr. Double B


Mr. Double B
tag

És akkor íme az én problémám regisztrálása:

Szolgáltatás: Windows Phone Marketplace
Bank: Citibank Hungary
Kártya típusa: Mastercard (dombornyomott)
Számla fajtája: betéti
eredmény: sikertelen

Mr. Double B

(#3) Mr. Double B


Mr. Double B
tag

Szóval ez most vagy tényleg csak engem érint, vagy csak nem vettétek még észre a topicot :)

Mr. Double B

(#4) Воланд válasza Mr. Double B (#1) üzenetére


Воланд
titán

"a Visa család jól működik."

tenyleg?

"Pár napja levelezek az MS ügyfélszolgálatával, de azt írták, ők rajtam kívül csak 1 ilyen bejegyzést találtak a saját fórumukon, ezért szerintük egyéni hiba, forduljak a bankomhoz..."

a magyarral? mondjuk tok mindegy, ez szimplan nem igaz, mert eleg sokan jeleztek mar nekik, hogy nem okes a dolog. es tenyleg a bankoknal van a problema, de az ms elobb (lol) tudna valtoztatni a fizetesi rendszeren.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) Mr. Double B válasza Воланд (#4) üzenetére


Mr. Double B
tag

A hozzászólások amiket eddig olvastam különböző fórumokon azt motaják, hogy Visa-val senkinek nincs gondja, Mastercardbol viszont csak 1-2 OTPs működik.

Egyébként szerintem nekem külföldről válaszoltak, mert a Billing Accountból jutottam el valahogy a contact-ig, és angolul írtam nekik.

Szvsz átnézték a Marketplace fórumot és ennyi. Azért csináltam ezt a topicot, mert úgy látom, hogy nagyon sokan jelezték a hibát, de különböző, főleg magyar IT fórumokon, össze-vissza. Ha itt összegyűlne 10-15 példa, akkor azzal mar "elballagnék" a hazai képviselethez.

[ Szerkesztve ]

Mr. Double B

(#6) Воланд válasza Mr. Double B (#5) üzenetére


Воланд
titán

a hazai kepvselet tud a problemarol, konkretan az ufsz mondta, hogy igen, tisztaban vannak vele, hogy fennall ez a jelenseg, de ok nem tudnak vele mit kezdeni, mert egyreszt nyugaton, hitelkartyakkal megy a dolog, masreszt a banknal hasal el a kartya ervenyesitese, mivel nem engedelyezik az olyan szintu hozzaferest, amilyet a market ker.

szoval a legnagyobb problema az, hogy a nyugat rendben van, raadasul most meg megy a keveres a liveid-vel, hogy megujul, meg hogy eltuntetik a zune-t, szoval nem tudom, hogy mikor lesz ebbol valami kezzelfoghato eredmeny. es a hivatalos kb cikk is elkuld a bankhoz, hogy oldjak meg ok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7) Alexios válasza Mr. Double B (#5) üzenetére


Alexios
veterán

olvasgass szerintem a wp7 fórumban, többen is panaszkodtak visa kártyára is, nekem mastercard kártyával meg elsőre ment ha telefonon regisztráltam

(#8) Hory84


Hory84
tag

Szolgáltatás: Windows Phone Marketplace
Bank: OTP Bank Hungary
Kártya típusa: Mastercard (sima)
Számla fajtája: betéti
eredmény: sikeres

A Zune és az XBox oldal nem fogadta el, de a Marketplace egyből bevette.
Kb egy hete kaptam a kártyát a banktól.

(#9) Gerisz


Gerisz
addikt

Nekem OTP-s számlám van. A számlaszámom mellett van egy Virtuális bankkártyám aminek az adataival simán tudtam regisztrálni és már vásároltam is Appokat.
Semmi ördöngősség nincs benne és nincs havidíja se.

(#10) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Szolgáltatás: Windows Phone Marketplace
Bank: Raiffeisen Bank
Kártya típusa: Mastercard (nem dombornyomott)
Számla fajtája: lakossági folyószámla
eredmény: sikeres (ha jól emlékszem, a billing.microsoft.com oldalon regisztráltam be a kártyát)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#11) HKorn


HKorn
addikt

Szolgáltatás: Windows Phone Marketplace
Bank: K&H Bank
Kártya típusa: Mastercard (dombornyomott)
Számla fajtája: lakossági folyószámla
eredmény: sikeres

(a kártya adatait a telefonon adtam meg vásárláskor, elsőre ment minden simán)

Run&Ride

(#12) tailor


tailor
őstag

Szolgáltatás: Windows Phone Marketplace
Bank: Erste Bank
Kártya típusa: Visa Classic (dombornyomott)
Számla fajtája: elektronikus lakossági folyószámla
eredmény: sikertelen

Ennyit arról, hogy a Visákkal nincs gond... Én is beszéltem a Microsoft ügyfélszolgálattal és a bankkal is, ez utóbbi nem látott a Microsoft felől érkező kérést a számlámra - ergo nálam már a Marketplace-en elbukott a kártya, nem a banknál van a gond.
Az összes lehetséges helyen próbálkoztam a kártyám elfogadtatásával, sikertelenül :(

mukibuci: a billing.microsoft.com-on hol adtad meg a kártyát? Én ott nem tudok kártyaadatokat felvinni.

[ Szerkesztve ]

(#13) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ezt már én is végigcsináltam. A Citibanknál az a gond, hogy a Marketplace egy 0 forintos tranzakciót csinálna, amit a bank biztonsági rendszere nem enged, mert egy biztonsági szabályba ütközik, mely szerint sok csalási próbálkozás is így kezdődik (mármint egy nullás terheléssel).
A megoldása az, hogy ki kell kapcsoltatni ezt a biztonsági protokollt, akkor menni fog. De mivel nekem fontosabb a biztonság, mint az Angry Birds..... így nem tettem meg.
Pukkadjon meg a MS, MINDENHOL máshol megy a kártya és a szolgáltatás is. Nyilván nem fognak néhány ezer magyar előfizetőért semmit sem csinálni. :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#14) mukibuci válasza Fryskitt (#13) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

és ha csak arra az időre kapcsoltatnád ki ezt a biztonsági intézkedést, amig sikerül regisztrálni a kártyát? A későbbiekben már valós terhelés lesz, nem nullás :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#15) Fryskitt válasza mukibuci (#14) üzenetére


Fryskitt
addikt

Igen, ezt lehet, de a kikapcsolás minden nap éjfélig tart, így célszerű lenne 23:45-kor kikapcsolni. gondolkodom rajta... csak lusta vagyok.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#16) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

OTP-s Visa kártyám volt, semelyik felületen nem vette be, csak akkor, ha a telefonról Market-en vásárolni szerettem volna, és mikor közölte, hogy adjak hozzá kártyát az acc-omhoz, megtettem, és onnantól működött vele. Aztán a nyáron cserélődött a kártyám, és kaptam egy Mastercard-ot, a művelet ugyan úgy sikerült vele, mint a Visa kártyával korábban.

Véleményem szerint ez egyáltalán nem bank, és kártyatípus függő. A probléma abból fakad, hogy alapvetően hitelkártyákra, és nem bankkártyákra épít a rendszer, így nem mindig sikerült a művelet.
Viszont ez esetben szerintem sem a bank, sem a MS nem tud mit kezdeni a dologgal jelenleg, azaz hiába megyünk oda egyesével(vagy többen), és panaszkodunk, a helyzet csak akkor fog változni, ha a MS átalakítja a fizetési rendszerét, és a nálunk is használatos bankkártya, mint olyan, támogatott fizetőeszköz lesz.

Erre pedig a közeljövőben nem tudom, mennyi esély van.

A topikra pedig nem tudom, hogy szükség van-e.. :U

Everybody lies.

(#17) Darellus92


Darellus92
aktív tag

Szolgáltatás: Windows Phone Marketplace
Bank: OTP
Kártya típusa: Mastercard (virtuális)
Számla fajtája: betéti
eredmény: sikertelen

:(

HTC = Help This Company

(#18) Воланд válasza Barthezz2 (#16) üzenetére


Воланд
titán

dobd at a faradt gozbe.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19) Mr. Double B válasza Alexios (#7) üzenetére


Mr. Double B
tag

Hát ez a Visa dolog csak tovább komplikálja, meg az is, hogy itt a kollégák közül van akinek sikerült Mastercarddal...

Viszont azon gondolkozom, hogy ez nem kapcsolódik-e ahhoz amivel az USA-ban találkoztam:

Évente 1-3x ki kell mennem meló, és már megfigyeltem, hogy nem minden boltban eszi meg elsőre a kártyát a POS terminál. Nekem betéti, azaz debit kártyám van, dombornyomott Mastercard. Én nem tudom miért, de az USA-ban 10 esetből 7-8 alkalommal megkérdezi az eladó, hogy debit vagy credit kártya-e, mert neki azt be kell ütnie a gépbe. Volt már, hogy csak így, volt, hogy csak úgy fogadta el... A vicc az, hogy (más bankoknál lévő) kollégáim is rendszeresen hasonlóan járnak.

A Microsoft boltja pedig, valóban, hitelkártyát említ.

[ Szerkesztve ]

Mr. Double B

(#20) Darellus92 válasza Darellus92 (#17) üzenetére


Darellus92
aktív tag

Szerk: Most megpróbáltam és sikerült :D

HTC = Help This Company

(#21) Mr. Double B válasza mukibuci (#10) üzenetére


Mr. Double B
tag

Na ez meg a másik... dombornyomott Mastercardot nem eszik meg, simát meg igen? Vicces :)

De örülök, hogy neked legalább sikerült! :)

Mr. Double B

(#22) Mr. Double B válasza Fryskitt (#13) üzenetére


Mr. Double B
tag

Köszi a tippet, ki fogom próbálni, holnap átmenetileg kikapcsoltatom és beszámolok róla! :)

Egyébként, igen, nekem is mindenhol működik a kártya, szoktam belföldön és külföldön is interneten vásárolni vele... Ezelőtt Androidos telóm volt, és az a Market elfogadta gond nélkül.

Viszont ez a pár tucat felhasználó csak addig igaz, amíg a WP7 és az Xbox limitált felhasználói köre próbálkozik. De ha megjön a Windows 8 az integrált Marketplace-szel, akkor ebből lehet még nagyobb probléma.

Mr. Double B

(#23) Mr. Double B válasza Darellus92 (#20) üzenetére


Mr. Double B
tag

LOL, hisztis a kártyád kicsit. :) Gratula, remélem holnap én is szerencsésebb leszek.

Mr. Double B

(#24) tailor válasza Darellus92 (#20) üzenetére


tailor
őstag

Hol sikerült hozzáadnod? Ékezetes karaktereket használtál az adataidnál?

(#25) NGA


NGA
addikt

Szolgáltatás: Windows Phone Marketplace
Bank: K&H Bank
Kártya típusa: Mastercard (dombornyomott)
Számla fajtája: lakossági folyószámla
eredmény: sikeres

Szolgáltatás: Windows Phone Marketplace
Bank: OTP Bank
Kártya típusa: Mastercard
Számla fajtája: lakossági folyószámla
eredmény: sikeres

Mind a kettőt a telefonon adtam hozzá, az első vásárláskor. WEB-en nem fogadta el.

(#26) tailor válasza NGA (#25) üzenetére


tailor
őstag

Akkor ezek szerint a Mastercard-ok mennek, a Visa-k nem... :((

(#27) Воланд válasza tailor (#26) üzenetére


Воланд
titán

nem, mert az en mastercardom sem megy.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#28) Mr. Double B válasza NGA (#25) üzenetére


Mr. Double B
tag

Először én is a telón próbáltam, konkrétan meg akartam venni az Angry Birds-öt, és nem fogadta el a kártyát...

Mr. Double B

(#29) Mr. Double B válasza Fryskitt (#15) üzenetére


Mr. Double B
tag

No...

Felhivtam a Citi-t, és nekem azt mondták, hogy alapjáraton nincsen letiltva a 0Ft-os terhelés, sőt, konkrétan az én 6 próbálkozásomat az ő rendszerök mind sikeresként igazolta vissza. Ami viszont előfordulhat, hogy ha egymás után nagyon sok ilyen terhelés van, azt megjelöli a rendszerük mint lehetséges visszaélést, és ekkor tiltja le... Ilyenkor fel kell őket hívni és újra engedélyezik.

Megpróbáltam most újra PC-n, böngészőből, és telefonon a piactérből is, most sem sikerült. Azt mondta az ügyintéző, hogy a Microsoft bankjanal lehet a gond, hogy náluk esteleg le vannak tiltva bizonyos kártya típusok/számok.

Nem tudom kinek van igaza, de vicces ez az egymásra mutogatás. :(

Mr. Double B

(#30) Gerisz válasza Mr. Double B (#29) üzenetére


Gerisz
addikt

Ha belegondolsz akkor miért tiltana le a Microfos bankkártya számot?
Neki az a jó, hogy minél többen vegyék a cuccokat.
Bár ettől lehet a rendszer még szar, hogy nem akarattal nem veszi, hanem egyéb hiba miatt.

(#31) Fryskitt válasza Mr. Double B (#29) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szia, nekem azt mondták, ez a baj. Ha neked mást, akkor sajnos a Citibankról is kiderül, hogy nagyjából fogalmuk sincs a dologról. Ezzel csak az a baj, hogy ha erről nincs fogalmuk, akkor vsz más is van, amiről nincs, és ez egy bank esetében kifejezetten aggasztó. Mindenesetre, bárki bármit mond, ha az Android Market megy, az Ovi Store megy, az AppStore megy, a MS boltja meg nem, akkor azért hajlok rá, hogy azt mondjam, nem jól csinálják. Persze tudom, lesz itt olyan vélemény, hogy a MS jól csinálja, a bankom vagy én vagyok a béna, stb... Nyilván így is fel lehet fogni, de ez egy konstruktivitást elősegíteni hivatott topik (akár szükség van rá, akár nem) és nem feltétélenül kellenek az olyan trollkodások, miszerint mindenki hülye, ha A-t mond, de akkor is, ha B-t. :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#32) tuskooo


tuskooo
addikt

Próbáljátok meg esetleg USA vagy UK accounttal, hátha segít.

(#33) Воланд válasza tuskooo (#32) üzenetére


Воланд
titán

az meg macerasabb.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34) tuskooo válasza Воланд (#33) üzenetére


tuskooo
addikt

Nekem nem sokkal a Mango érkezése előtt kezdett el működni a kártyám, de akkor még nem volt magyar marketplace, szóval a fene tudja...

(#35) Воланд válasza tuskooo (#34) üzenetére


Воланд
titán

en pl mar nem valtanek us/uk regre. ami meg van adva elsodlegesen azt belaktam, a telefont is, hr-hez nincs kedvem es semmi garancia nincs ra, hogy ott menni fog, mivel ugyan az a fizetesi rendszer.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36) tuskooo válasza Воланд (#35) üzenetére


tuskooo
addikt

Az a baj, hogy nálam visszafele nem menne, rengeteg app nincs a magyar marketplace-en, ami az amerikain van.

(#37) Darellus92 válasza tailor (#24) üzenetére


Darellus92
aktív tag

A telefonon, vásárlásnál. És nem, nem használtem. :)

HTC = Help This Company

(#38) tailor válasza Darellus92 (#37) üzenetére


tailor
őstag

Grat... Nálam esélytelen, megpróbáltam most ékezetek nélkül - "fizetési mód nem használható". **sszák meg :(((

(#39) Mr. Double B válasza Darellus92 (#37) üzenetére


Mr. Double B
tag

Most már én is kíváncsi vagyok, mert már más is írta, hogy a telefonon keresztül sikerült - viszont nekem úgy sem megy.

Rámegyek az app-ra, utána "vásárlás", erre kiírja, hogy nincs kártya az accountomhoz rendelve, és az alábbi linkre kattintva adjak hozzá egyet. Innentől kezdve ez a link ugyan oda visz, mint a számítógépen, csak a telefon böngészőjében nyílik meg a felület. IE Mobile 9 vs. IE 9. Ez miben más?

Valamit rosszul csinálok?

Mr. Double B

(#40) Freezura


Freezura
tag

Szolgáltatás: Windows Phone Marketplace
Bank: Budapest Bank
Kártya típusa: Visa Classic
Számla fajtája: lakossági folyószámla
Eredmény: sikeres

(#41) sascha1978


sascha1978
csendes tag

Nekem Citi Bankos hitelkártyám van, amit először, mikor ékezetes karakterekkel írtam a nevem nem fogadott el. Azután ékezet nélkül írtam a nevem, és elfogadta. :C

(#42) Mr. Double B válasza sascha1978 (#41) üzenetére


Mr. Double B
tag

Hát jó hír, hogy azzal megy, nekem is javasolta az ügyintéző, váltsak ki egyet. Azért ez nem akkora gond, hogy egy 45%-os thm-ű kártyával tetézzem a lakáshitelemet, vagy hogy visszamenjek Androidra. De bosszantó. Nem kicsit... Főleg ha 1x beindul a zenebolt.

Mr. Double B

(#43) for3l válasza tailor (#26) üzenetére


for3l
senior tag

Szolgáltatás: WP Marketplace
Bank: K&H Bank
Kártya típusa: Visa/Mastercard (mind a ketto dombornyomott)
Számla fajtája: lakossági folyószámla
Eredmény: sikeres

Mindkettot elfogadta elsore a telefon. Akkor adtam meg, mikor a vasarlas folyaman keri az adatokat
Sajnos nem lehet altalanositani. :(

(#44) tailor válasza for3l (#43) üzenetére


tailor
őstag

Berosálok... asszem rossz bankot választottam anno :(((

(#45) Barthezz2 válasza Воланд (#18) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Meg is tettem :)

Everybody lies.

(#46) Mono_G


Mono_G
tag

OTP-s virtuális MasterCard-dal sikerült vásárolnom. A zune oldalán nem tudtam rögzíteni a kártya adatait, mindig azt mondta hogy próbáljam újra. A Live oldalán viszont gond nélkül sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#47) tailor


tailor
őstag

Na, új kérdésem van :D : a billing.microsoft.com oldalon miért nem tudok kártyát regisztrálni, amikor a segítség-szekció szerint kellene tudnom? Nálam ilyen az oldal.

Ezt írja:

-Jelentkezzen be a Számlázás és fiókkezelés webhelyre.
-A Saját fizetési módok lapon kattintson a módosítani kívánt fizetési módra.
-A Fizetési móddal kapcsolatos tevékenység lapon kattintson az Ugrás a fizetési mód adataihoz lehetőségre. - na ez már pl. nálam nincs.
-A fiókhoz tartozó fizetési mód adatai lapon kattintson a Másik fizetési mód használata lehetőségre.
-Kattintson az Új hitelkártya felvétele elemre, majd kattintson a Tovább gombra.

Ma amúgy ismét csevegtem a bankkal, a Microsofttal, és persze semmi előrelépés. A bank a Microsoftra mutogat, hogy nem érkezett be kérés, a M. pedig a bankra gyanakszik...
Egyetlen ici-pici halovány fénysugár van az alagút végén: állítólag idén megjön a PayPal fizetés hozzánk is... remélem nem decemberben :U

[ Szerkesztve ]

(#48) Воланд válasza tailor (#47) üzenetére


Воланд
titán

A Saját fizetési módok lapon kattintson a módosítani kívánt fizetési módra.

ez szerintem aut jelenti, hogy mar megadva kell lennie valamilyen fizetesi modnak.

paypal: noha nem ismerem az ms ilyen iranyu frissitesi tervet, de en a negyedik negyedev elott nem varnek ezen a teren elorelepest.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#49) tailor válasza Воланд (#48) üzenetére


tailor
őstag

Szövegértelmezésem 2-es :B A PayPal-ról miért ez a véleményed? :F

(#50) Воланд válasza tailor (#49) üzenetére


Воланд
titán

meg akarjak szuntetni a zune-t, mint markanevet es valamilyen modon a hozza tartozo szolgaltatasokat is at akarjak szervezni (foleg a win8 miatt). na ez a pletykak szerint a nyar vege fele lesz esedekes. es ha mar ugyis piszkaljak ezt a reszt, akkor megcsinaljak az uj fizetesi modokat is. plusz a wp8-al ki tudja, hogy milyen uj regiofuggo szolgaltatasok jonnek majd.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.