Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows, linux file-rendszer (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sefter


Sefter
veterán

Gondoltam belevágok a Linuxba, de azért a már (általam) ismertebb Windows-t se hagyom el.
3 vinyóm van:
- 1. Win xp (rackben, rendszervinyó)
- 2. UHU Linux lesz.... (rack-ben rendszervinyó)
- 3. ''silo'' (fixen beszerelve SATA porton)
Az érdekelne, hogy milyen filerendszere legyen a silo-nak, hogy mind a két op.rendszer lássa?
Igazából NTFS-t szeretnék de nem tudom, hogy a Linux látja-e....
Ebben kérném segítségeteket.

Psn ID: sefter_hun

(#2) Adrian Mole válasza Sefter (#1) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Látni látja, írni nem bizti, hogy fogsz rá :P
Egyébként az UHU-nak elég jó a weboldala, nyomulj rá.

42

(#3) Panther válasza Sefter (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Tudtommal az NTFS-t a linux olvasni hibátlanul tudja, de az írásával még problémák vannak: adatvesztés lehetséges. Ezt itt hallottam sokaktól a PH!-n :P

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#4) Sipi válasza Sefter (#1) üzenetére


Sipi
addikt

NTFS-t nem érdemes Linux alól írni. Használj rá FAT32-t, azt mindkettő látja. (Sőt, szerintem a Linux gyorsabban is ír rá...:) ).

Otthonra egyébként sem nagyon érdemes NTFS-t tenned, nem használod ki.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#5) Sefter


Sefter
veterán

FAT32 ? :D

Psn ID: sefter_hun

(#6) Sefter válasza Sipi (#4) üzenetére


Sefter
veterán

Köszi.
(Win Xp alatt mindenképpen marad az NTFS.... ;] )

Psn ID: sefter_hun

(#7) Sefter


Sefter
veterán

Nem tudtok egy helyet ahonnan le lehetne tölteni a Lindows-t?

Psn ID: sefter_hun

(#8) neduddki válasza Sipi (#4) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Es otthonra me nem erdemes ntfs-t hasznalni????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) zrubi válasza Sefter (#7) üzenetére


zrubi
senior tag

A Lindows egy kereskedelmi termék. meg lehet venni ;]

zrubi.hu

(#10) Sefter válasza zrubi (#9) üzenetére


Sefter
veterán

Egyszer már megvettem csak:
''Komissssssssszzzzzz Hobbitkák elvették tőlem a drááááágaszááágot....''

Psn ID: sefter_hun

(#11) Panther válasza Sefter (#7) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Az mi? Én WinLinuxot ismerek az a fordítottja lehet :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#12) Sefter válasza Panther (#11) üzenetére


Sefter
veterán

Ez egy Linux alapokon levő windows klón... :)

[L]http://www.lindows.com/lindows_sales_intro.php[/L]

Psn ID: sefter_hun

(#13) Sipi válasza neduddki (#8) üzenetére


Sipi
addikt

Mert nem használod ki egyetlen feature-jét sem. Max. ha szerverként üzemelteted. És egy kicsit buherálni kell vele, hogy jó gyors legyen.

A max. érv pedig az, hogy ha véletlenül ledől a rendszer, nem tudsz mit bootolni, hogy olvashasd a partíció tartalmát. Már jártam így, és elég ciki volt elveszteni minden adatom...

Egyébként pedig mindenki azt használ, amit akar...:)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#14) Sefter válasza Sefter (#12) üzenetére


Sefter
veterán

Azért kéne, mert egyszerűbb lenne az átállás ha először csak kisebb lépést tennék az ismeretlen felé. :))

Psn ID: sefter_hun

(#15) neduddki válasza Sefter (#12) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Eszt most komijjan mondoid el sem hiszem! Es eszt billi bacsicsinata! Leesett az allam! Hat hogy mik vannak!!!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#16) neduddki válasza Sipi (#13) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Mejjik fucsurjat nem hasznalomki??? a naplozast????
nekem mar egy parszor nyakamba dolt neahnay ntfs-n levo oprendszer megis tudatm olvasni a tartalmat! a fene sem erti...........

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17) Sefter válasza neduddki (#15) üzenetére


Sefter
veterán

NEM Billibá' csinálta volt is belőle gebasz... :)

Psn ID: sefter_hun

(#18) Sefter válasza neduddki (#16) üzenetére


Sefter
veterán

Lindows.com is not endorsed by or affiliated with Microsoft Corporation in any way
:)) :)) :)) :)) :))

Psn ID: sefter_hun

(#19) Sipi válasza neduddki (#16) üzenetére


Sipi
addikt

Egyetlen gép, nincs másik a környéken. Mivel szétment a registry, mindenképpen újra kellett tennem. A Win98/DOS bootlemez nem olvasta, a w2k bootcdje pedig nem ad lehetőséget az adatok normális kotorászására.

De ne flame-eljünk... Az igaz, hogy stabilabb, mint a FAT32.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#20) Panther válasza Sefter (#12) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Azaz Win-emaulátor? Abból több is van, pl ingyenes asszem a Samba. :) (Öööö remélem az tényleg Winemulátor :o)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#21) Sefter válasza Panther (#20) üzenetére


Sefter
veterán

Ez nem emulátor hanem egy önálló op.rendszer...
Linux stabilitás, Windows ''egyszerűség'' (használatban...)

Psn ID: sefter_hun

(#22) Sefter válasza Sefter (#21) üzenetére


Sefter
veterán

Legalább is ezzel hírdetik...
Azért kipróbálnám...

Psn ID: sefter_hun

(#23) neduddki válasza Sipi (#19) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Probald meg a winternalsnal esetleg a sourceforge.net en!
iten 2 szoval se irok tobbet de csak aze is idelinkelem: [L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=15172[/L].
Mellesleg /min 90/ javallom hogy csinalj egy rendszerparticiot amiert nem kar es egy masikat amin az datok vannak! Es mingya megoldava a problema! hogy nagyon kelljen vigyazni a rendszerre, a fat32 poenjairo meg ma suketeltem:[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=15194[/L]


udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24) Sipi válasza neduddki (#23) üzenetére


Sipi
addikt

Uff, második linkre...:)

Még jó, hogy a nagy adatokat ReiserFS-en tárolom...:D :D :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#25) Panther válasza Sefter (#21) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Akkor nem szóltam :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#26) Sefter


Sefter
veterán

Van valami amit tudnom kellene Linux install előtt?

Psn ID: sefter_hun

(#27) L3zl13 válasza Panther (#25) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Samba szerintem nem win emulátor.
Csak az SMB alapú hálózati kisolgáló és kliens linux alá. (SMB pl a Microsoft Network is.)

Aki hülye, haljon meg!

(#28) hahaha


hahaha
tag


Udv!

En vmi olyasmit ''tudok'', h az ntfs csak akkor tekint befejezettnek egy lemez-muveletet, ha az teljesen sikerult. Ha nem, akkor az egeszet visszacsinalja. Ha ez igaz, akkor otthon is elonyos ilyet hasznalni.

Szerintem. :DD

''Dehát kezetfogtunk!!!''

(#29) rii válasza Sefter (#26) üzenetére


rii
nagyúr

sztem elobb csáld meg a particiókat pqmagic-al, az ext2fs-t, meg a swap-pt, mer a linux-os fdisk eléggé öskövület ... mielött leszólnátok, nagyon szeretem a linux fdisk-jét

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30) bocs


bocs
csendes tag

ÁLLJ.

SZVSZ használj fat32-t, mert a winxp NTFS-ét szándékosan megváltoztatták a w2k-hoz képest. csak a winxp olvassa!

fat32: linux olvassa,írja
w2k ntfs: linux olvassa, írással kinyírja az egész partíciót, csak RO mount!!!
wxp ntfs: linux nem olvassa!

legjobb tudomásom szerint.

-bocs a hardwerláma-

(#31) Finrod válasza bocs (#30) üzenetére


Finrod
tag

Kozelitoleg stimmel.

FAT32: linux, windows irja olvassa (win95osr2-vel kezdve, XP IS!!!!, nem tudom miert irta valaki hogy XP-n csak NTFS)
NTFS: linux olvassa, atmeretezi, bizonyos korlatozasokkal irja (az uj NTFS driverrel, korlatozas: filemeret nem modosulhat, uj stream-et nem adhatsz hozza). Mindez mindegyik verziora igaz (xp-sre is).
Reiser, ext2: linux irja olvassa, windows olvassa (megoldhato hogy olvass rola, pl. total commanderrel (nehai windows commander).


Vegso esetben megoldhato VMWare-el hogy linuxon irj NTFS meghajtot korlatozas nelkul.

Finrod

(#32) Smasszer válasza Panther (#20) üzenetére


Smasszer
csendes tag

A SaMBA egy olyan programcsomag , ami lehetővé teszi, hogy az SMB protokoll segítségével a kliens szgépek felhasználói Linux fájlrendszeren elhelyezett adatokhoz és nyomtatókhoz hozáférjenek. Ezen felül be lehet állítani tartományi kiszolgálóként, windows tartományba bejelentkező ügyfelek(NT4 Ws,2000Prof,xp) hitelesítésére. Tehát tudsz vele Linuxos gépen fájlokat írni olvasni(hálózatban), tallózni. Nem egy Windows emulátor!

(#33) Smasszer válasza Sefter (#26) üzenetére


Smasszer
csendes tag

Ha ugyanarra a vinyóra akarsz még windows is telepíteni akkor először azt rakd föl, csak utána a Linuxot. Két partíció mindenképpen kell a liuxnak: az egyik a root(/)kb 1,5Gb a másik a swap ez utóbbinak 256Mb elég. Érdemes még a /home-ot is kölön particióra tenni. Az UHUnál nem tudom van e partícionáló program beépítve, az általam ismert SuSE Linuxnál a YaST-tban van egy nagyon jó kis program amivel létre tudsz hozni partíciókat. Telepítésnél fontos, hogy odafigyelj hova akarod rakni majd a linuxot,mert könnyen leformázhatod az eredeti (nem rack) vinyót. Ha a gépedbe az erdeti win. Master, a cdrom a szolga, akkor az eredeti vinyó lesz a hda, a mobilrack a hdc. Figyelj erre, nehogy a hda-t formázd le! Telepítés közben majd konfigurálnod kell a linux kernel betöltő modult, a LILO-t. Ezt rakhatod több helyre akár floppyra is, de szerintem a legjobb a a master boot recordba.Itt majd meg kell adnod hol van a linux kernel helye,melyik merevlemezen, partíción van.Ha windows-is telepítetted akkor annak is meg kell adni a helyét. Sok sikert

(#34) WN31RD válasza Sipi (#13) üzenetére


WN31RD
addikt

Az NTFS támogatja a file-onkénti elérési jogok megadását, míg a FAT32 egyáltalán nem. Enélkül egy rendszer a legkevésbé sem mondható biztonságosnak, mert az éppen használatban levőkön kívül bármely rendszerfile vagy alkalmazás felülírható. Én tehát azt javaslom mindenkinek, hogy legalább az a partíció, ahova a Windows települ mindenképpen NTFS legyen, akár otthon, akár máshol.

Ha esetleg több ember használja a gépet, akkor is minimum nagyon hasznos, de gyakran elengedhetetlen, hogy file elérési jogok megadhatóak legyenek, és így szabályozható legyen, hogy ki mibe piszkálhat bele.

Ha véletlenül ledől a rendszer, akkor sem kell félteni az NTFS-en levő adatokat. Nem egy megoldás létezik arra, hogy DOS vagy Windows 9x alól is olvasható legyen az NTFS, és a Linuxok is tudják olvasni. Legegyszerűbb módszer: CD-ről futó Linuxot indítani (pl. Knoppix), és ezzel átmásolni az adatokat az NTFS partícióról valamelyik másik partícióra.

Évek óta használok NTFS partíciókat, és még soha nem vesztettem adatot amiatt, hogy NTFS és nem FAT32.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#35) maniac


maniac
senior tag

Hello!

En 1 hete telepitettem fel a Debian Woody-t. (ezelott nem foglalkoztam linuxszal nagyon). Amit erdemes tudnotok. A 2.4.20-as kernelt hasznalva meg nem lehet irni NTFS-re de lehet olvasni. A FAT32-t lehet vele irni olvasni. Nekem a kov. kepen van: 40GB : 34 G Fat32 Windows XP
5,5 Ext2 (Linux)
0,5 Swap (Linux Swap)
A lilo az MBR-ben van tehat tudok hasznalni linuxot, es windows-t is. A Samba arra valo, hogy egy windowsos es 1 linuxos gep lassa egymast(lehet tobb is :) ). Tehat en ajanlom, de meg kell szenvedni erte! Nem ugy megy mint a windowsban, hogy kat-kat. En az elso 3 napot csak kernelforditassal toltottem+ az X-ben a DRI-t allitottam be. De megvan, kesz van, szep aranyos okos, ugyes tehat Linux van mar :D Sok szerencset!

(#36) maniac


maniac
senior tag

Holnap erettsegi :).

(#37) rii válasza maniac (#36) üzenetére


rii
nagyúr

.... hol van az a ''hivatalos magyar csati'' ....?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38) maniac válasza rii (#37) üzenetére


maniac
senior tag

A hivatalos Debian csati : irc.elte.hu/irc.extra.hu #debian.hu
A hivatalos magyar linux csati: -=- #linux.hu
A debian csatin segitokesz rendes emberek vannak. A linux csatin meg eleg szemet emberek akik nem tudnak semmit, nagy pofajuak, es nem segitenek a kezdo linuxosoknak(tobbek kozott nekem se!!!)!

(#39) rii válasza maniac (#38) üzenetére


rii
nagyúr

koszonet :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows, linux file-rendszer (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.