Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tomi84


Tomi84
aktív tag

Helló

Egy win2k advanced serverrel nyúzzuk egymást, és határozottan ő áll nyerésre. :DDD
Beállítottam rajta az active directoryt, local policyt, stb.
Egy win2k prof. kliensre feltettem a Terminal Kliens progit, és onnan próbálok meg csatlakozni. A csatlakozásnál minden oké, megtalálja a szervert, elfogadja felhasználónevet jelszót, de aztán olyat ír ki, hogy a local policy nem engedi hogy interactivelly (vagy mi az élet... :B ) csatlakozzon. Ha a felhasználónak adminisztrátori jogokat adok, akkor engedi csatlakozni, viszont köbö 2 perc után kihal az egész rendszer.
Van valakinek valami ötlete? :U

(#2) moonman válasza Tomi84 (#1) üzenetére


moonman
titán

domain controllerbe még szép, hogy nem enged bejelentkezni usert.
vagy domain vagy local administratorral próbáld, vagy domain controller group policyben lehet adni user groupnak is jogot, de nem javasolt.

(#3) Tomi84


Tomi84
aktív tag

Így röviden egy évvel az előző kérdés után újabb jelentkezett. :DDD

A terminal server remekül müxik: Application Server-ként üzemel, 4 Terminal be van licenszelve, szóval elméletben minden oké. Most az egyetlen problémám az, hogy a terminal klienseknél a színmélység csak 256 szín lehet. Van erre valami megoldás, hogy magasabb is legyen? Egyszerűen sehol nem tudom magasabbra állítani, a szerveren a beállítások között sem találtam ilyet.

Valakinek valami tapasztalata? :F

(#4) Tomi84


Tomi84
aktív tag

hupp :R

(#5) Achill3uS válasza Tomi84 (#3) üzenetére


Achill3uS
veterán

nah varj a szervered is 256szinnel fut? vagy csak a kliensek?

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#6) Tomi84 válasza Achill3uS (#5) üzenetére


Tomi84
aktív tag

csak a kliensek. A Szerverben egy Matrox G450 videjókari van, szépen megy 1280x1024-ben, 32bites színmélység mellett. A kliensekben 865G integrált videókártya van, 8 mega megosztással. Lokálisan gyönyörűen mennek, 1024x768-at, 32bites színmélység mellett. A csatlakozásnál ki tudom választani a felbontást, ami működik is, továbbá kiteszem teljes képernyőre. Viszont a színmélységet nem tudom 256-ről átállítani. Se lejjebb, se feljebb. :(

(#7) Tomi84


Tomi84
aktív tag

senkinek sincs ötlete? :F

(#8) Tomi84


Tomi84
aktív tag

hupp :F

(#9) Tomi84


Tomi84
aktív tag

kérdés még mindig él :B

(#10) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Látszólag nagyon halott a topic de hátha valaki olyan olvassa aki tud rá válaszolni.

Egy olyan kérdésem van hogy egy Windows Terminál szerver 20012-nél van e rá mód hogy egy rendszergazda egyénileg állítgasson a felhasználóknak bármit olyan módon mintha távvezérléssel átadná a user a rendszergazdának az irányítást. Sokszor fordul elő hogy valamit be kéne állítani a felhasználóknak amit meg tudna magának csinálni(joga van hozzá. pl emailekre egy aláírás szerkesztés, email szabály beállítás stb) de mégis rendszergazdának kell távvezérléssel megcsinálnia. Az a baj hogy ha sok embernél kell valamit beállítani akkor macerás mindenkit felhívni, pont olyankor amikor nincs olyan munkája, ami miatt nem tudja átadni a távvezérlést.
Szóval az lenne a kérdésem hogy egy rendszergazda be tud e lépni egy felhasználói fiókkal úgy hogy a felhasználó zavarása nélkül be tudja állítani amit kell?
Jelszót le tudnám resetelni és úgy be tudok lépni de akkor meg nem tudom visszaírni neki a régi jelszavát és ha dolgozik éppen akkor nem az igazi ha én közben megváltoztatom a jelszavát.

Szóval van erre valami megoldás hogy ugy tudjak bejelentkezni egy felhasználói fiókba hogy tudjak bármit állítgatni?
Csak mert szerintem legtöbb rendszergazda örülne ilyennek. aztán lehet hogy van csak én nem tudok róla.

[ Szerkesztve ]

(#11) kraftxld válasza ityam (#10) üzenetére


kraftxld
nagyúr

2012 R2-nél van shadowing, de akkor látja a nép, hogy mit matatsz.
Amit írsz, azt meg általában az Exchange szerveren állítjuk (aláírás - 3rd party cuccal, transport rule, vagy ECP-n keresztül más fiókra szabályok, minden másra meg ott a group policy :D)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) ityam válasza kraftxld (#11) üzenetére


ityam
senior tag

A problem hogy policyt meg szervereken állítás dolgokat csak az adminok tudnak módosítani. A rendszergazdáknak nagyon kevés joguk van. Kb annyi hogy a legalapabb felhasználói problémákat megcsinálja. Vékony klienseknél mi csak úgy csinálunk mindent hogy rájelentkezünk a szerverre és távvezérlést kérünk és úgy módosítjuk amit kértek. Csak ez az irányítás elkérés eléggé macerás.
20 embernél hogy megcsináljak egy file társítást belekerült 3 órába. mert vagy nem veszi fel a telefont vagy valaki szabin van, valaki épp ügyfelezik és nem tudja átadni a távvezérlést. Ezért kérdeztem hogy olyan rejtett távvezérlést valahogy lehet e csinálni amihez nem kell felhasználó jóváhagyása és nem is zavarja őt a munkába hogy átállítottam valamit.

(#13) kraftxld válasza ityam (#12) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs, kérj delegálást egy policy-hoz, ami csak erre a szerverre vonatkozik, aztán lehet heggeszteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.