Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) Zoz válasza karldergroße (#3748) üzenetére


Zoz
őstag

Gyárilag nem lehet.
Winaero Tweaker-rel, vagy Explorer Patcher-rel lehet visszahozni ezt a funkciót.

(#4202) Zoz válasza HAGYMAFA (#4194) üzenetére


Zoz
őstag

Csak úgy, ha visszahackeled a hagyományos tálcát: Explorer Patcher

(#4210) CirrMee válasza Zoz (#4202) üzenetére


CirrMee
addikt

Csak úgy, ha visszahackeled a hagyományos tálcát: Explorer Patcher

Aztán lehet minden új build esetén újra megejteni?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#4472) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

A mai frissítéssel meghalt az explorer patcher. Visszaállt minden a régi helyzetbe. Van erre megoldás?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#6676) Zoz válasza degec (#6675) üzenetére


Zoz
őstag

(#6731) rumkola válasza Fire/SOUL/CD (#6729) üzenetére


rumkola
veterán

Ugyanez volt a bajom, hogy szértcseszték a tálcát. Én nem értem, hogy egy ekkora cég ezt hogyan engedheti meg magának...
Szerencsére vissza lehet hekkelni teljesen.

Explorer patcher
Letöltőlink:

[link]

(#6875) Zoz válasza HUNited (#6873) üzenetére


Zoz
őstag

Classic Shell már régóta Open Shell néven lett folytatva, működik 11-en is.
11-es tálca totál el lett b...va, majd pár év alatt talán visszarakják a kiszedett funkciókat. Addig is használj Explorer Patcher-t, hogy visszahackeld a hagyományos tálcát.

(#6877) HUNited válasza Zoz (#6875) üzenetére


HUNited
őstag

Igen, köszi, ez az Explorer Patcher időközben meglett, és néhány problémát megoldott (tálcaösszevonás, és label).

Az Open Shell nekem nem működik, van valami trükk rá hogy működjön? (tudom hogy más a neve, a legújabb változatot is használtam, de töröltem mert nem ment)

Illetve a jobbgombos menüre nincs működő megoldás? Ebben az Explorer Patcher appban is be van pipálva hogy Disable the Windows 11 context menu, mégis az jelenik meg.

(#7535) Zoz válasza Brandynew (#7534) üzenetére


Zoz
őstag

Win11-es tálcát elb...ták, majd talán 1-2-5-10 év alatt visszarakják a hiányzó funkciókat, ha elég hangosan sírnak a felhasználók.
Addig is Explorer Patcher.

(#7661) Zoz válasza hhgygy (#7659) üzenetére


Zoz
őstag

Igen, Openshell + Explorer Patcher, és így már használható a 11.
Hibával nem találkoztam, nem támogatott gépeken is szépen fut.

(#7755) Spec válasza d3tox1c (#7754) üzenetére


Spec
őstag

A menü problémára én a Explorer Patcher nevű 3rd party megoldást javaslom. Korábban már többen is írtak itt róla. Ezzel rendbe tehető az elcseszett context menu is :)
Nekem nagyon bejött. Nagyrészt vissza adta a Win 10-ben már megszokott funkciókat, amiket addig nagyon hiányoltam a Win 11-ben.
Gyors billentyű kérdésben nem tudok segíteni, ilyeneket én nem használok jellemzően. :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#7771) MaCS_70 válasza Spec (#7770) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érdekes módon nekem sem az Explorer Patcher telepítésével, hanem magával a letöltésével van.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7776) janosibaja válasza Spec (#7770) üzenetére


janosibaja
őstag

Sziasztok, lehet ezt az Explorer Patchert úgy telepíteni, hogy a Win 11-ből egy dolgot, a tálca középrezárását azért megtartanám? (Ez az egy bejön a dizájnból.) A Win 11 frissítéseket tűri, vagy összekavarodik? Mi a tapasztalat? :R

[ Szerkesztve ]

(#9138) tibike8


tibike8
őstag

A tegnapi KB5015814 frissítés óta a start menün a jobb egér gombbal nem jön fel a menü explorer patcher mellett. Csak az asztali PC-n jött ez a hiba. A laptopon nem. A frissítés eltávolítása után megint van jobb egér menü...

De most néztem, hogy jött egy frissítés az explorer patcherre és most jó.

[ Szerkesztve ]

(#9140) King Unique válasza tibike8 (#9138) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ez nyilván az Explorer Patcher 3rd party program hibája miatt van, írja is a Change log. Akiknél nincsen telepítve ez a program, azoknál értelemszerűen nem jelentkezik ilyen probléma, meg azoknál se akik utólag frissítik a programot a legújabb verzióra.

"Fixed a bug that had the Start button context menu / Win-X menu / power user menu fail to display and potentially lock the shell on OS builds 22000.778+ and 22621+"

(#9168) King Unique válasza andreas49 (#9167) üzenetére


King Unique
titán

"Nem raktam fel semmi 3rd party appot, csak a G Data vírusirtót."

Vagyis de, ahol az egyes 3rd party antivírus szoftverek potenciális anomáliaforrások lehetnek. Példák: [link], [link]. :))

+ A szintén 3rd party Explorer Patcher is okozhat ilyen problémát ha nem a legújabb verziója van használva, lásd nemrég más esetét.

[ Szerkesztve ]

(#9170) andreas49 válasza King Unique (#9168) üzenetére


andreas49
senior tag

Hosszú évek óta használom a G Data-t, eddig nem okozott semmi problémát. Az "Explorer Patcher' programot nem tettem fel.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#9333) Spec válasza Zoz (#9332) üzenetére


Spec
őstag

Én továbbra is az Explorer Patcher-t javaslom, azzal ez megoldható, és sok minden más is. Olyanná szabod kb. a Win 11-ed vele amilyenné csak akarod, a tálcát, az Intézőt, a Star Menüt is. Pl. simán lehet akár teljesen Win 10-szerű kinézetet is beállítani.
Kiegészítőnek ajánlom még mellé a Dynamic Theme alkalmazást is, ami a sima MS Store-ból felpakolható és tök jó kiegészítője a desktop funkcióknak, pl. nálam csak ezzel hajlandó normálisan működni a lock screen váltakozó háttérképe, de más hasznos funkciója is van.
Szóval nem igaz, hogy nem lehet, csak akarni kell. Ok, alapból nem lehet, de megoldható kis trükközéssel ;)

Szerk.: Elnézést, benéztem. Azt hittem a start menüt akarja a kolléga oldalra tenni, és nem az egész tálcát. Azt nem tudom, hogy tudja-e az Explorer Patcher, azt még nem próbáltam. Nekem nem volt szükségem rá.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#9335) Sweet Lou 6 válasza Spec (#9333) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A tálcát is oldalra tudja helyezni az Explorer Patcher, én csak azért használom.

sweetlou6.wordpress.com

(#10479) Zoz válasza z67 (#10477) üzenetére


Zoz
őstag

(#10862) AtHoS válasza z67 (#10838) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én már lassan egy éve használom a W11-et és vele együtt az explorer patcher-t.

Azon kívül, hogy ha egyből felraktam az aktuális win frissítést 1-2 napig "kénytelen" voltam beérni az eredeti tálcával, míg kijött a frissített verzió hozzá nem tapasztaltam anomáliát, de...
...az utóbbi 3-4-5 hónapban fél évben viszont még ezzel sem futottam össze, legfeljebb annyit kellett tennem, hogy az aktuális frissítés telepítését követően kellett egy kézi újraindítás

read-only mode on the forum

(#11246) Zoz válasza SunMount3r (#11243) üzenetére


Zoz
őstag

Visszahackeled a Win10-es tálcát: Explorer Patcher

(#11968) AtHoS válasza Imi1981 (#11967) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Úgy látom vakon repülsz az Explorer Patcher-rel -> File Explorer menü -> Disable the Windows 11 context menu

szerk.

Tud még ám rengeteg dolgot, nem ártana átnézni mit is kínál :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#11970) AtHoS válasza Imi1981 (#11969) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mondom én, hogy vakon repülsz ;] Angol picit megy-e vagy [Google fordító] de igazából a berakott előtte -> utána képek miatt sokszor arra sincs szükség

[Explorer Patcher Wiki - All features]

read-only mode on the forum

(#12389) AtHoS válasza svgyula (#12352) üzenetére


AtHoS
nagyúr

explorer patcher után bal oldalra húzott tálcán az óra/dátum kombón kattintva ez nyílik meg (nincs fölötte a szerencsétlenség amit említesz)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#12772) AtHoS válasza hockeyapu (#12771) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem! Vissza tudod állítani, de új Win frissítésekkor várj 1-2 napot, jön az explorer patcher-hez frissítés utána frisstíheted a wint is...

Az 1-2 nap lehet, hogy csak néhány óra :))

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#15097) Met


Met
nagyúr

Mostanában ha elindítom a filekezelőt akkor néha megjelenik az ablak majd be is záródik és eltűnik a tálca majd újra betölt.
Ez win 11 feature (Windows 11 Pro 22H2 Build: 22621.2215) vagy az Explorer patcher bugja?
Mindkettő frissítve.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15103) King Unique válasza Met (#15097) üzenetére


King Unique
titán

Igen, előfordulhat, mivel az Explorer Patcher legutóbbi verziója 22621.1992 buildszámú (júliusi állapot) Windows 11 22H2 verzióval lett tesztelve, ellenben esetedben 22621.2215 buildszámú (augusztusi állapot) van telepítve.
Vagy lehet az egyes hírek alapján egyes felhasználóknál (nem feltétlen mindenkinél) a KB5029263 számú e havi "B" kumulatív frissítés telepítése miatt is probléma a fájlkezelő működésénél, de azt akkor értelemszerűen még a KB5029351 számú "D" kumulatív frissítés - ami egyébként csak választható előzetes (preview) frissítés és nem kötelező telepíteni - telepítése előtt tapasztalni kellett volna, ha ilyen sorrendben lettek telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#15861) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Találkoztatok már olyan jelenséggel, hogy egy összesítő frissítés után a Windows intéző újraindulgat bármilyen vele való műveletkor?

Feltelepítettem a legutóbbi (KB5031354) frissítést, és konkrétan egyetlen mappát sem tudtam megnyitni, mert az intéző újraindult egyből.
CLI-ből le tudtam törölni, és most működik a rendszer, de természetesen szeretné a Windows újra felrakni a csomagot.

A frissítést kizárt, hogy megúszom, olykor arra ébredek éjszaka, hogy hibernálásból felébredt a gép, és lefrissítette magát...

Annyit még hozzátennék, hogy Explorer Patcher-t használok.

Több külföldi cikk összes (legalábbis többet nem találtam) lehetséges hibajavításával próbálkoztam, semmi sem hozta meg a kívánt eredményt, egyet hagytam ki, a Windows újratelepítést (ezt elkerülném).

Mit lehet ilyenkor tenni?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#15862) Geth válasza jolti05 (#15861) üzenetére


Geth
addikt

Legközelebb az elején írd légyszi, hogy Explorer Patcher, mert akkor nem kell végigolvasni :DDD
Viccet félretéve, próbáld ki, hogy legyalulod a Patchert, szerintem a hibát tekintve ki fognak simulni a ráncok.

(#16139) jolti05 válasza jolti05 (#15861) üzenetére


jolti05
őstag

Erre esetleg van valakinek ötlete?

Frissítést követően az első dolgom volt letörölni az Explorer Patcher-t, de a helyzet változatlan maradt.
Jelenleg wushowhide-dal blokkolom a KB csomagot.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#18328) Zoz válasza Celithrandi (#18327) üzenetére


Zoz
őstag

Ha ez Explorer Patcher telepítése komoly mókolásnak számít, akkor nem.
A Microsoftnak az a fejlesztési koncepciója, hogy minél több beállítási lehetőséget vegyünk ki, és minél több évtizedek óta megszokott funkciót változtassunk meg, vagy töröljünk ki.

(#18340) Celithrandi válasza Zoz (#18328) üzenetére


Celithrandi
addikt

nálam most konkrétan az az új hepp, hogy belolgolok a winbe és fekete képernyő 15 másodpercig amin csak egér érhető el. Láthatóan nem tölt be az explorer egy ideig. Ha leszedem az Explorer Patcher-t minden rendben megy.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#19384) Jorus válasza kicsiogre (#19375) üzenetére


Jorus
nagyúr

Explorer Patcher nincs fent véletlenül? Nekem akkor csinál ilyet nagyritkán, amikor Windows Update-tel együtt nem frissítem meg az EP-t.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.