Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rolesz


Rolesz
tag

Hy all!
Elöször is az lenne a kérdésem hogy Windowsba ketté lehet-e osztani a vinyót?
Melyik program lenne erre alkalmas? Hogyan kell? Oprendszer: Win Xp
Elöre is köszönöm a válaszokat!

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#2) twollah válasza Rolesz (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Fdisk, Partition Magic.

Az utóbbit ajánlom neked, mert szép grafikus kezelő felülete van ellentétben az fdiskkel ami elég fapados.

(#3) Zoltán válasza Rolesz (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

''segítséget kérnék'' ? Akkor kérj bátram!

(#4) Zoltán válasza Rolesz (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Particionáláshoz Én is a fentieket javaslom, bár szerintem az Fdisk legalább átlátható.

(#5) Rolesz válasza twollah (#2) üzenetére


Rolesz
tag

OKé, akkor felrakom a Particion magicot, de utána majd segítesz hogyan kell?

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#6) twollah válasza Rolesz (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem vállalkozom rá.

Olyas valamire kérsz meg mintha a fórumon keresztül szereljem be neked a hálókártyád, és utánna rakjam is fel hozzá a megfelelő drivert.

(#7) mura81


mura81
senior tag

kétkezes baltával:))
No komolyra fordítva a szót. Én is a Partition Magic-et ajánlom. Végig kell nézni a manualt és ott jól le van írva mit kell csinálni.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#8) twollah válasza mura81 (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

Az kifelejtetted, hogy egy jó angol tudás azért nem árt ehhez a művelethez.

(#9) twollah válasza mura81 (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

A flexszel sokkal precízebben lehet kettéosztani.

(#10) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Partition Magic.

Amúgy nem tudom hogy azok akiknek hozzád hasonló kiképük van miért! írnak! mindent! felkiáltójellel!!! vagy kérdő?jellel! :(

. (pont)

(#11) twollah válasza JulWCZar (#10) üzenetére


twollah
nagyúr

Gondolom azért rak minden mondat végére kérdő vagy felkiáltó jelet, mert a pontnál hiányzott az iskolából.

(#12) Warlock_42 válasza twollah (#9) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Ezt a programot nem láttam még ;]

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#13) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


PQMagic: a gyártója állításával szemben (bár már kezdik ők is elismerni) nem mindig maradnak épen az adatok a művelet után. Tehát ments mindent ami fontos aztán ha fontos az a win ott az elején akkor töredezettségmentesíts is. Ja és persze annyira törölgess, hogy az adat kevesebb legyen mint amekkora első partíciót akarsz (a többi ugyebár száll).
Mi az ilyen műveleteket inkább úgy szoktuk erőltetni, hogy elugrunk egy nagy HDD-vel rendelkező hvcshez ott mindent átmásolunk hozzá aztán tőle indítjuk a PQ-t, formázunk, aztán osztunk.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#14) twollah válasza Warlock_42 (#12) üzenetére


twollah
nagyúr

Bemutassam működés közben a te HDDen?

(#15) twollah válasza Warlock_42 (#13) üzenetére


twollah
nagyúr

Általában ha újra partícionálsz egy HDDt akkor menthetetlenül elvesznek (elveszhetnek) adatok a HDDről.

(#16) Warlock_42 válasza twollah (#15) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Általában, de itt nem teljes újrapartícionálás, csak az első partíció méretének csökkentése és a felpartícionálatlan helyből egy új partíció létrehozása ajánlott. És itt jön a képbe az, hogyha az adatok nem töredezettek akkor a PQ képes úgy piszkálni a partíciót (ugye a végéből vesz le), hogy nem sérülnek az adatok.

Flex: hm, inkább ne, biztos warez verziód van belőle ;]

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#17) twollah válasza Warlock_42 (#16) üzenetére


twollah
nagyúr

Ja warez flex.
Leesett, és nem koppant.

(#18) beeboy válasza Rolesz (#5) üzenetére


beeboy
addikt

az jó progi, de készíts vele dos lemezeket (2 db) és arról csináld

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#19) FullLamer


FullLamer
csendes tag

Helló!

Hát, ha itt ennyi segitőkész ember van :DD, akkor én is kérdeznék valamit: particionáltam, és feltettem a win xp-t és a linux uhu-t. Azt a tanácsot kaptam, hogy 4 részt csináljak: 1, fat32 2,Linux ext3, 3, Linux swap és 4, Ntfs. Meg is csináltam, de a swap üresen áll. Ez azt jelenti, hogy elb*tam valamit, vagy csak nem látom, hogy használja? 1általán, hol lehetne ezekről valami ismertetőt olvasni, mert elég nagyjából tudom csak, hogy mit is csináltam, és főleg miért.
Köszi!

(#20) azzio válasza FullLamer (#19) üzenetére


azzio
aktív tag

a swap partíciót a linux használja virtuális memóriaként. ha vindóz alól nézed valami betekintő progival (amikor ugye nem fut a linux), üresnek látod, mert leállításnál a linux törli a tartalmát (általában...). amúgy a gyors kezelhetőség miatt nincs ''igazi'' fájlstruktúrája. az is lehet, hogy telepítésnél tényleg elkúrtál valamit, esetleg nem formatáltad le, ezért a linuxod nem használja. 256 mb ram fölött általános használat mellett amúgy nem is nagyon kell, a linux jól gazdálkodik a memóriával, nekem a linuxos (virtuális-) gépben 48 mega ram van + 70 megás swap, a swap még sose volt 10%-os kihasználtság felett, a fizikai ramnak is a fele ált. üres (mdk 8.2, weboldalszerkesztésnél szervernek használom). egyébként nem árt, ha van 60-80 mega swap, sose lehet tudni... 30 megánál kevesebbet azért nem érdemes, mert ha túl kicsi, a linux egyszerűen nem használja...

(#21) FullLamer válasza azzio (#20) üzenetére


FullLamer
csendes tag

Kösz! Leformáztam, de win alól néztem, valószínüleg azért nem láttam hogy használja.

(#22) rdi


rdi
veterán

a linuxról jut eszembe fips-szel is lehetne, esetleg efdiskkel (hihi). De a linuxos előtt is chkdsk vagy miajkő kell, hogy üres legyen a winf partíció vége, mer ott fogja vágni.

Fej! Tor! Potroh!

(#23) Certee


Certee
senior tag

Hogyan lehet Win2000 alatt telepítés előtt partícionálni a vinyót? Tehát: Win2000-t szeretnék feltenni és mivel csak egy vinyóm van amin nincs adat, szeretném partícionálni telepítés előtt. Hogyan lehet?

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#24) Certee


Certee
senior tag

UP!

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#25) Beck18 válasza Certee (#23) üzenetére


Beck18
tag

Fdiskel létrehozol egy akkora particiót amekkora szükséges a win2000nek. Ide felrakod a rendszert majd már elinditva az oprendszer megcsinálod a maradék terület particiónálását. Fdiskkel viszont csak FAT filerendszert tucc csinálni, 2000nek pedig ntfs-t szokás, ettől azonban még működni fog.
Vagy, régen telepitettem már 2000et, de XP valamennyire hasonlit hozzá, ez telepitéskor felajánlja hogy particiót létrehozása amivel könnyen tucc csinálni akár ntfs-t is, csak itt most nem emlékszem már hogy 2000nél is van-e ilyen lehetőség.
Még egy megoldás, hogy egy már működő rendszerbe berakod azt a winchestered, amire szeretnéd rakni a 2000et, innen vagy a win lemezkezelőjével vagy pl Partition Magic-kel létrehozod a kivánt particiókat, majd telepidet a már létrehozott particióra a wined.
Hirtelen ezek jutottak az eszembe.

For Whom The Bell Tolls

(#26) Certee válasza Beck18 (#25) üzenetére


Certee
senior tag

A Fdisk-et hogyan tudom indítani? A 2000-ben a futtatásnál nem ismeri ezt a parancsot. Ráadásul az fdisk-et el lehet indítani telepítés előtt?

Más:
Mitől lehet az, hogy van egy vincsim amin eddíg volt Win2000, aztán egyszercsak összeomlott és utána nem tudtam oda visszatenni a Win2000-t. Elindul a telepítés de amikor a telepítő újraindítja a gépet akkor megint előről kezdi a telepítést. Mit lehet ilyenkor tenni?

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#27) tr00p3r válasza Certee (#26) üzenetére


tr00p3r
őstag

a W2K telepítéskor megkérdezni, hogy hogy akarod a telepítést:
akarsz-e particiónálni?
akarsz-e formatálni?
ha igen milyen file-rencerre (FAT, FAT32, NTFS)
nem kell az FDISK szerintem.

ha ragaszkodsz hozzá, akkor meg W98 bootdisk és onnan fdisk!

(#28) Beck18 válasza Certee (#26) üzenetére


Beck18
tag

Fdisk ált még a legalapabb DOS-os bootlemezen is van. Bootolsz erről a lemezről, majd beirod hogy fdisk.
Nem mondom, hogz 100%-ra fog működni amit most irok, mert télleg nagyon régen raktam fel 2000et, de amikor elkezdi az installt, majd újraindul akkor állitsd be biosban, hogy már a hdd-ről menjen a boot ne a kislemezekről (nekem anno 4 kislemezről kellett inditani a 2000 telepitést)
Illetve másik lehetőség, igaz ez is XP alatt volt nálam a másik gépemen, hogy ha úgy inditottam a telepitést, hogy biosban engedélyezve volt az integrált hangkártya akkor mindig kiakadt, próbáld ki, hogy letiltod az integrált dolgokat.
És win installok nem szeretik ha tuningolva van a gép, nem árt visszavenni mindent alapra.

For Whom The Bell Tolls

(#29) Certee


Certee
senior tag

Köszike mindenkinek. Úgy néz ki, hogy most már menni fog.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#30) Certee


Certee
senior tag

Nos mégse jött össze. Letöltöttem a Partition Magic-et, de azzal nem lehet partícionálni, mivel free verzió. Most már van egy vinyóm amin fut a Win2000 és egy másik vinyót kellene ez alatt megosztani. A Win2000-nek hol található a saját partícionáloja? Az fdisk-et nem ismeri a futtatásban. Mit tegyek?

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#31) Certee


Certee
senior tag

UP!

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#32) Certee


Certee
senior tag

win2000 alatt hogyan lehet futtatni az fdisk-et?

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#33) Certee


Certee
senior tag

UP

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#34) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!
Nekem alapvető ismereti hiányaim vannak a partícionálással kapcsolatban, ezért volna pár kérdésem, és remélem Rolesz nem sértődik meg, hogy ebben a topicban teszem fel a kérdéseimet :U

Adva van egy X nagyságú merevlemez, amit szeretnék 2-3 részre osztani. Egy ismerősöm már régóta rágja a fülemet, ha megcsinálom akkor gyorsabb, biztonságosabb lesz a gépem.
A Win, hogy kezeli a partíciókat? Mondjuk ha csinálok alap esetben 2 partíciót, az első 3 Gb, a második a maradék. Az első partícióra teszem fel a Windows-t, és a második a szoftverek, játékok, stb. tárolására használom, akkor a sajátgép menüben 2 HDD-t fogok látni, vagy egyet? Ha az első partíción csak a Win van, és én akarok feltelepíteni egy játékot, akkor az a második partícióra települ, vagy a Win alá, az első partícióra? Ha bekapok egy vírust, akkor gondolom az csak a Win partíciót teheti tönkre, vagyis csak az első partíciót kell formázni, és a dokumentumok megmaradnak... Jól gondolom?
Eslő körben ez a pár kérdésem volna, és tényleg elnézést ha túl banálisak a kérdéseim, de életemben nem foglalkoztam a partícionálás gondolatával, de most már úgy érzem, hogy muszály elkezdnem, mert a következő gépembe egy méretesebb vinyót szeretnék beletenni :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#35) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Itt folytassátok inkább:
Bővebben: link

köszi:

G

Zártam.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.