Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Win98 vs. usb

Hozzászólások

(#1) Joetlc


Joetlc
csendes tag

Nos, nekem az a problémám, hogy nemrég vásároltam egy Data-tec 3,5'' External Enclosure USB 2.0-ás racket. A problémám nem az usb 2.0-val van, hanem magával, a meghajtónak a telepítésével. Belenyomtam egy 40-es maxtort, de szntem ez nem baj. A telepítő cd használata után (usb storage és usb mass storage driver), a win98 kér vmi usb to atapi vezérlőt is, amit már százféle fajtában töltöttem le a netről, de csak egy sárga felkiáltójel áll mellette és nem hajlandó új meghajtót elém varázsolni!! Kérem mielőbbi segítségeteket!
Valaki küldött nekem egy linket egy Microsoftos Usb mass storage driverről (umss.exe), de elindítás után kicsomagolja magát a windows temp-be, aztán onnan semmi. Ha ezt másképp kéne csinálnom, hogyan használjam?
Az egész problémám ott kezdődik, hogy egy könyvtárban szeretném használni a szerkentyűmet, ahol a gépek újraindítás után mindent visszaállítanak és hiába telepít az ember. Egyes telepítők viszont nagyon rákérdeznek, hogy Restart Computer Now? Yes-No?

(#2) neduddgi válasza Joetlc (#1) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Én egy azóta továbbadott ( Cruise / nem tom ) pendrivével jártam így. Boot eszközt szerettem volna készíteni, de a honlapról letölthető W98 drivécske nem vót hajlandóságos működni.

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#3) #90996736


#90996736
törölt tag

megőrülök!!!!! magyar win 98 hoz honnan a fa**ból lehet ku**a usb 2.0ás pendrive hoz dirvert letölteni???? :((
kiborítóan gáz az egész... hol találok ilyet? (ha zavar benneteket a dühkirohanásom, akkor kérlek ne vegyétek figyelembe, és csak próbáljatok segíteni, előre is kösz.)

szerk.: a pendriv egy teljesen noname compact flash kártya olvasó. mikor win98 alat bedugom a lengó usb csatlakozóba az olvasót, akkor elkezdi keresni neki a drivert és ... onnantól ugye nem talál semmit, és kész. valakinek ötlete hogy hogyan oldom meg? más win-t nem tudok felrakni, mert nincs itt, szülők gépéről van szó.

[Szerkesztve]

(#4) Zoltán


Zoltán
őstag

Tapasztalatom szerint: az alaplapi usb -hez le kell szedni a legújabb drivert az alaplap gyártójának honlapjáról. Aztán mehet fel a pendrivehoz/ egyébhez kapott driver. Aki olyan pendrive-ot vesz, amihez nem adtak drivert az megérdemli/neten keres.

(#5) Zoltán válasza #90996736 (#3) üzenetére


Zoltán
őstag

Eleve a legújabb usb driver legyen fenn az alaplapodhoz(alaplap gyártójának honlapjáról)
Aztán lehet telepíteni a pendrive-ot win98 alá. Ha nincs hozzá drivered, keress a pendrive gyártójának honlapján.

(#6) #90996736 válasza Zoltán (#5) üzenetére


#90996736
törölt tag

kösz, már nem aktuális (feladtam :C) raktam gépre nem lopott hanem 30 napos nod32-t, azt kellett volna pendriveról felraknom tűzfal mellé ... de ide elég most ez is. majd egy másik gépet kapnak az ősök :), másik oprendszerrel. amelyik nativ támogatja az usb 2.0-t.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Win98 vs. usb
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.