Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Warez ftp...

Hozzászólások

(#1) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Először is megkérném az összes házigazdát, hogy ne zárják be a topic-ot izomból, mert a címmel ellentétben nem warezolni akarok, sőt.

Nem tudom mennyien tudjátok, de az egyik legnagyobb múlttal rendelkező warez weboldal/ftp server nem rég bezárt (bezáratták). ők rakták ki a weboldalukra a következő szöveget:
''A rossz hírünk viszont az, hogy tudomásunkra jutott: nem csak az Aortaweb szervere volt az egyetlen, amit megfigyeltek/megfigyelnek a hatóságok. Tehát tényleg csak azt tudjuk tanácsolni mindenkinek: ha bármiféle magyar warez ftp szerverre van loginotok, nagyon vigyázzatok mostanában magatokra..''

Csak ennyit akartam :)

(#2) gabranek válasza Cathfaern (#1) üzenetére


gabranek
aktív tag

aham en is olvastam meg a mult heten talan, kemeny idok jonnek. Az mp3 oldalak mar behaltak, most johet a warez. :(

田中れいな

(#3) Polesz válasza Cathfaern (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Sorra zárnak be a warez ftp-k. Valóban figyelik szinte mindet. Viszont a peer-to-peer hálózatokkal kicsit problémásabb lesz kötözködni, de nem megoldhatatlan :( Azt hiszem egyenlőre az orosz honban van a megoldás kulcsa. Egyenlőre magasról tesznek a nyugatra és mindenre ami fizetős.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#4) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Engem nem érint (:DD), de hogy zajlik egy ilyen megfigyelés? Honnan szerzik az információkat, hogy melyik szervert vagy usert kell figyelni? Ezért rázós a fizetős ftp, nem maradhat titokban.

egyéb állatfajták

(#5) renegade válasza Polesz (#3) üzenetére


renegade
aktív tag

Ja, Szlovákiában is elég jól megy egyelőre az ipar... bár lehet, hogy az EU-csatlakozással ott hamarabb a körmükre néznek, mint az oroszoknál. Hiszen végső soron az amcsi ipart/gazdaságot fékezi a warezolás, ezért ez ellen annyira nem fogja magát megerőltetni az orosz belügy. Na nem mintha egyébként sok fölög kapacitással rendelkeznének arra, hogy szoftver-bűnüldözzenek.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#6) anulu


anulu
félisten

OK. Valahol érthető. Viszont! Az a nagy büdös helyzet, hogy ha havi 250e pénzt keresnék, akkor meg tudnám venni 13e pénzért az NHL2003-at. Viszont nem keresek annyit, így marad az, hogy kicsengetek X forintot FTP-re.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) anulu


anulu
félisten

Amúgy elég lerágott téma. Sajnos :(((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Előbb utóbb az oroszokat is elérik...hisz eleinte a magyarra is magasról tettek, itt is sokáig virágzott a warez.

(#9) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Nekem mindegy,mit csinálnak az ftp-kkel,de a DC++hoz ne nyúljanak.Ooooolyan jókat lehet ott chatelni. ;]

(#10) Cathfaern válasza _Volkovy_ (#9) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Húú, már megijedtem, hogy csak én járok kizárólag chatelés miatt DC-re, de akkor látom van más is ;)

(#11) _Volkovy_ válasza Cathfaern (#10) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Milyen kicsi a net :)

(#12) renegade válasza Cathfaern (#8) üzenetére


renegade
aktív tag

inkább utóbb lesz az, szvsz :))

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#13) Szuri


Szuri
tag

A legjobb warez cucc kereséshez www.filemirrors.com (ez a Getright fájlkeresője) vagy a Kazaa (lite a király), de it sokszor bad crc-sek a fájlok...

(#15) Den válasza Kalandor (#14) üzenetére


Den
veterán

nem kell nagy ügyként kezelni. ők csak az ftp-t figyelik. Pl ha drogdílert figyelnek, ott is ''megfigyelődnek'' a kuncsaftok is az illegális ügylet erejéig, hiszen épp azt akarják bizonyítani.

www.simson4t.hu

(#17) peace&love válasza Kalandor (#16) üzenetére


peace&love
aktív tag

Igen, ez így van.
Tanúsíthatom....:(

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#18) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hallotam valamelyik nap a fixtvbe valami ügyvéd mondta,hogy letölteni bármit le lehet,de kölcsönadni visszaosztani DC-n az már büncselekmény!Tehát magáncélra bármilyen FTP-ről lehet letölteni azt mondta!Érdekes.

(#19) corlagon válasza ToBeY (#18) üzenetére


corlagon
senior tag

Röviden: letölteni filmet, zenét lehet, programot nem (mert az nem ''magáncélú másolás'' a Sz.J. tv szerint), visszaosztani semmilyen jogvédett tartalmat nem szabad. Egyébként az index is nyomott egy kapcsolódó cikket a múltkor, kivételesen marhaságok nélkül.

2 éves topicot uppoltál amúgy :)

(#20) sbazsi válasza corlagon (#19) üzenetére


sbazsi
veterán

nem teljesen értem ezt az elméletet!!!

(#21) ArGab válasza sbazsi (#20) üzenetére


ArGab
őstag

A letötlés magáncélú másolás (kivéve szoftver), így nem büntethető - magyar jog. Viszont ha visszaosztasz mint DC-n, akkor az bűncselekmény. Tehát ha szimpla home user fájlcserélő vagy, az komolyabb, mintha fizetsz illegális letöltőhelyek használatáért.

(#22) a_tesz válasza ArGab (#21) üzenetére


a_tesz
Korrektor

gyönyörű... milyen érdekes, hogy a mostani jogi szabályozások mind a feketézést segítik elő (ez a letöltősdi, a drogos téma, de ha kicsit elvonatkoztatunk a jogi témától, még a benzinárat is ide vehetjük). komolyan kezd valami összeesküvés-elmélet körvonalazódni:F:(

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#23) ToBeY válasza ArGab (#21) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Így van! Ha befizetsz egy FPT-re lehúzol 20000db DVD az legális!Ha megosztod DC-n,vagy a haverodnak kölcsönadod az már nem!Érdekes ez az egész jó lenne egy jogász.

(#24) sbazsi válasza a_tesz (#22) üzenetére


sbazsi
veterán

Naaa...

fékezés??? :Y

szerinted melyik magyar (mikro-kis-közép) vállalkozás tud úgy üzemelni, hogy befizeti az adókat rendesen, mindenkit (teljes fizetésen) jelent be, mindent rendesen blokkol?

(#25) sbazsi


sbazsi
veterán

és mi van akkor, ha adott egy dvd iso file.
fogom, TC f4, space, save?
és úgy osztom meg?
akkor hiába szedi le...
hacsak nem tudja, hogy tc f4 del save.

(#26) a_tesz válasza sbazsi (#24) üzenetére


a_tesz
Korrektor

mi az hogy fékezés? :) lehet hogy félreéértettél, én feketézést írtam...

mellesleg aki ma mindent szabályszerűen csinál egy mikro-kis-középvállalkozásban, az éhenhal rövid időn belül...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#27) sbazsi válasza a_tesz (#26) üzenetére


sbazsi
veterán

:U:B

ettől még amit írtam a vállalkozásokról, passzol!


más:
Bővebben: link

(#28) Zoltán válasza Cathfaern (#8) üzenetére


Zoltán
őstag

Igen, de Oroszország független ország, a kormányát nem tudja dróton rángatni az Usa mint a mi kormányunkat.

(#29) ToBeY válasza sbazsi (#25) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mi ez a TC f4, space:U

(#30) sbazsi válasza ToBeY (#29) üzenetére


sbazsi
veterán

kapcs ford:
total commander, f4 bill, space bill, save.
magyarul beteszel egy szóközt a fileba.:D

(#31) Caesarion


Caesarion
aktív tag

mi a nagy helyzet abban az esetben ha DCről letöltött anyagokat nem én hanem mobilracken átpasszolva a haverom osztja meg? Ki tudná ellenőrizni hogy az nem volt e meg neki eddig?
télleg, mi az a TC f4 space?

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#32) Fade_Away válasza sbazsi (#25) üzenetére


Fade_Away
őstag

ettől függetlenül az a film marad csak te fantasztikus módon lekodoltad....

(#33) Caesarion válasza sbazsi (#30) üzenetére


Caesarion
aktív tag

wow, remélem nincs nálad szabadalmaztatva, mert ezentúl használnám. :D

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#34) corlagon válasza sbazsi (#30) üzenetére


corlagon
senior tag

Jogvédett tartalom megváltoztatásához (pl. zene, film feldolgozása) a jogtulajdonos engedélye szükséges, szóval nem olyan forradalmi az ötlet.

(#35) sbazsi válasza corlagon (#34) üzenetére


sbazsi
veterán

jogilag egy CD/DVD-ről készített image file szerzői jogvédelem alatt állónak minősül?


''de hát bíró úr, higgye el, írtam egy cd-író programot, ami véletlenszerüen vési fel az egyeseket és a nullákat a cdre. hát elsőre nem a ms xp-t generálta véletlenbe?! Másodikra nem az officet?! Harmadszorra meg a photoshopot!!! ... Végül olyan progit generált, ami low level formátálta a vinyot'' :D

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#36) corlagon válasza sbazsi (#35) üzenetére


corlagon
senior tag

jogilag egy CD/DVD-ről készített image file szerzői jogvédelem alatt állónak minősül?

Ha a cd/dvd-tartalma jogvédett, akkor az image (a pontos másolat) is az.
Ettől még a másolat készítése lehet legális, ha magáncélra készül.

De:
- Ha az image-t olyan jogvédett programról készíted (pl. clonecd-vel), ami másolásvédelemmel rendelkezik, akkor mindenképpen megsérted a Sz.J. törvényt.
- Ha a jogtulajdonos engedélye nélkül módosítod a tartalmát, szintén.

''de hát bíró úr, higgye el ...

A bírók szokás szerint az ''életszerű helyzet'' fogalmából indulnak ki, szóval még egy IT-antitalentum bíró is jót mosolyogna ezen (aztán mosolyogva megítélné a max. 3 év szabit a szerzői jogok megsértéséért).

(#37) sbazsi válasza corlagon (#36) üzenetére


sbazsi
veterán

hümm,
létezik olyan vírus, ami nem csak exe/doc/hasonszőrű állományokat fertőz?
:)

amúgy maga az image file hogy néz ki tartalmilag/felépítés szempontjából?

félre ne érts, tisztában vagyok azzal, hogy igazad van.
csak egy rendszer sem tökéletes.

jobb szeretném, ha a főnököm ''ítélne'' nekem 3 év szabit. fizetéssel:DD

(#38) Pentax válasza sbazsi (#25) üzenetére


Pentax
tag

Ez már nem nyert a DC-n, a TTH érték ugyanaz lesz,hiába nevezed át ;)

Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

(#39) sbazsi válasza Pentax (#38) üzenetére


sbazsi
veterán

nem átnevezésről beszéltem. beleírásról.

(#40) Gabesz84 válasza sbazsi (#39) üzenetére


Gabesz84
őstag

há, ha nem hexa editorral irsz bele, hanem siman egy szovegszerkesztovel, azt ugye tudod hogy utana csak szovegkent lesz elmentve az egesz. (Szal a TC F4 space megoldas egyben teljesen hasznalhatatlanna teszi a fajlt)
Más, probalj meg F4 et utni TC-ben pl igy cd isora, na mit ir ki? :)

(#41) klepto


klepto
addikt

Azért a jog is érdekes :U
1: már a magyar bcdc++ forgalmat is figyelik, és kapcsoltak is már le szervereket :(((
2: a jogtulajdonos engedélyezheti pedig elméletben igaz, de a gyakorlatban nem :(
Én mint videótékás tagja voltam egy olyan filmkölcsönző klubnak, ahol csak videótékások kölcsönözhettek filmet, amit viszontkölcsönzésre továbbadhattunk! Erre a legnagyobb magyar jogtulajdonos, az Intecom adott írásos engedélyt!!!
Mi lett a vége :F Mindannyian akik a hálózat tagjai voltunk, szerzői és szomszédos jogok megsértése bűntettben bűnösnek találtattunk, és ügyészi megrovást kaptunk annak ellenére, hogy legálisan cselekedtün. Ez volt az elsőfok! Másodfokon persze felmentettek mindenkit, mivel engedélyünk volt rá amit az Intercom a bíróságon is elismert, de ez már a kutyát nem érdekelte, hiszen a bírósági szakasz első részében megkaptuk a büntetést...
Ilyen a magyar igazságszollgáltatás, és ilyenek a magyar jogvédők :O
Pénzért még ölni is képesek, ezért nagyobb bcs minálunk a warez, és ehez mérten csak kishal egy gyilkos lekapcsolása :(((

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#42) Notes


Notes
senior tag

Jó lesz már ha megjelennek az első, titkosított átvitelt használó fájlcserélők.

Romanes eunt domus!

(#43) Suni


Suni
tag

Svedbe elo baratom, mondta, hogy naluk ugy van, hogy a rendorseg elofizet egy fizetos FTP-re es ha leszedtek akkar egy warez softwart akkor mar meg van a bizonyitek, hogy az adott ftp ilegalis. Inentol a birosag engedelyt add a hazkutatasra es ha vissza tudjak fejteni a logokat a szerveren akkor a clienshez is beneznek.

(#44) sbazsi válasza Suni (#43) üzenetére


sbazsi
veterán

ha leszednek egy működő szoftvert akkor illegális.
de mi van, ha nem műxik:F

(#45) rii


rii
nagyúr

Szerintem csak akkor lehetne büntetni egy DC-s embert - ha már eddig eéfajulna a dolog, hogy a gépét vizsgálják- ha bizonyítható, hogy tőle letöltöttek filmet/zenét, bármit .....

Azért mert meg van osztva, még nem séri senkinek sem a szerzői jogait .... csak az eshetősége áll fenn annak, hogy letöltik ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#46) rii válasza Suni (#43) üzenetére


rii
nagyúr

''.........es ha vissza tudjak fejteni a logokat a szerveren akkor a clienshez is beneznek......''

És ezt hogy képzelték? Házkutatási parancs csak úgy hasraütés szerűen?
Gyilkosoknál, dealereknél szoktak házkutatást végezni....

Pistike letölt egy programot,
- amivel effektív nem okoz sem anyiagi kárt a program gyártójának, mert nem lopta el az autót az udvarból, hanem lemásolta ,
- sem anyagi kiesést nem okoz, hiszen ha nem tölti le, akkor sem vette volna meg, mert 15 éves, és csak ismerkedni akar a számítástechnikával, tanulni,
- továbbá a korából kifolyólag nem is pénzkereseti célból töltötte le ...

Elég nehéz bizonyítani, hogy ha nem töltöm le, akkor megvettem volna....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#47) Moordenaaar válasza rii (#46) üzenetére


Moordenaaar
csendes tag

A mai világban már az is kárnak számít ha valaki nem 10x-es hanem csak 8x-os hasznot tud huzni valamiből...

(#48) rii


rii
nagyúr

Tudtommal a BSA sem több, mint egy kerékpár-klub . ...

had ne találkozzak velük....

kb ennyi kompetenciájuk van betenni a lábukat a lakásomba ...
a rendőrségnek házkutatási parancs nélkül szintúgy ....

ahhoz hogy parancsot kapjanak, feljelentés kell ....
akit pedig feljelentenek, az általában elég sokrétű okot szolgáltat erre.
[1.] CD-DVD nagy mennyiségben történő sokszorosítása (szerző jogok megsértése)
[2.] legújabb prgramok, zenék, filmek megszerzése, saját anyagi érdekből való lemásolása, terjesztése (egyértelműen kimutatható az anyagi károkozás)
[3.] feltünő reklámozás
[4.] szomszédnak csípi a csőrét az illegális jövedelmből való jólét ....

de ha valaki ''csak'' letölt pl. DC-vel filmeket, 1-2 programot, és megoszt 30-80 gigányi anyagot, arra nem fognak rászállni, mert van belőlük 3-10,000 user, csak a DC 5 magyar HUB-ján ....

továbbá ha régebbi filmeket töltöttél le, és 1-2 mostani programot, akkor maximum 2 millió forint értékű szellemi termék lehet a gépeden.
Ez pedig minden számítógéppel rendekező háztartásban így van.
Parasztfelkelés törne ki, ha ezt büntetnék, elsőként raknám le a monitoromat, hogy eltorlaszoljuk az m3-ast .....

Szerintem maguk a szoftvergyártók sem érdekeltek abban, hogy a magánfelhasználók ne tudják illegálisan letölteni a prtogramokat. Hiszn akkor nem ismmerkednek meg vele, nem szeretik meg, nem sajátítják el, és nem fogját tudni használni a jövendőbeli munkahelyükön ..... Mit gondoltok, miért nincs másolásvédelem a programokon?

Az ilyen hírek ''csak'' komoly háttérrel rendelkező ijesztgetések akarnak lenni, amivel a szoftverkalózokat akarják mihamarabb megfélemlíteni .....

Bocs, ha érthetelen volt néhol... késő van, és ég dolgoznom kell ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#49) rii válasza Moordenaaar (#47) üzenetére


rii
nagyúr

Értem mire gondolsz ...

Szeretnék a szoftvergyártóük leverni minden emberen a szoftver árát, aki az adott terméket használja ..... de ez a 22-es csapdája, mert így a 80%-a a közelébe sem menne ...

Viszont hangozattják a jogtisztaság fontosságát, mert a fennmaradó 20% inkább megveszi, csak hogy nyugodtan aludasson, nem kell neki undergriund feeling ....

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#50) Noxy válasza klepto (#41) üzenetére


Noxy
veterán

Olcso, vagy kezdo ugyvedetek volt.:D

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Warez ftp...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.