Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) #53172992


#53172992
törölt tag

Talán 3-4 éve a legkiegyensúlyozottabb életszakaszomat élem.
Persze apró problémák most is vannak, de megtaláltam azokra a dolgokra a választ, ami a gondolataimba vágott szüntelenül.
A saját gondolkodásom alapjait, és hogy mit miért teszek..mit és hogyan.
Jobban megértem a körülöttem lévő embereket.
de ez sok dolgon nem segít.van amit nem lehet megmagyarázni.
..
egyszer nem is olyan régen, hajnali 3 körül, valamilyen parkban kint ülve, ismerőseim eldobtak egy sörösüveget, ami hát ugye összetört..aznap láttam őket először, 1-2 kivétellel.
jött két bringás srác, akik mondták hogy szedjük össze, meg ne hajigáljuk már el.
én odamentem összeszedtem ,mert mondtam, ''van időm'' és volt is, talán kedvem is.
És leálltam azzal az 5 db 30 éves bringással beszélgetni..
fél óra beszélgetés után mondta az egyik a szavaimra, hogy ''te nagyon keserű ember vagy''..
Olyan száraz a gondolkodásom, azon kívül, magamat nem érzem annak.
én is ösztönösen jót akarok, magamnak, aztán másoknak..ezt nem próbálom magyarázni.
mindent ami létezik a világon meg lehet érteni és el lehet fogadni és lehet szeretni.
én is hiszek valamiben.csak annyiban, hogy az okozatból következik az ok..
nem tudok minden mélységig leásni.
bármilyen témában lehet beszélgetni, csak olyan mélységekben kell lerakni az alapokat ,amiben minden fél eggyetért.
ha a másik fél alapigazsága, hite egy szinten van, és annál alább nem hajlandó adni, akkor vele érdemes vitatkozni?
Egy lányismerősöm szerint, az élet fontos dolgaiban csak 1 igazság van, és csak a jelentéktelen dolgokban van több..
tegyük föl , minden ember gondol valamit, amit tud, amire rájött, és vannak dolgok amiket a génjeiből kapott.ez a kettő játszik szerepet a döntéshozatalban..ha ezt valaki nem hiszi el, ott értelmetlen folytatni.
ha valami neki ösztönös, arról nem tehet, tehát igaza van, ha valamit gondol, de csak részlegesen tud, arról sem ő tehet, hogy nem tudja a másik felét, tehát igaza van.
ahány ösztön és tudás, annyi féle igazság van.
Valaki ezt képtelen elfogadni..
Vuck

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.