Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121) tasiadam


tasiadam
veterán

Udv

Nekem hosszitavra kene elernem metatrader 4et, rogton ebbol 5ot. (4 devizapar es 1 amin mind a 4 fut).
Erre eleg lenne egy VPS, pl 2 vCPU, 2-4gb ram es 32gb hdd.
Vagy
A sajat gepemen futtatom es RDP/teamviewer-el hasznalom. Ez a legolcsobb a 3 kozul, de folosleges orak kerulnek a gepbe bele.
Vagy
Egy ivy alapu xeonos, vagy skylake/haswell i5 alapon epitek szervert magamnak. Amugy is tudnam hasznalmi a gepet, pl VM tanulasra, mert ez a sajat gepemen fut. Ez a legdragabb opcio, viszont 1x kell kifizetni.

A VPS kb mindenhol 5e ft/ho. A szervergepen 1x nagyobb osszeg, de 1 ev sem kene h megteruljon. A sajat gepemen valo futas meg ha nincs net, ugyan ugy rossz, mint a szerver, de ingyen van (csak az aram).

Melyik mellett dontenetek?

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#122) Doky1988 válasza adika4444 (#120) üzenetére


Doky1988
senior tag

Szia!

Jobb lett már valamivel a Contabo mint régen volt?
Kb 1 éve voltam utoljára náluk, de borzalmas lagos volt..

Hetznernél van a fő gépem kb 3 éve, ő bennük soha nem csalódtam, kifogástalan a szolgáltatás :)

DokY | www.zsolti.hu

(#123) adika4444 válasza Doky1988 (#122) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Nagyon nodefüggő, ha gyenge, át lehet kérni másikra, de hosszútávon a probléma addig oldódik meg, amíg nem érkezik egy vad szomszéd a node-ra, aki aztán vagy lemondja a gyenge performancia miatt, vagy nem.

Mivel a régi rendszerből van 5 Eurós VPS S SSD-m, az a mai napig üzemel, de a többit már lemondtam, az elsődleges gépem nem náluk van.

üdv, adika4444

(#124) lszlogal válasza Doky1988 (#122) üzenetére


lszlogal
senior tag

Erre azt mondom neked hogy OVH, nekem töléletesen bevált. Csak annyi szar van vele hogy nem lehet egyedi ISO-t mountolni, de pl. egy debianból bármikor lehet devuant csinálni, csak egy kicsit macera. Én spec. csak devuant vagyok hajlandó használni mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#125) Doky1988 válasza lszlogal (#124) üzenetére


Doky1988
senior tag

Voltam ott is, nekem olcsóbb a Hetzner! :) És megbízható, 4 éve ott vagyok, soha nem volt velük problémám ;) Gyorsan létrehozza a rendszert is, míg contabo vagy félóráig marháskodott mire létrejött a rendszerem.. Hetzner pikk pakk és kész.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#126) kress válasza Doky1988 (#125) üzenetére


kress
aktív tag

meg kicsit varsz es meg lett volna az 1 ev :D

(#127) lszlogal válasza Doky1988 (#125) üzenetére


lszlogal
senior tag

Használtam már én is, az is megy rendesen :D A hazaiak közül most az ATW-t és a rackforestet testelem (ismét).

(#128) Doky1988 válasza lszlogal (#127) üzenetére


Doky1988
senior tag

Rackforest jó és talán annyira nem drága, ATW szerintem drága.. Ár / értékarányban nekem nem jött be.. De ATWnek Koszik Matyi a tulaja, ő rossz rendszert nem dob össze, ismerem. :) Voltam mind2 szolgáltatónál, inkább Rackforest :) Árban és minőségben Hetzner mindenkit tarol, nem jönnék el tőlük 🙂 2018 szeptember 2 óta náluk vagyok :)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#129) lszlogal válasza Doky1988 (#128) üzenetére


lszlogal
senior tag

Koszik rossz rendszert tuti nem fog összedobni, ismerek olyat, aki ismeri. Én most Integrity Kft.-zek, és meglepően gyors az a VPS. Habár elég drága, de legalább dedikált a CPU, garantált az I/O, és a CPU teljesítmény is kielégítő. A rackforesttel a legfőbb bajom a CPU teljesítmény, a SolusVM, és a hostbillapp. Egyszer felnyomták őket. A Hetznertől meg végleg kitiltottak lázadó kamaszkoromban :DD :DD

Az OVH az utóbbi időkben pedig kritikán aluli minden tekintetben, tudnék mesélni. Pedig nagy kedvencem volt.

[ Szerkesztve ]

(#130) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, van valakinek tapasztalata Hetzner-nél az Ampere architektúrával? Jelenleg shared x86 alapú vps-em van náluk, de fele annyiért van ugyanolyan konfiguráció, csak Ampere alapú. De az eltérő architektúra miatt, nem tudok snapshottal átköltözni, és nem tudom mennyivel lenne gyengébb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.