Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tyrel


Tyrel
őstag

ArubaCloud-ról tud valaki valamit?

VPS-t keresek és náluk feltűnően olcsó, ráadásul ha Windows Server-el kérem (az kell) annak sincs semmi felára. Ez hogy lehet?... :F

Turenkarn

(#52) goop válasza Tyrel (#51) üzenetére


goop
őstag

1 éve fut olasz linuxos szerverem ott, semmi baj velük.

(#53) Tyrel válasza goop (#52) üzenetére


Tyrel
őstag

köszi

Turenkarn

(#57) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Tanulóként keresek VPS-t hosszú távú használatra, és sajnos nem elég számomra az 1-2 GB memória. Sok szolgáltató viszont számomra elfogadhatatlan árakon kínálja az izmosabb virtuális gépeket.

Találtam egy szolgáltatót, ahol pool-t lehet bérelni, igen csak kedvező áron:
[link]

Van bárkinek tapasztalata velük kapcsolatban? Vajon ajánlott lehet ilyen esetben őket választani? Máshol ilyen áron jó ha 2-3 hónapra kapok ekkora erejű szervert.
Az nem gond, ha szívni kell a telepítéssel, menedzsmenttel, tanuló rendszermérnökként menni fog :)

Esetleg bármi más tipp?

[ Szerkesztve ]

(#58) AeSDé Team válasza AeSDé Team (#57) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Úgy látom hibás linket adtam meg, ebben a cikkben található 3 féle szolgáltatás is:
[link]

(#59) Doky1988


Doky1988
senior tag

Nekem contabonál van szolgáltatásom, a sok szidás ellenére, én tökéletesen elégedett vagyok, 1500-2000ftért már elég jó configot kapsz VPS S SSD.. Én elégedett vagyok velük, vettem mellé egy plesk licenszet, tökéletes.Ár érték arányban szerintem legjobb. Nekem nincs bajom velük, ámbár ha olcsóságot nézem ők, ha kicsit gyorsabb helyzetet és minőséget akkor hetzner a best! De ők azért drágábbak valamivel, viszont perfekt! Annál jobb lehetőséget eddig nem találtam! De nekem kell a minél jobb hardver így contabo. De ha profi vagy, és összetudod rakni magadnak, illetve nem kell panel hozzá amiért ugyebár licenszet kell fizetni.. (próbáltam Centos Web Panelt) az sem rossz, de vannak hiányosságok, plesk a best. :) csak fizetős.. szóval ha összetudod magadnak rakni, akkor mindenféleképpen Hetzner!!

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#60) lszlogal válasza AeSDé Team (#57) üzenetére


lszlogal
senior tag

Nekem a versanus.hu-tól és az atw.hu-tól van VPS-em, szerintem teljesen elfogadható áron adják, a szolgáltatás minősége is jó.

[ Szerkesztve ]

(#61) Doky1988 válasza AeSDé Team (#57) üzenetére


Doky1988
senior tag

Nekem Hetznernél is + Contabonál is van VPS-em.Hetzner hatalmas BEST, viszont Contabo erősebb "vasat" ad, kevés pénzért.Neked kell eldönteni, hol akarsz, és mit akarsz.. Mi a terved, mit tartalmaz a "tanulás" stb.. Ergó hetzner sztem sokkal jobb, ha csak tesztelgetni akarsz, másodpercek alatt újrarakja a vpseden az os -t. :) Én nagyon ajánlom őket, weboldalam Hetzner+Plesk kombinációban van.1 hónapja csorog, se szakadás, se lassúság semmi nincs. Perfekt, minőség, olcsó! Hetzner is olcsó, már egy ezresért kapsz 2GB memóriát, 1 cput, 20gb ssd, 20tb adatforgalmat.. sztem ez magasan bármelyik vps szolgáltatónál korrektebb ajánlat!

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#62) lszlogal válasza Doky1988 (#61) üzenetére


lszlogal
senior tag

Szerintem is jó a hetzner.

Csak az a baj, hogy nincs megfelelő DDOS védelem. Ezzel szemben az OVH-nak nagyon jó van.

A contaboval az a baj, hogy a sok IPcíme blacklisten van, mert előszeretettel szoktak onnan e-mailben spmelni. Nagy erőforrás olcsón.

Tapasztalataim szerint Magyarországon a Versanus, a RackForest, az ATW, a Tárhely.eu, és a JZT nyújt jó minőségű VPS szolgáltatást. A JZT DDOS védett is, a tarhely.eu-nál meg az ÁSZF szerint csak webet futtathatsz rajta.

(#63) hunti válasza lszlogal (#62) üzenetére


hunti
csendes tag

Magyar DDOS védett szolgáltatók között ott van a VPS4You.hu is, lényegében ugyanazt adja mint JZT, és vannak SSD alapú VPS-ek is, magyar szolgáltatókhoz képest olcsón. KATA-s egyéni vállalkozó csinálja, szerintem jobban odafigyelnek a dolgokra mint a korlátolt felelősségű cégek.

(#64) Doky1988 válasza lszlogal (#62) üzenetére


Doky1988
senior tag

Contabot azota visszamondtam, voltak erdekes lassulasok, lagok, meg mindenek:) Az a baj nekem nem er meg egy plesk+contabo kombo 4-4,5k-t havonta.Ellenben Hetzner CentOS Web Panel + alap vps 800ftert kb megeri.. es azt futtatok rajta amit akarok, es legalisan persze amit lehet.Honapok ota naluk vagyok, tokeletesen megvagyok elegedve.Itthon Rackforestnel kezdtem, de sokallom.. Duplajat megkapom hetznernel negyed annyiert.Egyebkent en regebbi user vagyok meg az iRC-s korszakbol, szal egy weboldalam fut, egy bnc-m, egy irc botom, meg ismimnek egy ftp tarhelye.. ennyiert ajandek...ATW... Sokan mondjak, hogy koszik jo rendszert hozott ossze, ert dolgokhoz, regebbrol irc-rol tom ki, de sztem draga! Mondom itthon legertelmesebb a rackforest sztem.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#65) lszlogal válasza Doky1988 (#64) üzenetére


lszlogal
senior tag

A Rackforesttel az a gond, hogy nem tudjuk kik állnak mögötte, és érdekes az árazásuk is. No de a vps vpu teljesítménye is. Nem hozza azt a teljesítményt egy mag, mint amit kellene. A CPU-k virtualizálva vannak, így a teljesítményből is veszít. Ráadásul licenselt softwaret használnak virtualizálásra, simán tudnának sajátot írni egyszerűen.

Én ismerem a JZT-s Birincsik Gabit, meg vagyok velük elégedve. A DDOS védelmet Linux tűzfallal oldották meg, ami tökéletesen működik.

Régebben még CISCO tűzfaluk volt, és az másodpercenként 1millió csomagot nem tudott lekezelni, a Linux tűzfal meg a másodpercenkénti 8 milliót meg sem érzi.

Az ATW úgy oldja meg a DDOS védelmet, hogy redundánsan össze van kötve két CISCO switch. Ha lövik akkor az egyik switch elszáll, működik tovább a másik.

A rackforest is a cisco-t preferálja (szerintük a Linux középiskolás hülyegyerekeknek való). Ha meglőnek, akkor blackholera teszik a vpsed, és egy ideig elérhetetlen marad.

A HETZNER is jó, én is meg voltam velük elégedve, csak jobban preferálom a magyar servert.

(#66) Doky1988 válasza lszlogal (#65) üzenetére


Doky1988
senior tag

Vilagos, contabo se rossz de nagyon instabil.. iRCrol a ZNC szerverem kb napi szinten szakadt le.. Hetznernel megse kottyan.. jo a rendszeruk es olcso:)

JZT.. nekem a webhosting ajanlatuk nem tetszik.. iSPconfig.. hat nemtom de inkabb cpanel.. pl nekem mobilxnel volt evekig webhostingom, eddig ok voltak a legjobbak:)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#67) lszlogal válasza Doky1988 (#66) üzenetére


lszlogal
senior tag

Hát.. Igen. inkább a cpanel. Nekem most a versanusnál van webhostingom, a JZT-nél VPS-em.. Egyikel sincs bajom.

(#68) Doky1988 válasza lszlogal (#67) üzenetére


Doky1988
senior tag

Jo a cpanel is, jo a plesk is de sajat celra nekem draga, nem eri meg.CentOS Web Panel ingyenes, sajat celra tokeletes.:) Es tudja a mail szervert is, tokeletesen kezeli a mailt is.Viszont Hetznernel joval olcsobban kijovok vpssel mint barhol webhosttal.:) Oke nem cpanel, nem plesk de boven eleg.:)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#69) lszlogal válasza Doky1988 (#68) üzenetére


lszlogal
senior tag

Én nem használok VPS-en ilyen kezelő paneleket, mindent kézzel csinálok :D

Amúgy is a Debianra esküszök

(#70) Fecogame válasza lszlogal (#69) üzenetére


Fecogame
veterán

+1, meg a Debian-ra is :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#71) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Sziasztok!

Kíváncsi lennék a véleményetekre VPS-ekkel kapcsolatban. Mostanában szeretnék majd bérelni egyet webszervernek, és mivel elég fontos lenne a megbízható, stabil háttér, ezért szóba került a Google Cloud, valamint az Azure is.
Szerintetek megérik a borsos felárat egy mezei VPS szolgáltatóval szemben?
A nagyokban jobban lehet bízni, ha fontos a stabil teljesítmény, elérhetőség?

(#72) lszlogal válasza <Lacy85> (#71) üzenetére


lszlogal
senior tag

Fontos hogy milyen rendszer van mögötte, és milyen emberek. Magyart server kell neked? Van tapasztalatom VPS szolgáltatók tekintetében, ismerem a magyarokat.

(#73) <Lacy85> válasza lszlogal (#72) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Itthon őket néztem.
Egész jó csomagjaik vannak, és nem 1 éve alapított cég.

(#74) lszlogal válasza <Lacy85> (#73) üzenetére


lszlogal
senior tag

Nézd meg az atw-tés a JZT-t is, fentebb szerintem már írtam róluk.
Nem ismerem az EZIT-et, de hallottam jókat felőlük.
Csak azokat tudom ajánlani, amik nekem beváltak.
A JZT és az ATW viszonylag stabil, elég komoly infrastruktúrával rendelkezik, náluk nyugodtan körbenézhetsz.

A JZT ingyen biztosít neked DDOS védelmet (hozzáteszem elég komoly Linux tűzfaluk van), míg az ATW sok felárért. Egyikük sem használ licenselt virtualizáciiós szoftvert, egyedi megoldásaik vannak (a JZT-nek csak az ügyfélkapuja licenselt, az ATW-nek az is egyedi). Az ATW KVM technológiát használ, a JZT pedig XEN-t. AZ ATW nem xeon procin hostol VPS-eket hanem i7-eken, a JZT gépeiben xeon van.

De nyugodtan írj nekik egy emailt, kérdezz rá mindenre, hamar válaszolnak.

Technikai kérdésekre csak ők fognak tudni válaszolni :DD

[ Szerkesztve ]

(#75) lszlogal válasza lszlogal (#74) üzenetére


lszlogal
senior tag

Na jó nem tudom normálisan szerkeszteni a kommentet, mert valami hiba van a rendszerben, ne haragudj.

Valamiért úgy gondolja, hogy az egész szöveg egy link, és nem tudom miért. Hiába szerkesztem meg normálisan.

UPDATE: közben sikerült megoldani, csak én voltam szerencsétlen

[ Szerkesztve ]

(#76) <Lacy85> válasza lszlogal (#74) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Köszi, meglesem őket. :K

(#77) lszlogal válasza <Lacy85> (#76) üzenetére


lszlogal
senior tag

tessék, itt vannak a JZT grafikonjai, meg tudod nézni őket, nyomon lehet követni a hálózat terheltségét

[ Szerkesztve ]

(#78) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Windows alapon, melyik a legolcsóbb, ajánlott VPS szolgáltató?

(#79) Doky1988 válasza pinnacle (#78) üzenetére


Doky1988
senior tag

(#69) lszlogal: Nekem kell a control panel :) Nincs kedvem kézzel sz*rakodni :)

Egyébként azóta Debian -> i-MSCP -ben találtam meg a másik oldalam + CSF van mellette még.
Tökéletesen és hibamentesen fut. :)

Én erős javaslattal Hetzner mellett állok ki.
Olcsóak, gyorsak, biztonságosak.

Magyarban ennyiért nem találok VPS szolgáltatást, és ilyen paraméterekkel :)

1 éve vagyok náluk, semmi probléma :)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#80) Doky1988 válasza pinnacle (#78) üzenetére


Doky1988
senior tag

Hetznernél tudsz futtatni Windowst is :)

DokY | www.zsolti.hu

(#81) lszlogal válasza Doky1988 (#79) üzenetére


lszlogal
senior tag

Az ISP-Config megbízhatóbb, és biztonságosabb :)

(#82) Doky1988 válasza lszlogal (#81) üzenetére


Doky1988
senior tag

Azt nemtudtam normálisan belőni és értelmezni :)

Ott asszem nekem kell kézzel mindent telepítgetni, nincs "varázsló" mint pl i-MSCP-nél :)

Egyébként közben kipróbáltam OVH -t is, sokan dicsérték.
Hát kb 0 értékű control panel van náluk, mármint a sajátjuk.
Se újratelepíteni nem lehet vpst, se semmit, egyedül reverset tudod átírni és cső, úgyhogy nem fogom hosszabbítani.. kipróbáltam de lehet stabil meg jó, de semmi webes lehetőségük nincs kb.

Tanulópénz :)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#83) Doky1988 válasza lszlogal (#81) üzenetére


Doky1988
senior tag

Sikerult felrakni az iSPConfigot viszont ezt jo par eve nem fejlesztik, eleg regi phpmyadmint is rakott fel.. 4.6.6.. nem mai...ugytudom az i-MSCP lett az utodja..

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#84) lszlogal válasza Doky1988 (#83) üzenetére


lszlogal
senior tag

Az ISPCP-nek lett az utódja az I-MSCP. :) Az ISP-Configot a mai napig fejlesztik, és jól működik. Igen, nincs installere :)

Tudtommal újra lehet telepíteni az OVH-s VPS-t. Legalábbis nekem sikerült. A JZT-nek sincs komolyabb felülete, azon is van egy start, stop, reinstall, és egy reverse rekord beállítási lehetőség. De legalább működik.

u.i: a rackforestnek komolyabb van, de annak a rendszerét pár napja törték fel

[ Szerkesztve ]

(#85) Doky1988 válasza lszlogal (#84) üzenetére


Doky1988
senior tag

Igen közben rájöttem, hogy iSPCP Omegának lett az utója az i-MSCP :)
Viszont találtam automata installert iSPConfigra, így sikerült feltennem VPSre, hát nem vagyok túlzottan elragadtatva tőle, i-MSCP barátságosabb, meg frissebb appokkal dolgozik.. 4.6.6 -os phpmyadmin nem mostani valahogy :D

Itt az automata installer: [link]

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#86) Doky1988


Doky1988
senior tag

Van 2 VPS-em, mind2őn Debian 9 van.
1. VPS-em fut: i-MSCP / CSF tűzfal kombóval
2. VPS-em fut: iSPConfig 3.1 / UFW tűzfal kombóval

Tapasztalataim a következőek:

- i-MSCP: i-MSCP számomra barátságosabb, felhasználó barátabb, ellenben vannak benne néhol bugok, de fut nincs gond.

- iSPConfig 3.1: Megy tökéletesen, teszi a dolgát semmi baj vele, kicsit lehetne rendezettebb a felülete, nekem kicsit barátságtalan, elég sok fele kellett keresgélnem mire mindent belőttem valamelyest. Én jobb szeretném ha támogatná CSF tűzfalat, nekem UFW nem nyerte el a tetszésem, állíthatóbb a CSF sok szempontból.

Valamint ami problémám van iSPConfig 3.1 -el, hogy baromi régi csomagokkal dolgozik Debianon is meg CentOS -en is..
Pl. Phpmyadmin debianon 4.6.6, CentOSen 4.4.15..

DokY | www.zsolti.hu

(#87) lszlogal válasza Doky1988 (#86) üzenetére


lszlogal
senior tag

Lehet, majd ha úgy lesz időm megnézem. Az UFW valóban sz..r, annyit tud hogy port kinyit, bezár. Én iptablest szoktam használni.

(#88) Doky1988 válasza lszlogal (#87) üzenetére


Doky1988
senior tag

Vagy ufwt nem használom, helyette csf..:)

DokY | www.zsolti.hu

(#89) Fecogame válasza Doky1988 (#86) üzenetére


Fecogame
veterán

Használtam egy ideig én is ISPConfig-ot, de végül meguntam a hülyeségeit, így már admin panel nélkül, SSH-val dolgozom. Sokkal stabilabb és megbízhatóbb így :)

És természetesen levarakni sem lehet a gépről, ha meggondolnád magad.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#90) adika4444


adika4444
addikt

Újra 300 Huf a small csomag!
Ráadásul most kézzel megadható, melyik DC-ben használnánk a szerót.

üdv, adika4444

(#91) adika4444 válasza adika4444 (#90) üzenetére


adika4444
addikt

Az oldal szerint már véletlenszerűen helyezik el... Nekem sikerült beállítani a DE1 adatközpontot...

üdv, adika4444

(#92) kress válasza adika4444 (#90) üzenetére


kress
aktív tag

Csak az első 3 hónap...

(#93) Doky1988


Doky1988
senior tag

Akinek Hetzner Online -nál van VPS-e előfordulhatnak hibák, dolgoznak az ügyön.
Például: Szerver kikapcsolás után nem lehet bekapcsolni a szervert.RDNS állításnál megakad és nembirja megváltoztatni, stb.. Több helyen Nürnberg, Falkenstein stb tapasztalták a hibákat.

[Információ ITT!]

UI: Contabonál miújság mostanság? Van ott valaki?

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#94) hunti


hunti
csendes tag

Facebookon láttam hirdetést, vps4you.hu -nál a VPS4GFB kupon kóddal megduplázható az SSD VPS 4G csomagra befizetett idő, illetve a Firstimer2019 kupon kóddal bármely vps csomag befizetéséhez 1 hónap extra bérleti idő jár.

(#95) lszlogal válasza Doky1988 (#93) üzenetére


lszlogal
senior tag

A contabot hagyjuk. A HDD VPS tetűlassú, az SSD VPS olyan, mint egy elcseszett HDD VPS. A hálózat lagol, mert a spammerek előszeretettel használják... Egy 6Mbps streamet sem tudok vele kiszolgálni... Használhatatlan sz@r.. Az OVH dettó ugyanez, ott is spammerek laggosítják a hálózatot..

[ Szerkesztve ]

(#96) Doky1988 válasza lszlogal (#95) üzenetére


Doky1988
senior tag

Szoval akkor meg mindig ilyen fos a contabo :( Hetznernel vagyok, ok nagyon perfektek.

DokY | www.zsolti.hu

(#97) danhauser válasza Doky1988 (#96) üzenetére


danhauser
újonc

Sziasztok! Contabo-nál van 4 ügyfelem SSD VPS-e. Tényleg szar. Gondoltam írok, hátha él még ez a téma. Mit ajánlotok ami tényleg hosszú évek óta megbízható? És nem nagyon lépi át a 30EUR/hó határt?

(#98) lszlogal válasza danhauser (#97) üzenetére


lszlogal
senior tag

Vagy Hetzner, ATW, vagy JZTKFT. Az OVH is jó lenne, ha nem laggosítanák a spammerek a hálózatot. JZT-nél korábban voltak gondok, de az elmúlt három hónapban nem tapasztaltam fennakadást. Náluk van DDOS védelem is, kb. 5 éve ismerem a rendszergazdájukat.

[ Szerkesztve ]

(#99) Doky1988 válasza danhauser (#97) üzenetére


Doky1988
senior tag

Hetzner

DokY | www.zsolti.hu

(#100) adika4444


adika4444
addikt

Aruba-nál elmarad idén a Bf? Tavaly előtte pár nappal jött már a mail, most konkrétan semmi, pedig holnap lesz a nagy nap...

üdv, adika4444

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.