Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joooe


Joooe
tag

a címben a kérdés adot :)

triviális válasz lenne ugye a víz, de jó az? :U elég gyenge hővezető szerintem lehetne alkalmasabbat is találni ami könnyebben felvesz/leadja a hőt.
Ötletek/tippek?

(most építem amúgy első vízhűtésem, szóval lehet teszek még fel hülye kérdéseket :)) )

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#2) cikasz


cikasz
őstag

desztviz+alkohol
ezt használja mindneki :) SZVSZ

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#3) .:ADAM:. válasza Joooe (#1) üzenetére


.:ADAM:.
aktív tag

Viz a legalkalmasabb!!! Az adalékanyagok már nem ilyen egyértelműek. Nem a hővezetőség számít, hanem a fajhő!

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#4) Joooe válasza .:ADAM:. (#3) üzenetére


Joooe
tag

igaz, de szerintem a hőcsere gyorsaságát a hővezető képoesség (is) befolyásolja nem?

Hogy mit gondolok a nyugati civilizációról? Azt hiszem, jó ötlet lenne.

(#5) aurum válasza Joooe (#4) üzenetére


aurum
senior tag

nem.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#6) LukE válasza Joooe (#4) üzenetére


LukE
veterán

a viz hovezetesi kepessege nem igazan, mert a viz aramlik. Es mig par l desztviz olcso, es konnyen beszerezheto, jobb hovezetot (amit egy egyszeru pumpaval biztonsaggal tudsz hosszu tavon keringetni) emberi aron nem kapsz.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#7) Jim Tonic válasza Joooe (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezzel semmi gond, csak bele kellene nézni a sokszáz ezzel foglalkozó topikba. Egyébként desztvíz, de tegyél bele 10% alkoholt a zöldülés ellen.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) mh197


mh197
senior tag

Na, hogy ne legyen erről még egy topic, ide teszem fel kérdésem :

Van egy TTvízhűtés bigvaci, plussz 2x12cm-es radi benne, hogy jobban hűtsön!:D
Milyen lötyit tegyek bele, mert a procim még bírná a tuningot, de a hűtés már kevés neki!
Most deszt víz van benne. Gondolkodtam a denaturált szeszen, mert annak litere nem drága, alkohol is van benne, de vajon javítana a dolgon???
Megéri vele bajlódni?

Szvsz javít az a hűtőteljesítményen ha alkoholra cserélem a hűtőfolyadékot??


(#9) Proky válasza mh197 (#8) üzenetére


Proky
senior tag

Itt megtalálod a választ:
Bővebben: link

(#10) mbit


mbit
tag

a víznek a legnagyobb a fajhője, ezért a legalkalmasabb hűtőfolyadék.

RGB voltam

(#11) mh197 válasza Proky (#9) üzenetére


mh197
senior tag

Na ok, de konkrétan a denaturált szesz alkalmazásáról is írnak benne vhol??
Mert ez egy egyszerű kérdés! TT hűtőfolyadék amit adnak nem jó nekem, mert a plussz adalékanyagok oldják a ragasztót, ami a blokkon van, ugyanis az egyik csonk elkezdett ereszteni egyszer!

Másik kérdés : esetleg van vkinek TT bigwater cpu blokk teteje, plexi+csonkok, a réz alap nem kell?!

(#12) mh197 válasza mbit (#10) üzenetére


mh197
senior tag

Igen, az alkohol fajhője fele a víznek, de most akkor mi a jobb? Ha kisebb, vagy ha nagyobb a hűtőfolyadék fajhője??

Az igaz, hogy ha nagyobb a fajhő, lassabban melegszik fel, de ugyanakkor ha felmelegszik, a fene se tudja hűteni, ez szép lassú melegedést okoz.
Ha az alkohol fajhője kisebb, gyorsabban felmelegszik, de ugyanakkor könnyebb is kihűteni! Most akkor melyik a jobb???

Lehet, hogy hülyeség amit írtam, de megindokolhatná vki, hogy miért jobb az egyik a másiknál, pl a fajhő különbségen kívül!
A TT hűtőfolyadéka is tartalmaz ezt azt, mert hogy nem tiszta víz az tuti!!

(#13) Proky válasza mh197 (#11) üzenetére


Proky
senior tag

Igen, írnak benne.
Esetleg itt nézz szét még:
Bővebben: link és itt:
Bővebben: link
Azért adok linket, mert van aki a deszt víz+alkoholra, más a deszt víz+fagyállóra esküszik.
Elég jó dolgok vannak ezeken az oldalakon, onnan ki tudod választani, hogy mire van szükséged.

(#14) mh197 válasza Proky (#13) üzenetére


mh197
senior tag

Nem tudod, hog honnan lehet venni vmi korróziógátló folyadékot Pesten?
TT folyadék is jó asszem!

(#15) Proky válasza mh197 (#14) üzenetére


Proky
senior tag

Fagyálló!!!!

(#16) mh197 válasza Proky (#15) üzenetére


mh197
senior tag

Igen, nekem is ez lesz szerintem az ideális választás! Na megyek veszek is gyorsan egy litert, és beletöltöm a rendszerbe! :) :DD

Thx a segítséget!

(#17) Hidi^


Hidi^
tag

Ioncserélt víz 40% és sárga fagyálo(koncentrátum) 60% nincs alga nincs lerakodás qrva jo hőelvezetés

''a Windows nem akar felemelkedni.MIERT?''

(#18) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Szerintem a 90% víz és 10% fagyálló jobb hatásfokú lenne. (És az a 10% fagyálló is csak szükséges rossz: az alga-, vizkő-, és lerakódásgátló hatása miatt kell használni.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) BobChemistry válasza mh197 (#12) üzenetére


BobChemistry
őstag

aha

csak az abaj hogy cirka 80fokon már forr

és iszonyat gyorsan párolog...

szóval ha kilyukad a rendszer, hamar kiszárad

de ha gondolod, tudok adni kloroformot, az még jobban párolog:F

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#20) mh197


mh197
senior tag

Nos, vettem egy Valvoline fagyálló koncentrátumot, hogy milyen arányban hígitottam, fogalmam sincs, de szerintem elég tömény lett, olyan 70% fagyálló, 30%víz.
Semmi változás a hűtőteljesítményben, ugyanolyan minden, mint vízzel!

A fagyálló nem eszi meg a gumi tömítéseket a rendszerben????

(#21) gery03 válasza mh197 (#16) üzenetére


gery03
senior tag

A fagyállót sürgősen felejtsd el. Látszik, hogy nem olvastál mégsem utána... Pedig le van írva több helyen is, hogy a fagyálló minden ragasztót old, nem is kicsit, szal nem ez a te folyadékod, ha a blokkod ragasztott.

(#22) mh197 válasza BobChemistry (#19) üzenetére


mh197
senior tag

Azok, nem is lesz a rendszer 80 fokos, remélem:DDD
De vajon jobban hűt-e mint a víz, vagy rosszabbúl? Hát ha vkinek meg kilyukad a rendszere, akkor meg a legkisebb gondja, hogy elpárolog a cucc, mert sokmindent szétvág ha kifolyik belűl! :DDD:))

(#23) mh197 válasza gery03 (#21) üzenetére


mh197
senior tag

Ez most komoly??? Nekem a blokk epokit ragasztóval van beragasztva, mármint a csonk a plexibe, mert kicsit engedett. Ezt is oldja vajon a fagyálló??
És a gumi tömítésekkel mi a helyzet, azokat szétszedi, vagy sem?

(#24) BobChemistry válasza mh197 (#22) üzenetére


BobChemistry
őstag

sztem jobban

gondolj bele abba, hogy ha kifolyik a kezedre az ETOH, akkor lehűti, de nagyon, mert gyorsan párolog
és sztem heatpipe esetén az is fontos milyen gyorsan párolog...

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#25) BobChemistry válasza mh197 (#23) üzenetére


BobChemistry
őstag

a glikol elég jó oldószer, én mellőzném a helyedben

bár az etoh is az:F

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#26) Proky válasza mh197 (#23) üzenetére


Proky
senior tag

Háát...
Ragasztáshoz nem célszerű fagyállót rakni a rendszerbe.
De egyébként is sok a 70% fagyáló benne, 10-30% max elég.

(#27) gery03 válasza BobChemistry (#24) üzenetére


gery03
senior tag

Szerintem vízhűtés esetében nem lehet igazán párolgásról beszélni, mert a folyadék nem melegszik nagyon fel, sőt ha mégis, akkor a következző adag víz lehűti. Meg nem is tud hova párologni. Vízhűtésnek köze sincs a heatpipe-hoz...
topicnyitó: Amúgy meg azt olvastam már, hogy az ablakmosó folyadék nagyon habzik. Tapasztaltál belőle valami?

(#28) mh197


mh197
senior tag

Új ötlet : Étolajat próbálta már vki?
Ennek elég nagy a fajhője !:)

(#29) Fade_Away válasza mh197 (#28) üzenetére


Fade_Away
őstag

olajfajták nemműkődnek/tönkreteszik vízpumpákat olajpumpát meg lehetetlenség szerezni.

Egyébként mennyivel nagyobb a fajhője mint vizé?

(#30) Fegyenc


Fegyenc
csendes tag

Véleményem szerint 1-2C° ''nyereségért, márha ez fönnáll kár pacsálni!
Veszel egy üveg innovaprotect koncentrátumot! Ebben minden benne van a megfelelő azányban! Ez 250ml-es kiszerelésben van! Adsz hozzá 750ml desztvizet és kész a tökéletes hűtőfolyadék! Nem kell azon paráznod hogy mikor oldja le a ragasztásokat és egyebek!

DFI Lanparty SLI-DR, Athlon64 3700+ SD @ 3000Mhz 1.6V, Geil One 2,5-3-4-7 1T 600Mhz, Gainward 7900GT 256Mb

(#31) orbano válasza Fegyenc (#30) üzenetére


orbano
félisten

ugyanezt tudja a fagyálló is... az még olcsó is, és szép színes. van belőle uv zöld, türkizkék, kinek mi tetszik. véd a korrózió ellen, keni a pumpát, színes, hogy lásd a folyadékot és a buborékokat...

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) hellboy0415


hellboy0415
aktív tag

Hali. Az lenne a kérdés, hogy az előre kevert gyári hűtő folyadék jó e? vagy jobban járok ha én keverek magamnak? :F :F :F :F :R :R :R

Samsung S20 ULTRA

(#33) Dr.Kollar válasza hellboy0415 (#32) üzenetére


Dr.Kollar
csendes tag

Tényleg nem érdemes párolgásról beszélni "ha rácsöppen a kezedre hideg", az áramlás meggátolja a forrást, ugyanakkor párolgás nem történik blokkon belül => a halmazállapot változás nem következik be ==> márpedig a párolgásnál ez a bizonyos halmazállapot változtatás az ami hűt (hőt von el a rendszertől).

Gondoljatok a folyékony Nitrogénes hűtésre, az azért hatékony mert szobahőn a párolgásával nagyon sok hőt von el (merthogy alapvetően szeret gáz lenni). és ugye abban az esetben nyitott párologtató tégelyekről beszélünk nem zárt blokkokról.

A fagyálló megmar majdnem minden tömítést, ragasztóanyagot sőt akár a fémet is képes adott koncentrációba (talán valami spec. szilikon kivétel), úgyhogy szerintem csak hígan max...
Az alacsony forráshőjű, illékony folyadékokról meg én letennék, mert úgymond ha mégis sikerül felforrnia olyan 50 fokon, gyorsan nagy nyomásváltozást eredményez, levegős lesz a rendszer és kitudja mi történhet.

Valami jó hőátadó/vevő képességű folyadékra van szükség, azért van például rézből IS blokk mert egyik legjobb hővezetési tulajdonsággal rendelkező fém (az ezüst meg drága lenne).

(#34) bakosszabolc válasza Dr.Kollar (#33) üzenetére


bakosszabolc
tag

Sziasztok
Lenne egy kérdésem nem tudom egyáltalán meg ez a post él e :)
1 éve vettem egy Zalman Reserator 3 MAX hűtést. Amd FX8350 re. stock helyett.
Kb 1 hete nem működik rendesen, ha bekapcsolom akkor lassan a processzor semmi használat mellett "felforr".. viszont ha ugy indítom hogy a gép le van borítva vízszintesen akkor elindul a hűtés.
Most az lenne a kérdésem hogy ez miért van?
Hűtő folyadék párolgott el belőle vagy egyéb baj van. KB 2 hónapja hallom hogy hangosabb mint volt és olyan karcos hangot ad ki. Ezt garanciálisan esetleg javítják e erre kíváncsi vagyok.
Ha esetleg nem akkor újra tudom e tölteni valamivel?
Az elméletem ha nem jó akkor mi a baj szerintetek.
Köszönöm.

Simply Clever.:D > NOKIA E75, E52 / NOKIA Lumia800 / HTC One M7 / HTC 10 / Huawei P20Pro

(#35) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. szeretnék a raijintek Tritonomba tölteni hütőfolyadékot.

kérdéseim- ami benne van azt le kell engedni teljesen? vagy elég csak után ölteni? Milyet vegyek pontosan? Ilyet pl.: [link] Vagy melyik az ami tutira jó?

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#36) Lajos1986


Lajos1986
újonc

Érdeklődnék. Nekem egy termáltake water 2.0 pro hüttėsem van. Kitakaritottam. Gondoltam jó bele a Desztilált viz. De neki ált rezegni a pumpa. Szóval szėt kaptam. Ės egy gumi rendszerü tengely központosittója van. Mit ajánlotok hozzá? Folyadėknak?

Higgy a lehetetlen nincs . A kulturált egyének privát üzenetre válaszolnak.

(#37) B0RG9


B0RG9
kezdő

Helló!

Kezdő vizesként, mivel lehet feltölteni a kompakt hűtést? Propylene glycol-t írnak sok helyen. Ehhez legközelebb az autós fagyálló áll. Viszont abból van több fajta (piros/kék/zöld). Alucsőhöz, gumihoz, stb.
A hűtésben kék van. Vagy milyen keveréket érdemes venni? Vagy házilag milyen arányt érdemes csinálni a desztillált vízhez?

Ahogy néztem egy flakon fagyálló 800-1000ml és olyan 1000-1500 Ft.

Aluhoz és rézhez kell. Lepa Aquachanger 240.

RESISTANCE IS FUTILE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.