Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Viewsonic, samsung vagy más? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) emvy


emvy
nagyúr

Mit vennétek ugyanazon pénzért, Samsung 755DFX-et, vagy Viewsonic G73FM-et? Ugyanúgy 86 KHz, csak a viewsonicban van audio, másrészt nem olyan görbe a képcsöve belülről mint a samsungnak, mert FD trinitron. De a Samsungnak tetszenek a színei, a Viewsonicot meg még nem láttam.

while (!sleep) sheep++;

(#2) badbrother


badbrother
aktív tag

Nekem ViewSonic PF775 monitorom volt, annak is jók a szinei. Szóval szerintem azt vedd meg amelyiket akarod mind a kettő jó minőség.
Bár lehet, hogy éppen ez a széria nem sikerült olyan jól valamelyik gyártónál, úgyhogy érdelklődj sokat sokfelé.

(#3) badbrother


badbrother
aktív tag

na inkább csöndben maradtam volna:DD

(#4) emvy válasza badbrother (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

ja....:))

while (!sleep) sheep++;

(#5) McJames válasza emvy (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Viewsonic eredendően profi felhasználásra tervezett képcsöveket tervezett, jó elektronikával megspékelve.
A profi képcsövek korábban két típusvan léteztek: egyik a színhelyességre kihegyezve, a másik a grafikus megjelenítésre kihegyezve. Ez a trend egy-két éve, megváltozott, plusz a Viewsonic is terjeszkedni kívánt az alacsonyabb árú és minőségű piacon.
Az mindkét gyártóra igaz szvsz, hogy a megadott karakterisztikákat a kapható monitorok tudják is - azaz a minőségük jó. A Samsung nem keveset tett az elmúlt időszakban, hogy betörjön az első vonalban álló gyártók közé.
Félretéve a sok dumát, ha teheted, egymás mellett nézd meg a két cuccot és úgy dönts. Szervízstatisztikákkal sajnos nem tudok szolgálni, tehát egyiket sem ajánlom a másik helyett. (A helyedben még megnéznék egy Samsung 757NF-et, és egy 757p-t is - csak, hogy ne legyen olyan könnyű dolgod... :DDD)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#6) emvy válasza McJames (#5) üzenetére


emvy
nagyúr

A 757p nem izgat, nem lapos. Az NF meg túl drága, a fenti kettőt meg tudnám venni 45e pénzért, ha tehetném, az NF-et venném. (vagy Viewsonic PF757-et).
Igazából amire kényes vagyok az a geometria, a fényerő egyenletessége és a konvergencia.

while (!sleep) sheep++;

(#7) McJames válasza emvy (#6) üzenetére


McJames
senior tag

Na ja... Ha a színei is szépek, az meg kész főnyeremény... :) Sajnos az adott Viewsonicot nem ismerem. A Samsung szódával tutti elmegy - pláne 45e HUF-ért.
Én akkor is 959NF-re gyúrok (igazából kettőre :P).

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#8) mzperx


mzperx
aktív tag

Én megemlíteném a Sony legnagyobb sorozatát, én két ViewSonic-ot nyúztam anno, még kisebb méretben, de a mostani Sony-k valahogy jobban bejöttek... két GDM F-520-at nyúzok, az egyiket majd egy éve, a másikat pár hónapja... a képét összevetettem pár új ViewSonic-éval, szerintem annyira nem jó a mostani madaras monitorok... engem legalábbis nem győztek meg...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#9) McJames válasza mzperx (#8) üzenetére


McJames
senior tag

#5 (2) bek. :)
Csak nem akartam negatív lenni, meg nem is lenne 100%-osan igazságos. Amúgy a Sony tényleg jó, de az árát tekintve talán inkább mégsem - hacsak nincs egy eddig nem ismert Joe bácsikám... :D

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#10) emvy


emvy
nagyúr

Megvettem, de egyik sem lett...belinea 10 30 55, ez tetszett a legjobban, most már ezelőtt ülök, nagyon jó. Szerintem nem teljesen sík a képcsöve, csak kívülről (Dynaflat-szerű), 0.2-es a képpont, 96 Khz-s, és egyenesek a szélek nagyon.:)
Szóval örülök neki:)

while (!sleep) sheep++;

(#11) Biaggio


Biaggio
őstag

És hallott már valaki Dimanson monitorról? Milyen?

(#12) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Ha a geometria a legfontosabb akkor Viewsonic. A DFX geo-ja nem a legjobb, legalábbis én nem tudtam tökéletesre belőni az enyémet. A Viewsonic moncsimé viszont tökéletes (bár igaz hogy az egy P95f ami nem szokott rossz lenni :) ).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#13) Agyzuzo válasza emvy (#10) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Áhhh, úgy látom elkéstem a hozzászólásommal... :) Bocsika! :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#14) Hacked_3969


Hacked_3969
csendes tag

Hi.Szerintem samsung 755dfx a király.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#15) AtHoS


AtHoS
nagyúr

A Samsung 757p-vel nincs semmi probléma.
Igaz, hogy nem sík, de cserébe professinális minőségű monitor.
96khz, 250Mhz sávszélességgel, ugyhogy nem homályosodik sem magas frekin, sem nagyobb felbontáson.
Az enyémnek a geometriája alapból majdnem tökéletes, de a Mouscreennel fél perc alatt tökélyre csiszoltam.

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Viewsonic, samsung vagy más? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.