Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) papagaj


papagaj
csendes tag

Grafikus mag csíkszélessége, Mag és RAM órajele, DVI csatoló, futószalagok száma, ...? Mit is jelentenek ezek? Nem a konkrét válaszokra vagyok kiváncsi, hanem az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani egy olyan forrást (lehetöleg könyv, de weblap is megfelel), ahol az alapoktól kezdve le van irva minden tudnivaló a modern videokártyákkal kapcsolatban.


[Szerkesztve]

(#2) Silencer83 válasza papagaj (#1) üzenetére


Silencer83
addikt

ez nem fert vna el az azonnali kerdesek orajaban :F v mi a neve ;]

(#3) Exakt válasza papagaj (#1) üzenetére


Exakt
aktív tag

eleg ha elkezded olvasgatni a forumot, eleg soxor felmerulnek az alapfogalmak

(#4) Batman


Batman
őstag

Szerintem pedig bőven elfér plusz egy topic, főleg ha tényleg rendesen összeszedve le lennének írva az alapvető tényel fogalmak így nem kell több 100 max 5-10-hszt elolvasni.
Tehát gyerünk, de ha nagyon elmegy más irányba akkor majd gondoskodom róla....

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#5) kumpl válasza papagaj (#1) üzenetére


kumpl
aktív tag

Csíkszélesség: a GPU gyártásánál használt vezetékek szélességére utal. Ől: 9600 as széri 13mikrós csikszélességgel készül.
Mag órajel: A GPU üzemi frekvenciája.
RAM órajel: A memória üzemi frekvenciája.
DVI csatlakozó Digitális monitorok csatlakotója.
Futószalagok száma: minél több, annál jobb. Egyszerre mennyi cucc foglalkozik, mondjuk a pixel árnylók számításával. Létezik Pixel futószalag, és TMU futószalag.

Ha valami men stimmel javítsatok ki!!! Nehogy tévhitben éljek!!
Ez egy jó topik lehet!

(#6) kumpl


kumpl
aktív tag

Kérdések:
BIOS-ban mi az a SubVendor ID, meg mi az a SubSystem ID?

(#7) Rover623 válasza kumpl (#6) üzenetére


Rover623
félisten

PCI eszközöknél (is) minimum 4x2 byte (egészen pontosan van egy 11. byte is:U) áll rendelkezésre egy eszköz típusának a beazonosítására:
Vendor ID (2byte) : a gyártó cég azonosítója...elvileg a PCI SIG-nél ([link]) kell igényelni az azonosítót, de voltak gyárak, akik hasraütésszerűen választottak maguknak ill. örököltek ID-t (pl. felvásárolt vállalatok útján).
Device ID (2byte): a cég magának osztja ki, ezzel jelölheti a különböző generációjú chipjeit, eltérő termékeit. Az NVIDIA pl. minden GPU-nak saját ID-t ad, ez a korrekt.
Revision (1byte): az egyes termékek kismértékben eltérő verzióit lehet vele jelölni...van aki használja, van aki nem...
SubVendor ID és Subsystem ID (2x2byte): ha egy cég felhasználja egy másik cég termékét (a VGA kártyák tipikusan ilyen termékek), akkor a korrekt eljárás az, ha meghagyják a gyártó (pl. az NVIDIA) azonosítóit és ezekben az azonosítókban helyezik el a saját gyártóazonosítójukat és a termék kódját.
Tehát pl. minden GF6600GT kártyának azonos a Vendor ID-je és a Device ID-je hogy a driverek mindig tutira megtalálják a karit és a SubID-kben van jelezve hogy az Asus, MSI, stb. gyártók melyik termékéről is van szó igazán.

P.S.:
Jó ideje lehetőség van arra is hogy egy PCI eszközben full szöveges módon helyezzék el a gyártó nevét, a termék típusát, akár a sorozatszámát is (PCI VPD) de sajnos a gyárak lusták...:(((


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#8) Exakt válasza Rover623 (#7) üzenetére


Exakt
aktív tag

ezeket leirva még nem lattam egyik teopicba se, ugyhogy ez jo hogy itt van..

(#9) Rover623 válasza Exakt (#8) üzenetére


Rover623
félisten

Ja...csak semmi köze a topic címéhez...;]

primus inter pares

(#10) Exakt válasza Rover623 (#9) üzenetére


Exakt
aktív tag

összinten en is ezt akkartam ;]
de inkabb, visszafogtam magam, es egy pozitiv hsz-t alkottam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.