Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Videóártya dilema (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Seagull


Seagull
tag

Légyszi segítsetek! Adott 3 videókártya,melyiket vegyem,melyiknek van nagyobb teljesítménye? A kártyák: Butterfly KyroII(32mb),Manli Ati Radeon 64MbDDR,és egy (Creative)Geforce256DDR. Légyszi mielöbb válaszoljon valaki,köszi szépen.

(#2) Seagull


Seagull
tag

Hopp, a témát rosszúl írtam,bocsi!

(#3) danteshell


danteshell
aktív tag

Melyik milyen árban van?
Egyébként a radeon a legjobbb.
Gef256 ddr helyett Gef2 GTS v. Ti sokkal jobb.
Inno3D Gef2 Ti pl 33e áfával, és odaveri az összeset.

7447 óta folyamatosan...

(#4) karib válasza Seagull (#1) üzenetére


karib
addikt

Kyro II egyértelműen. Nézd meg az Atit, de ha nem 128 bit DDR (mint a rendes kártyák), hanem csak 64 bit DDR, akkor semmit nem ér.

Én a Kyrot javallom... általában párszáz forinttal több a 64 megás, én arra voksolnék...

Department of Redundancy Department

(#5) BuBuBoy


BuBuBoy
csendes tag

Vegyé inkább Geforce TI-t ! Brutto 32-35-ert van má (persze nem Asus meg Leadtek, de az nem szamit)
Szetveri 3d-ben a KyroII-t ! Gyors és megfizethető, mi kell még ?

AMD forever

(#6) Seagull


Seagull
tag

Mind a három 20körül van,igaz a Kyro,és a Geforce használtan,míg az Ati újonan és bruttó. Ha lehet írjatok többen,mert így még nem tudok dönteni.:) Egyébként sajna azt nem tudom,hogy hány bittes az Ati ramja.

(#7) Seagull


Seagull
tag

Ja,egyébként én is Gef2 Ti-t vennék,csak éppen az itt a lényeg,hogy csak 19 rongyom van. :(

(#8) BuBuBoy


BuBuBoy
csendes tag

Ja, a pénz nagy úr... Akkor a Radeon a nyerő. Egyébként milyen a konfig többi része ?

AMD forever

(#9) Parci válasza Seagull (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

20 bruttóért NEM Radeon DDR-t, hanem Radeon VE-t kapsz!!!!!!!!!!!!!! Annak pedig nem 128 bit + DDR a memóriabusza, hanem 64 bit + DDR, tehát jó, ha egy GF2 MX szintjét hozza...

Kyro II a nyerő, egyértelmű. A Ge256 DDR túl sokat fogyaszt amúgy is...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) danteshell


danteshell
aktív tag

Aha, 20-ért a kyro II a nyerő, az biztos. De márkás legyen, különben jól meg fogod szívni vele.

7447 óta folyamatosan...

(#11) Seagull


Seagull
tag

Amit mondtam Ati Radeon,az nem Ve,az még olcsóbb.
Ugyanis nem sima Ati-ról beszéltem,hanem Manli márkájú Ati Radeonról. Pl,egy Manli Ati Radeon 8500 60 rongy+áfa! A radeon Ve(64ddr) 13rongy+áfa, a Sima Radeon(64ddr) 15+áfa.
Ja,és 20 rongyért sajna nem nagyon tudok márkás KyroII-t venni,csak Butterfly-t. Ami veszélyes,mert köztudott,hogy sok gyengített ramú példány szaladgál szabadlábon. :)
No,még gondolkodom és tényleg köszi a hozzászólásokat,aki tud,még írjon!

(#12) Seagull


Seagull
tag

Ja,és a konfigom most gyenge,(PII Klamath),de
valszínű egy 800-as celeron körüli cuccos lesz a gépben,remélem mielöbb. :)

(#13) Yutani


Yutani
nagyúr

Érdemes ezt a tesztet megnézni:

[L]http://www.tomshardware.hu/graphic/01q2/010425/index.html[/L]

Ezek után lehet továbbgondolni...

#tarcsad

(#14) karib válasza Parci (#9) üzenetére


karib
addikt

Még egy rendes Radeon DDR 32 MB sem tudja megfogni a Kyrót, nem hogy akármelyik gagyi!

Tapasztalatból mondom, hogy ezek közül választva a Kyro a nyerő.

Viszont 21-22 körül bruttó vadiúj 64 megás (gyengített RAM-os, de teljesen funkcionális) ST Lab kártyát kapsz, tehát a 20k sok szerintem egy használt Butterflyért. 16-nál én nem adnék érte többet, de mondjuk 18-ig el lehet merészkedni...

Department of Redundancy Department

(#15) Seagull


Seagull
tag

Karib! Hol lehet Bruttó 21 körül KyroII-t kapni?
Tudsz valami linket vagy címet mondani? Köszi.

(#16) karib válasza Seagull (#15) üzenetére


karib
addikt

Nagyker: Interboard [L]http://www.interboard.hu[/L]

Mi a 64 megás ST Lab kártyát bruttó 21500-ért mérjük a felhasználóknak. Más kiskerben is kéne lennie...

Department of Redundancy Department

(#17) karib válasza karib (#16) üzenetére


karib
addikt

Manli cuccokat hol forgalmazzák?

Department of Redundancy Department

(#18) Seagull


Seagull
tag

Sajna én sehol nem találok ennyiért KyroII-t,és
használtan 20 alatt nem adják az emberek a 32mb-osat sem. Pedig nekem az bőven elég lenne,mert nem lassabb sokkal a 64-mb-osnál,és nekem most minden fillér számít. :) Ennél az interboard cégnél csak viszonteladó vásárolhat? :)
Az alábbi oldalon láttam manli cuccokat: http://www.extra.hu/ikbt/
Na,még mindig gondolkozok. :)

(#19) karib válasza Seagull (#18) üzenetére


karib
addikt

Jé, ez pont a Mycom lista, plusz tíz százalék :)

Majd szemügyre vesszük azokat az ATi kártyákat, ha egyszer arra járunk...

Department of Redundancy Department

(#20) weihe válasza Seagull (#18) üzenetére


weihe
tag

Én nem hiszem, hogy a 64 MB-os verzió gyorsabb lenne a 32-es verziónál. Talán nagyon nagy felbontásokban, amiket én használok, (max 1024), ott tuti nem..

(#21) Seagull


Seagull
tag

Én sajna csak egy tesztett találtam,ahol van 32 és 64 mb-os ati radeon ddr is,de itt van kyro,és Radeon Ve-is. Na,a lényeg,hogy azért itt meggyőzőbb a 64mb-os verzió a 32-nél. Ha kíváncsiak vagytok nézzétek meg: http://www.rivastation.com/vgacharts.htm
Üdv,és kellemes Karácsonyt! :)

(#22) karib válasza Seagull (#21) üzenetére


karib
addikt

Érdekes a teszt... Kyro II D3D alatt kicsit gyérnek tűnik, bár azóta javultak a driverei.

Radeon DDR-ek között tényleg van különbség a 32 és 64 MB között, míg a Kyrónál nincs... Radeon VE is látható, valahol a sor végén :(

Tehát a 3 kárytából továbbra is a Kyro II-t tudom javallani...

Department of Redundancy Department

(#23) hi


hi
tag

Szerintem ha az ATI nem valamely 64 bites memoriabusszal rendelkezo sorozat, akkor egyertelmuen ATI. Ha nem tetszik csak akkor Kyro.
Szoval - szerintem - a sorrend:
1. Ati Radeon
2. Kyro
3. Geforce 256
Persze ez csak az EN velemnyem. Viszont az Ati melett szol a hatarozottabban szebb kep.

(#24) karib válasza hi (#23) üzenetére


karib
addikt

Sajnos 20e alatt szerintem csak 64 bites Radeon VE van, így a Kyro a nyerő. Egyébként és is egy ezek között vívódtam (Radeonban az LE), és végül az LE lett :) Csak most má nem lehet kapni :(

Department of Redundancy Department

(#25) hi válasza karib (#24) üzenetére


hi
tag

Na latod. En is vettem Radeon Le-t, de mar regebb, es nem 20 e alatt.
De most a jo oreg Elsa Erazor A32 VIVO-t hasznalom, mert kellett a video IN/OUT.
Innen tudom, hogy az Atinak sokkal szebb a kepe...
Igaz, a ket kartya nem egykategorias.

(#26) Seagull


Seagull
tag

No,már rendeltem egy Manli Ati Radeon 64-et. Kíváncsi vagyok,hogy milyen lesz,ha egyáltalán valaha meglesz. Ugyanis azt mondták,hogy lehet,hogy csak Január első hetére lesz. :)
Lehet,hogy a fejemet fogom a falba verni,hogy a Kyro kellett volna. :) :)

(#27) karib válasza Seagull (#26) üzenetére


karib
addikt

Igyekezz addig minél puhábbra párnázni a falakat... Ha Radeon VE, akkor egy TNT2 Ultra legyepálja. Kyro II pedig itt-ott a Ge3-at.

Department of Redundancy Department

(#28) Seagull


Seagull
tag

A lista szerint nem Ve,mert az még külön fel is van tűntetve. Az,hogy ez a Manli márka,mennyire márka,azaz mennyire megbízható azt meg nem tudom,de elég jó áron vannak tőlük a cuccosok. Mondom, egy Manli Ati Radeon 8500, nettó 60 rongy,ami azért elgondolkodtató,lévén,hogy elvileg a Radeon8500 lenyomja a Gef3Ti500-at.

(#29) netchan válasza Seagull (#28) üzenetére


netchan
tag

"Az,hogy ez a Manli márka,mennyire márka,azaz mennyire megbízható azt meg nem tudom,de elég jó áron vannak tőlük a cuccosok."

Nem hiszem, hogy 1-2 ezer forint miatt érdemes kockáztatni. Miért nem akkor veszel valamit, ha osszejon annyi, hogy egy kiprobalt, tesztelt cuccot tudj venni?

n

(#30) guest


guest
veterán

Hi all!
Most rendeltem Manli Ati Radeon DDR 64MB(128bit) kártyát, 25e bruttó! Cooool vétel szerintem...
Hello:
Petyo
(speed.3@buli.net)

prohardver vendég

(#31) guest


guest
veterán

Hi all!
Most rendeltem Manli Ati Radeon DDR 64MB(128bit) kártyát, 25e bruttó! Cooool vétel szerintem...
Hello:
Petyo
(speed.3@buli.net)

prohardver vendég

(#32) LordX válasza netchan (#29) üzenetére


LordX
veterán

1-2 ezre forint? 60 és a 160 ezer között 1-2 ezer forint van? Mennyi ma egy eredeti Ati Radeon8500?

(#33) Seagull


Seagull
tag

Hát ja! Az az 1-2 ezer forint az inkább 10-20 ezer forint,no de mindegy. :)
Egyébként én bruttó 20-ért azaz 15+áfáért rendeltem a Manli Ati Radeon(dual Tvout) 64mb DDR-t. Kíváncsi leszek rá.

(#34) Seagull


Seagull
tag

Hé guest! Azt meg lehet kérdezni,hogy te honnan rendelted? Egyébként én innen: http://www.extra.hu/ikbt/
Elvileg amit én rendeltem az is 128 bittes,de ha nem,akkor majd úgyis kiderűl :)

(#35) netchan válasza LordX (#32) üzenetére


netchan
tag

Nem a Manli vs ATI arkulonbsegre gondoltam. Az nyilvan mas kategoria. A topic elejen meg tobb kartyesz volt versenyben, par ezer forinton belul mozogtak az arak. (Voltak koztuk hasznaltak is.) Limitalt budzsevel lehet, hogy nyerobb egy hasznalt, de minosegi darabot begyujteni.

Lehet, hogy kiderul, hogy ezek a Manli kartyak nemcsak arban jok, (es akkor itt megdol a nomen est omen elv :) ) szoval varjuk a tapasztalatokat/benchmarkokat!
n

(#36) Seagull


Seagull
tag

Aha,értem,így viszont full iagazd van. :) De már úgy néz ki,késő,már megvan rendelve. :)
De még mindig nem jelentkezett a csávóka. :)
Addig,lehet,hogy ha találok jópénzért KyroII-t,azt megveszem :) De,mondom senki nem akarja a 32mb-os KyroII-sét 19-ért ideadni. :(

(#37) karib válasza Seagull (#36) üzenetére


karib
addikt

21500 bruttó az új 64-es (21000 a 32-es). Ha mást nem találsz...

Megpróbálunk mi is szert tenni egy pár ilyen Manli kártyára, hogy okosabbak legyünk...

Department of Redundancy Department

(#38) Seagull


Seagull
tag

No! Vettem kártyát!
Meguntam a döntésképtelenséget: vettem egy
Geforce Ti500-at.
:) Na jo,nem. Kikötöttem egy StLab 32mb-os KyroII-nél, a megrendelést a Radeon 64mbDDR-ről pedig lemondtam. Sajna most csak egy Klamath 350-ben (64mbram) tud "tombolni",de remélem nem sokára több lóerő lesz alatta. De azért 3dmark2000-ben megütötte az 1400 pontot! :)

(#39) karib válasza Seagull (#38) üzenetére


karib
addikt

:) Kő még oda egy kis izom, tény.

Manlikat pedig majd megvizsgáljuk, hogy mindenki okulhasson.

Department of Redundancy Department

(#40) Seagull


Seagull
tag

Kb. mikorra tudtok ilyen kártyákra szert tenni?
Nagyon érdekelne,hogy miről maradtam le. :)

(#41) karib válasza Seagull (#40) üzenetére


karib
addikt

Engem is érdekelne. Január sajnos elég sűrű hónap, nem ígérek semmi hivatalosat, de igyekszünk tán a jövő héten hozni kártyákat és legalább megmondani, hogy mi van rajtuk... Tesztet meg vmikor utána produkálunk róla.

Department of Redundancy Department

(#42) CybStorm


CybStorm
csendes tag

Kyro II.

Az, hogy gynegített -e a ram, gyakorlatilag nem számít, mert a Kyro-t úgysem lehet húzni, ha meg mégis sikerül, nem gyorsul jelentősen.

A Butterfly-t nem kell bántani, a Savagegamers-es Krinyo agyontesztelte, gyakorlatilag ugyan az, mint a dupla árú Vivid, csak csúnyább a doboz ;)

Ne szórakozz már ilyen geforszákkal Kyro ellen! A Gef2 GTS-ig bezárólag mindent otthagy, meg lehet nézni a nagy felbontásokat, ahol a kártya ereje igazán megmutatkozik...

Van még egy halom spéci dolog, ami alátámasztja a PowerVR intelligenciafölényét a teljes konkurenciával szemben, mondom, tűnésa hwsw.hu-ra vagy a savagegamers.hu-ra, és tessék elolvasni Krinyo cikkét szép alaposan!

N'Vidiát meg ELVBŐL nem szabad venni, mondom az S3, a 3DFx és egyéb tönkretett cégek nevében... "Lopott technológiával csillogó szart alkotunk" ;)

Persze majd eljön az idő, mikor a PowerVR-t is eltapossák néhány hamis perrel meg hitelrontással, aztán jön a kulcstartók új szériája, nomeg a nyilvánosság előtt lejáratott ellenséges technológia hatékony beolvasztása, és persze - már a saját logó alatt - az egekbe emelése...

Hiába, ügyesek azok az N'Vidiás fiúk!

(#43) CybStorm


CybStorm
csendes tag

Sorry ha valaki nagy fant megbántottam, én is szerettem az N'Vidiát amíg utána nem néztem pár jó húzásuknak...

(#44) guest


guest
veterán

Szerintem de...
Még nincs meg a Manli-m :-((
Már megvan valakinek a Radeon?

prohardver vendég

(#45) guest


guest
veterán

Szerintem jó nagy hülyeség KyroII-t venni, mert a jövőre is gondolni kellett volna a most kijövő játékok rosszabbul fognak menni mint a Radeonon. A radeon meg már most is gyorsabb mint a kyroII

prohardver vendég

(#46) karib válasza guest (#45) üzenetére


karib
addikt

Melyik Radeon, attól függ. A VE egy MX200-at sem tud megfogni, nemhogy egy Kyro II-t...

Persze egy Radeon DDR (nem VE-DDR, mert az csak 64-bit DDR, nem 128-bit DDR, mint a rendes kártyák), az már jó alternatíva lehet. Egy probléma van: Radeon LE-t már nem kapni, a rendes DDR-ek pedig még mindig 35 fölött vannak.

Kyro II egyedül T@L-lel nem rendelkezik, de ez még ma sem igazán fáj senkinek, pedig nem tegnap jött ki a technológia...

Department of Redundancy Department

(#47) guest


guest
veterán

Ezek a radeon típus jelzések életveszélyesek....

A legfőbb segítség, hogy melyik-melyik leginkább még az ár ;)

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Videóártya dilema (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.