Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dani007


Dani007
csendes tag

Emberek! Lehet hogy nem ez a legmegfelelőbb módja, de más megoldásra nem tudok már gondolni.
4 nap múlva egy 2000 szavas essayt-fogalmazást kell leadnom. A fő témája a VIA chipset lenne, de kiterjedhet az alaplapokra is. Már mindenhol kerestem, de eddig nem nagy sikerrel. Ha bárki bármit tud küldeni erről a témáról, legyen az vélemény, tapasztalat vagy bármi erről szóló anyag, azt szivesen fogadom erre a cimre: danielerdeg@gmail.com
Előre is kösz mindenkinek,
Üdv

(#2) Batman válasza Dani007 (#1) üzenetére


Batman
őstag

Másik topicot töröltem.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#3) zoty314 válasza Dani007 (#1) üzenetére


zoty314
aktív tag

Magyarul?

(#4) sh4d0w válasza Dani007 (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ha itt körülnézel az alaplaptesztek között, annyi anyagod lesz, amennyit nem szégyellsz... Persze a nagyon régi chipkészletekről itt nem találsz semmit, mert ők már anno a P1-es korszakban is készítettek ilyeneket.

https://www.coreinfinity.tech

(#5) erdoke válasza Dani007 (#1) üzenetére


erdoke
titán

Érdekes formája a keresésnek. :F
Ha még ennyire az elején tartasz a beadás előtt, akkor ne be, hanem fel add inkább.
Maga a kérés is elég rosszul sikerült, nem derül ki belőle, hogy kb. mire is lenne szükséged. :((

A legjobb aláírás a héten

(#6) Vangelis válasza Dani007 (#1) üzenetére


Vangelis
nagyúr

fekete és álltalában négyzet alaku, és melegszik:);]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#7) Dani007 válasza Dani007 (#1) üzenetére


Dani007
csendes tag

Boccs ha nem voltam elég világos. Igen magyarul kell. Bármi legyen is az ami ezzel a témával kapcsolatos. Legyen az chipset vagy alaplap. Tényleg nagy sz**ban vagyok. Kell a segitség!;)

(#8) bbchris


bbchris
senior tag

Amit finoman megemlítenék hogy voltak bajok velük , főleg a KT133-mas korszakban fagyások stb. Ja és ami ma is probléma vele hogy inkompatibilis elég sok TV Tuner kártyával de olvasni lehetett olyanról is hogy NVidia videokártyákat sem szereti egy-két VIA-s lap .

(#9) zso73


zso73
veterán

Volt egy jó kis memgyorsító eljárása is, ami vagy műxött, vagy NEM! Bank interleaving. Elsőnek csinált a 133-as FSB-s procikhoz működő lapot./ Intel 820 fiaskó/ A KT 266-tól tartom érdemes foglalkozni vele.................. Szerintem, ha utána nézel a Via 133,és Intel 820 témának elég lehet a téma egy rövidke íráshoz!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10) sh4d0w válasza bbchris (#8) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Erről nem tudok semmit, pedig vagy 3 évig használtam ilyen chipkészletű alaplapot (KT133 - nem az A-s); előbb egy 600-as Duronnal, utóbb egy 1200-assal és sosem fagyott, pedig nem is minőségi lap volt. Emléxem, amikor megjelentek a K7-esek Socket A-s változatai, kétféle alaplap volt hozzájuk errefelé: 48K-ért Abit, vagy 30-ért ASKA; nah, ez utóbbi teljesített nálam szolgálatot...

https://www.coreinfinity.tech

(#11) bbchris válasza sh4d0w (#10) üzenetére


bbchris
senior tag

Ami a fagyást illeti akkor még ECC-s ramokkal sikerült kiküszöbölnöm ezt akkor nem fagyott de Miro PcTV kari az igen és ezt többen is tapasztalták ! Ebben a végtelenségig kitartok . Aztán meguntam és lett SIS-es alaplapom és lám minden jó lett hirtelen és megszüntek a kékhalálok . AMD-hez ezután sosem használtam már ilyen VIA-s lapokat csak a legutóbb is Nforce 3-mas volt és abban is ment a Tuner . Most már Intel chipsetes a lapom de nem bántam meg . Ne manyázom a VIA-t de mivel már közel 7 fajta VIA-s lapom volt és mindegyikkel gondom volt kivétel nélkül . Voilt már Epox is még anno de az is kékhalálozott úgyhogy nekem csupa negatív tapasztalatom volt , tunigolni alig tudtam valamit pedig jött segíteni Slett is de eredménytelenül , ami még bosszantó volt a VIA KT133-ban hogy az ASUS V7700-as karival állandóan sipolva indult el azaz nem tudta felismerni csak egy resetelés után . Sajna ezek voltak és már meguntam és megfogadtam hogy sose többet VIA-t .

(#12) sh4d0w válasza bbchris (#11) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem hozsannázok a VIA chipseteknek - nyilván egy adott CPU-hoz maga a gyártó képes a legjobb szettet összehozni - de nekem eddig semmi bajom nem volt velük; volt még a régi VIA TX-es alaplap, aztán volt a KT133-as, utána jött egy SiS - ezzel sem volt stabilitási bajom - most megint VIA van, KT880. Nyilván, ha annyi rossz tapasztalatom lenne vele, mint Neked, én is azt mondanám, hogy soha többet, de úgy tűnik, mindig sikerült elkerülni a galibákat.

https://www.coreinfinity.tech

(#13) zso73


zso73
veterán

Nekem KT 1333A-m volt! Nem volt vele gondom, de a memkezelése csapnivaló volt! Lassabb volt, mint a BX. KB a fele sebességgel kezelte a memóriát! De a procim ment benne végre 533/133-on. Acorp lap volt!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.