Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  VGA tuning (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gausz


Gausz
aktív tag

Mennyire lehet egy ASUS V7100 GeForce2 32 megás MX-400-at feltuningloni? Osztálytársam azt mondta, hogy a memóriáját maxra lehet tenni, a kártya órajelét viszont csak egy keveset lehet. Tehát mennyire tuningolható 100%-os biztonsággal? Kösz a segítséget!

(#2) zsoltee10


zsoltee10
addikt

up

(#3) Parci válasza zsoltee10 (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Próbáld ki. Alapból mennyin megy a cucc? 200/175 MHz-en?

Először csak a memóriát húzd, mondjuk 10 MHz-enként. Ha megvan, hogy meddig stabil a RAM, akkor mentsd el a beállítást, és utána kezd el húzni a grafikus magot, szintén 10 MHz-enként.

Próba, cseresznye, a dolog amúgy is kártyánként változó...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) zsoltee10 válasza zsoltee10 (#2) üzenetére


zsoltee10
addikt

azta k****. felhoztam a topicot, mert rákerestem. be volt zárva. 2002-ben volt utoljára benne hsz. kinyitottam, és nyomtam bele egy upot, erre én vagyok az első hozzászóló, elvesztek a hsz-k??????:F

(#5) CybStorm


CybStorm
csendes tag

Nem túl bonyolult...

Viszont ésszel csináld, mer' az nvidia cuccok embertelenül melexenek!

Miután felcibáltad a lehetséges maxra, ami után már azonnal kifagy - a stabilitást egy 3DMarkkal ellenőrizheted, ha kibírja a tesztet, az már elég jó - vedd vissza legalább 5-5 Mhz-el.

Utána nyomd oda az ujjadat menet közben a bordához. Ha el tudod engedni, akkor nincs nagy gáz, viszont ha odasült a kezed, nem árt kicsit visszafogni a kártyát...

(#6) guest


guest
veterán

/Lámaság ON
milyen progival lehet emelgetni a grafkártya órajelét (egyáltalán mivel nézem meg?)
/lámaság OFF

prohardver vendég

(#7) greg214 válasza guest (#6) üzenetére


greg214
tag

ez nem lámaság, ez információéhség:D
[L]ftp://files.3dnews.ru/pub/tweakers/nvmax3.exe[/L]

ha felrakod, a driver beállításoknál IS fogod tudni állítani a frekiket.Hajrá!

Greg O'Rich

(#8) zetecR válasza zsoltee10 (#2) üzenetére


zetecR
addikt

Tegnap szétnéztem a Madonion-on, rákerestem az default benchmark MX/MX400-as kártyákra.
Hát, olyanokat láttam, hogy nem nagyon akarom elhinni. V7100 kártya core 390MHz környékén... És a hozzá illő FPS és egyéb értékekkel.
Hihetetlennek tartom, hogy egy gyárilag 200 MHz-s MX400-at a duplájára tudjon húzni valaki...
Szerintetek???

(#9) LordX válasza zetecR (#8) üzenetére


LordX
veterán

Szerintem a csávó vízhűt.

(#10) zetecR válasza LordX (#9) üzenetére


zetecR
addikt

És az ilyen sokat segít?
Bár láttam egy olyat is, ahol a V7100-et C308, M268-an hajtja és azt írta hozzá, hogy: 110% AIR COOLING!!!

(#11) karib válasza zetecR (#10) üzenetére


karib
addikt

3DMark eredményeket nagyon könnyű manipulálni (az időmérő zavarásával), tehát nem kell mindent bevenni.

Department of Redundancy Department

(#12) zetecR válasza karib (#11) üzenetére


zetecR
addikt

Hát, elég furának tartottam. Bár a mindennapi munkámat nem zavarta :-)! Nem olyan gépet akarok, ami mindent lenyom, hanem pont olyat, amire szükségem van ;-)!

(#13) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Lenne egy kérdésem:
Nemrég vettem egy Gef2 Ti-t.A leírásban ezt találtam:''RAMDAC clock:350Mhz''.Ez mit jelent?

(#14) asterx válasza Cathfaern (#13) üzenetére


asterx
csendes tag

A RAMDAC az az állatka a videokártyán, ami a videómemóriában levő digitális képből a monitor számára ehető analóg jelet csinál. A 350 MHz meg a kiadható videojel sávszélességének felel meg. Ami egyébként xfelbontás*yfelbontás*bitperpixel*frissítési frekvencia. A monitornál is találsz egy ennek megfelelő értéket, ott tipikusan video bandwidth-nek nevezik. Tehát ezek az értékek az határozzák meg, hogy mi a max felbontás, színmélység, frissítési frekvencia kombináció. Természetesen a nagyobb itt is jobb (:D), de tuningolni nem érdemes, mert a monitorok tipikusan 130 MHz max körül mozognak (mármint azok amiket kicsit átlagon felüli felhasználóknál látni).

Üdv

Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

(#15) LordX válasza asterx (#14) üzenetére


LordX
veterán

Úgy érted az átlag(on felüli) monitor 130Hz (nem MHz) környékén megy.
Mondjuk 1024x768x32x100=2516582400, kb.2,5 GHz, szóval valami gondd van a képleteddel.

Meg nem mondom mi, de 2500 jóval nagyobb, mint 350, és nekem megy a fent említett üzemmódban (megy 150-en is, de ezt most hagyjuk).

(#16) Ga


Ga
tag

Üdv!
LordX: asterx a videójel-sávszélességre utalt, amelyet Mhz-ben mérnek...
A képletéből a bit/pixelt kell csak kivenni, az nem való oda (furcsa is lenne, ha fele frissítést bírna 32 bitben, mint 16 bitben :)) )
Azért legtöbbször a sorfrissítés a korlát (70-100 kHz körül szokott lenni), nem a sávszél...
Kisfelbontásnál meg a képfrissítési max szokott befigyelni.

Szasztok

(#17) BiP válasza LordX (#15) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem baj LordX, jovore tanulsz majd Jelek-et, abban lesz szo savszelessegrol. :))

(#18) asterx válasza Ga (#16) üzenetére


asterx
csendes tag

Köszi, hogy kisegítettél :)
A képletet tényleg elszúrtam...

Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

(#19) mozso


mozso
senior tag

Asus 7100/32-m van alapban 175/166-os orajellel, tehat regi MX. 190/205-on hiba nelkul megy, annyira, hogy beleirtam rvbedittel a kartya biosaba a magasabb orajeleket, igy semmilyen progira nincs szukseg, alapbol 190/205-n megy a gep bekapcsolasakor is.

(#20) BiP válasza mozso (#19) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem is ilyenem van Asus 7100/32/Pure .Az alap nekem is 175/166.230/200-ig megy fel, bar a picike bordara rabuheraltam egy ventillatort.(ami persze tulhuzas szempontjabol nem segitett,de legalabb gondolom kimelem igy egy kicsit)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  VGA tuning (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.