Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Vga guruk ide!thx (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Batman


Batman
őstag

Széleskörü felvilágosítást szertenék kapni, a következő kérdésekre!

1, MI a különbség a radeon kártyáknál a sima és az SE változatok között!Árban jelentős a változás de mi a különbség a teljesítményben?Pl 9800 és 9800Se közt?

2, Melyik jobb 9800se vagy 9700pro?Hát árban itt is jelentős az eltérés de mennyivel marad le a 9800se a 9700pro-tol teljesítményben??

3, 9600pro áeban meg el is menne de mennyivel marad le a 9700-től??pl.az uj játékok akadnának rajta vagy siman futnanak??

4, Megéri e FX-es kártyát venni, ha igen akkor melyiket???

A válaszokat és a segítségeteket előre is köszönöm!!!Thx
(ha hülyeségeket kérdeztem ne szidjatok neketek lehet hogy nagyon egyértelmü de én kezdő vagyok :B )

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2) vortex


vortex
csendes tag

hát nemtom. sztem 9700pro-t érdemesebb venni, mert úgyhallottam hogy a SE kártyák gyengusabbak. és sztem valami special edition-t jelent :))

(#3) gericooper válasza vortex (#2) üzenetére


gericooper
aktív tag

és special edition mint tudjuk csak szoftverben jól meg minden ''nem vga kártya'' hardverben.
:))

(#4) Batman


Batman
őstag

azt hittem tolongani fogtok es majd nem bírom olvasni a sok jo hazzászólást , de látom tévedtem :D

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#5) Sefter válasza Batman (#1) üzenetére


Sefter
veterán

1., nemtom
2., nemtom
3., nemtom
4., csak 5900 ultra, a többi egy rakás sz@r.....

Psn ID: sefter_hun

(#6) Keitaro válasza Batman (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

Szia!

Akkor sorban :

1, SE változatok mindig gyengébbek az eredetinél. Radeon 9800SEnél pl számolnod kell a felezett pipeline számmal. Nézd meg van róla egy jó kis topic ott mindent megtalálsz SE témában.

2, Egyértelműen a 9700Pro a jobb, de az nagyon drága. Akkor már inkább rendes 9800 non-pro (de nem is SE. ha még kapni egyáltalán...)

3, 9600Pro-t jól meghúzod és a GPU már nem is nagyon marad le a 9700tól (eltekintve pl a Vertex Shaderektől), és jelenleg úgy néz ki, hogy pl Half-Life 2 még elmegy rajta teljes DX9 pompájában. Doom III majd kiderül, de soká van az még. Menni biztosan menni fog.

4, A válasz nem :)

(#7) Batman válasza Keitaro (#6) üzenetére


Batman
őstag

köszi a válaszokat!
Akkor te a 9600pro-t ajállod!!De elég ha simán biosban húzom vagy pedig valamit bütykölni is kell rajta??
Vannak kártyáka amiket ha megpiszkálnak akkor ki jön belőle valami sokkal jobb, mennyire érdemes ezt megprobálni vagy nem éri meg??

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#8) Keitaro válasza Batman (#7) üzenetére


Keitaro
addikt

A 9600-akba csak 4 pipeline van a 9700-9800 8-ával szemben. Viszont magasabb órajelen ketyeg alapból és még magasabbra fel lehet húzni mondjuk egy PowerStrippel. Itt nem kell BIOSban turkálni hozzá. Persze van még ezer tuning progi, ki mit szeret. A másik, hogy a 9600 memóriasávja is kisebb.
Ettől függetlenül az áráért nem rossz, a kiadott teszt szerint pl a Half-Life 2 1024-ben AA és Anizo nélkül 45fps környékén döcögött.
Szóval ha nem lehet 9800 non-prot kapni és a szerencsédre se akarod bízni magad (SE téma), akkor azért még érdemes megnézni, hogy tudsz e 9700 non-prot szerezni. Ha ezek közül egyiket sem akkor viszont egyértelműen 9600Pro

(#9) boygo válasza Batman (#4) üzenetére


boygo
aktív tag

Mi lenne ha te olvasnál mielött elinditasz valamilyen témát ! :U

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#10) Keitaro válasza boygo (#9) üzenetére


Keitaro
addikt

Tényleg bal lábbal keltél fel :DDD
Nem baj, azért jó reggelt! Merülj el egy kicsit FF világban mondjuk, és akkor nem kell a valódiban mérgelődni. Ó bár jönne már az új FF

(#11) rudi válasza Batman (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

No most megfogalmaztad azokat a kérdéseket amikkel a fórum VGA szinten hetekóta foglalkozik; tényleg illene a fórumot olvasgatni vagy beszédesebb címet adni esetleg bekérdezni a Radeonos topic 2ben.

Azért reagálok:

Mi is az a 9800SE?! Van ugye a 9800, 8pipeline és 256bites memória. Két fajta SE van:
1. 8pipeline/128bites memória
2. 4pipeline/256bites momória

Elsőben memória van visszavéve a másodikban a VPU. Sebességben az első 1024×768/16×anios/4-8×AA ban nem nagyon kellene hogy lemaradjon. A második esetben kb. annyi (vagy egy kicsivel több) szufla van alapon mint a 9600pro-ban. ALAPON!!! Softvermoddal bekapcsolható a +4 pipeline és máris egy fullos 9800 tulajdonosai lettünk! Nálunk ez a 4/256os 9800SE a gyakoribb.

sebesség: 9700pro = sima 9800, 9800SE egy felesre visszafékezett 9800 szóval 9700pro alatt van egész jelentősen, DE! Ha szarencséd van akkor softverboddal átalakítható a 9800SE 9800assá.

Mit tud a 9600pro. Szerintem 1024×768/8×aniso/2-4×AA ban elég kell hogy legyen még HL2höz is. 3Dmark03ban 3500pont körül tud és a 9800as kb. 5500at, de hát mit ér mostanában egy szintetikus tesztproggi?! Nézd meg a HL2 benchmark és aquamark3 eredményeket, ha ott is 30-50 fps-t nyom a 9600pro 1024×768ban akkor elég lehet egy darabig.

Érdemes-e FXet venni.
Kicsit nem mert minek, közepeset nem mert drága. Nagyot meg? Nagy vas nagy szívás. Igaz hogy fillrétben istenkirály de ez a képminőség rovására megy és itt van még a fő gond a pixelshader 2.0 kezelése. Ebben még a 9600pro is megveri. Szerintem egyértelmű NEM a válsz a mostani FXekre!

Hogy mit ajánlok...? Hmm...

1. Ha NAGYON kell a powa MOST mert gf2-d van akkor veszel MOST 45000ért egy új 9600pro-t és amikor kijön tavasszal a 9800 utódja akkor használtban eladod 30-35ért (fél év gari még lesz rá) és veszel egy használt 9800at 40.000körül. Így tavasszal lesz egy 9800ad amibe kb. 50.000et fektettél, de tavaszig már volt egy elégséges DX9es vasad.

2. A rizikós. veszel egy 9800SE-t valahol 50-55.000 környékén és fullos 9800á alakítod. Persze ehhez az kell hogy tudj válogatni a 9800SEk között, szóval boltos kapcsolat. Így is 50-55.000 pénz és rizikó meg szivességkérés.

3. ha gf4ed vagy radeon 8500ad van akkor fogcsikorgatva kivárod a tavaszt és veszel akkor egy 9800at 40.000körül. Így csak jövőre lesz normális vasad.

4. kifogsz valakitől egy olyan 9500at ami átalakítható 9700asra kb. 35-40.000ért. Ha ilyen fazot találsz akkor minden tiszteletem a Tiéd (egyet ismerek aki ilyet csinált :) )

Én az 1.-t választanám ha lenne pénzem de nincs szóval marad a 3. :O

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Cane


Cane
őstag

SE- shame editon?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#13) rudi válasza Cane (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

kb. vagy Shit Edition amúgy megint az MS a ludas mert ők terjesztették el az SE-second edition-t :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) biker válasza rudi (#13) üzenetére


biker
nagyúr

SuXx Edition

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15) Keitaro


Keitaro
addikt

Nem hagyhatjuk ki a kezdeto Slow Edition-t sem :)

(#16) KZT


KZT
tag

S@r Edition

(#17) csucsu_17


csucsu_17
aktív tag

Izééé lenne egy elég egy szerű kérdésem A gyári ATi hűtőt szeretném le szedni a GPU-ról és fel aplikálni egy erősebbet na most csavarozási pont híján hogyan oldjam meg ?

Pillanat ragasztó ??

''Üdvözlet a győzőnek''

(#18) rudi válasza csucsu_17 (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Van olyan hogy mindkét oldalán ragadós hővezető ragasztószalag de általában VGAbordákhoz adják csak. Szerintem sarkokra pici csepp pillanatragasztó és középre több szilikonpaszta és egy határozott nyomással felrakod, előtte azért zsírtalanítsd a felületeket. Amúgy milyen kártya az amin nincsenek rögzítési lyukak? Tán csak nem 8500as?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) csucsu_17 válasza rudi (#18) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

De bizony hogy 8500-as még hozzá nagyon LE a memóriák 200-ról 250-re lettek eddig húzva (majd a hűtő bordák akkor 265 remélem) a Gpu 250 ről 265 eddig de próbáltam 275 de kevesebb 3dMarkot kapok ezért gondoltam hogy rárakok egy rendes ventit (ja és ráadásul csapágyas a gyári)

''Üdvözlet a győzőnek''

(#20) rudi válasza csucsu_17 (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem volt már egy valag 8500asom BBA, Sapphire, 2féle PM, ManLi és egy PowerColor9100as. Milyen fajta a Tiéd?
Szerintem a gyári ventit kapásból vedd le és ellenőrizd hogy a borda felfexik-e rendesen a GPUn. Ha felfexik akkor hagyd békén és azkábálj fölé egy 8×8as tápventit. Ez akkora huzatot csinál hogy még a RAMoknak is elég lesz a hűtés. Ha mégis akarsz RAM bordákat akkor szerezz egy régi slot1es hűtőbordát és azt szeleteld fel (nekem ilyen volt) vagy vegyél boltban VGA bordákat, ahhoz talán adnak valamiféle ragasztót is.

Ha nagyon akarsz tuningolni akkor megkeresem a linket arra a cikkre ahol grafitozással vagy ellenállásbeforrasztással növelték a RAM és a GPU feszültségét.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) csucsu_17 válasza rudi (#20) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

ááááááá grafit meg ellen állás átkötés inkább nem
Sapphire radi az alany és a gyáríhűtő helyére egy fc-pga-s hűtőt akarok felrakni 3000-et pörög percenként na ez aztán majd befagyasztja remélem

''Üdvözlet a győzőnek''

(#22) rudi válasza csucsu_17 (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Radeonos topic 2ben Zsoltee10 (bocsi ha rosszul írtam de most sietnem kell és nemtudok utánanézni a helyesírásnak) belinkelte a saját megoldását. Nézd meg, elég vad lett.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) pintyesz válasza Batman (#1) üzenetére


pintyesz
senior tag

Ha vásárlási célból kérdezed ezteket,akkor jobb ha írsz egy rászánt összeget és mi majd tömegével ontjuk a tippeket!:DD

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#24) Ürgülfütty válasza Batman (#1) üzenetére


Ürgülfütty
tag

Igazság szerint egy jobb GF4 Ti4200-es kártyával, sőt egy 3-al sem akadnak a mai játékok. Bár a HL2-nél biztos fognak...

(#25) rudi válasza Ürgülfütty (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát ezt azért gondold át egy kicsit! Perszehogy nem szaggatbnak 640×480ban Aniso és AAnélkül low detailban. De ha pl. GTA vice cityben belősz 1024×768/medium felbontást és 4×Anisot (garantál a 30-40% lassulás) akkor már bajok lesznek, és az UT2003, Unreal2, Splinter Cell stb. VGAigényesebb még a Vice Citynél is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) pintyesz válasza Ürgülfütty (#24) üzenetére


pintyesz
senior tag

Sztem meg nem igazán van olyan fél éves,''komoly'' játék ami ne szaggatna egy 4200-ason,max beállításokkal!

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#27) pzkw


pzkw
csendes tag

Egy INNO GF3 Ti200 az alany a problémám:
1560 Mhz PIII tuacel, 210/470 video ---> 6200 3D mark
1560 Mhz PIII tuacel, 240/480 video ---> 6400 3D mark (2001)
Lehetséges, hogy ez a vége? 200 pont pluszt kevésnek érzek egy 15%-os GPU-emelésnél.
a. A 120 Mhz-en hajtott SD lenne a szűk keresztmetszet
b. 1.5 éve nem volt defrag a vinyón
c. ???

Help, please!

madmonkey2003

(#28) csucsu_17 válasza pzkw (#27) üzenetére


csucsu_17
aktív tag

Az sdram biztos hogy szűk keresztmetszet de a Celeron sem egy erőgép !!!
A Gef3 Ti200-nak nem a GPU a szük kereszt metszet hanem a memória ezért inkább a memóriákat tuningolt addig amíg nem kezd szemetelni !

''Üdvözlet a győzőnek''

(#29) XeNoMoRpH


XeNoMoRpH
csendes tag

Sziasztok !

Tudnátok nekem segíteni hogy milyen Videó karit vegyek 25.000 Ft-ből?
lehet használt lehet Nagyker csak a kérdés hogy ???MI???
Abit Gef 4 Ti 4200 128 DDR
Radeon?
Gef Fx?
vagy mit ami árához képest jó teljesítményt nyújt.
! Köszönöm !

Úgy fejbe váglak hogy keringeni fogsz mint a KEMOTOXOS légy

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Vga guruk ide!thx (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.