Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dragon


Dragon
tag

Sziasztok!
Az a nagy kérdésem felétek, hogy szeretnék egy ''jó kis” hdd-t venni, úgy 80 Gb körülit. Milyet ajánlotok? Maxtor, Ibm, Fujitsu, Seagate?

(#2) Hold


Hold
őstag

Én Maxtorozok ..

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#3) launcser


launcser
senior tag

mire akarod használni?
ilyen rendszervinyo meg minden mostmárt megéri a 8M cache, pl 80G maxtor 8 mega kessel, 7200rpm boltba 26 netto
ha csak tárolásra akkor 5400 rpm stb..
szerintem mostanában nincs nagy különbség köztük
ibm kicsit hangos meg melegszik
seagate kicsit melegszik. de sokak szerint halk, szerintem nem :)
mindenből vannak rossz példányok aki kifogott egyet az utálja utána mint a sz*rt
fujitsut nem is nagyon lehet látni..
szerintem maxtor vagy seagate
vagy wd, ártol és pénztárcátol függöen

tütüü

(#4) Peet válasza Dragon (#1) üzenetére


Peet
senior tag

Hali!

Seagate: nagyon sirály, a barátnőm is ilyet vett igaz az övé 7200-es 40Gb-os. Piszok halk (nincs is hangja a folyadékcsapágy miatt), viszont eléggé melegszik. Mobilrackbe tárolva nem tudtam felrakni rá az XP-t!!! De szerintem a seagate most a legkirályabb.

Maxtor:a 8mega cashe-es változat full király!

Fujitsu: Ilyet ne vegyél. A havernak is besz..rt!

IBM: az utóbbi időben elég gagyikat gyártott és már le is állt a vinyók gyártásával, ilyet se vegyél.

Western Digital:elég király, ebből is van 8megás, de drágább mint a maxtor vagy a seagate.

Szerintem seagate.

Ha nem nagyon használod, és naponta nem préselsz rá illetve le róla több 10gigár akkor az 5400-esek jók neked, de ha intenzíve nyomatod az arcát, akkor kell a 7200-es, esetleg egy raid kártyával ia megajándékozhatod a géped (no akkor még kell több vinyó is!).
És ott vannak még a SCSI vinyók is, de azok piszok drágák, de jók (10 000fordulat/perc + 8megás vagy nagyobb cashe!!!!!)

A döntés joga a tied!

Bye:)

(#5) gaborthefirst


gaborthefirst
csendes tag

Én meg vagyok lepve mennyien szidják a maxtort belenyúltak szvsz...
Enyém maxtor 40gb/ata133/7200 csendes nem melegszik meg vagyok elégedve.
Seagate 'folyadékcsapágyasát' dícsérik de sajna nincs tapasztalatom kussolok ill passz

plug and pray

(#6) gaborthefirst válasza Peet (#4) üzenetére


gaborthefirst
csendes tag

Nem olyan rossz a fujitsu. Ismerek egy scsi-t 8 mb cashe-el (...nem vagyok bizti lehet több) 15000-et pörög relative csendes és alig melegszik. Sajnos a sebessége miatt szélesebbek az adatsávok és kevesebb adat fér dehát istenem minden ugye nem lehet egszerre.

plug and pray

(#7) Dragon


Dragon
tag

En is inkább a Maxtorra gondoltam. Volt egy Quantum 4.2 -es de elpörkölődött rajta a chip :(( Most pill. egy 20Gb Fujitsu van és elég csendes.. Mobil rack-ba lenne a kicsike..
Köszi mindenkinek a segítséget...

(#8) LukE válasza Dragon (#7) üzenetére


LukE
veterán

80Gb körüli vinyót rackbe? meg fog sülni:(( talán valami 5400RPMes, lehetőleg kisebb vincsesztert. Alapból melegek ezek a vinyók, ha dolgoznia is kell, akkor rack lessz a halála:O. Esetleg ha túl sok pénzed van, megpróbálhatsz ALUból készül mobilrekkel. Persze hogy az alu tényleg ér-e valamit, azt nem tudom.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#9) jojojo válasza Dragon (#7) üzenetére


jojojo
senior tag

Hát inkább rakd a rack-ba a 20-ast

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#10) gaborthefirst


gaborthefirst
csendes tag

Rackbe ne rakj 7200-ast...egyáltalán ne.

plug and pray

(#11) karyo válasza Dragon (#1) üzenetére


karyo
senior tag

sea b'cude 4 a winner.tényleg a leghalkabb.

Enjoy the silence.

(#12) launcser válasza karyo (#11) üzenetére


launcser
senior tag

mondom én ilyen 28-29 db-es házkuler mellett
SIMÁN meghallom
a felpörgését
meg menet közbe is hallom
ataIV barracuda
de ezt már leirtam :)

tütüü

(#13) vlaci79 válasza LukE (#8) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
ha jo racked van akkor nem fog megsulni
nekem 60 as maxtor van rackben 7200es 740dx
42 fok kornyeken szokott mozogni
masik 60 (7200es 740dx)as be van csavarozva az is 42 fokos
barracuda IV 40 es be van csavarozva de az csak 38 fok
homersekleteket aida32 val neztem smart infoknal

(#14) vlaci79 válasza launcser (#12) üzenetére


vlaci79
senior tag

en az elobb emlitett maxtorok mellet nem hallotam meg a barracudat:))

(#15) launcser


launcser
senior tag

kb eddig minden vinyot ajánlottunk
szegény vevő nem tud már dönteni :)

tütüü

(#16) LukE válasza launcser (#12) üzenetére


LukE
veterán

meg sípol is. Tényleg az a leghangosabb a házamban.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#17) gaborthefirst válasza launcser (#15) üzenetére


gaborthefirst
csendes tag

ha-ha

plug and pray

(#18) gaborthefirst válasza vlaci79 (#13) üzenetére


gaborthefirst
csendes tag

Namármost nem kötexem meg ilyenek de a jó rack minimum titán...15e-ért...

plug and pray

(#19) Fex válasza Dragon (#1) üzenetére


Fex
tag

Nekem IBM 60 Gb-os van, az igaz, hogy van hőleadása, de nagyon csendes, és eddig nem volt semmi probléma vele (kb 8 hónapos).

Fex

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#20) Intelligencs

Őszintén, mindenki tegye a szívére a kezét akinek 7200-as wincsije van, Ti észrevettetek gyorsulást? Mert én nem. Tudom, tudom, a tesztek mást mondanak, de érzésre, van valami látszatja? Szerintem nincs. A 7200-as vinyók:
- hangosabbak,
- melegszenek mint disznó (emiatt rackbe nem ajánlott rakni őket)
- drágábbak
- gyorsabban pörögnek, ezért valószínűleg hamarabb ki is purcannak.
Szóval 5400 RPM rulez.
Márkák: csak azt tudom, mit nem szabad venni, ez is újságok/befürdött haverok véleménye alapján: IBM
Többi szerintem jó.
Seagate Barracuda, kiváló, kissé drága,
Maxtor, megbízható, és rohadt halk,
WD, ez is jó.
Nekem WD van és Maxtor (80GB), természetesen 5400-asok, és rohadtul meg vagyok velük elégedve. Ár / teljesítmény: 5

The Amiga, Born a Champion

(#21) Edem válasza gaborthefirst (#18) üzenetére


Edem
senior tag

Ez most komoly? :D

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#22) Edem válasza Intelligencs (#20) üzenetére


Edem
senior tag

Az IBM-nél igen jelentős gyorsulást tapasztaltam, viszont a seagate-nél sem gyorsulás, sem a ''zajnélküliség'' nem jellemző - bár halkabbak az IBM-nél.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#23) Jester válasza Intelligencs (#20) üzenetére


Jester
aktív tag

Nálam azért érezhető volt a sebességkülönbség.
Javasolni WD-t és Seagate-et tudok nyugodt szívvel, az újabb Maxtor-ok nem mind megbízhatóak (szériától függ, sajna pontos típuslistám nincs). WD egy picit problémás lehet néha (jumper settings), de jó, nekem is az van..
Fujitsu: egy rakás döglött be nálunk, úgyhogy inkább ne.

Mehr Licht!

(#24) bandikaa


bandikaa
csendes tag

Hát nem tom. É tavaly novemberben vettem egy Maxtor 80asat, bar 5400as nem merem rackban hasznalni, csak ha hazamegyek 7vegere. Amugy fixre be van szerelve. Gond nincs vele.

''Idővel mindenkinek nullára csökken a túlélési esélye.'' <br>''A nőknek csakis a belső értékek számítanak. Pl. klíma, bőrülés stb.''

(#25) gaborthefirst válasza Dragon (#7) üzenetére


gaborthefirst
csendes tag

Mit vettél? Oszd meg majd a tapikat.

plug and pray

(#26) Dragon válasza gaborthefirst (#25) üzenetére


Dragon
tag

Rendben!! Majd írok.. Kb jövő hét péntek..

(#27) Dragon válasza vlaci79 (#13) üzenetére


Dragon
tag

Nekem pill. a Fujitsu 34 fokos ''csavarozva'' full telj. mellett...

(#28) hungeek


hungeek
senior tag

80gb-s 'Cuda IV-m van..... én ezt ajánlom! Halk, nagyon gyors.
Rack-be én sem tenném mert ha hozzáérek akkor leég a fél karom, nagyon melegszik!
Nekem egész éjjel megy a fejem mellett a gépem, és úgy alszok, régi winyóm úgy sípoltak..... de ennek semmi hangja! (éjjelre a másik régi seagatem le van állítva a rackben)

(#29) klumbik


klumbik
tag

Ha, én vennék most, és nem scsi-t (ami nem valószinű):
- cuda IV: 40gb, talán kicsi, talán nem, csak 1 év gari van rá, ezért az egy tányéros
- cuda V: 80gb, állítólag még halkabb, 1 év gari, várni kell rá, lesz/van sata verzió is az már 8 mega cache-el fog jönni (?)
- wd: wd800jb, ez is halk, nem melegszik annyira mint a seagate, 8 mega cache, 3 év gari nagyon jól hangzik
- ibm: tényleg sok rosszat hallani, de sztem a 180gxp jó lehet, árban nem a felsoroltak közé való
-maxtor: 8 megás maxtort még nem láttam
-fujitsu: életemben nem láttam ata-t, de a scsi fujitsuk állítólag nagyon jók

nekem speciel a wd a legszimpibb

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#30) cyberde válasza klumbik (#29) üzenetére


cyberde
csendes tag



DiamondMax Plus 9

Maximum capacity 160GB
7200 RPM
ATA/133
SATA
2MB and 8MB cache buffers


http://www.e-connect.hu/
kiszerelés Nettó ár Bruttó ár garancia szállítás
------------ 61340-- (76675) ----1 év---- 1 nap

(#31) SAJT


SAJT
tag

Rackbe SEAGATE-t NE!!!
Én egy 40 GB Seagate Barracuda ATA IV-t hajtok(1+2 év garival vettem tavaly nyáron) és nálam baromi halk, gyors, megbízható egy 2 hűtős hosszított közepes toronyban, DE MELEGSZIK rackben. Ismerőseim betették rackbe és többeknél megsült.

Én 5400 rpm-es 40 GB-os Maxtort fogok vásárolni a jövő héten kifejezetten másolásra, cipelésre rackbe. A rendszer pedig a SEA-ról fut továbbra is.

''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

(#32) SAJT válasza Dragon (#7) üzenetére


SAJT
tag

Nekem egy 20 Gb Quantum lct 20-ban égett el a chip vagy 1 éve és 8 Eft-ért újat tett bele egy segítő kéz. Innen a PH-ról kaptam a tippet. Minden adatom megmaradt+tökéletesen működött a vinyó, de aztán gépestűl eladtam :P

Lényeg: kifüstölt Quantum chipre van megoldás. :))

''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

(#33) sanchez


sanchez
csendes tag

olyan quantumra is van megoldás, ami az éjszaka közepén elkezdett kattogni, majd behalt? a bios az eredti kapacitása 3/4-ét hajlandó csak észrevenni... vinyó over?:(((

''A világon két dolog végtelen: az univerzum, és az emberi hülyeség, de az elsőben nem vagyok teljesen biztos...'' Albert Einstein

(#34) Dragon


Dragon
tag

No végre sikerült vennem egy Hdd-t! Igazából szerettem volna egy Maxtor-t, de sajnos csak Seagate volt. Ez egy 80 Gb-os. Nagyon csendes tényleg. Kipróbálva rack-ban is 42 fok körül mozgott. Ha még valamire kíváncsiak vagytok írjatok..

(#35) G@ben


G@ben
addikt

Sziasztok! Én is 80 GB-os vinyó vásárlása előtt állok, de totál össze vagyok zavarodva, hogy milyen legyen. Amire kéne: DC++ letöltés 24 órában 3-4 MB/s-kel, mellette a szokásos dolgok, mint filmnézés, mp3, cd írás stb. Az IBM 120 GXP tetszik, csak ugye nem ajánlják napi 11 vagy hány óránál többre. Vagy ez a 11 óra figyelmen kívül hagyható? Úgy 2 hetente le szoktam állítani a gépet. :) A megbízhatóság nagyon fontos lenne! Ja és mennyit számít ilyen használatnál (folyamatos letöltés + mellette szokásos munkák) a 8MB cache? Érezhetően gyorsít a rendszeren vagy hanyagolható? Mielőtt mondanátok, hogy van 100 ilyen topic, elolvastam rengeteget, de azóta vagyok ilyen bizonytalan. :DD
A segítséget előre is köszi!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#36) PeliScan válasza G@ben (#35) üzenetére


PeliScan
addikt

SAjnos a megbízhatóságról nem tok többet mondani, de a 8MB kess nagyon sokat számít rendszervinyónál, ha meg a háttérbe folyamatosan letöltessz, akkor RENGETEGET! :) Olyan vegyél mindenképp, szvsz.

(#37) meba


meba
tag

Semmiképp sem IBM-et, inkább maxtor vagy seagate.....ízlés kérdése...

(#38) Den válasza G@ben (#35) üzenetére


Den
veterán

Seagate-et vagy wd-t vegyél szerintem, a maxtorok nagyon hullanak mostanában.
8mb kes jó, de a letöltés nem lesz gyorsabb, ott sztem nincs jelentősége, de egyébként sokat dobhat a rendszer sebességén. ha pénzben nem gond vegyél 8 megásat.

www.simson4t.hu

(#39) G@ben


G@ben
addikt

Úgy tűnik, 8MB cache-s lesz, ami szűkíti a kört. Kiesik minden IBM, mert 80 GB-osból nincs 8MB-os cache-el szerelt. (Ha jól tudom.) Western Digitalból van ilyen? Megbízható az? Nincs traktorhangja? :) A hőmérséklet nem annyira lényeges, mert úgyis hűtöm 2 db 8 cm-es 6 voltról járatott ventivel.
Den: nem a letöltésnek kell gyorsabbnak lenni, hanem az a lényeg, hogy mellette tudjak normálisan dolgozni.
Az árkülönbség olyan 4e forint körül van? Mert annyit rászánnék.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#40) Fecó


Fecó
csendes tag



Üdv mindenkinek!:

Én is egy kis segítséget kérnék!
8 Mb kess-el bíró 80 gigás, 7200 ford. vinyóban gondolkodom,
WD vagy Segate?
Melyik jobb és olcsóbb, és hány év gari van hozzájuk?
Esetleg hol lehet kapni?
A jövő hét közepén kellene megvennem.

(#41) G@ben


G@ben
addikt

Hali! Csak annyi kérdésem lenne, hogy melyik az a vinyó, ami napi 24 órában mehet? Mert a boltban azt mondták, hogy olyan van csak az nagyon drága és ilyen normál vinyóknál nem szabad 24 órát használni. Mi igaz ebből? Elveszhet a gari amiatt, ha egész nap megy a cucc?
Ja, az árakat nézve most már csak 2 MB cache-s vinyókat néztem, mert a másik nagyon drága (kb 10e Ft különbség). Ezekből mit vegyek?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#42) PeliScan válasza G@ben (#41) üzenetére


PeliScan
addikt

A gari biztos nem veszik el, ha nem sérül a matrica. Ha meghal, meghal, de ha garis, ki kell cseréniük! :)

(#43) Den válasza G@ben (#41) üzenetére


Den
veterán

Mehet nyugodtan 24 órát a vinyó. seagate-t vegyél.

www.simson4t.hu

(#44) zx12


zx12
csendes tag

Haliho

Sokat toprengtem milyen winyot vegyek, majd 1 maxtor 80G-s 8mb cache mellett dontottem.

A regi is 7200-es volt (9.1 GB quantum fireball KA). Megis, a 2.4.20-as kernel 25%-al hamarabb fordul le az uj winyoval (az kb 1 perc). En nagyon elegedett vagyok vele, indulasnal mig el nem eri a fordulatot szornyu hangja van de ha felporgott siri csondes, a fejmozgast alig lehet hallani benne, ALIG! melegszik es en 23808 netto HUF-ert vettem. Azt nem tudom leirhatom-e hol de ha kell info akkor irj.

(#45) Kriza


Kriza
őstag

Én 2 hete vettem egy Maxtor Diamond Max+9 -et (80GB, 7200RPM, 2MB, ATA133) erről tudok írni:
+ a motornak nem lehet hallani a hangját
+ eléggé gyors (HD tach (?)-el mérve: 24-45MB/s között)

- marhára melegszik (kb. 30 percig volt rack-ben használva kb. 20-22 fokos szobában és miután kivettem alig bírtam kézbe fogni) :((
- Ha nem rackben használom, akkor is nagyon meleg. El sem merem gondolni, mi lesz nyáron 45 fokban :(
- ha a fejet mozgatja nagyon hangos, hangosabb, mint a 2,5 éves Quantum lct10 20-am.
- HD tach (?)-el mérve nagyon nagy a processzorterhelés. (nem írom, hogy mennyi, mert vacak procim van, és ez is befolyásolja)

Ha a sorozattól függ a megbízhatóság, akkor még az is fontos lehet, hogy 2002 dec 6-án gyártották (Télapó :)) )

Szívem szerint IBM 180GXP-t vettem volna, de azt nem találtam akkor sehol. Tudtommal az IBM az egyik leggyorsabb és a legkisebb a keresési ideje. A 180GXP is folyadékcsapágyas motorral szerelt. Állítólag borzasztóan melegszik ez a sorozat(is)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#46) Bass


Bass
addikt

Szerintem egyáltalán nem melkegszik borzasztóan az IBM vinyók,igaz hogy 120GXP-m van de az csak 30fokos,2x belaraktam rack-be ott viszont 50fokig felment ezért oda nem való:(

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#47) DarkFater válasza Bass (#46) üzenetére


DarkFater
tag

Halkan jegyzem meg..... :D

Tök jó, hogy ez a vinyóvásárlás téma időről időre felröppen. Ha valakit tényleg érdekli a dolog kutakodjon picit a régi anyagokban. A múltkor volt egy gyerek aki még statisztikát is összerakott a hozzászóklásokból. :DD

Pl. A múltkori hasonló tapasztalatcserén pl. kiderült, hogy ha a Barracuda IV-es 7200-es Seagate-ed nem hal meg az első két hétben, akkor valószínűleg nem főtt meg a rackban:) és nincs egyéb gyári hibája, mert a tapasztalatok szerint akinek az első 2 hetet túl élte és már régóta használja az sem panaszkodik.

Pl. Most dicséritek a Maxtort, pedig két hete olvastam, hogy fél év után nagy számban döglenek meg.

IBM-nek is van 1-2 szériája ami finoman szólva beteges...

Amit megerősítek:
A Seagate barracuda3-nál az 5400-es és a 7200 között a a különbség 5% gyorsulás tesztben, ami egyébként nem érzékelhető és borzalmas zaj.

Cseréltem B IV-re két hónapja..... Királyság lenne, mert nem hallom a vinyó hangját.... de azóta hallom a házventit meg a procihűtőt :DDD

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#48) twollah


twollah
nagyúr

Mindenki olyat vesz amilyet akar.
Úgy is tönkre megy n-1 nap az előtt mielőtt venne egy újat az ember.

(#49) twollah válasza twollah (#48) üzenetére


twollah
nagyúr

nap === nappal

(#50) morzsa


morzsa
aktív tag

Nem értem mi bajotok az IBM-mel! Nekem 40Gb-os 7200-van, és a leggyorsabb tempónál sem melegszik vagy zörög ''látványosan''. Ráadásul _Magyar Áru_!

https://linktr.ee/wbteam21

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.