Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Végleg elromlott?

Hozzászólások

(#1) Petes


Petes
tag

Valaki jó lenne ha megmondaná mert eddig nem kaptam még rendes választ sehonnan (talán majd itt) hogy a Seagate barracuda 40 Gb-os winchesterembe lehetne e még valahogy életet lehelni??
Még csak fel sem pörög, a gép nem látja. Van remény?

(#2) Dilikutya válasza Petes (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Levélnehezéknek talán még megteszi ;] Annál a vinyónál halottabb dolgot nehezen tudnék mutatni... ha már fel sem pörög, abszolút eldobós. Max azt tudnám javasolni, ha találtok hozzá megfelelő elektronikát, cseréljétek ki, hátha... de ne nagyon reménykedj.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) I_Am válasza Dilikutya (#2) üzenetére


I_Am
veterán

Hát azért az életem nem tenném rá. Ha sokat volt ki-be szerelgetve lehet csak a tápcsati adta meg magát a forrasztásnál, mint régen a quantumoknál.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#4) Petes válasza Dilikutya (#2) üzenetére


Petes
tag

Köszönöm a kielégítő választ, valaki végre megmondta:)
Csak az az érdekes hogy egyik pillanatról a másikra romlott el minden előjel nélkül és ez azért elég idegesítő:((

(#5) Petes válasza I_Am (#3) üzenetére


Petes
tag

És azt hogyan lehetne orvosolni?
Tényleg sokat volt ki-be rakva!

[Szerkesztve]

(#6) I_Am válasza Petes (#5) üzenetére


I_Am
veterán

Ha a forrasztással van baj, akkor át kell forrasztani az érintkezőket, persze előtte kimérni, hogy tényleg az a probléma vagy mégsem.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#7) Petes válasza I_Am (#6) üzenetére


Petes
tag

Kicsit közelebbit tudnál mondani, itt vagyok én egy abszolut hülye az ilyenhez, kezemben ezzel a rossz vasdarabbal... :)
És most? Szedjem szét, ellenőrízzem hogy a tápcsatlakozó átviszi e rendesen az áramot?

(#8) I_Am válasza Petes (#7) üzenetére


I_Am
veterán

Ha teljesen laikusként fogod a dolgot a kezedben akkor nem nagyon tudnám elmagyarázni merre hány lépés. Talán keress fel egy hozzáértőt (pl műszerészt) az 2 perc alatt megoldja, ha valóban ez a probléma.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#9) Petes válasza I_Am (#8) üzenetére


Petes
tag

Csak az a baj hogy elég sűrgősen kellene ez a negyven giga, ha esetleg megpróbálnád nagy vonalakban elmondani... ha nem nem sértődöm meg és köszönöm hogy ezt a segítséget is! :)

(#10) I_Am válasza Petes (#9) üzenetére


I_Am
veterán

Van a közeledben valamilyen műszer amivel a szakadást lehet mérni? (Ohm-mérő)
Ha nincs akkor maximum nézheted, hogy látszik-e valami, esetleg a forrasztás elengedett vagy megrepedt. Második körben fel vagy szerelkezve forrasztsára? :)

Ezért mondtam, hogy nem fog menni, nem azért mert lusta voltam leirni hogyan kell.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#11) Petes válasza I_Am (#10) üzenetére


Petes
tag

Ha még itt vagy a közelben, van forrasztó is meg mérő is, azt hiszem értem már mit kell csinálni, szakadásjelzővel vizsgálgatni az összeköttetést... Talán rájövök valamire:) köszi!

(#12) mr_ricsi válasza Petes (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''sűrgősen kellene ez a negyven giga''

Ha kellene a 40 giga, és laikus vagy, akkor jobb lenne, ha nem nyúlnál hozzá!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13) gti16v


gti16v
őstag

csá!!! van egy digimax samsung digimax a 400 as gépem,minden rendbe volt vele,az egyik kép készitésröl a másikra egyszer csak elromlott.....hiba:homályos a kép a keresön(sajnos a készitett kép is homályos).kérdés:hogy mi lehet a gond,meg éri e megjavittatni?és ha igen egy tipp hogy hol??(ahol nem húzzák le az embert)....



köszönöm szépen a tippeket


üdv


http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#14) KrAt válasza gti16v (#13) üzenetére


KrAt
veterán

[link] <- Itt kérdezd meg, ott valószínűbb, hogy kapsz választ :)
Üdv: Atesz

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Végleg elromlott?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.