Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  vatkájndov DVD (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Úgy általában melyik gyártó DVD-je frankóbb?
1. Pioneer
2. Hitachi
3. Toshiba

....What's up!....

(#2) Egon válasza WaterLo (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Most a legtöbben a Toshiba meghajtóját dícsérik, de régebben a Hitachit is szerették... A Pioneer-ről sok rosszat is hallottam...
Egyébként mindegyik gyártó terméke hihetetlenül olcsó most az e-connect-nél...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) McJames válasza WaterLo (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy melyik gyártó melyik DVD-je frankóbb... :)

Egyébként nekem a Pioneer A vagy U(valami) tetszik SCSI csatolóval - ha jól tévedek - kódfeloldási lehetőséggel, Slot in Disk lemezkezeléssel.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#4) Den válasza McJames (#3) üzenetére


Den
veterán

Nekem toshiba van véletlenül vettem, de nagyon jó, nagyon halk, nagyon gyors, (nagyon drága).

www.simson4t.hu

(#5) Egon válasza Den (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

Nézd meg most az e-connect-nél, és káromkodj...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) WaterLo válasza McJames (#3) üzenetére


WaterLo
aktív tag

SCSI nálam egyelőre felejtős, de a kedvedért:
melyik gyártó melyik DVD-je frankóbb...?:)

....What's up!....

(#7) Den válasza Egon (#5) üzenetére


Den
veterán

Isten ments :) Én is ott vettem anno, de lg-t akartam, de a rendelésnél mondták hogy sajna nincs csak toshiba, én meg nem akartam várni, megvettem. Szívtam a fogam az ára miatt, míg először föl nem pörgött. Azóta viszont nem bánom hogy ezt vettem

www.simson4t.hu

(#8) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Ja, én is E-Connetct árlistából válogattam a legszimpatikusabb márkákat.
Ez a régiókódos izéság hogy működik? Ha jól tudom, hogy bizonyos lemez lejátszása után az utolsó lemez régiókódja égetődik bele a lejátszóba, ezután csak ilyen lemezeket játszik le. Hogy lehet ezt kiküszöbölni.
Bocs, de még nem nagyon foglalkoztam DVD-vel. (Azért is érdekel, hogy milyet kék venni.)

....What's up!....

(#9) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Remélem tudtátok dekódolni. Helyesírásban is ott vagyok. :D

....What's up!....

(#10) Den válasza WaterLo (#8) üzenetére


Den
veterán

Nem hanem x alkalomal lehet régiókódot váltani, utána az utolsó marad fixen. Devannak olyan meghajtók amikben korlátlanszor lehet váltani/vagy nincs régiókód ellenőrzés, pl valamelyik asus

www.simson4t.hu

(#11) rog válasza WaterLo (#8) üzenetére


rog
addikt

ilyan sok amerikai lemezed van? :)

(#12) WaterLo válasza rog (#11) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Jelenleg nem rendelkezem túl sok DVD -vel, mivel még nincs lejátszóm, így eredeti kérdésem továbbra is fennáll. A slot-in tetszetős, de azért legyen megbízható és halk.

....What's up!....

(#13) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Én állat először Pioneer-t vettem, de iszonyat nagy csalódás volt. Mikor felpörgetett egy lemezt aszittem hülyét kapok, olyan hangja mint nagyanyám porszívójának. 1,5 év után gallyra is ment szerencsére és most egy 16x Toshiba-val nyomom. Mindent gond nélkül beolvas (átlag 38x egy írott CD-nél a NERO CD Speed szerint!), és HALK!!! A Pio után megváltás. Én azt mondom Toshiba.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#14) Den válasza WaterLo (#12) üzenetére


Den
veterán

A slot in-ban az a jó hogy ha nincs áram alatt a gép nem tudod kivenni belőle a lemezt

www.simson4t.hu

(#15) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Én neg mindig elfelejtettem ha hagytam benne CD-t és nem egyszer megpróbáltam még egyet beleerőltetni... :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#16) WaterLo válasza Den (#14) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Flex-szel simán, bár nem egyben. :D
Mondjuk tálcásnál is inkább bekapcsolom a gépet, nem vacakolok a vészkilökővel.
Slot-in -ben tetszik, hogy dizájnos, meg elvileg, mikor berakod, vagy kiveszed a lemezt, ltörli a port. (gyakorlati tapasztalatom továbbra sincs)

....What's up!....

(#17) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Nekem inkább összekarcolta... Bár igaz hogy a port leszedte róla (mert nem is volt rajta)... :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#18) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Mindenkinek köszi.
A mai DVD-compo a Toshiba győzelmével ért véget.

....What's up!....

(#19) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Ahhh, majdelfelejtettem...
Digitális audio-kimenet határozottan nem hátrány.
Van-é a ti Toshibátokon ilyen?

....What's up!....

(#20) Den válasza WaterLo (#19) üzenetére


Den
veterán

Nem tom, nem néztem mikor összeraktam, de minek az?

www.simson4t.hu

(#21) WaterLo válasza Den (#20) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Hát mondjuk hangkártya digitáli bemenetére rákötni.

....What's up!....

(#22) Den válasza WaterLo (#21) üzenetére


Den
veterán

És _az_ minek? Merhogy az ide kábelen úgyis átmegy az az adat, a lejátszó progik is azt hasznalják.

www.simson4t.hu

(#23) rog válasza Den (#22) üzenetére


rog
addikt

ebben biztos vagy?

(#24) Den válasza rog (#23) üzenetére


Den
veterán

ÖÖÖ, hát úgy tudom. A cd lejátszás ''digitálisan'' biztos, és úgy tudom hogy vindvd-ben az ac3 is igy megy, nem kell külön összeköttetés a hk és a drájv között. Mondjuk nem használok win dvdt.

www.simson4t.hu

(#25) rog válasza Den (#24) üzenetére


rog
addikt

ja dvd-nel az lehet
en cd-re gondoltam..

(#26) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Passz, nem szokom nézni mi van rajta és mi nem. Ha a Pio-n van, akkor sztem ezen is...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#27) morzsa


morzsa
aktív tag

A pio dvd-m egy egyszerű firmware frissítés után permanensen régiófüggetlenné vált.

https://linktr.ee/wbteam21

(#28) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Szvsz 3 úton juthat az audio cd-ről a zene a hangszórókig:

1. Hagyományos mosópor : a CD lejátszó DAC-éről audio-kábel a hangkártyába, onnan ki
2. IDE-n keresztül, ahogy te is mondtad, (grabbelve), a rendszer egyéb hardvereszközeit is terhelve, itt a hangkártya DAC-én át
3. CD (v. DVD) lejátszó digitális kimenetéről, hangkártya digitális bemenetére, itt is a hangkártya DAC-e játszik.

Amennyiben a hangkártya DAC-e jobb minőségű, mint a CD (v. DVD) lejátszóé, a 3. esetben kapjuk a legtisztább ruhát, és még pénzt is spórolunk.

Ezt józan paraszti laikus eszemmel írtam, várom hozzáértők megnyilvánulásait.

....What's up!....

(#29) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Ja, válaszom Dennek szól, és a fejhallgató kimenet nem játszik.

....What's up!....

(#30) rog válasza WaterLo (#28) üzenetére


rog
addikt

és ha a hangkártyán és a hifin is van digitális kibemenet akkor a hifi dac-ja játszik és ha az a legjobb akkor mégjobb és már a füfolt is kijon 30w-on
;)

(#31) Den válasza WaterLo (#29) üzenetére


Den
veterán

Hát én ide-n keresztül nyomom, ez minőségromlást a cd2hk közvetlen dig összeköttetéshez képest nem okozhat, mert ugye mindkét esetben digitális formában jut a zene a hk dac-ig, hardver terhelés nálam 1-2 % cd lejátszás közben szerintem az is a mediaplayernek kell, de egyébként sem lehet 150KB/s adat átszivattyúzása a hangkártyára túl nagy feladat. Hifim nincs, de ha lenne akkor az sb live 5.0 digital spdif kimenetét használnám. Szerintem csak csicsa a dig kimenet a dvd-romon, plusz pénzt lehet kérni érte.

www.simson4t.hu

(#32) WaterLo válasza Den (#31) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Nálam mondjuk ez a grabbes dolog azért nem jön be, mert a 98 nem engedi ezt meg a cd-írómnak.
Simán grabbelni persze tudok. Lassan télleg fel kéne pakolni az XP-t, aszt hadd zabálja le a gépet. :(

....What's up!....

(#33) Den válasza WaterLo (#32) üzenetére


Den
veterán

Nem zabálja, csak fut egy csomó fölösleges, de lelőhető service. Nekem az 1600+ os procin fut, de még nem találkoztam olyan feladattal ami alatt megrogyott volna. És engem a stabilitás kárpótol azért a néhány százalék ''veszteségért''.
Persze ízlés kérdése.

www.simson4t.hu

(#34) WaterLo válasza Den (#33) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Jóvanna, hazaviszem, azt fel is rakom! :D

....What's up!....

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  vatkájndov DVD (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.