Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Van 2 scsi hdd-m, mit kezdjek vele? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Tegnap hozzájutottam két SCSI Seagate ST32155W HDD-hez. Van egy kábelem is hozzájuk, 4(+1) csatival. 68-as. [L]http://www.seagate.com/support/disc/scsi/st32155w.html [/L]

Eladni nem érdemes, focizni kemény, levélnehezéknek való kacat van itthon elég. Viszont nem tudom, mi kell hozzá, hogy a BX 6-omban elpöfögjön. Kártya ugye biztosan... Mire figyeljek (használtan akarom venni)? Várhatóan mennyiért jutok majd hozzá? Stb....

egyéb állatfajták

(#2) zsoltee10 válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

pff, sztem kár a vesződségért. haveromnak van scsi vinyója, hangos, egyáltalán nem olyan gyors, stb. persze időtöltésnek jó. :) nem vagyok annyir aotthon scsi-ban, de több fajta van. :F

(#3) kamikaze boci válasza zsoltee10 (#2) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Hosszú egy órás ismerkedés után azt hiszem igen, több fajta van :) (50 pin, 68 pin, 80 pin, ultra scsi, wild scsi vagy mi, gondolom olyanok mint az ata 66, 100 stb, tiszta káosz egy új husinak)


Csak a játék kedvéért bohóckodnék vele, mert eladni dőreség (1000 forintért nem érdemes becsomagolni és postára menni). Inkább vennék egyx kártyát hozzá, ha majd tudom, hogy milyen kell (linux ready, meg ami extra menet közben kiderül.)

egyéb állatfajták

(#4) zsoltee10 válasza kamikaze boci (#3) üzenetére


zsoltee10
addikt

és ezek 68 pinesek, ha jól olvasom. apronetet nézted már, ott szokott lenni ilyesmi, nem nagyon kapkodnak az ilyen cuccokért. régen mekkora szó volt egy ilyen scsi vinyó páros. ehh. :)

(#5) kamikaze boci válasza zsoltee10 (#4) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Azt remélem, hogy valaki jól beleolvas a topikba ma délután, és jól megmondja a frankót. Aztán jön másvalaki és a hegyekben álló, lezsírozott kártyái közül megdob egy bútolható, Linux ready darabbal, 2-2,5 körüli áron :D

egyéb állatfajták

(#6) zsoltee10 válasza kamikaze boci (#5) üzenetére


zsoltee10
addikt

a remény hal meg utoljára. :D

(#7) kamikaze boci válasza zsoltee10 (#6) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Délután folytatjuk up helyett:)

egyéb állatfajták

(#8) jerry311 válasza zsoltee10 (#4) üzenetére


jerry311
nagyúr

Most is nagy cucc, csak most a 320-as a menő, 10-15k-s fordulatszámmal :DDD

(#9) WuDu


WuDu
tag

Hát maga a SCSI kártya olcsó, de a kábel drága :( [ Boltban főleg :) ]

Egyebkent jók a SCSI cuccok, én most akarom megoldani, hogy beépítek egy
5-10 Gigásat a gépbe és azon lesz a rendszer... Élettartamra jobb mint az IDE, gyorsabb és hát nem utolsó sorban imádom őket :)

Egyre figyelj majd, hogy néhány winyó kicsit berezeg és ez zavaró lehet...

(#10) cyberdoom válasza WuDu (#9) üzenetére


cyberdoom
tag

azt hogy érted hogy gyorsabb ??!!
a nagyobb sávszélessége miatt biztos jobban szereti ha mondjuk egyszerre 5-6féle dolog ''zajlik'' a hddn, de a kötve hiszem hogy pl. a másolás scsi-scsi között gyorsabb lenne mint IDE 8MB cache-IDE 8MB cache között !
szerintem scsi -nek csak szerverben van igazán értelme ahol elég sok user ''kotorászik'' a SCSI hddn. Nem ? :)

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#11) X-COM válasza cyberdoom (#10) üzenetére


X-COM
nagyúr

de :)

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#12) WuDu válasza cyberdoom (#10) üzenetére


WuDu
tag

Én pont arra értettem a sebességet, nempedig a másolásra...
Eddig két szerveremben fut SCSI HDD, amikben azelött IDE volt, hát azokhoz képest klasszisokkal jobb, bár kár, hogy nem tudok kerekSCSI kábelt szerválni :(

(#13) kamikaze boci válasza WuDu (#12) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Van kábelem is, ugyan nem kerek.:)
Egy 68 pines, 4+1 csatolós.
Közben kaptam egy 50 pines kártyát, kábellel. Biosos, de nagyon régi, ezért nem tetszik az xp-nek (valami inf filet reklamál).

Tehát javaslat, amennyiben olcsón szeretném megúszni a beüzemelést?
Köszi:)

egyéb állatfajták

(#14) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Valaki esetleg abban tudna segíteni, hogy hogy is van ez a pines dolog? Melyik tempóhoz melyik pin tartozik? A legújabb a 68 pines szabvány?

egyéb állatfajták

(#15) LVXXX válasza kamikaze boci (#14) üzenetére


LVXXX
tag

Neked ehhez a Winóhoz 68 pin-es kártya kell SCSI, ULTRA SCSI, ULTRA Wide SCSI (5,10,20,40 MB/Sec)
Az újabbakhoz (80,160,320 MB/Sec) L(ow)D(ifferential)V(oltage) kábel kell amely 80 eres, vagy vannak olyan változatok amelyek FireWire kábelt igényelnek.

Na az LDV kábelek kicsit drágák, föleg ha a lezárás is rajta van. Egy 3 eszközös kábel kb 10000Ft, de egy éve vettünk egy eredeti Adaptec 5+1 eszközös kábelt 24000 Ft-ért.

Kártyából lehet kapni olcsón is. pl IOI-9100UW (~Acorp?) 1x ezer forint kb. Van rajta egy 68 pin-es, egy 80 pin-es belsö és egy 50 pin-es külsö csatlakozó. (W2K-nak elvileg alapból ismernie kell).

Vagy ADAPTEC AHA-2940UW (Ezen nincs 80 pin-es csatlakozó), valószinü, hogy használtan sem olcsó, de megbízható.



[Szerkesztve]

(#16) kamikaze boci válasza LVXXX (#15) üzenetére


kamikaze boci
őstag

A saját bios fontos a kártyán?

egyéb állatfajták

(#17) LVXXX válasza kamikaze boci (#16) üzenetére


LVXXX
tag

Hát ha szeretnél boot-olni róla akkor nem árt. Vannak az ú.n. Host adapterek amelyek nem tartalmaznak BIOS-t, azokról nem lehet gépet indítani. A kártya BIOS-a fogja felismerni a csatlakoztatott eszközöket ill. a sebességet ezeknek a kártyáknak saját processzoruk van. Találkoztam régebben olyan ISA-s SCSI vezérlövel amelyiken ha jól emlékszem Z80-as processzor volt (persze spec. tokozással).

(#18) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Közben szereztem kártyát, remélem beválik. Köszi sa hozzászólásokat:)

egyéb állatfajták

(#19) salazol válasza kamikaze boci (#18) üzenetére


salazol
őstag

Ha nem válna be, most kínálnak a hardver piacban neked való nagyon márkás kártyát.
A topik neve valami olyasmi, mint: Lomtalanítok

(#20) kamikaze boci válasza salazol (#19) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Köszönöm!
Ugyanilyet veszek most VizesBlokk-tól, igaz kábel nélkül.

egyéb állatfajták

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Van 2 scsi hdd-m, mit kezdjek vele? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.