Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1192) villamos válasza Ayg0 (#1186) üzenetére


villamos
őstag

5let: Elsétálsz az Ecserire, és ott keresel CB76 típusú tárcsás telefonkészüléket. Ez teljesen mechanikus, tehát ha senki nem nyúl hozzá a tárcsához, akkor az nem hív semmit, és senkit. Ha így is jelentkezik a hiba, akkor lehet óbégatni nyugodtan a júpécének, mert nem a készülék a hibás.
A tárcsás készülék csatlakozásához szükség van egy un. kombinált aljzatra.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#3691) cashback


cashback
őstag

Üdv.

Nagyon rég volt (4-5éve) mikor a UPC-t lemondtam és egy másikra váltottam.
Most úgy alakult hogy újra UPC lesz... viszont...

Csináld magad szett... kábelezés kiépítve.

Amit kaptam modem: Scientific Atlanta EPC2203

Power világít
DS világít
US villog
On line sötét
Link villog
Tel1-2 lényegtelen

TV-n tökéletes az adás.
2helyen a koax kábel foltozva van. Ez legyengítené ennyire a jelet hogy nem képes csatlakozni?
Vagy valami egyébe gond lehet?

Előre is köszönöm. :R

CB

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#4103) modi


modi
tag

Zone Reality volt, CBS Reality lesz

"A Chellomedia és a CBS Studios International megállapodása alapján a Chello Zone csatornacsalád tagjai CBS márkanév alatt futnak majd tovább Európában, a Közel-Keleten és Afrikában. Ez hazánkban a Zone Reality csatornát érinti."

forrás:dtvnews

[ Szerkesztve ]

(#18979) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#18978) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem ez a része nem fog változni kell majd kérni plusz boxot vagy médiakártyát, de lehet hogy dvb-cben kódolatlanná tesznek bizonyos adásokat.

[ Szerkesztve ]

(#21615) Zitronensaft válasza kabelmania27 (#21613) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ha összetekeri a melegereket meg az árnyékokat,az is jobb lett volna...Az a moslék taiwani szar olyan dolgokat művel a jellel hogy néha nem hiszek a szememnek...
Az árnyékkontakt nélküli tekerős f csatik meg a szárítókötélnek se jó kábelek pedig úgy szívnak be minden környezeti sugárzást hogy néha hetekig tart rendbe tenni egy utcát. Tudomásul kell venni,hogy már nem csak a rendőrök meg a taxisok cb-je van az éterben.....

(#21616) Intruder2k5 válasza Zitronensaft (#21615) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A rendőrök sosem CB-ztek, URH rádión beszéltek régebben, 150MHz-es tartományban!

(#27521) csabi63


csabi63
senior tag

Ez az új EPG egy vicc.Most már eltelt egy kis idő,jó néhány műsort rögzítettem.Emeletes baromságokat ír ki,arról nem beszélve,hogy félrevezető is.
Kedvelem a bűnügyi dokumentumokat,sok műsort veszek fel a Discovery ID,CBS Reality csatornákról.Az nagyon nem érdekelne,hogy társadalomtudomány,show,oktatási műsor,thriller címszavakkal jellemzi ezeket a műsorokat.De az már igen,hogy nem egynél a leírásnak köze nincs az aktuális műsorhoz.Az is előfordul,hogy egyáltalán nincs információ.
Ugye azzal indokolták a szolgáltató váltást,hogy a kényelmi és innovatív szolgáltatások magasabb színvonalon kerüljenek az ügyfelekhez.Hát én mint ügyfél,nem vagyok elájulva ezektől a fejlesztésektől.Finoman szólva sem.
Ezt szóvá is tettem az ügyfélszolgálaton.A válasz az volt,hogy tudnak róla,elnézést kérnek.Folyamatosan dolgoznak,fejlesztenek.Ebben maradtunk,ámen.Jobb híján drukkolok nekik.

(#40241) HD válasza kabelmania27 (#40196) üzenetére


HD
csendes tag

Ebben te biztos vagy? Ugyan ma még nem néztem, de pár napja Apósoméknál, ahol nincs semmilyen UPC média eszköz, és lehangoltam a TV-jüket (dvb-c tuneres, amivel addig az analógot nézték) ott az alábbi csatornák kódoltak voltak, tehát nézni nem lehetett, ellenben részét képezik a digital mini csomagnak:

viasat6
cbs reality
m3
spektrum
disney ch
cartoon network

Akkor ezek szerint most már ezek is kódolatlanok lettek? mert akkor frissítem a TV-t majd náluk.
köszi

[ Szerkesztve ]

(#40501) Clever0 válasza kabelmania27 (#40500) üzenetére


Clever0
senior tag

"Trio S-nél nem kell kártya" A Viasat6, Spektrum, CBS Reality és a Disney Channel kódolt, azokhoz kell dekóder/kártya. A többi benne van a kódolatlan listában is, első ránézésre.

[ Szerkesztve ]

(#40511) Gzu73 válasza Gzu73 (#40510) üzenetére


Gzu73
tag

mondjuk az a kb 10, gyakorlatilag kevesebb, mert az UPC van amit duplán számol.
inkább 6 db:
Viasat6, M3, Spektrum, CBS Reality, Cartoon Network és a Disney Channel.

(#42551) csabi63 válasza kaszaf (#42549) üzenetére


csabi63
senior tag

Azon csodálkozom, hogy még nem vonultak ki tőlünk. Itt minden licencet elveszítettek az EBEL-en kívül. Abból is csak a Fehérvár meccseit adják élőben. Nem sportcsatorna az már. Heti egy azaz 1 élő közvetítés? Az is csak a téli hónapokban. A többi reklám, bugyuta stúdióműsor, meg ingyen beszerezhető sport jellegű szemét.

A horvát, szerb Sportklub meg 6 csatornán ontja 24 órában az élő közvetítéseket. Pedig konkurencia ott is van. Az Arenasport 5 darab HD csatornán sugároz, Szerbiában van Digisport is. Sportklub Golf HD, meg anyám tyúkja is van, nálunk meg az egy szem csatornájuk is agonizál.

Tudom, aki nem néz sportot, annak a 2 Sport TV meg a most már 3 Digisport is sok, de máshol ezek szerint nem 5, hanem 15 is elfér. Mondjuk nem tévét nézni járok délre, de ki voltam akadva, mekkora választék van náluk. Fox Movies HD, Fox Crime HD, és még több Fox HD csatorna például. (Itt meg van egy SD, ami ráadásul nem elérhető az ország legnagyobb kábelszolgáltatójánál.) Több CBS HD csatorna, de nem is sorolom tovább..

[ Szerkesztve ]

(#45382) 4Grider válasza szabogabor10 (#45378) üzenetére


4Grider
nagyúr

Horizon Go csatornák Gold előfizetőknek, ahol a "nem OK" szerepel, azok csak UPC hálózatból nézhetőek:
M2 OK
RTL Klub nem OK
TV2 OK
M3 nem OK
Duna OK
Duna World OK
Viasat 3 nem OK
Viasat 6 nem OK
RTL II nem OK
Super TV2 nem OK
Cool TV OK
Film+ nem OK
Film+2 nem OK
AXN OK
AXN White OK
AXN Black OK
Comedy Central OK
Paramount Channel OK
Sorozat + nem OK
Story4 OK
Stroy5 OK
Filmmánia OK
Filmcafé OK
RTL+ nem OK
AMC OK
Pro4 nem OK
FEM3 nem OK
LifeNetwork OK
Filmbox OK
ATV OK
Hírtv OK
Sport1 OK
Sport2 OK
Eurosport OK
EursportHD OK
Eurosport2 OK
Eurosport2HD OK
SportM OK
Extreme Sports Channel OK
Spektrum OK
NG OK
NG HD OK
NG Wild OK
NG Wild HD OK
Discovery Channel OK
Animal Planet OK
Discovery World OK
Discovery Science OK
Investigation Discovery OK
History OK
History HD OK
Ozone Network OK
Viasat Explore nem OK
Viasat Nature/History HD nem OK
Travel Channel OK
Travel Channel HD OK
DQ nem OK
CBS Reality OK
Da Vinci OK
TV Paprika OK
Spektrum Home OK
Disney Channel OK
Nickelodeon OK
NickJr. OK
Minimax OK
Megamax OK
Cartoon Network OK
JimJam OK
Baby TV OK
Muzsika TV nem OK
VIVA OK
MTV Hits OK
MTV Rocks OK
Vh1 OK
CNN OK
Euronews nem OK
M4 OK
Disney Junior OK
M1 OK
M1 HD OK
M2 HD OK
Duna HD OK
Comedy Extra OK
TLC OK
MTV OK
M4 HD OK
Galaxy OK

(#49199) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Napokkal ezelőtt sikeresen beüzemelték nálunk a UPC-s netet.
Sajnos azonban a kapott modem (CBN CH7465CE), Wifi üzemmódban közel sem muzsikál olyan jól, mint azt gondoltam volna, mert a vezetékes kapcsolattal összehasonlítva (240mbit), csak 50-60 mbit-es letöltési sebességeket kapok.

A szerelő említette, hogy a modemet át lehet állítani modemes üzemmódba, amikor is egy másik Wifi-s routert lehet hadrendbe állítani. Sajnos ezzel kapcsolatban nagyon kevés infót találtam , így ezúton kérdezném meg a hozzáértőket, hogy van-e valami okosság, ami elmondja , összefoglalja az ezzel kapcsolatos legfontosabb dolgokat és esetleg beállítási tippeket is ad.

Jelenleg ubiquiti modemem van erre a célra, de tervezek egy komolyabb modem beszerzést is.
Esetleg erre van valami javaslatotok max. 40 körüli összegig?

Köszönöm!

(#51969) canniball válasza maestro87 (#51967) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, (legjobb tudomásom szerint úgy tűnik jól tudtam) most már csak wifis modemet adnak, tehát a legkisebb sávszélességhez is az jár.
Hogy a CB miben okosabb azt majd a többiek kifejtik, én csak annyit tudok róla hogy dual band és talán gyorsabb (wifin).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#52143) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Pár hónapja vettem egy Asus Rt-N18U routert, ami működik is rendesen, de most új UPC előfizetéshez kaptam egy CBN CH7465CE wifis "Connect Boxot", amit mindenképp be kellett üzemelniük.

Erről a routerről van valamilyen tapasztalat? (első tapasztalat, hogy gyengébb a jel a távolabbi helyiségekben)

Így feleslegessé vált az Asus :W

köszi

Ati

Ui: Én is digitől jöttem, kis alkudozás után nekem a Digital Gold+120 Net+HD csomag+telefon lett 6750 Ft. 2 év hűséggel! Egy hölgy intézte :)

[ Szerkesztve ]

(#52504) Gubek-Einste válasza #41133696 (#52503) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azért nem egy műszer a CB sem.
Nálam a Cisco EPC3925 is stabilan mutatja a rendes értékeket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52594) #41133696 válasza kezo0 (#52593) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Connect Box kézikönyvében az van írva, hogy amennyiben saját routert akarunk használni, akkor kapcsoljuk át az eszközt kábelmodem módba. Itt volt aki azt írta korábban, hogy a Wi-Free-t egyrészt csak az ISP tudja központilag inaktiválni, vagy aktiválni, másrészt attól mert kábelmodem módban van a Connect Box, még a Wi-Free megy.

A helyzet a következő, ha kábelmodem módban van a Connect Box, akkor a CB nem sugározza a Wi-Free-t sem. Ugyanakkor nekem központilag be van kapcsolva.

A MyUPC oldalán a Wi-Free beállításoknál ezt írja:

A profil oldalamon pedig ezt:

(#52609) Xtre válasza #41133696 (#52594) üzenetére


Xtre
tag

Nálam ugyanezeket írja a MyUPC és nem működik a Wi-Free. A telefonomon látom a wifi kapcsolatok között, de ha rámegyek, akkor csak csatlakozást ír 10-20 mpig, utána eldobja. Az érdekes az, hogy ez csak a Connect Box óta van, a Technicolornál ment simán. A CB nálam router módban van. Valami beállítás nem jó esetleg a modemnél nálam?

(#52646) blakey válasza Gubek-Einste (#52645) üzenetére


blakey
titán

Nekem van egy Cisco boxom ami felvételre is képes (a jelenlegi is HD+felvétel opció) és visszanézhető, ahol van oda egyéb kábel már nem tud menni, nem is szeretnék kábelezni, CB meg jöhet, de az is Bridgebe kerülne, nekem is ua. a HGW-m van, Bridge módba teljesen jó, tehát az ár miatt váltanék, a boxok miatt nem. Vajon ez megoldható lenne?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#52721) #41133696 válasza kabelmania27 (#52720) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja :) Másik topicban felvetődött ez a kérdés.

A kertünkben van egy fagylaltozó, ha a CB NEM kábelmodem módban lenne, elvileg lehetne Wi-Free :P De kábelmodem módban van :D

Kár, hogy nem kérhetnék a fagyistól pénzt érte, jól járna ő is meg én is, de a törvény szerint csak díjmentesen biztosíthatom, úgy meg nem muri, hogy dupla WiFi-jel sugárzást szívjak be :D (Most hagyjuk, hogy a lakótelepi lakásban meg annak is minimum az 5x -ét kapnám, ha akarnám ha nem, mert nem ott lakom életvitelszerűen) :D

[ Szerkesztve ]

(#52773) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

A ubee-nál a Connect Box wifi jele erősebb? Szóval érdemes emiatt CB-ra cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#52849) kezo0 válasza csabi63 (#52846) üzenetére


kezo0
addikt

Úgy tudom, nem bővült, mert három másik csatornát (Extreme Sports Channel, CBS Reality, Filmbox Extra HD) meg cserébe' kivettek a Go választékából.
Mindenki eldöntheti, minőségi csere történt-e. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#52857) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Van egy olyan gondom, hogy vettem egy hálózati sztereo erősítőt, amit a Connect Boxba csatlakoztattam, működik is az internet rádió és a firmware update is lement. Van egy mobilos alkalmazás, amivel távirányítani lehet az eszközt, látja is a telefonom, de az indításnál "Please check MAC address filter" üzenetet kapok.

A routernél kellene még valamit beállítanom? mondjuk be sem tudok lépni a CB felületére, mert jelszót kér és nem tudom mit állítottam be :W

Ati

(#53261) #41133696 válasza headhunter (#53257) üzenetére


#41133696
törölt tag

CB-nél:

MAC szűrés
Ebben a részben beállíthatja a MAC cím szűrőket a helyi hálózat meghatározott eszközein való internetes forgalom tiltásához.

Itt a tiltottakat lehet felvenni.

Egyéb routerek, illetve Firmware-ek esetében lehet ellentétesen vagy pl DD-WRT-nél mind a két opció elérhető.

TP-Link Archer C5-nél például gyári Firmware esetében

UPC privát, és UPC Wi-Free hálózat ugyanazon csatornán van nálam is (PM kérdésre válaszolva):

Origin letöltési teszt - UPC Fiber Power 240 - Youtube Ma is bírta :)

Uplay letöltési teszt - UPC Fiber Power 240 szintén az 5 DVD-t be sem tettem a meghajtóba, gyorsabb volt letölteni :D

(#53280) Gubek-Einste válasza Wentz (#53279) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erősen valószínű, hogy egyszerűen cserélni fogja az eszközt, próbálj meg egy CB-t kérni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53373) #41133696 válasza o.gaby (#53372) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezért is szerencse, hogy nekem mindenképpen külön van feltüntetve, mert csak Internetem van. Korábban az Invitelnél nem tudtam belőlük kiszedni a csomagban mennyibe kerül külön az Internet :)

Ma voltam Debrecenben, T-34/85-öt nézni - Youtube , és mivel nincs február óta mobilinternetem külön, plusz tegnap megnéztem, hogy a Wi-Free engedélyezve van e annak ellenére, hogy a CB kábelmodem módban van, így tudtam, amikor a telefonom hangjelzéssel tudatta, hogy a Tank mellett is van Internet kapcsolata, az csak a Wi-Free lehet :)

(#53484) Gubek-Einste válasza cris78 (#53483) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a CB-n kivül az összes UPC-s HGW nem szimultán dual band így egyszerre csak az egyik sávon tud dolgozni.
Természetesen az 5 GHz használatához megfelelő kliens adapter/eszköz is szükséges.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53520) Gubek-Einste válasza R3laX (#53519) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik diagnosztika ír hibát? A CB sajátja vagy Windows-é?
UPC-s DNS-st használsz vagy custom-ot?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53521) R3laX válasza Gubek-Einste (#53520) üzenetére


R3laX
addikt

A CB saját diagnosztikája ír hibát. DNS-t nem állítgattam, ez hol derül ki?

(#53527) Gubek-Einste válasza R3laX (#53525) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A CB beállításait nem ismerem de a LAN beállításoknál szokott lenni ez a lehetőség.

#53526 Aron989
Ez valami vicc??? Ha tényleg ez van beállítva akkor azonnal vedd le őket.
Én ezt használom, korábban 120/10 alatt, most pedig 240/20 alatt is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53542) #41133696


#41133696
törölt tag

Most már saját tapasztalatokra (is) hagyatkozva, ki tudom jelenteni, hogy nálam is az a helyzet, hogy a Connect Box-ot pár naponta újra kell indítani.

Különben ez lesz:

Többek között persze, de ez a leglátványosabb. Egyébként pedig hiába van a Tp-Link Archer C5-ben Google DNS, ha nem indítom újra a CB-t hetente mondjuk 1x, akkor lassabban jönnek be az oldalak. Pontosabban mikor már megjelenik akkor nem látod, hogy lassabb lenne, csak amikor a címsornál leütöd az entert.

(#53936) Gubek-Einste válasza AtHoS (#53935) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

CB-n nincsen IPv6, bridged módban sincsen.
IPv6 levétele egyszerű, bármelyik ügyintéző meg tudja csinálni elvileg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53937) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#53936) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Bocsi, mi az a CB?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54213) #41133696


#41133696
törölt tag

CB-nél hova lett a szoftveres újraindítás? :)

(#54219) ArthurShelby válasza kabelmania27 (#54218) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszönöm szépen!
(pedig falban lévő régi koaxunk van :) )
Egyébként volt már olyan, mikor nem volt meg valamiért az 500, meg ma a CB egyszer csak újraindult (én csak annyit érzékeltem először, hogy elment a wifi.
A másik ami fura, de lehet, hogy ez ilyen, hogy ha kihúzom a koax-ot a modemből, és vissza, akkor sok idő (kb 2 perc) mire a CB magához tér, és újra minden jó lesz.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54235) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali,
A CB-m ma gyakorlatilag leállt. Be volt dugva, de a fehér led nem világított rajta. A rajta lévő kapcsolóval kikapcs-visszakapcs nem segített (közben megnéztem, áram volt a lakásban). Végül kihúztam az adapterét, kicsit pihentettem, majd bedugtam. Ez után jó volt. Másik hibája, hogy néha ledob a wifije, és utána egy kis ideig nem is tudok vissza menni (nem kap ip címet az eszköz, mmint a telefon azt írja ki ilyankor, hogy ip cím lekérése, majd nem kapcsolódik, de egy perc múlva már igen)
(egyébként tervezek majd egy asus routert bekötni mügé, és a CB-t modem módba tenni, de ez akkor sem biztató)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54236) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#54235) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Most az előbb meg volt wifi, de nem csatlakozott a netre, a CB-t sem értem el az ip címén, a telefonon sem tudtam telefonálni. Azért jöttünk át a T-től, hogy itt minőségi, stabil szolgáltatást kapunk.

ui:(a hozzászólásom írása közben megint elment a wifi)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54238) blakey válasza ArthurShelby (#54236) üzenetére


blakey
titán

A CB még nem teljesen kiforrott firmware-rel rendelkezik, Cisco epc3925-öm ven, 2013-as firmware-rel és betonstabil, kirobbantani nem lehet, remélem így is marad (kopp-kopp).

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54241) ztsoft


ztsoft
őstag

Ahogy látom, az agyon reklámozott CB-t is sikerült elbaltázni a UPC-nek! Gratulálok a jó munkájukhoz! :C

Mint ahogy a mobil szolgáltatásuk sem stabil (az itteni hozzászólások alapján), pedig a hálózattal (Vodafone) nincs gond (én még ebben az évben nem tapasztaltam kiesést a Vodafon-nál).

(#54238) blakey Azért azt ne felejtsd el, hogy a Cisco-ba nem a UPC szoftvere van, másképp az sem lenne ilyen stabil.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#54242) AtaWrc válasza ztsoft (#54241) üzenetére


AtaWrc
tag

Nincs akkora gond a CB-al, csak bridge módba kell használni, és hetente legalább 1X ajánlott újra indítani.
A családban 4 upc mobil előfizetés van, és avval sincs gond.
Phone szolgáltatás az már más kérdés, az egy nagy kalap sz@rkup@c.

(#54243) gduck válasza AtaWrc (#54242) üzenetére


gduck
addikt

Picit ellentmondásosra sikeredett a mondat :D Ha valamit hetente újra kell indítani és csak az egyik üzemmódjában stabil, akkor azzal nincs gond?

Amúgy tényleg gond van a CB-vel? Eddig azt írtátok ez a legjobb UPC router...

(#54244) ztsoft válasza AtaWrc (#54242) üzenetére


ztsoft
őstag

Ja, akkor felesleges volt a CB (igaz az 500-as csomaghoz kell), ezt a TC és az Ubee is tudja. :D
Én arra gondoltam, hogy csak azt használni (router-ként is, mint ahogy a UPC is tervezte), de hát ez sem jött össze.

A UPC Phone nálam csak a telefonszám kijelzés funkciót látja el, hívás fogadásra alkalmatlan. Egy csörgés után már nem fogadott hívást mutat, miközben a vezetékes telefon tovább csörög.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#54245) tomp válasza ztsoft (#54241) üzenetére


tomp
félisten

Ez így ebben a formában nem igaz. A Connect Box azaz a Compal modem mint eszköz nagyon jó!
Apró fw bugok vannak. Ha azokat javítják akkor a legjobb lesz.
Nálam a 2,4GHz-es wifit képes olykor használat közben energiatakarékos módba kapcsolni. Ilyenkor megzuhan 2,4-en.
De maga a modem bitang erős. Lan kapcsolaton megy 240Mbps-en a letöltés(oké 5-6mp-es 0/b-es szakadásokkal szolgáltatói hiba miatt) miközben lan->CB->5GHz-es wifi vonalon megy egy 35Mbps-es FullHD film. Gond nélkül. CB előtt TC modemem volt. Ott ugyan ez csak 120-as net mellett lehetetlenség volt. A filmet nem bírta stabilan átküldeni. Sűrűn bufferelt a Chromecast.

Amit nagyon elcseszett a UPC az a Jövőbox. Na az egy 230V-ról üzemelő rezsós hulladék. :DDD

(#54253) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Kezdek kilenni a upc-vel. Nem ezt vártam.
Trio L csomag, félévig 500-as net (vezetékes mérés):

úgy, hogy hol a wifi, hol a net kapcsolat szakad. A modem értékek jók, megnéztem az összefoglaló alapján.
Holnap felhívom őket, mert a számátvitel is csak félsiker egyelőre.
De telefon sincs néha, mert ez a CB olyan stabil.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54254) #41133696 válasza ArthurShelby (#54253) üzenetére


#41133696
törölt tag

A CB nálam mindig hozza a tökéletest vezetékesen FiberPower 240:

és, szeptember óta még nem kellett havidíjat sem fizetnem :) Szóval nekem a UPC nagyon bejön :)

(#54257) #41133696 válasza blakey (#54256) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szintén modemnek használom, mert CB - TP-Link Archer C5

(#54261) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hétvégén nem hívtam a upc-t, mert akkor csak sima egyszerűbb indítsd újra a modemet hibaelhárítósok dolgoznak.
Reggel föl hívtam őket, hogy a számátvitel csak félig van meg (ha engem hívnak még a régi T-s csöng, de ha upc-ről vagy a T-s ről hívok, akkor a mobil a régi számom jelzi ki), illetve a net (és CB) instabil. Reggel mindkettő problémával elhajtottak, mert nem voltam eszköz mellett (úton voltam). Dél körül fölhívtam az ügyintézőt, akinél kötöttem a szerződést, ő beírt valami sürgetést, és mondta hogy majd eszköz mellől hívjam a 1221-et 2;0 mellékel.

Este fölhívom őket (este 7), a nő mondja, hogy azért nem tökéletes a szolgáltatás, mert nincs befejezve a számátvitel (nem kellett eszköz mellett legyek). Kérdezem, hogy akkor tud e ebben illetékesebbet kapcsolni. Mondja hogy ebben ő a legilletékesebb, lát egy sürgetést, de a csávó aki csinálja a számátvitelt (ő már upc-s, nem alvállalkozó) neki már 6-kor lejárt a munkaideje. Szegény semmi konkrétumot nem tudott mondani, hogy mikor lesz kész. Mivel még a számátvitel miatt nincs lezárva a munkalapom, ezért nem tökéletes az internet szolgáltatás (500 helyett 20 megabit, befagyó CB). A vicc, hogy telefonálás közben elment a telefonvonal is, szóval utána mobilon hívott vissza az ügyintéző (aki nagyon rendes volt, de sajnos sokat nem tudott segíteni).

Az előzmény még annyi volt, hogy mikor helyszínre jöttek bekötni elsőre nem jöttek ki a megbeszélt időpontban, másodszor is már én hívogattam őket 11-kor, hogy 12ig ideérjenek.

A T-től azért jönnénk át, hogy itt megbízhatóbb a szolgáltatás (ott még a rézkábeles vonal van).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54279) ArthurShelby válasza tomp (#54277) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha jól értem, akkor húzzam ki a modemből a telefont, és jó lesz?
Esetleg erről a bűvös 466MHz-digitális telefonról tudsz többet?

Az normális, hogy router módban csak fehéren világít a CB? (az elején szokott zölden is)

Kihúztam a telefont, újra indítottam a CB-t. Wifin 27, kábelen (gigabites) 19Mbit/s a letöltési sebesség. Agyameldobom, kész, vége, nincs semmi szabály.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54283) tomp válasza ArthurShelby (#54279) üzenetére


tomp
félisten

Nem a upc telefon.
Amit találtam az vagy a DPMR jele(hasonlít a cb rádióra) vagy az LTE450 zavarhat be a kábelbe.
Bp. 9. kerületében a lakàsokban is kimutatható erősen ez a jel. Elèg ha a mérő bemenetéhez rakják a csavarhúzót mint antenna.
Lehet nàlad is ez zavar be. Hívd fel őket és említsd meg a 466-ot. :-)

(#54365) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Azt hiszem rájöttem a net szakadozásom hibájára, ezúton is csókoltatom a szerelőt.

A képen a baloldali (a vékonyabb) kábel könnyen kicsúszik. Mindenhol máshol minőségi (jobb oldali féle) csatlakozó van.
Csatolok egy képet a csatlakozóról (nem élesen, de látszik, hogy már használt, festékes).

A történethez hozzátartozik, hogy nálunk falon belül megy a kábel (volt előre kiépítve koax a tv miatt). Viszont az elosztónál tökéletesen megcsinálták a csatlakozókat, szóval a rossz kábel sem lehet hiba. Illetve ha jól van összedugva hozza az 514Mbps-os netet. Az utolsó freki (466MHz) jelzaj aránya megy 26-28-30-ra, és ezt a CB nem komálja.

Apropó CB: többször volt olyan, hogy volt lassú net (17Mbps le, 23Mbps feltöltés), és közben nem tudtam elérni a CB-t az ip címén :C (egy újraindítás megoldotta, de ez akkor is szánalmas). Holnap reggel jönnek a szerelők, remélem CB-t is cserélnek, mert ebben én már nem bízom meg.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.