Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Umi Super

Hozzászólások

(#651) Ferlito


Ferlito
tag

Hát fiúk,lányok....Nagyon vártam, nagyon tetszett, de hatalmas csalódás lett a vége...már megy is vissza a csomag Kínába...

:o

[ Szerkesztve ]

Ronald Reagan

(#652) umis válasza Sanyesz. (#630) üzenetére


umis
csendes újonc

Újra én okvetetlenkedek BT kihangosítással, nem a kihangosítóval lehet a baj új WV Pasat kihangosítójával sem működik a névjegy megjelenítés. Nem tudom lehet-e az ok hogy a BT 4.1 verzióju a készüléken, a nejem UMI Ironja 4.0 és azzal tökéletes a dolog. Teljesen kislányos a kérdés nem lehet-e a BT-t visszabutítani 4.0-ra.
Ha nem, végső esetben hogyan lehetne a fórumon megemlített Elephone P9000 ROM-ját felrakni.

(#653) Sanyesz. válasza Ferlito (#651) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Szomorú az ilyet látni, olvasni. Főleg egy - akkor még - zászlóshajónak kikiáltott, 200$ körüli készüléknél. :(
Nálam egy hónapot működött, a már agyon emlegetett kamerát leszámítva, mondhatni tökéletesen 0-24 órában.
Remélem új tulajdonosa is meg lesz vele elégedve. :K

Egyúttal el is köszönök Tőletek.

(#652) umis: Nálam két éves Mazdával és öt éves Suzukival rendben megy (0616-os ROM), bár a Suzuki nem kezel névjegyeket/SMS/hívásnaplókat.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#654) Ferlito válasza Sanyesz. (#653) üzenetére


Ferlito
tag

Hát igen. Főleg hogy az első rendelésem volt, és ezt direkt kifejtettem angolul levélben a kínaiaknak, készséggel válaszoltak is minden kérdésemre. Pont az ilyen első vásárlóknál kéne a leginkább odafigyelni szerintem, mert pl. én most ezentúl biztosan nem rendelek már többet onnét. Az első benyomás a lehető legnegatívabb volt és ez mindent meghatároz. És másoknak sem fogom ajánlani. Sőt...inkább lebeszélek mindenkit. De ez szerintem érthető...bár nagyon szép kis sajnálkozó levelet kaptam a kínaiaktól, mondták, hogy teljesen újat küldenek helyette amit le is fognak tesztelni előtte alaposan. Én nem kértem belőle, a pénzemet kértem vissza.

Ronald Reagan

(#655) Sanyesz. válasza Ferlito (#654) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Az nem a bolt "bűne", ha Te egy hibás készüléket kapsz. Ott hever a polcon x darab, leemelnek egyet, becsomagolják és feladják.
Elvétve van olyan webshop, aki esetleg ki is próbálná. Arról nem is beszélve, hogy több gyártó címkével leragasztott dobozban szállítja a készüléket.
Gyári hibás példányok a legjobb márkáknál is vannak, csak ezért nem kell egy boltot lehúzni. Elég akkor megtenni, ha a hozzá állásuk nem lenne megfelelő egy ilyen reklamációhoz.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#656) Ferlito válasza Sanyesz. (#655) üzenetére


Ferlito
tag

Én értem, s nem is a boltra gondoltam, inkább a márkára. Nézd. Dícsérni és ajánlani nem fogom. Sok panasz itt a fórumon belül is, nekem első kínai telefonom, eredmény: gagyi. Biztosan vannak a márkás példányoknál is gyári hibásak. Pl az első céges telefonom Iphone 4s. 2 hét után alaplai hiba, javíthatatlan. Ezért pl nálam az Iphone sem tartozik azok közé melyeket ajánlanék. De miért is tenném? ki ajánl olyat ami szar? És ki olyan elvakult hogy utána is olyat vásárol amiből egyszer ráfázott? :D Ezenkívül LG G2-t használtam még, most már apám használja, semmi baja az égvilágon. folyamatos netezés, alkalmazások, rengeteg fényképezés...Nálam telefonnak, autónak, ruhának, nőnek is csak egy esélye van :D

Ronald Reagan

(#657) ivanicsm.93 válasza andyTM (#643) üzenetére


ivanicsm.93
tag

Kicsit vicces, de úgy tűnik megoldódott a mobilnetes probléma. Köszi az ötletet.

(#658) ElrondTod


ElrondTod
csendes tag

Olvastátok? December 24-én jön Android 7.0!

http://www.umidigi.com/page-umi_Nplan.html

[ Szerkesztve ]

(#659) ivanicsm.93 válasza ElrondTod (#658) üzenetére


ivanicsm.93
tag

Igen, jött email. Már várom. Remélem az is normálisan fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#660) ricsidealer válasza ElrondTod (#658) üzenetére


ricsidealer
tag

hát ez bearanyozta a Maxos estém :D

Nokia 6.1

(#661) ElrondTod válasza ricsidealer (#660) üzenetére


ElrondTod
csendes tag

Remélem azért közben kapunk frissítéseket! :D

(#662) andyTM válasza ElrondTod (#658) üzenetére


andyTM
senior tag

- mint nekem a VR... UMI-módra

(#663) Lajos57


Lajos57
újonc

Sziasztok! Új vagyok Umi-ban.Nem tudom bekapcsolni a mobil internetet. Tudtok segíteni?

(#664) Sanyesz. válasza Lajos57 (#663) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ez nem UMI-függő. Elég misztikus a kérdésed. :)

Mit nem tudsz? Magát az opciót bekapcsolni vagy azt már bekapcsoltad, de nincs szolgáltatás?

Első esetben a SIM kezelésnél be kell állítanod, melyik kártya net (adatkapcsolat) képes (csak egyet lehet).
Második esetben az APN beállításokat kell ellenőrizni, ami szolgáltatófüggő.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#665) paolinho válasza Lajos57 (#663) üzenetére


paolinho
őstag

Az előzőeken túl:
Beállítások/Sim kártyák/ (legalul) Allow cellular data (be)

(#666) Remiel


Remiel
őstag

nincs valami ötletetek erre?

eddig a saját kábelével simán látta a laptopom a telefont, ma feldugtam és semmi, csak tölti és kész

mit kéne állítanom? usb használatnál a fájlok átvitele ki van pipálva

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#667) ricsidealer válasza Remiel (#666) üzenetére


ricsidealer
tag

ilyenkor ha valami furán működik én mindig újraindítom a telót , bár gondolom ott is megtörtént

Nokia 6.1

(#668) Remiel válasza ricsidealer (#667) üzenetére


Remiel
őstag

persze, minden újraindítva

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#669) andyTM válasza Remiel (#666) üzenetére


andyTM
senior tag

- én meg azt gondolom, win 10..., ezt csinálja nálam is eszközkezelőnél frissítés...

(#670) Lajos57 válasza Sanyesz. (#664) üzenetére


Lajos57
újonc

Köszönöm. Beállítások/Továbbiak/Mobilhálozatok/Hozzáférési pontok nevei/(vodafone elofizetes -internet vodafone. net/Apn típusa:default, mms, wap, net; Azonosító típus:PAP

(#671) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

Sziasztok! Szemezek az UMI PLUS-al! Az lenne a kérdés, hogy vajon van rajta értesítő led? Nem találok sehol erre utaló jeleket!

(#672) Remiel válasza bodnarzoltan (#671) üzenetére


Remiel
őstag

persze alul középen az a kis kör ami egyébként fizikai gomb, na az az értesítő led

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#673) bodnarzoltan válasza Remiel (#672) üzenetére


bodnarzoltan
tag

De az nem csak az UMI Super-nél van? A PLUS nál elől középen a ujjlenyomat olvasó van. Az értesítő led mintha fent lenne a közelség érzékelő mellett.....

(#674) Remiel válasza bodnarzoltan (#673) üzenetére


Remiel
őstag

ja nem is figyeltem, hogy PLUS bocs, automatikusan Superre gondoltam a topik miatt, akkor fogalmam sincs :U

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#675) ElrondTod válasza bodnarzoltan (#673) üzenetére


ElrondTod
csendes tag

Van benne, a specifikacioknal le van írva.

(#676) bodnarzoltan válasza ElrondTod (#675) üzenetére


bodnarzoltan
tag

köszi! Megtaláltam én is! Skylight Notification LED

[ Szerkesztve ]

(#677) Huszti74


Huszti74
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék Tőletek, hogy eddigi tapasztalataitok alapján mikor várható a telefonra a következő aktuális rendszerfrissítés (ami esetleg a bluetooth és a kamera szoftveres hibáját is megoldaná)?

A másik kérdésem a Plus típusra vonatkozna. A legújabb zászlóshajó béta verziójának teszteléséről, eddigi gyakorlati tapasztalatokról próbáltam infót gyűjteni, de nem jártam sikerrel. Azon filózom, hogy presale-ben rendelek egy ilyet, csak nem tudom, hogy bátorság ;) vagy vakmerőség :W lenne-e részemről...
Esetleg olvastatok erről valamit?

Köszi!

(#678) paolinho válasza Huszti74 (#677) üzenetére


paolinho
őstag

Eddig általában havi rendszerességgel adtak ki frissítést a telóra, bár júniusban kettő is jött, viszont a szeptemberinek még nyoma sincsen.
v3.01_20160513
v3.01_20160607
v3.01_20160616
v3.01_20160708
v3.02_20160810
Én a mai napig a 20160616-ost használom az általad is említett bluetooth-probléma miatt. Azon még rendesen átment a hang a kocsi gyári kihangosítójára, szóval azzal meg vagyok elégedve.

Második kérdésedre válaszolva, én nagyjából 2 lényeges különbséget látok: az egyik a hátlapról a frontoldalra hozott ujjlenyomat-olvasó amivel kapcsolatban megjegyzem, (noha nekem soha nem volt ilyen telefonom, így nem tudom, mennyire praktikus) nekem jobban tetszik, mint az elődjéé, a másik különbség pedig a hátoldali kamera le lett cserélve Panasonic-ról Samsungra. Figyelemmel a Super eddigi kamera-produkciójára - amit még idáig nem sikerült kijavítani - véleményem szerin csak jobb lehet egy másik alternatívával.
Talán lehet még egy harmadik különbség is, a Plus-on mintha két hangszóró lenne alul, de ezt csak a bemutatófilmen látottakból gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#679) Blantos1


Blantos1
újonc

Sziasztok, látom elég műveltek vagytok a témában, egy kis segítséget szeretnék kérni.
kb másfél hónapja van UMI Superem.Gearbesten rendeltem már sikerült is picit összetörjem, de mindez nem fontos.
A PROBLÉMÁIM:
- A GPS elég pontatlan néha utcákkal arrébb dob le. Pokémon Go-ban nem tudok néha beütni egy-egy GYM-et mert elmászkál. Nem tudom van e erre bármi megoldás, feltételezem a garival sokra nem megyek így, hogy ütődés van a telefonon.
- Első használatra simán sikerült zenéket fileokat feltenni a Superra de azóta (akárhányszor próbáltam) nem ment.
- Néha recseg a hang telefonálás közben és eleinte a térerővel is komoly gondok adódtak. Szuterénben (kis ablakos pince) lakom,ahol eddig a kis nyomógombos telefonom simán fogta a térerőt. Amikor az Umi megérkezett itt szinte sehol nem talált térerőt, azóta ez megoldódott és itt is talál jelet( nem tudom miért de örülök). A recsegés továbbra is fennáll, ismétlem csak néha. Esetek nagy többségében jól szuperál.

Ezeken felül nagyon jó kis telefon lenne gyors, jól bírja. (a kamera probléma nem izgat túlságosan erre a céllra rendes fényképezőgépet használok)

Válaszotokat előre is köszönöm :) és sry a nyelvtani hibák miatt... ez nem az erősségem. :/

(#680) viktorhu válasza Blantos1 (#679) üzenetére


viktorhu
veterán

Sajnos a GPS probléma lehet az ütődés következménye is (ahogy a jelentkező majd elmúló térerő-gond is). A hátlap mögött vannak az antennacsatlakozók, azok csak egymáshoz érnek, nincsenek összecsavarozva. Ha megütődött, lehet, hogy elmozdult kicsit az érintkező is, és így nem kapcsolódik rendesen a gps az antennához.

(#681) andyTM válasza Blantos1 (#679) üzenetére


andyTM
senior tag

Próbáld meg ezt: [link]

(#682) Blantos1 válasza viktorhu (#680) üzenetére


Blantos1
újonc

az ütődés előtt is megvoltak a problémáim sajnos :/

(#683) viktorhu válasza Blantos1 (#682) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor is az antennaszerelés a legvalószínűbb megoldás.

(#684) alpy79 válasza Blantos1 (#682) üzenetére


alpy79
csendes tag

Ha van rajta ilyen tok, akkor azt vedd le!

(#685) mindanee


mindanee
tag

Sziasztok!

Pár hónapja én is rendelkezem a készülékkel.

Viszont pár hete egy eséskor megsérült a kijelző üveglapja, ami most tovább repedt és gyakorlatilag az üveglap teljes hosszában elrepedt.

Ezzel egy időben az érintésérzékelés is elszállt.

Próbáltam turkálni a netet hátha találok rá üveglapot de eddig nem jártam sikerrel.

Tudnátok esetleg segíteni/elirányítani valamerre, hogy valahogy megjavíthassam az UMI Superem?

Köszi
Dani

(#686) Sanyesz. válasza mindanee (#685) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Itt nézelődj.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#687) Gre@T


Gre@T
tag

Üdv,

UMI super problémák:

- Eltűnt az ujjlenyomat olvasó opció a security menüből.
- 1 nap alatt lemerül a telefon (phone idle 67%)
- Töltés közben annyira szaggat a beszéd, hogy a telefon használhatatlan.

Feltoltam rá a legelső Fw-t (20160513_c239v55_kw_u1) + [full format] az ujjlenyomat olvasó nem jött vissza, viszont az OTA sem működik innentől, azt mondja hogy up to date a telefon szoftvere.

A Gearabestnél vásároltam két opció maradt, az egyik, hogy visszaküldöm és visszafizetnek 202$-t a 220$ helyett, amit levásárolhatok náluk GB wallet vagy kicserélik ha 45 napon belül vissza tudom küldeni.

A másik opció megtahthatom a hulladék telefont és adnak 25$ jóváírást.

Soha többi UMI!!!!! A múltkor egy Rome-ot rendeltem, ami csíkos kijelzővel érkezett,

(#688) paolinho válasza Gre@T (#687) üzenetére


paolinho
őstag

Próbáld meg a 20160616-os rom-ot. Nekem azzal hibátlanul müködik a kezdetek óta. Ha rendbeszednék a kamerát, a tökéletessel lenne egyenértékű (legalább is nálam).

[ Szerkesztve ]

(#689) Gre@T válasza paolinho (#688) üzenetére


Gre@T
tag

A 20160616-os update közben sikerül brickelni a telefont (megállt letöltés közben). A bootloader Download DA 100% majd utána unknown device.

Lehet ezzel kezdeni valamit?

(#690) Gre@T válasza Gre@T (#689) üzenetére


Gre@T
tag

VID_0E8D&PID_2001&REV_0100 ez az ismeretlen egység azonosítója.

[ Szerkesztve ]

(#691) Gre@T válasza Gre@T (#690) üzenetére


Gre@T
tag

Hát ez X-akták. Flashelés közben valahogy már az eddig használt vcom driver már nem volt jó, Egy másik driverrel viszont már felismerte.

Küldöm is vissza.

(#692) paolinho válasza Gre@T (#691) üzenetére


paolinho
őstag

De felment rá a 0616-os? Nem javult meg a fingerprint?

Mert ha semmi változás, akkor ezzel a készülékkel együtt már jó néhány gyengébb minőségűről lehetett itt olvasni. Míg mondjuk vannak olyanok is mint az enyém, ami ár-érték arányban egész jó darab. Nem állítom, hogy tökéletes, de se nem recseg, se nem halk, szép a képe, jó a GPS-e (mondjuk a gyári tokot ehhez le kell venni), az akku idő kifejezetten jónak mondható, nem dobálja el se a wifi-t, se a hálózatot, mondhatni nagyon stabil etéren is, szóval tényleg nem értem, hogy mégis hogy fordulhat elő ennyi hibás darab is, amiről itt lehetett hallani.

(#693) alpy79


alpy79
csendes tag

Sajnos ma én is eldobtam a készüléket, sarokra esett, érintés használhatatlan. Nézegettem, amit Sanyesz kolléga belinkelt. Most az egész frontpanelt le kell cserélni, vagy elég az érintőképernyőt megrendelni? Valakinek van már ilyen tapasztalata?

(#694) paolinho válasza alpy79 (#693) üzenetére


paolinho
őstag

Nem tudom, mit értesz frontpanel alatt, de elsőnek én a digitizer touchscreen-nel kezdeném a javítást.

(#695) alpy79 válasza paolinho (#694) üzenetére


alpy79
csendes tag

frontpanel

érintésérzékelő

Az UMI hivatalos szétszerelési videóján csak a frontpanelig szedik szét. A kérdésem az lenne, hogy tovább is könnyedén bontható, vagy oda már nagy rutin is kell?

[ Szerkesztve ]

(#696) paolinho válasza alpy79 (#695) üzenetére


paolinho
őstag

Szerintem a digitizer sérült, ha csak az üveg törik, akkor még reagál érintésre a képernyő.

(#697) alpy79 válasza paolinho (#696) üzenetére


alpy79
csendes tag

A telefon reagált még az érintésre de nem mindenhol. Még mindig az a kérdésem, hogy a digitizert
mennyire komplikált kicserélni?

(#698) alpy79 válasza alpy79 (#697) üzenetére


alpy79
csendes tag

Alkatrésznek eladó. Ennyit nem ér nekem.

(#699) ricsidealer válasza alpy79 (#698) üzenetére


ricsidealer
tag

komolyan ilyenkor elmegy az életkedvem mikor ilyeneket olvasok, a 29 dollárossal mi a probléma? amugy egyszerű a telefont szerelni,

másik off: akiknek jól müködik a telefonjuk , azok általában nem szoktak jönni panaszkodni

Nokia 6.1

(#700) mindanee válasza ricsidealer (#699) üzenetére


mindanee
tag

Lehet tényleg nem ez a legszebb hozzászólás evör, de azért megértem alph97-et is.

Nekem a zsebemből csúszott ki augusztus elején, tok is volt rajta, mégis szerzett a jobb felső sarkába egy kis repedést (pedig nem volt több 40 centinél a magasság - egy kisebb padon ültem). Illetve egy kiskörömnyi üvegdarab le is vált a helyéről a repedés külső végénél.

Ez a kis repedés szaladt végig a telefonon most szombaton és gyakorlatilag teljesen használhatatlanná tette a telefont.

Persze - elméletben - ez a 30 dolláros üveglap megoldja a problémát, de egyrészt kevés ember van, aki vállalja önerőből egy ilyen cucc beszerzését és cseréjét, másrészt pedig nagyon csalódást keltő, hogy egy ilyen kis eséstől berepedt a kijelző.

Ettől függetlenül persze szeretem a telefont, meg kicserélem rajta ezt az üveglapot, mert nem szeretnék félévente/negyedévente telefont cserélni. De sajnos tény, hogy nem hozza a telefon összeszerelési és anyagminőségben azt, amit ígértek.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Umi Super
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.