Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Umi Super

Hozzászólások

(#401) andyTM válasza Sanyesz. (#400) üzenetére


andyTM
senior tag

(#402) andyTM


andyTM
senior tag

HDR:

(#403) Sanyesz. válasza andyTM (#401) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Igen, olvastam, de ez innen nem elérhető.

Amúgy pedig azt mondom, hogy ilyen gyatra felvételeket egy ilyen specifikációjú készüléknek nem volna szabad készíteni. Ez az UMI "csúcskészüléke". :W

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#404) viktorhu válasza Sanyesz. (#400) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem nem tűnik borzasztónak, ha kikapcsolod a hdr-t, amikor a téma nem feltétlenül igényli, akkor szerintem egész jó lesz.

(#405) Sanyesz. válasza viktorhu (#404) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Hát... Most próbálkoztam itthon még pár képpel (HDR-rel és anélkül), makróval virágot, makró nélkül kutyát, kertet stb. Sajnos elég halovány. :(
Tudom, hogy írtam, nekem nem annyira releváns a kamera, de ezek a képek nagy csalódást okoznak egy 200$-os készüléktől.
(#401) andyTM: Adhatnál egy direkt linket erre az ominózus Google kamerára, mert nekem nem engedi letölteni.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#406) andyTM válasza Sanyesz. (#405) üzenetére


andyTM
senior tag

Google Camera
By Google Inc.

[ Szerkesztve ]

(#407) nandris válasza Sanyesz. (#405) üzenetére


nandris
aktív tag

Camera ZOOM FX-et használom, igaz fizetős,de szerintem rendes képeket készít.

(#408) Sanyesz. válasza andyTM (#406) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Köszönöm, felraktam. Kíváncsi leszek a változásra. :)

Délután cserkeltünk egyet az erdőben. Készítettem két-két képet HDR-rel és anélkül. Link :F

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#409) andyTM válasza Sanyesz. (#408) üzenetére


andyTM
senior tag

[vegyesen..., ma kora este...]
- az ominózus google kamerával; szerintem elfogadható képek.

(#410) nandris válasza andyTM (#409) üzenetére


nandris
aktív tag

Teljesen jók, szerintem is.

(#411) tibuszh


tibuszh
tag

Aki ismeri az AdAway programot... az nem tudna segíteni? Ez a hiba üzenet fogad. (video)
Sikertelen másolás -Host fájlok másolása sikertelen!
Korábban működött, próbáltam supersut is letörölni majd újra rakni, de semmi... Nem tom mi baja lehet... :F

mi

(#412) andyTM válasza tibuszh (#411) üzenetére


andyTM
senior tag

super su-ban engedélyezd újra, majd alapbeállításban engedélyezz mindent (szintén su)

(#413) papafater197


papafater197
tag

Sziasztok!Rendelt valaki a spemalltól sf airmall-el?Mennyi idő alatt jött még a teló?? Köszönöm!!

(#414) Sanyesz. válasza papafater197 (#413) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Az SF ÁFA körbe tartozik, ezt vedd figyelembe a rendelésnél. Egyéb probléma nincs vele. De van külön postázós topik, az ilyen kérdéseket ott tedd fel.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#415) papafater197


papafater197
tag

Sziasztok!Rendelt valaki a spemalltól sf airmall-el?Mennyi idő alatt jött még a teló?? Köszönöm!!

(#416) Remiel válasza papafater197 (#415) üzenetére


Remiel
őstag

szerintem kérdezd meg még egyszer úgy nyomatékosabb ;]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#417) megabor


megabor
tag

Sziasztok!
Smart Lock: pin kód, ujjlenyomat működik, itthoni wifi biztonságos helynek beállítva - mégis mindig kéri a jelszót, vagy az ujjlenyomatot a feloldáshoz! Mit bénáztam el?

Más... OTG kábel - pen drive és a fájlkezelő és az x-plore sem látja. Tallózni lehet benne az értesítési sávot lehúzva. Megoldás?

(#418) andyTM válasza megabor (#417) üzenetére


andyTM
senior tag

- pin kódot töröld, elég az ujjlenyomat; úgyis kéri egy minta feloldást másodlagosnak.

OTG: hibás otg kábel(?), total commander sem látja? Nekem gond nélkül működik egy ilyennel:

- amúgy megvártad, hogy a hibakereső lefusson?

(#419) megabor válasza andyTM (#418) üzenetére


megabor
tag

.A TC tényleg látja, milyen hibakeresőnek kéne lefutni?
A pin kódot kikapcsolom, akkor az ujjlenyomat olvasó sem megy! Megint mit nem értek?

(#420) andyTM válasza megabor (#419) üzenetére


andyTM
senior tag

- amikor rádugsz egy pendrive-ot, akkor hibakeresést futtat a telefonod(kivéve, ha rootolva van)
- ujjlenyomat+egy minta

(#421) megabor válasza andyTM (#420) üzenetére


megabor
tag

Nem értem...
A képernyő zárolásánál "nincs"-et állítok be, akkor a smart lock sem működik, azt írja: előbb állítson be egy képernyőzárat

(#422) Remiel


Remiel
őstag

tudtok valakit aki javít telefonokat? gyorsan és helyben ha lehet... ez a gondom ugye még mindig:

Adva van egy UMI Super, teljesen elégedett lennék vele ha nem indulna újra teljesen ötletszerűen... van hogy 2 napig semmi aztán egy nap 2-3x is. Semmi előjel, van hogy reggel a pinkód megadás fogad, van hogy a táskámból kivéve, de sosem amikor használom valamire.
Gyári beállítások visszaállítása megvolt úgy is csinálja, mindkét simet kicseréltettem, nincs fenn app rengeteg...

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#423) andyTM válasza Remiel (#422) üzenetére


andyTM
senior tag

"helyben ha lehet..." mégis hol?

(#424) Remiel válasza andyTM (#423) üzenetére


Remiel
őstag

Budapesten akárhol... úgy értettem, ahol esetleg azonnal tudnak kezdeni valamit vele, érzésem szerint kontakt gond lesz

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#425) ElrondTod válasza Remiel (#424) üzenetére


ElrondTod
csendes tag

Egyik ismerősömnek volt hasonló problémáj a Dogeejával. Ő vissza küldte cserére!

Ki mennyire olvassa a hivatalos UMI fórumot?

[ Szerkesztve ]

(#426) nandris válasza Remiel (#422) üzenetére


nandris
aktív tag

Nem lehet, hogy a sim kártyát veszíti el valamiért néhány pillanatra, és ugye akkor felcsatlakozáskor kéri a pin-t. Próbáld meg a pin- kártya kódját kikapcsolni legalább ideiglenesen.

(#427) andyTM válasza nandris (#426) üzenetére


andyTM
senior tag

-attól nem indul újra...

(#428) Remiel válasza andyTM (#427) üzenetére


Remiel
őstag

Nem látom, hogy újraindul e igazából, csak annyit, hogy néha nem reagál az ujjlenyomatolvasóra és gombbal kell bekapcsolnom és akkor az fogad adjam meg a pinkódokat... mindkét kártyához

ebből gondolom, hogy újraindul

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#429) andyTM válasza Remiel (#428) üzenetére


andyTM
senior tag

- ugyanaz, mint [megabor] kollégánál, és ugyanezt javaslom: ujjlenyomat+minta - nem kell az a pin/avagy, ha kell, akkor nem kell az ujjlenyomat/de ezzel jár...

(#430) viktorhu válasza ElrondTod (#425) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem Galaxy S3 volt így, ott alaplapcsere volt a megoldás. Annak típushibája volt ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#431) megabor válasza Remiel (#428) üzenetére


megabor
tag

Szia!
Én bénáztam el: működik a dolog, de amikor beállított smart lock működik, akkor a bekapcsoló gomb után alul egy nyitott lakat van, azt kell fel húzni. (Én azt vártam, hogy semmi ilyen nem kell)

(#432) Remiel válasza andyTM (#429) üzenetére


Remiel
őstag

csinálja akkor is, ha nincs beállítva ujjlenyomat, ezt is kipróbáltam

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#433) andyTM válasza Remiel (#432) üzenetére


andyTM
senior tag

- esetleg egy újrahúzást (flashtool) megpróbálhatnál, hogy biztosra menj.

(#434) megabor


megabor
tag

Új frissítés!

(#435) Sanyesz. válasza megabor (#434) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Igen... Néhány kisebb javítás, amibe nem tartozik bele a BT kihangosítás javítása. :(
Számomra felejtős és egyben szomorú, hogy egy sokak által jelzett problémán ilyen simán átsiklottak az UMI-nál. :W

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#436) ithuriel


ithuriel
csendes tag

Tegnap jött meg teló, minden pöpec vele, de most nekem is újra bekérte simekhez a pin kódot... :S Újraindítás nem volt, hiszen megnyitott alkalmazások maradtak a helyükön. Szerintem kontakt hiba se valószínű, mert végig asztalomon volt, nem mozgattam, amikor meg városban járkáltam nem csinálta ezt. (Ha kontakt hiba, akkor mozgás közben szerintem előbb elő kéne fordulnia, mint ha simán hever asztalon.) Egyetlen változás ami történt tegnaphoz képest, hogy befrissítettem Umi-s update-tel a telót. Lehet, hogy az szart el valamit?

(#437) Remiel válasza ithuriel (#436) üzenetére


Remiel
őstag

szerintem nekem is a 708 as után kezdte el...

(#434) megabor nem látok semmiféle új frissítést még

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#438) Sanyesz. válasza Remiel (#437) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Pedig van, írtam is, hogy próbáltam, de azt nem javították benne, ami nekem kellett volna, emiatt visszatettem a 0616-ot.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#439) ithuriel válasza Sanyesz. (#438) üzenetére


ithuriel
csendes tag

Hogyan lehet downgrade-elni? Én de. update-eltem, aztán du. láttam, hogy minden update-et egyenként kell lekapni, szóval feltettem még 2-t, hogy a legújabb legyen, de ha ezzel is előjön a sim-es bug, akkor megpróbálnám visszarakni eredetire.

(#440) andyTM válasza Sanyesz. (#438) üzenetére


andyTM
senior tag

Beállítások/Google/Nearby ---> próbáltad már a BT hiba miatt?

(#441) Sanyesz. válasza andyTM (#440) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Itt már leírtam, mi volt a helyzet a kihangosítással.
A "friss" ROM-mal annyiban változik a helyzet, hogy híváskor nem szakad a BT kapcsolat, viszont hangátvitel nincs (süket a kihangosító). Azaz éppen a kihangosítás lényege nem működik. A párosítás, szinkronizálás rendben van (volt eddig is). Ez nálam nagy vízválasztó. Emiatt eladó a telefon.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#442) andyTM válasza Sanyesz. (#441) üzenetére


andyTM
senior tag

- nem lehet, hogy le van véve a hangerő? :P

(#443) paolinho válasza andyTM (#442) üzenetére


paolinho
őstag

Nem. Ebből a szempontból egyszerűen szar a 0708-as. Nálam sem kontaktál rendesen az autó gyári bluetooth-ával, pedig egy egész újszerű Aurisról volna szó.

(#444) Remiel válasza Sanyesz. (#438) üzenetére


Remiel
őstag

hát nekem nem ajánl fal frissítést, mint a 708 - nál

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#445) Sanyesz. válasza Remiel (#444) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Én ugye a 0616-os ROM-t használom, erre felment a 0708-as, aztán frissítette a 0810-est OTA-n.
Ahogy olvasom, sok más tekintetben sem lett egy jól sikerült frissítés. :(

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#446) Sanyesz. válasza Sanyesz. (#445) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ma délután újra teszteltem a kamerát. A stock kamera alkalmazás mellé feltettem az ajánlott Google Camera és a Camera MX alkalmazásokat is.
Készítettem egy-egy képet mindegyikkel HDR nélkül és HDR-rel. Link
Mit mondjak. Nem a kamerája miatt szeretjük (ha szeretjük) az UMI Supert. Nagyon gyenge képek :U . A nejem fele ennyibe kerülő Doogee Y100 Pro telefonja sokkal jobbakat készít. :Y

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#447) paolinho válasza Sanyesz. (#445) üzenetére


paolinho
őstag

Kipróbáltad, vagy csak a véleményekre alapozva írtad, hogy ez a frissítés is szar? Ezek szerint nem javították se a bluetooth-t se a kamerát?

[ Szerkesztve ]

(#448) Sanyesz. válasza paolinho (#447) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Hmmm... Most írom le harmadszor, hogy felraktam és a BT kihangosítást próbáltam. Nekem ez lett volna a legfontosabb javítás. Azt is leírtam, hogy mi a jelenség (nálam) ezzel a ROM-mal a BT tekintetében. A kamerát, GPS-t ennek ismeretében már nem is próbáltam, tettem vissza a 0616-os ROM-ot.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#449) paolinho válasza Sanyesz. (#448) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi

(#450) alpy79 válasza Sanyesz. (#448) üzenetére


alpy79
csendes tag

Van másnak is hasonló tapasztalata? Nekem ilyet nem csinált még. Teljesen jól működik egy Platronics kütyüvel illetve egy ilyen autós-bluetooth-os gyors-töltővel egyaránt.
Nekem az lenne a kérdésem, hogy lehet-e vendég profilt beállítani ezen a telefonon?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Umi Super
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.