Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Az ellenség nem mind hord maszkot, hogy ne érezzük, hogy ők is emberek, családdal, meg kiskutyákkal, hanem inkább kikockázzák a fejüket?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) oriic válasza gabor7th (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gondolom ez a body-cam style miatt van. Ott is kikockázzák az ellenfeleket :D

Live-Die-Respawn

(#3) lofagi válasza gabor7th (#1) üzenetére


lofagi
addikt

Szerintem kimondottan emeli a hatást így, hogy ki van kockázva. Ez csak még inkább hozzátesz a realisztikussághoz. Sőt szerintem ez már aggasztóan realisztikus. :(

[ Szerkesztve ]

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#4) FoxiestFox válasza lofagi (#3) üzenetére


FoxiestFox
félisten

+1. Örülhetünk, hogy nem kell ezt csinálnunk irl, nem akarom a szabadidőmben eljátszani.
Fiatalabb koromban mindig vágytam a jobbnál jobb grafikára, akkor nem gondoltam volna, de mára azt igénylem hogy, egy játék nézzen ki játéknak (ennek ellenére nézhet ki nagyon jól), nem kell a fotorealisztikus grafika, főleg nem lövöldözéshez.

Amúgy impresszív cucc, de hát nagyon ideje már, lassan komplett lakásokat fűt fel egy gamer pc, ideje látni cserébe valamit.

(#5) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én ezt konkrétan nem hiszem el, hogy nem kamu. :)
Marmint komolyan. Némá', hát semmi nem néz ki így. Akkor majd pont egy sufniproject. Ezt is biztos az a Török kamu Kojima csinálja mi? A The Day Before-os bandával karöltve.. :U Nem hiszem el, kész. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) lofagi válasza .LnB (#5) üzenetére


lofagi
addikt

Egyébként nekem is van egy ilyen érzésem ,hogy ez az egész csak így meg van szépen renderelve. Mindenesetre maga a kameranézet szerintem az ami ennyit hozzátesz az egészhez. Nem tudom.

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#7) Sonja


Sonja
veterán

Ahha, így már érthető az egész, és valóban lehet valós!

Youtube videó!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8) oriic válasza .LnB (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Vannak amúgy jelek, nem is kevés, hogy tényleg valós Unreal cucc az egész.

0:35-nél és 0:49-nél konkrétan mintha a levegőben lebegne az áldozat lába, 1:08-nál konkrétan recés a fal árnyéka. És még pár ilyen apróság. Szóval én azt mondom hogy vagy full valós az egész, vagy a tag próbál átverni minket a félid valós, félig rendered anyaggak. (nyilván ennyire nem értek hozzá, hogy jobban kianalizáljam :DDD)

Live-Die-Respawn

(#9) -=RelakS=- válasza .LnB (#5) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

nagyobb mozgásoknál ha megállítod akkor látszik, hogy a bemozdulás csak utólag van rátaknyolva, ahogy a játék motorok csinálják

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10) wednesday válasza .LnB (#5) üzenetére


wednesday
őstag

Nekem is fura. Inkább tűnik egy valós felvételnek, amire utólag húznak rá valamit. A kamera remeg a léptektől, ami egy full felesleges (és idegesítő) dolog, hiszen a valóságban és játékban is mikor lépkedsz a te agyad nem ezt a remegő képet mutatja neked. Továbbá tele van felesleges mozdulatokkal, ami csak valóságban van értelme (pl képernyő szélére lősz).

Ezt csak VR-ként tudom elképzelni, ha játék is, nem lehet sima 2D-s játék, mert nézni is rossz és most nem a látványt értem ez alatt.

(#11) .LnB válasza oriic (#8) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem abban kételkedek, hogy nem UE - vel készült. Én is próbáltam pár ilyen fotorealisztikus UE demo-t régebben, amik így nézték ki, vagy szebben.
Hanem, hogy ez ebben a formában nem lesz játék. Vagy nem így fog kinézni, vagy teljesen más lesz az egész.. Vagy nem tudom. Ez így egyben, túl sci-fi.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#12) lofagi válasza .LnB (#11) üzenetére


lofagi
addikt

"... s aztán megszületett a chatGPT!" XD

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#13) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Mivel nem tudom hogy kell Discord videót megosztani itt a raw video file, amit megosztottak készítők. [link]

YouTube (még feldolgozás alatt)

Live-Die-Respawn

(#14) lofagi válasza oriic (#13) üzenetére


lofagi
addikt

Az az igazság,hogy ez pont nem győzött meg XD Ma már mennyire egyszerű egy ilyet is összevágni? :D

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#15) Dr. Akula válasza Sonja (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem baj az ha más gyártja a helyszínt mint a játékot. Eddig is külön ember kódolta, most csak annyi történt hogy ez(ek) az ember(ek) külön cégben is van(nak). A lényeg hogy minél realisztikusabb legyen, felőlem akár több játékban is felhasználhatják. A Stalkernek is ez a titka, hogy 1000x realisztikusabb a táj, mint egy COD félében. Ha így folytatják (egyáltalán folytatják), akkor ez is jöhet.

(#16) melega


melega
őstag

Ilyen grafikán szerintem a mai újgenerációs konzolok nem bírják el.
A Mátrx is magas nekik

Talán egy 3 millió Fts gamer pc elbírjs.

(#17) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Negyedjére futok neki ennek a HSZ-nek, de akárhogy rágom, ez a videó több kérdést vet fel, mint amennyit megválaszol.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18) flexxx2 válasza melega (#16) üzenetére


flexxx2
őstag

állítólag ugyanazon a részletességen az unreal 5 jobban fut mint a 4,
ezek kisebb belső terek, itt szerintem meg lehet oldani

[ Szerkesztve ]

(#19) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Simán lehet valós a dolog, más kérdés, hogy majd a 4090 elviszi 20 fps-el.

Megyen!

(#20) Dr. Akula válasza melega (#16) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Naés, nem kell minden mobiltelefonra optimalizálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) shotika válasza .LnB (#5) üzenetére


shotika
őstag

Szerintem ez pusztán egy ügyesen összerakott játékmenet vidi, egy korszerű engine alatt. Mindent alárendeltek annak, hogy megadja a bodycames hatást, még azt se gondolnám, hogy erős gép kellene alá. A színválasztás is erősíti a valóságszerű hatást.
Mindenképp ötletes, de meglátjuk, hogy a teljes játék mit fog adni. Ez még egyelőre egy nagy semmi, amit láttunk, pusztán egy videón jól mutató ötlet.

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#22) TESCO-Zsömle válasza shotika (#21) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Magam is ezen gondolkodok, hogy ez tényleg olyan extravagáns, vagy egyszerűen a textúrák készültek IRL fényképekből?

Ugye ez egy taktikai FPS. Ebből adódóan a dinamikus időjárást és az ezzel járó fényviszony-változásokat élből dobhatod ki az ablakon.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) kikikirly válasza TESCO-Zsömle (#22) üzenetére


kikikirly
senior tag

Nem csak a textűrák realisztikusok hanem a geometria is. Amcsi filmekben hasonlóan néznek ki az elhagyatott sikátorok, aluljárók stb. Tele van téglával, szeméttel meg mindenféle törmelékkel a pálya. Viszont a non-stop beremegő kamera cseszett irritáló, a kikockázott fejlövés megint csak nem a barátom. Elhiszem hogy 5 percig tök feelinges, órás távlatban szeretem látni hogy szemen lőttem a pácienst és a golyó a tarkóját át távozott...2004-ben a Far Cry 1,F.E.A.R. tudta ezeket, azóta meg az AAA címek 80%-a biztos.

(#24) k-adi


k-adi
nagyúr

Ha azon megy a vita hogy valós vagy renderelt a videó, nos akkor a célját elérte a videó.

(#25) TESCO-Zsömle válasza k-adi (#24) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Végül is...

Nekem az birizgálja a csőrömet, hogy akarjuk-e egyáltalán, hogy egy taktikai shooter ennyire realisztikus legyen? Mert ez már annyira közel van az IRL-hez, hogy ha valaki képes rajta szórakozni -ami eredendően minden játék célja- akkor az felvethet bizonyos kérdéseket.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26) k-adi válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


k-adi
nagyúr

szórakozni.............tanulni...........gyakorolni......... lehetne ezt tovább vinni negatívabb irányba is sajnos

(#27) savior


savior
őstag

Ennyi erővel tiltsák be a paintballozást is.

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#28) flexxx2


flexxx2
őstag

Itt arról beszél, hogy lidar-al beszkennelték, adott időben, a fények, árnyékok nem dinamikusak, mivel az jött a szkenneléssel együtt, tárgyak nem változtathatók, darabolhatók.

(#29) wjbhbdux válasza TESCO-Zsömle (#25) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Már a Manhuntban is realisztikus volt ahogy az áldozat koponya csontja reccsegett a beledöfött és agyvelőben körbe-körbe forgatott feszítővastól, azóta is ez a hobbim

/s

(#30) TESCO-Zsömle válasza flexxx2 (#28) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pont ezt mondtam tegnap. Anno 10+ éve láttam egy videót, ahol evvel a módszerrel egy templomom belterét modellezték le hasonló realizmussal.

#29wjbhbdux: De nem nézett ki realisztikusan. Eddig filmes berkeken kívül semmi nem volt, amiről nem tudtad fél szemmel is megmondani, hogy ez nem igazi. Ez már közel van hozzá. Itt ha nem állítod meg a videót pontokon és nézed a képkockákat, hanem csak a történésre figyelsz, nem mondod meg, hogy ez nem igazi, csak ha tudod előre, hogy nem az és mit kell nézni.

És ez gond. Nem biztos, hogy jó dolog olyan világban élni, ahol az emberek valódinak látszó gyilkosságokon szórakoznak, mitöbb, sportot űznek belőle.

De ez csak az én véleményem. Szerintem ha valakit érdekel ez a műfaj, akkor nem egy játékból, hanem ennél jóval kontrolláltabb formában, mondjuk katonai kiképzés útján kéne megismerkednie vele.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31) lofagi válasza TESCO-Zsömle (#30) üzenetére


lofagi
addikt

A TV2 is benyelt anno egy COD-os videót, ha meg ezt a gameplayt nézed a telefonodon mondjuk, meg nem lehet állapítani, hogy ez épp nem valódi. Főleg olyan embereknek nem, akik nincsenek benne a játékok világában.

Pont nem régen volt a lövöldözés Amerikában, ami után közzétették a rendőrök kameráját, hát azon kívűl,hogy ott tele volt rendőrrel, másban nem különbözött. Még ott is így ki lett pixelezve az áldozat a végén.

Szerintem is aggasztó inkább, mint szórakoztató, ahogy mondod. S nyilván lesznek emberek akik azért továbbra is meg fogják tudni különböztetni az életet a játéktól. De az agy nagyon rejtélyes is tud lenni s olyan dolgokat is megteszünk, amit különben nem.

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#32) TESCO-Zsömle válasza lofagi (#31) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nyilván, ha csak a mozgást nézed, akkor arról látszik a játék volta, hogy fejre céloznak, nem tömegközéppontra. Rendőr olyat nem csinál, mert nem gyilkolni megy.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33) wjbhbdux válasza TESCO-Zsömle (#32) üzenetére


wjbhbdux
veterán

tavaly 1194 embert gyilkoltak meg rendőrök amerikában

/s

(#35) Dave567 válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


Dave567
addikt

Sajnos EZEK nem fogják fel, sokan azt se tudják miért adnak le annyi lövés az ENEMYRE...
Mind magyar hozzá szóló, tudatlan senkik.
Csak a szitkozódás megy...

(#36) macilaci78 válasza melega (#16) üzenetére


macilaci78
nagyúr

PC-only, szóval irreleváns, hogy konzol elbírja-e.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#37) macilaci78 válasza wjbhbdux (#33) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A sztori úgy teljes, ha azt is közlöd, hány fegyveres összetűzésben vettek részt a rendőrök.

Becslések szerint 335 millióan laknak az USA-ban, míg MAgyarországon kb 9,7 millióan laknak. Ha arányosítani akarom, akkor kis hazánkban 35 főt tettek volna koporsóba a hazai rendőrök. Nem tudom a pontos számot, hogy tudjam, illene-e felháborodnom.
Viszont az USA fegyverkultúrája más, a legtöbb államban alanyi jogon jár a fegyvertartás, fegyverviselés, így a legtöbb embernél, akit egy rendőr leszólít, lehet tűzfegyver.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#38) Zolik


Zolik
senior tag

Nekem egyből az Anthem játék jutott eszembe, hogy mekkora kamu volt a demo amit bemutattak a végleges játékhoz képest

Azt el tudom képzelni hogy félig valós félig viszont vágott anyagról van szó. Főleg az elején látszik mikor bemegy az épületbe.
Erről a kikockázásról is megvan a véleményem. A japán poresz filmek jutnak eszembe ahol kikockázzák pont a lényeget. Egyrészt álszentnek tartom másrészt értelmetlennek, harmadrészt meg pont azt erősíti meg bennem, hogy kamu a trailer így nem lehet felismerni a szereplőket. Ha pl ez egy feature lenne akkor mutassanak olyan videot ahol konkrétan a fejlesztő ül a gép előtt és játszik. Ha tényleg valós az egész akkor nem több mint egy techdemo és a fenti kép is jó példa arra hogy egy ilyen video nem garancia semmire max a hypra

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#39) 5150head


5150head
senior tag

Nem akarok, senkit se megbántani, de nem egy realisztikus játéktól lesz buggyant lövöldöző valaki.
Ez olyan mint amikor azt mondták, hogy a metál zenétől lesz valaki sátánista.
Fel kellene vállalni az igazságot: az embereket a többi ember teszi nyomorulttá. A családja, a környezete, a társasága vagy éppen annak hiánya, a különböző traumák az életében.
Aki nem tud különbséget tenni valóság és fikció között annál gond van. Még ha a fikció realisztikus is, -mint ez a játék- attól még tudom, hogy fikció és az is marad ha leülök és játszom vele.

(#40) Zolik válasza lofagi (#31) üzenetére


Zolik
senior tag

Már a doom-ba is láncfűrésszel lehetett kaszabolni az ellenfeleket. Mortal Kombatba ki lehetett tépni a szívét a másiknak. Tényleg megint itt tartunk, hogy mi aggasztó és mi nem? Számomra valahogy aggasztóbb a sok moleszteráló tanár/pap stb, a milliárdos adócsalók, a drog dealerek, az atomháborúval fenyegető hatalmak stb.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#41) lofagi válasza Zolik (#40) üzenetére


lofagi
addikt

Hát nem tudom, de ha te a Doomban vagy a MK-ban láttál bármit is ami a valósághoz hasonlít, akkor nem tudom neked milyen fantáziád van, de komolyan irigyellek érte. XD

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#42) savior válasza lofagi (#41) üzenetére


savior
őstag

30 éve az még élethűnek számított. Ezen a játékon is nevetni fogunk 30 év múlva, mert hogy lehet valóságosnak hinni azt, ami a monitoron van? Majd ha a mátrixban játszunk akkor lehet beszélni valósághűről.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#43) MageRG válasza lofagi (#41) üzenetére


MageRG
addikt

Akkor is az volt a fáma, hogy jajj a fiatalokat megrontja.
Az ESBR nem véletlenül született.
Szerintem:
1. Nem minden játék készül kamaszoknak. Csak ezért ne korlátozzuk mit lehet és mit nem.
2. A realisztikus erőszaknál sokkal nagyobb baj hogy mentálisan beteg emberek jutnak fegyverhez.

BTW: volt valami pálya a COD4-ben (asszem a Death from above), ahol az AC130-assal kellett fasírttá lőni a gonoszokat. Ott is sokan felvetették, hogy a low-res kamera miatt alig különbözik a valós felvételektől.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#44) lofagi válasza savior (#42) üzenetére


lofagi
addikt

Doom: MK:

Én lehet itt valamit nagyon nem értek, de ezekben mégis hol lát valaki élethűséget?

Amúgy meg játszani kell egy pár VR játékot, S rájössz ,H az agyat nagyon könnyen át lehet verni.

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#45) .LnB válasza lofagi (#41) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az mennyire kemény szer lehet, amikor kilép a házból és a Doom egyik pályáján találja magát, és démonok sétálnak mindenhol.. :DDD Nagy flash lehet. Náluk Raiden is csak egy sima buszsofőr. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#46) Zolik válasza lofagi (#41) üzenetére


Zolik
senior tag

Ahogy előttem írták konkrétan a doom miatt született meg az ESBR mert előtte nem volt ilyen. Akkor abban az időben az számított kb olyan realisztikusnak mint most ez a játék. Itt a szó a gyilkoláson van nem azon mennyire élethű. Nyilván az tök oké hogy egy gyengébb grafikai játékban kezeket tépnek le játékosok meg beleznek ki, de ha ki van kockázva az arca az ellenségnek meg realisztikus a környezet naaaa az akkor már biztos VESZÉLYES! Véletlen se azért mert beszámíthatatlan pszihopata akinek alapból problémái vannak.. persze mi a legkönnyebb? ráhárítani a felelősséget egy játékra és akkor probléma megoldva!

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#47) lofagi válasza Zolik (#46) üzenetére


lofagi
addikt

Szerintem itt egy roppant egyszerű példa, aztán mindenki azt szűr le belőle amit akar. Én nem akarlak meggyőzni arról, hogy ez a játék gyilkosokat fog szülni vagy még több randalírozót, amiből amúgy meg már van épp elég.

Az ember megnéz egy horror filmet, amiben egy hétköznapi esemény zajlik le, teszem azt egy erdőben, legközelebb erdőben jár, esetleg még akár éjszaka is van, nekem ne mondja senki, hogy nem fut át a gondolatán az, hogy vele is megtörténhet hasonló.

Elindítom a Doomot, megölök pár szörnyet, kimegyek másnap az utcára nem fog el a félelem, hogy a következő sarkon ott áll egy Cacodemon.

Elindítok egy ilyen játékot, mint amiről most szó van és kb sikátorok, grafitivel telefirkált épületek, stb. stb. stb.-vel van tele a játék, amilyen helyekre mondjuk jobb esetben azért nem járkálunk, de ha véletlen odatévednék, szerintem szintén elkap a dejavu érzés. S nem, nem mondom,hogy ettől majd neki fog állni 10 játékosból 9 gyilkolni a szembejövőket. De akire ezek nincsenek hatással valamilyen szinten, szerintem ott kell elngondolkozni,hogy miért nincsenek.

Abszolút nem állítom,hogy a számítógépes játékok csak rossz hatással lennének ránk, de vannak akikre igen, mégha kisebb a mértékük is. S nyilván vannak más dolgok is amik az emberi agyra sokkal károsabbak és mégis sokan csinálják, de ez megint egy másik téma.

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#48) k-adi válasza lofagi (#47) üzenetére


k-adi
nagyúr

"De akire ezek nincsenek hatással valamilyen szinten, szerintem ott kell elngondolkozni,hogy miért nincsenek."

..vagy épp hogy miért vannak? :F

hoppá reverse uno! :C

Create meme "card UNO reverse, card UNO, UNO cards" - Pictures - Meme -arsenal.com

(#49) lofagi válasza k-adi (#48) üzenetére


lofagi
addikt

:P

Nem szélsőségekre gondolok itt amúgy, szerintem mindenkire hatással vannak ezek a játékok, ezért játszik velük az ember. Ha nem keltene benned valamilyen hatást, akkor nem szórakoznál vele órákat. S itt megint csak nem azt értem,hogy ha FPS-el játszom, akkor megyek majd az utcára és öldöklöm az emberket. :D vagy... :P de most már tuti keresek egy Cacodemont is. XD

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#50) TESCO-Zsömle válasza lofagi (#49) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Össze is szarnám magam, ha gurulván a Margiton a villamossal egyszer csak kiemelkedne a Parlament előtt a Dunából az Icon of Sin... :Y

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.