Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  új pápa!

Hozzászólások

(#335) WN31RD válasza anaqer (#331) üzenetére


WN31RD
addikt

Ez is jópofa, de én nem ehhez hasonló csipkelődésre gondoltam. Palpatine-hoz hasonlítani Ratzingert vicces dolog, mi jót mosolyoghatunk rajta, de ez igazából komolytalan szórakozás.
Sokkal érdekesebb, amikor a pápává választása miatt önmagukkal, egyházukkal részben meghasonlott és morális dilemmákkal küszködő hívő katolikusok főnek a saját levükben, és szidják Ratzingert (kevésbé szélsőséges formában de sokkal komolyabban).

Egyébként az egyik linket (Bővebben: link) követve ezt találtam:
''There may be a legitimate diversity of opinion even among Catholics about waging war and applying the death penalty, but not however with regard to abortion and euthanasia.'' (Joseph Ratzinger)
Tessék figyelmesen elolvasni, és szóról szóra értelmezni. Rendkívül tanulságos megállapítás ez.
Ratzinger persze csak egyetlen ember a sok közül (még akkor is, ha pápa lett), de amit mond, annak az alapjait nem ő fektette le. A fentiek kimondását lehetővé tevő gondolkodásmód miatt a kereszténységet, mint vallást, összességében nem tudom komolyan venni, az átlagnál tisztességesebb keresztény embereket nem tudom nem kivételként kezelni.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  új pápa!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.