Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Új Metallica album

Hozzászólások

(#167) Horbal válasza DM-Fan (#157) üzenetére


Horbal
őstag

Az írásod alapos és jó, viszont a DM megitélésével egyáltalán nem értek egyet.

Most pedig egy teljesen szubjektív valimi következik a részemről, nem lesz szakmai egyetlen betűje sem kb arról fog szólni, hogy nekem mit jelent a Metallica, hogy, hogyan érinti meg a lelkem, mit sugall, miért szeretem amióta először meghallgattam a Nothing Else Matters-t...

Első csapás (Nothing Else Matters):
Nem tudom mikor és hol hallottam először A SZÁMOT (valami kopott maxiról talán) mert nekem ez a dal a maga egyszerűségében, a "bugyuta" szövegével, unalomig ismert minden akkordjával a zene maga, mintha rólam szólna, ez vagyok én és Nothing Else matters...
Innentől indult be a szenvedély, felkutattam megvettem meghallgattam mindent ami 'tallica volt és létezett, és szépen lassan kiforrott a kép...

Második:
Mi más lehetne mint a Puppets, az album és a dal is egyben, ennél jobb albuma nem volt, nincs és nem is lesz a Metallica-nak, a zsenialitás maga a Battery-vel az élen a Damage, INC-vel bezárólag...

Blacket és Justice-t most kihagyom a részletezésből, mindent leírtál :R

Harmadik:
Szépen sorban jöttek az albumok, semmi közük nem volt a kronológiához, ahogy szert tettem valamire ami nem volt még meg úgy hallgattam...asszem az S&M DVD volt az újjabb mérföldkő, és ezért most lehet kövezni meg fanyalogni, ahogyan azt néhány FAN (sztem nem azok) szokta, mert szvsz igenis nagy dobás volt bevállalós dolog beállni egy szinfónikus "banda" :) elé, és elnyomni egy Of Wolf & Man-t vagy egy Wherever I May Roam-ot.
Nem szégyellem bevallani nekem bejön, ráadásul a DVD istenien mixelt, remek felvétel.

És itt most, kicsit ki kell térnem erre az egész hangzás kérdésre mert amit a Justice-ról írtál szvsz és ne haragúdj meg de minimum butaság. Én személy szerint talán a legtisztább legjobban felvett/kevert lemeznek tartom. Egy Blackened nem szólhat sehogyan máshogyan.
Ma beszéltem egy sráccal a DM esetében is ezzel a bassz hiánnyal jött, szvsz az az iszonyat nagy bassz sose volt jellemző a bandára, persze vannak zseniális basszer témák a zenéjükben, de ez trash metál vagy mi, nekem ez ne dübörögjön, keményen és kérlehetetlenül karcoljon, tomboljon és ehhez kemény riffek és gitárszólók kellenek, meg brutál krampácsolás. (Igen Ulrich nem a legkifinomultabb, de azért mellé nem üt én legalábbis nem érzem.)

A Load-ot/Reload-ot is kihagynám most, na nekem ez a kettő az amit inkább hanyagoljunk.

Negyedik: Az Anger
Miért is nem szeretik sokan az Angert, szerintem a kiábrándultság miatt, az emberek többsége nem szereti elveszteni a bálványát. És mit tett a Metallica az Angerrel, arcúlcsapott mindenkit, megmutatta, hogy igen ki lehet égni el lehet készülni, tönkre lehet menni. De mit mutatott még meg ezzel?, hogy fel lehet kelni, csak szembe kell fordulni a gondokkal. Az Anger kínkeserves, brutálisan borzalmas, néhol állítom, hogy hallgathatatlan, de semmi képpen nem figyelmen kívül hagyható, az Anger kellett a Metallica-nak. (mellesleg én szeretem :P )

Ötödik: DEATH MAGNETIC
Egy hete ezt - Live Shit Binge & Purge Mexico City 1993 - hallgatom, az egyik legjobb koncertfelvétele az együttesnek, mert a Metallica igázán szvsz koncerten a csúcs... én így készültem a DM-re.

Mai nap:
Már elsőre is bejött (reggel vettem meg azóta nyomom), és egyre inkább bejön. Nem egészen tudom miért mert ez a lemez sem az a Metallica amiért annyira odavagyok meg vissza, az valahol a Puppets, a Justice, a Black és az S&M után meghalt, de az Anger-rel újjá született valami nagyon más brutálisan nyers, goromba, ormótlan formában, mostanra pedig beérett a munka, felnőtt a "szörnyeteg" a harag csökkent de az ereje természet feletti, és megint együtt vannak, az új basszer pedig tagadhatatlanul jót tett a zenének, mert ez zene a javából. Nem az én Metallicam ezt írod, az enyém sem, ez tényleg más de szvsz kell egy Metallica azoknak is akik nem ilyen vén gyöpös "xarok" mint mi :).

Szumma:
-Szerintem az album erős.
-IGEN gonosz és dúrva - maradt azért az Anger-ből valami, de nagyságrendekkel jobb annál.
-NEM éri el a Blacket vagy a Justice-t - csak kérdezem: el kell azt érni, kell annyira visszamenni... ebbe a mai világba nekem illik a DM.
-Szerintem sikerül a visszanyúlás pl. a My Apocalypse pl Battery szintekre emelkedik a vége felé...
-Unforgiven III - ezt tényleg hagyjuk :) R.I.P

1 szó mint 100 nekem 100%-ból 85% nem is inkább 95% vagy az sok? még nem tudom minden esetre 4700-at megér, azonnal rippeltem mert féltem a korongot, mert agyon lesz hallgatva az tuti.
Azon a koncerten nem fogsz te sehova sem menni, két őskövület között ott fogunk csápolni erre is az tuti.

Én ajánlom a lemezt, mindenkinek aki szeretne megint Metallica-t hallgatni...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Új Metallica album
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.