Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tkesy válasza Csepy (#49) üzenetére


tkesy
őstag

Kössz, a javítást... :)
AMD-ben nme 100% -an vagyok otthon :B

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#52) antikomcsi válasza gaba18 (#46) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Az 54 fok bartonnál alapon soknak számit. Hogy érted, hogy forgatod a ventit? És milyen érzékrlő van a táp alatt?

(#53) antikomcsi válasza gaba18 (#37) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ezt kell tenned amit itt #37 írtál.
Nem kell feltétlen zalman, egy GlacialTech 2520 Pro vagy egy Titan TTC-D5TB(4/TC) Bőven elég.

(#54) Jim Tonic válasza Sundesz (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Minek???

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#55) Csepy válasza antikomcsi (#53) üzenetére


Csepy
senior tag

Ezek mind ROHADTUL HANGOSAK, kivéve, ha rossz a hallásod! A Zalman legalább (minimumon) szinte hallhatatlan (2 ''l''-lel!) és úgy is jobban hűt, mint a teráltalad említett 2 hűtő!

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#56) antikomcsi válasza Csepy (#55) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

És 4x annyiba is kerül!

Az az igazság, hogy ilyen ''csak azért is jobban tudom'' hozzászólásokkal nem szoktam foglalkozni, de elárulom, hogy nem az az elsődleges szempont, hogy 21Db. legyen a hang 29Db. helyett, hanem az, hogy hűtsön, és megbízható legyen, a zalman jó hűtő, de nem annyival amennyivel többe kerül. Nem extrém tuningon egy 2.500.- Ft.-os szabályzós titán, remekül tud egy bartont hűteni és ~1900-es fordulaton hangját se hallani.
Erről ennyit, nem akartalak megbántani, de fölösleges valakire 10ezer forintos hűtőt rábeszélni azért, hogy 2 Db.-el halkabb és 3 fokkal ''hidegebb'' legyen.

(#57) mlaci


mlaci
csendes tag

ha már az én topikom legalább nekem is válaszolhatna valaki:O

(#58) antikomcsi válasza mlaci (#57) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Jó, de mi a kérdés?
cpu fsb/dram : auto-n legyen, menni kellene bios reset után. Írd le a soft menü és a memoria beállításokat légyszi.

(#59) gaba18 válasza antikomcsi (#58) üzenetére


gaba18
csendes tag

én se akarok majd valami drága hűtőt venni
annyi pénzem azé nincs.
:DD

(#60) sz.j válasza mlaci (#43) üzenetére


sz.j
nagyúr

Lazítsd az időzítéseket, esetleg ha így se megy minimális fesz.emelés a memóknak.
De azt is eltudom képzelni, hogy egy BIOS frissítés is segíthet a próblémán.
Milyen lap ez?

[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#61) Csepy válasza antikomcsi (#56) üzenetére


Csepy
senior tag

Már megbocsáss, drága Barátom!

Ez nem egy olyan ''csakazértismegmondoménmiafrankónehalgassakomcsigyerekre-mertnemtudjamiajóneked'' típusú hozzászólás volt. Tudod nekem is volt TiTAN D5TB4 Cu35-ös rézhűtőm, és hogyis adagoljam be neked... egy kalap SZAR volt! Nyáron lefagyaszt alatta a mobil bartonom, ami azért elég szar, meg sajna adagolta a 38dBA-t rendesen (merthogy annyi a gyári értéke). Sajnos Zalman nem megy a gépembe(több oka is van, de nem az ára) így egy SilentBoostot vettem, ami szintén kurva hangos (nem 21dBA, ahogy a csomagon van :( ) de legalább 8 fokkal lett alacsonyabb a procim hőmérséklete alapjáraton, mint a TiTANnal!
Ezekután kérlek ne próbálj okoskodni, hogy a csipszar nem csipszar!

Regards: Csepy

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#62) antikomcsi válasza Csepy (#61) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Még kedvesebb forumtársam!

Szerintem ez nem az a hely, ahol nekünk ilyen hülyeségen veszekedni kéne.
Teljesen fölösleges, mindenki el tudja dönteni mi a neki megfelelő árban, és a hozzá tartozó paraméterekben, ha több terméket felsorolunk tud választani közülle, ha ő 10 ezer forintos zalmant akar azt vesz, ha 2500.- forintos titant akkor pedig azt, a lényeg az alternatíva lehetősége.
Az okoskodásról csak annyit mondanék, hogy az egyik lapban egy 2500+ os nem mobil barton megy 11x200-on egy ilyen titán hűtővel 50% fordulaton, 33celsius fok ha eléri az alphőmérsékletét bekapcsolás után úgy 15 perccel. Ez nem megy 39celsius fok fölé, és érdekes módon a venti hangja sem bántja a fülem.

Bocsánat, ha szerinted csak itt okoskodom, nem akartam vel rögtön elsején felnyomni a vérnyomásod. Hogy miket ajánlok azzal tisztában vagyokm, mivel van, vagy volt olyan alkatrészem, ami szerintem nem megfelelő adott célra, olyat sennkinek sem mondok.

Ui.: Mitől mobil barton a mobil barton, kiváncsi lennék Te mit gondolsz erről?

Üdv!

(#63) Csepy válasza antikomcsi (#62) üzenetére


Csepy
senior tag

Bocsáss meg, nem sértő szándékkal írtam, amit írtam, csakhát nekem is vannak tapasztalataim.

1. lehet, hogy az én fülem érzékenyebb, mint a tied
2. zajosabb környéken élsz, ahol nem lehet annyira hallani a ventit
3. nagy a minőségi szórás egy adott típuson belül is

Mitől mobil barton a mobil barton?

1. nuku szorzózár
2. cool and quiet támogatás
3. 1.4V-os fesz is bőven elég neki
....

További kellemes újévet és ne veszekedjünk már :) !

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#64) antikomcsi válasza Csepy (#63) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nos igen a 3. pont a lényeg, ezek olyan maggal rendelkező procik, amiknek a gyártása igen jól sikerült a többihez képest, ebből eredendően elég neki alacsonyabb feszültség a stabil működéshez, ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy 1,75-1,8 V-al totál kihozható belőle elméletileg a strukturális maximum amit tud ez a proci, ide pedig még nem kell nitrogén, a hűtéshez. :)
Ezért különösen elismerésre méltó teljesítmény, ha valaki túlmelegedéssel tudja fagyizásra bírni a procit! :))

Bocsánat ezt meg kellett említenem. :DD

Amúgy pedig B.Ú.É.K.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.