Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mlaci


mlaci
csendes tag

SZIASZTOK!
a helyzet a következő: vettem 2 új ramot a gépembe(2*256/pc3200), belerakom és
semmi nem történik. ahogy visszarakom a régiket semmi gond, a gép botol.
mi a sz*rt csinálok rosszul?:O

[Szerkesztve]

(#2) Sundesz válasza mlaci (#1) üzenetére


Sundesz
őstag

Reseteld a biost (clear cmos). Vagy állítsd át a jumpert(alaplap leírásában megtalálod melyik az) vagy vedd ki az elemet.

[Szerkesztve]

Hörcsög Powa'

(#3) sharker válasza mlaci (#1) üzenetére


sharker
aktív tag

Kapcsold be;]
Sorry:)


Kicsit részletesebben..
Csipog a gép?:F

(#4) mlaci válasza sharker (#3) üzenetére


mlaci
csendes tag

nem csipog ez-az!
semmit nem csinál.:D

[Szerkesztve]

(#5) sharker válasza Sundesz (#2) üzenetére


sharker
aktív tag

Ja az se ártana első körre...:)

Ha nemtud hogy kell a legegyszerübb ha kikapod az elemet a lapból...
1min azt vissza...

(#6) Szalma válasza mlaci (#4) üzenetére


Szalma
őstag

(És memória nélkül mit csinál?)

Szeretettel:
Szalma

(#7) mlaci válasza Sundesz (#2) üzenetére


mlaci
csendes tag

de akkor minden visszaáll alapra nem?
:F

(#8) sharker válasza mlaci (#4) üzenetére


sharker
aktív tag

Mondom hogy kapcsold be;]

A monitoron mit látsz?

(#9) Sundesz válasza Szalma (#6) üzenetére


Sundesz
őstag

Úgy már biztos csipog.:)

Hörcsög Powa'

(#10) mlaci válasza Szalma (#6) üzenetére


mlaci
csendes tag

:O

(#11) sharker válasza mlaci (#7) üzenetére


sharker
aktív tag

baj az?:F

(#12) Sundesz válasza mlaci (#7) üzenetére


Sundesz
őstag

De, visszaáll a gyári defaultra, de se perc alatt visszaállítassz mindent, vagy marad a régi ram...

Hörcsög Powa'

(#13) mlaci


mlaci
csendes tag

tehát ha csinálok egy reset-biost utánna fogja csak felismerni az új ramot?

(#14) Sundesz válasza mlaci (#13) üzenetére


Sundesz
őstag

Általában ez megoldja a problémát.

Hörcsög Powa'

(#15) sharker válasza mlaci (#13) üzenetére


sharker
aktív tag

elöször csináljuk meg;]

(#16) Szalma


Szalma
őstag

(Nos, a tesztciklus:
1. régi memóriával működik
2. újjal nem, fekete kép, nincs csipi
3. memória nélkül van csipi?
4. ha van, akkor új memó nem a gépbe való
5. ha nincs, akkor továbblépni a következő hibalehetőségre: bios reset.)

Szeretettel:
Szalma

(#17) mlaci


mlaci
csendes tag

köszönöm mindenkinek a segítséget követen az utasításaitokat, ha valami nem sikerül visszajövök.:C


JA: ÉS MINDENKINEK BUÉK!!!!:C

(#18) Nyuf válasza mlaci (#17) üzenetére


Nyuf
senior tag

Ha biostresetelsz és utána elindul, aztán megint mindent visszaállitasz ahogy régen volt akkor megint nem fog menni...

Debian amd64 sarge

(#19) mlaci válasza Nyuf (#18) üzenetére


mlaci
csendes tag

mé?

(#20) Márk válasza mlaci (#1) üzenetére


Márk
senior tag

Nos, ezt velem is eljátszotta a gépem, mikor a 2×256 MB PC3200-as Samsung ramot kicseréltem 2×256 MB Kingston HyperX PC3500-as ramra. Gép bekapcs az új ramokkal, se kép, se hang, még csak nem is csipogott, csak a ventillátorok és a merevlemez pörgött fel. Tisztára beparáztam, na mondom lehet, hogy olyan erősen nyomtam bele a ramokat a gépbe, hogy megsérült az alaplap? Gép kikapcs, új ramok ki, régiek be, gép bekapcs és láss csodát, elindul a gép minden probléma nélkül. No akkor itt valami érintkezési hiba lesz. Gép kikapcs, régi ramok ki, újak be, de most a berakásnál olyan istenigazából belenyomtam az alaplapba a ramokat, és lehetett is egy halk kattanást hallani, amit az előző berakásnál nem hallottam. Gép bekapcs, mostmár a gép elindult minden hiba nélkül.

Szerintem nálad is ilyen érintkezési hiba lehet, jól nyomd bele az új ramokat a foglalatokba. Egyébként hivatalosan a gépnek csipognia kéne, ha nem érzékel ramot. Hogy az enyém miért nem csipogott, fogalmam sincs (A7N8X).

U.i.:Volt egy másik gépem is, abban még Asus A7V266-E alaplap volt, (isten nyugosztalja, ugyanis 2 éve leégette a tápegység), abban ilyen ramcserekor mikor nem jól érintkezett a ram, egyfolytában csipogott.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#21) mlaci válasza Márk (#20) üzenetére


mlaci
csendes tag

Á! ha annál jobban belenyomnám kijönne a hátán!:(

(#22) mlaci válasza Márk (#20) üzenetére


mlaci
csendes tag

ha az ujat meg a régit rakom egymás mellé akkor indulni indul, csok a win betöltése előtt kéri hogy a lemezről botoljak, mer vmi hiányzik neki.

[Szerkesztve]

(#23) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

egy bios frissítés esetleg? milyen az alaplapod? nem ecc-s a ram? és esetleg nemtámogatja a lapod

[Szerkesztve]

(#24) lacafaca válasza <>jana<> (#23) üzenetére


lacafaca
őstag

nf7-es lapok szokták ezt csinálni!:U

[Szerkesztve]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#25) Márk válasza mlaci (#21) üzenetére


Márk
senior tag

Én is úgy nyomtam bele másodszorra az új ramot, hogy már hajlott az alaplap....
A régit nem kellett annyira belenyomni.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#26) turho válasza Márk (#25) üzenetére


turho
őstag

Ha tuning nélkül és by spd-n se megy akkor van gáz.

(#27) mlaci válasza lacafaca (#24) üzenetére


mlaci
csendes tag

msi

(#28) mlaci válasza turho (#26) üzenetére


mlaci
csendes tag

te miről beszélsz?

(#29) Torry


Torry
addikt

Bios reset-et csináltál akkor?

(#30) _cirmos_


_cirmos_
őstag

megírhatnád a lap és a ramok típusát, valamint az aktuális bios-verziót, hátha attól okosabbak leszünk. szvsz egy bios frissítés kell neked, más nem jut most eszembe.

(#31) mlaci


mlaci
csendes tag

megcsináltam-semmi!:O

(#32) gaba18


gaba18
csendes tag

Sziasztok!!
Nekem van 1 Abit-AN7-es deszka és van benne 1 512-es 400MHz-es Hynix memó.
Az lenne a kérdésem hogy ebbe a lapba belemegy akár 1vagy 2 PC3500-as Kingston HyperX memó? Ha lesz rá péz akkor 2darabot veszek belőle amit dualban fogok járatni, de csak akkor ha belemegy az alaplapba. A proci egyébként 1 AMD Athlon Xp 2500+ Barton
minden ami a gépben van mind alapon megy.

(#33) gaba18


gaba18
csendes tag

Sziasztok!!
Nekem van 1 Abit-AN7-es deszka és van benne 1 512-es 400MHz-es Hynix memó.
Az lenne a kérdésem hogy ebbe a lapba belemegy akár 1vagy 2 PC3500-as Kingston HyperX memó? Ha lesz rá péz akkor 2darabot veszek belőle amit dualban fogok járatni, de csak akkor ha belemegy az alaplapba. A proci egyébként 1 AMD Athlon Xp 2500+ Barton
minden ami a gépben van mind alapon megy.

(#34) Ati9500 válasza gaba18 (#33) üzenetére


Ati9500
senior tag

Sztem, inkább vegyél még egy hynix ramot 512/400-ast így lesz 1 giga ramod.. a hynix ram nagyon jó nem érdemes lecserélni, inkább vegyél egy 3,2 bartont 400 as fsbvel!

(#35) Torry válasza gaba18 (#33) üzenetére


Torry
addikt

Fölösleges HyperX ramokat rakni egy 166FSB-s prochoz.
Szerintem is okosabb lenne egy 200-as FSB proc és +512 400-as Hynix ram.

(#36) mr_ricsi válasza <>jana<> (#23) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Csatlakozom a #23-ban szólóhoz!
A régi memóriákat vissza, és a legújabb biost vésd be a lapodba. Aztán memória csere, és nagy valószínűséggel gond elfelejtve.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#37) gaba18


gaba18
csendes tag

És mi van akkor ha veszek 1 jó hűtőt a procira és 200-as fsbvel járatom?
Mert ha lessz péz akkor az lesz me 1 új proci meg a memó az annnyi mint kb 50000Ft.
De 1 memó és 1 Zalman vagy thermaltake hűtőaz Kb 25000 Ft. és nekem nincssok pízem

(#38) mg105 válasza gaba18 (#37) üzenetére


mg105
senior tag

akkor gyorsabb lesz... feltéve, hogy a proc bírja

(#39) kav15 válasza mlaci (#1) üzenetére


kav15
csendes tag

Az új RAM-ok biztos hogy jók?

(#40) Jorus


Jorus
nagyúr

A hozzáértőktől érdeklődnék...

Adva vagyon egy P4-es 3 GHz-es proci (3.75 X 800MHz), illetve egy alaplap (800/533/400), valamint egy 512-es 400MHz-es DDR RAM. A kérdésem, hogy milyen memória frekvenciát érdemes beállítani a BIOS-ban, hogy a legoptimálisabban dolgozzanak együtt?

Előre is köszönöm

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#41) sz.j válasza mlaci (#28) üzenetére


sz.j
nagyúr

Gondolom arról írt, hogy a régi memóid beállításait (pl. időzítések) nem birják az új memóid.
Azért ajánlotta a By SPD-t mert ekkor automatikusan állítodik be.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#42) sz.j válasza Jorus (#40) üzenetére


sz.j
nagyúr

A legoptimálisabb az a szitu amikor 1:1-be megy a gép! (CPU : DRAM)
Hogy milyen ''frekvencián'' (órajelen) azt Neked kell tudnod, hogy milyen teljesítményre van szükséged, ill. mit bír a géped!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#43) mlaci válasza sz.j (#42) üzenetére


mlaci
csendes tag

köszi, közben rájöttem hogy tényleg az időzítésekkel és a felhúzott fsb vel nem bírtak a ramok. most már csak az a kérdés, hogy egy 400mhz-es ram miért nem megy 200-as fsb-vel? 1:1 cpu:ddr???????:F

(#44) antikomcsi válasza gaba18 (#33) üzenetére


antikomcsi
veterán

Hello!

Belemegy a lapodba, de csak akkor kéne cserélned, ha jobban szeretnéd húzni, de ahhoz ez kevés. A lapból othoni szinten 225-230 fsb kihozható, de ez már ddr450-460, ami papíron meghaladja az említett modul képességeit.
Szerintem a mostani procid simán bírná a 200-as fsb-t, gondolom azért, mert még nem találkoztam olyan 166-os procival, ami nem tudta volna. Milyen hűtőd van? Tudod a típusát? Lehet, hogy azzal is simán bírná a 3200+ sebességét, csak nem 35fokon, hanem 45-ön, de ez nem vészes. Úgyhogy ahogy mondták, max bele egy másik ilyen modul, és mehet is a dual ddr400, másik cpu nem kell, mert majdnem 100%-ra veszem, hogy bírni fogja.

(#45) tkesy válasza Jorus (#40) üzenetére


tkesy
őstag

jájj:Y

1.: P4 3GHz = 15 * 200 MHz FSB
2.: 512MB DDR 400 = 200 MHz FSB

szóval, ha berakod a gépbe a rammot és nme tuningolsz, akkor pont 1:1 ben fog menni, ami az ideális eset....
a finomhangolása a dolgoknak, pedig függ attól milyen alaplapod van

[Szerkesztve]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#46) gaba18 válasza tkesy (#45) üzenetére


gaba18
csendes tag

Kössz a segítséget!!
Asszem valami Spre Cooler van a procin és van rajta 1 hőérzékelő. De az a bajom hogy a biosban meg az Abit Eq is azt írja hogy 54 fokos. De én nem hiszek ennek mert ha a bordán forgatom a ventilátort és mondjuk az érzékelő pont a táp alatt van akkor mindig melegebbet ír ki a gép. Dehát ugye az a köcsög érzékelő beleszámolja a ház hőmérsékletét.:(((

(#47) tkesy válasza gaba18 (#46) üzenetére


tkesy
őstag

Ezt biztos, hogy nekem szántad....? No mindegy... :)

Nálad egy picit más a helyzett, mivel AMD-s rendszert használsz...
Nálad ugye a proci,- ha jól tudom,- 2500+ = 10,5*166 = 1743MHz. Mindenesetre a 166MHz-s FSB az biztos...
Most azt az 1 memóriát ami van vagy szinkronba járatod (DDR33), vagy aszinkronban (DDR400).
Legegyszerűbb, és legolcsóbb mo., ha veszel egy jó procihűtőt + még 512 MB szintén valami Hynix-es rammot, és a procit megpróbálod felhuzni 200MHz-s FSB-re (2100MHz). (*) És ekkor szinkronba (1:1) járatod a rammokkal. (amiket úgye dual-ba raktál, tehát ez még kb +5% gyorsulás).
(azt, hogya proci bírja-e a 200FSB-t az senki sem tudja neked se megmondani, se garantálni...)


(*)
Lehet, hogy tovább is bírja, mint 200MHz... Én minap egy 2100+ Sempron-t húztam meg ismerős gépében, az fesz. emelés nélkül 225 MHz FSB-ig bírta... :))


[Szerkesztve]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#48) gaba18 válasza tkesy (#47) üzenetére


gaba18
csendes tag

Kössz a segítséget!
Én ezzzel a hűtővel má húztam fel az fsb-t 195-re ha jól emléxem és csak 34 fokot melegedett a cpu. Úgyhogy szerintem menni fog 200-on is. Amúgy nehogy azt hidd hogy a Pentiumnál jobb a dual.:DD

(#49) Csepy válasza tkesy (#47) üzenetére


Csepy
senior tag

''2500+ = 10,5*166 = 1743MHz''

Nem tudod jól:

2500+ Barton--> 11*166=1826 MHz
ebből következően:
3200+ Barton--> 11*200=2200 MHz (én is így járatom és érezhetően jobb lett a cucc!)

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#50) antikomcsi válasza gaba18 (#48) üzenetére


antikomcsi
veterán

A barton szorzója 2500+ esetében 11, nyugodtan húzhatod 11x200 ra, maximum feszültség emelés lesz szükséges, 1.725 V elég szokott lenni, de ha megy lejebb próbáld azon is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.