Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kiddy


kiddy
csendes tag

A tegnapi nap folyamán vettem egy Chaintech 9bja alaplapot celeron 1700-assal és egy uj ventilátorral, idehaza volt egy sdramom egy cd meghajtó, egy wincsi, egy ház, egy 3d kártya, mindet összedugtam rendesen ahogy a leírásban volt, és a jelenség a következő: bekapcsolom a power gombot, kigyulad, és ugyanakkor a ide activity led is folyamatosan világit, felpörög mindkét ventilátor (a procié, és a központi tápé), de ezen kivül semmi más, még a speaker sem csipog, csak pörög a ventilátor és ennyi, ha nyomom a power gombot akkor sem történik semmi...

Ellenben, fogom az egészet kiveszem alaplapot procit ventilátort, és visszateszem régit, minden szuperül megy.

Mi lehet a probléma?


u.i.: az ujjbegyeim már teljesen tönkrementek a sok dugodosástól :O

(#2) Esmein


Esmein
nagyúr

Ha nem sipol az két dolog miatt lehet:
1. nincs rádugva a speaker, de szerinted minden rajta van
2. halott az alaplapod
Sajnos én is jártam igy egy nf7-es abit lappal, de nem hiszem hogy a chaintech olyan sok dead-by-shipping lapot adna ki a keze közül.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) kiddy válasza Esmein (#2) üzenetére


kiddy
csendes tag

Igen rá van dugva minden, az alaplap szerinti 1-es irányba van a speaker is...:(

(#4) fügike


fügike
senior tag

Kisfloppy jól van feldugva?

Boci-boci tarka!:D

(#5) kiddy


kiddy
csendes tag

...csak az a gáz hogy hétvégén nincs szerviz ahonnét vettem, és igy infot se tudnak adni, nekem meg hétföig szétrobban az agyam emiatt :)

(#6) fügike


fügike
senior tag

Hol van erről a lapról leírás?

Boci-boci tarka!:D

(#7) I_Am válasza kiddy (#5) üzenetére


I_Am
veterán

Hol lax pontosan?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#8) kiddy válasza fügike (#4) üzenetére


kiddy
csendes tag

Kisfloppyt már a sok próbálgatás után nem nyomom rá az alaplapra csak a tápon van rajta, mert már vagy 20szorra cseréltem ide oda, és unok mindent a helyére rakni, de most itt ahogy irok van benne egy régi lap, azon is csak tápon van a floppy, és láttod müködik.

próbáltam a memoriát cserélgetni ugyanaz
próbáltam a kezelöcsatlakozokat hogy esetleg forditva vannak. (power,reset,speaker...)
probálgtam nyomogatni kártyákat, procit...mondjuk az elején kicsit gyengébben nyomtam bele a procit az igaz, de akkor is ugyanezt csinálta, utána belenyomtam erösen, és ua.

(#9) kiddy válasza I_Am (#7) üzenetére


kiddy
csendes tag

Csepel sziget, pesttöl 15 km

(#10) vallas


vallas
senior tag

Hali

Az 17000 cerka az wilmett magos,meg kellene nézni a lap kézikönyvében,hogy támogatja e a 400 mhz-s fsb wilmett magos procikat az alaplap.

Én pont így jártam egy abit is -7 e-s alaplappal,és egy wilmett magos P4-el,és amikor kicseréltettem egy Northwood magos P4-re akkor minden működött. :DD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#11) Bazsesz


Bazsesz
őstag

OFF

17000 -as cerka az biztos, hogy wilmette? Szerintem nem. Azt tudom, hogy az 1700-as az az, de hogy a 17000-res, efelől kétségeim vannak. ;)

ON

Jól raktad-e össze a gépet, nem-e felejtetted ki a másik tápcsatlakozót, meg ilyenek? Szedd szét darabokra, és az asztalon egy valamin rakd össze, és keresd úgy a hibát. Sokszor segít.

w: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#12) Hercooles


Hercooles
aktív tag

Kisfloppy és Pc-speaker bedugása nélkül is mennie kéne a gépnek! Azt mondod hogy a monitor se kapcsolódik be? Próbáld meg hogy csak lap+proc+ram+vga van
a gépbe! vinyó+cd+floppy no! Süsd ki a biost! Másik VGA? Nekem is csinált néha
ilyent egy már müködő konfig miután szétszettem, de amikor harmadjára összeraktam apránként már müködött!

(#13) kiddy válasza fügike (#6) üzenetére


kiddy
csendes tag

itt nálam a dobozában:) amugy neten nemtaláltam, a forgalmazójának webje:
http://www.chaintech.com.tw/

(#14) kiddy válasza vallas (#10) üzenetére


kiddy
csendes tag

pontos cime: http://www.chaintechusa.com/tw/eng/product_list.asp?MPSNo=13&SPSNo=11

ott van valami irás róla:

9BJA

Socket 478 Intel® Celeron/Pentium 4 400MHz FSB, ATX, Intel 845 + ICH2

(3) PC100/133 SDRAM DIMMs (3GB)
(5) PCI (1) CNR (1) AGP
Video: AGP4X
Audio: CMI8738 5.1CH
Features: ATA100, USB1.1

More....

nekem ebből az tunnik ki birja a 400Mhz -et

(#15) fügike


fügike
senior tag

Pont most nézem, csak közben valaki hívott SkyPe-n.
Úgy néz ki, vinnie kéne a 400MHz-et.

Boci-boci tarka!:D

(#16) fügike


fügike
senior tag

Milyen lapról váltottál? Lehet, hogy a hűtőborda alján nincs elég kence? Ha túlmelegszik a proci, el se indul, csak pörög.

Boci-boci tarka!:D

(#17) kiddy válasza Bazsesz (#11) üzenetére


kiddy
csendes tag

milyen másik tápcsatlakozóra gondolsz? nekem a tápból kijön egy 20-pines csatlakozó ezt rányomom a memoria mellettibe, meg egy másik az meg a perifériákba megy, azokhoz meg nem is nyultam. más tápcsatlakozónak is kéne lennie?

Más: Bios kisütés alatt mitértesz? van egy jumer aminek a funkciója clear CMOS...erre?

(#18) fügike válasza kiddy (#17) üzenetére


fügike
senior tag

Hát bizony, egy 4 eres, ha jól tom. Az adná a plusz feszt, ami az ilyen lapoknak köll! Az újabb ATX-es tápokban mindben van!

Boci-boci tarka!:D

(#19) kiddy válasza fügike (#16) üzenetére


kiddy
csendes tag

Egy régitipusú Asus cusi fx-röl váltottam, de mint mondottam az alaplappal együtt cseréltem a procit, hütöt, és memoriát is...csak a ház maradt meg a perifériák...

a hütő alján gyárilag volt valami szürke kence, az nem elég? mást nem raktam még alá, bár adtak valami fehér kencét is.

(#20) Hercooles válasza kiddy (#17) üzenetére


Hercooles
aktív tag

Ja, lehet hogy ''használt'' volt a lapot, v úgy használt hogy ''tesztelgették'' a boltba s most hiányolja a régi perifériáit, meg egyéb. Csak egy tipp, mindent érdemes kipróbálni!

(#21) fügike


fügike
senior tag

Csak mert ha már egyszer feltetted, meg levetted, akkor nem lesz tükéletes a kence a borda alján. Majd ellenőrizd le!
És tényleg kell a plusz fesz a lapnak, egy olyan kis hasáb alakú csatlakozó.

Boci-boci tarka!:D

(#22) kiddy


kiddy
csendes tag

a táp modeltipusa: LC-235ATX
ezekszerint lehet hogy ez nem jó akkor?

(#23) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Ilyen lapod van?



Itt három csatit látok. Egy van a NB és a Gameport között. Ez a 4 pines. Meg van kettő a memóriáknál. Most látom életemben először, hogy a harmadikat ide bele lehet dugni. Azt bedugtad? Vagy inkább várd meg, amíg megerősítenek ebben. Lehet, hogy ez lesz a bibi.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#24) fügike


fügike
senior tag

Lehet, hogy nem viszi el! A legtöbb áramot az indulásnál veszi fel a gép, amikor mindent fel kell pörgetni, stb. Próbáld meg kicserélni egy 300-asra pl.

Boci-boci tarka!:D

(#25) fügike


fügike
senior tag

Az sem biztos, hogy van neki a tápján mindhárom féle csatlakozóból.

Boci-boci tarka!:D

(#26) kiddy válasza Bazsesz (#23) üzenetére


kiddy
csendes tag

Igen ilyen lapom van de nincs a tápból ujan vezeték aminek négyere lenne, csak a lapra egy megy rá a 20 eres...

Akkro szerintetek cseréljem le a tápot? még van egy órám nyitvatartásig, addig nem érek sehová :))

(#27) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Az lehet.

Topiknyitó! Meg tudnád mondani, hogy milyen tápod van? Hány W-os, rajta van-e mindhárom csati esetleg?

w: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#28) Bazsesz válasza kiddy (#26) üzenetére


Bazsesz
őstag

Ha nincs egy 4 eres, akkor az a problémája! Vegyél egy P4-es tápot, amin van a 4 pines csatlakozó!

Akkor a harmadikkal ne is foglalkozz.

A négyeresnek úgy kellessz kinéznie, mint a 20 eres, csak 4 ere van. De formailag ugyanak.

w: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#29) kiddy válasza Bazsesz (#28) üzenetére


kiddy
csendes tag

lc-235atx em van, és nincs rajta 4-eres, közben rendeltem egy p4es tápot, szóval akkor lehet amiatt szivok, na pár orán belül megjön és kiprobálom azzal, köszönöm a segitségeket, ha nem megy azzal se ismét irok:)

még egy utcsó, ha meglesz a p4 es táp akkor azon 3 csatlakozónak kellene lennie? a 3dikkat ne dugjam sehová? mármint a lapon sehová? ;)

(#30) quigon válasza kiddy (#22) üzenetére


quigon
tag

Nekem 1 hete oldódott meg ehhez hasonlóproblémám.A első gond,annak ellenére hogy a lapom támogatja a 800Mhz-es procikat csak a bios frissítés után volt képes elindulni vele.Az 1.7Ghz-es gond nélkül ment.A másik:sikerült 1 olyan tápot is vennem ami ezzel a lappal nem megy.Összegezve:a bios frissítés és táp csere nálam mindent megoldott.Részleteket itt találsz:
[L] http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=26298[/L]

(#31) haris válasza kiddy (#29) üzenetére


haris
őstag

''lc-235atx em van''

ez itt a baj...
ezen tuti nincs P4-es csatlakozo, és a teljesitménye is kicsi szeintem...

(#32) Bazsesz válasza quigon (#30) üzenetére


Bazsesz
őstag

De neki a tápján nincsen az a plussz 4 eres csati, ami kell a p4-es lapokhoz.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#33) haris válasza haris (#31) üzenetére


haris
őstag

Ha tudod ki kellene probálni egy p4 táppal, és ha minden OK, lehetne venni egy ilyet [L]http://www.depo.hu/?page_number=6&id=13023&lid=1&csid=249[/L]
tudom kicsit borsos, de szerintem tápra kell áldozni....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.