Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Udma probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) agostonl


agostonl
tag

Segítsetek!

Van egy Intel D845PESV alaplap, 2.4 Ghz Celeronnal.
Az alábbi adattárolóim vannak...

Primary Master: ST340014A (Seagate 40Gb)
Primary Slave: -
Secondary Master: ST380021A (Seagate 80Gb)
Secondary Slave: LG DVD ROM

Namármost, az a bajom, hogy a Primary Master vinyót a Windows XP PIO módban akarja kezelni. Felraktam minden javítást, drivert, de semmi változás.
Beírtam az EnableUDMA66-ot (sőtt, próbáltam EnableUDMA100-at) a reg-be, de nincs változás.

Viszont, ha mellékötök egy másik vinyót, akkor fut UDMA-ban.

Hallott valaki már ilyen problémáról? :F
Van megoldás? :O

Azt mondják, Einsteint az ő idejében csak 10 ember értette a világon. Ha engem senki nem ért, zseni vagyok?

(#2) Yaye válasza agostonl (#1) üzenetére


Yaye
őstag

Hát, érdekes. Próbáltad letiltani biosban a primary slave-et? Ha ez sem segít, akkor én átdobnám a dvd olvasót pri slave-nek, ha jól látom hogy nem író akkor ez aligha okoz majd gondot és lehet hogy ez is megteszi másik hdd helyett. Persze ez is csak workaround, nem igazi megoldás, de a semminél mégis több, ha bejön.

(#3) Gismo válasza agostonl (#1) üzenetére


Gismo
addikt

Én a 80GB-osra tenném a rencert, mert az biztos, hogy gyorsabb mint a 40-es! Aztán melléteszed a 40-est és minden HAPPY!

(#4) szasza_1


szasza_1
senior tag

Próbáltad letörölni az Eszközkezelőben az Elsődleges IDE csatorna vezérlőjét? Töröld le, indísd újra a gépet, hátha jó lesz.

(#5) agostonl válasza szasza_1 (#4) üzenetére


agostonl
tag

És igen!
Természetesen megint a Winfos folt a hunyó! Hogy az a []&@#{!

Azért leírom, hogy azok is tudják mi a gond, akiknek nincs tartalék vinyójuk...
Összesen 5 db merevlemez van a gépemben, ebből 2 alaplapi vezérlőn, a maradék egy 133-as IDE vezérlő kártyán.
Namármost az 5 vinyóból 4 azonos tipusú, de más-más időpontban gyártották, tehát más a firmware.
A drága Winfos a rendszervinyó régi firmware-jét nem értelmezte, nem volt új hardver, és lekezelte PIO módban.
Miután átraktam egy újabb UGYANOLYAN vinyóra a rendszert, hírtelen mindenki (!!!) UDAM5 lett, még a régi is, igaz az átkerlt az IDE vezérlő kártyára.

Röhely...

Mindenesetre köszönöm a gyors reagálásokat.

Azt mondják, Einsteint az ő idejében csak 10 ember értette a világon. Ha engem senki nem ért, zseni vagyok?

(#6) NaNeNáNéDov


NaNeNáNéDov
csendes tag

Helló! :DD

MSI K7N2 Delta-L AMD Athlon XP 2500@3200+ 2x256/400 DDR Geforce 4 MX 440

(#7) szasza_1 válasza agostonl (#5) üzenetére


szasza_1
senior tag

Akkor most kellett törölni az Eszközkezelőben?

(#8) szasza_1 válasza NaNeNáNéDov (#6) üzenetére


szasza_1
senior tag

Helló neked is! :)) :)) :)) :)) :))

(#9) agostonl válasza szasza_1 (#7) üzenetére


agostonl
tag

Volt egy Backup vinyóm, átghostoltam a rendszert, és kész.
A tapasztalataim szerint hiába törlöd ki az Eszközkezelőből, a Winfos úgyis ugyanannak ismeri fel. :))

[Szerkesztve]

Azt mondják, Einsteint az ő idejében csak 10 ember értette a világon. Ha engem senki nem ért, zseni vagyok?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Udma probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.