Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Tv tuner! Ért valaki hozzájuk? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) borsi


borsi
tag

Hello Mindenki!
Kis segítséget szeretnék kérni, mert apró problémám adódott. Hugicámat megsegítettem karira 1 tuti intel chipsetes-intel processzoros számítógéppel.(mert ez sose fagyik blablabla:D) A gépbe be van dugva 1 TV tuner is, gyanítom ez lesz a probléma okozója...
A helyzet a következő: Feltelepítem a Windows ME-t, aztán HPT370 alaplapi vezérlő-vidikari-hang stb drivereket. Miután mindennel kész vagyok, telepítve a TV tuner is elkezdem használgatni a gépet. Próbálgatok rajta mindent, egyszerre nézek videot meg TV-t, megnyitok ezer ablakot, és minden jól működik. Aztán néhány bekapcsolás után elkezd szétesni a rendszer. Szépen elhagyja magát, de legalább ezt változatosan teszi:D . Pl. eltűnik a floppy, a TV tuner, hangkártya stb.
Már próbáltam a memóriákat felváltva kiszedni, de az sem segített. Most utolsó széthullás előtt a hibaüzenet: A HDTVPCI.EXE hibát okozott a nemtudomholafenében. Aztán már jön a baj csőstül! Hiányoznak DLL fájlok, csökkentett módban indulás, nem találja a rendszerleíró adatbázist....
Eléggé bosszant az ügy, mertugyebár a hugom Pesten lakik, azt a francnak sincs kedve minden másnapomat nála tölteni:D Meghát elég ciki is, nyakába vartam 1nyűgöt. Gondoltam már Oprendszer cserére, de csak ME van jogtiszta. Esetleg az IRQ-val kéne variálni? Ha tudtok légyszi segítsetek!

A konfig:
Abit alaplap(nem tudom milyen, elfelejtettem, de asszem i440 chips)
Cerka1100Mhz
2*128SD
Maxtor 40gigás vinyó
LG40*?*? CD
floppy
300W táp
Hercules Gef2 MX
PCI Hangkártya
LifeView Flyvideo 2000 gyári ill a legújabb driverrel is telepítve(nem egyszerre)

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#2) Polesz


Polesz
addikt

Nem hiszem, hogy a TVtuncsi okozza a galibát. Sztm olyan prockós a hiba, vagy vinyó szórakozik. De ez csak feltételezés.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3) #34929152 válasza borsi (#1) üzenetére


#34929152
törölt tag

Szia!

A hugicád gépénél vagy most? Nézd meg az Eszközkezelőt. Nincs valahol ütközés?Uninstalláld a Lifeview-ot teljesen a gépről. Újraindítás után telepítsd fel a drivert a kártyához, majd ha nem látsz ütközést az Eszközkezelőben, akkor a TV szoftverét is.

(#4) artesz válasza borsi (#1) üzenetére


artesz
tag

hali, melyik drivert használod a tunerhez???
A nemrég kiadott 20.50-es driver nem jó, legalábbis nálam hazavágta az XP-t.
Használdd a 20.46-os verziót, valamint rakdd át másik PCI SLOT-ba.
(Nem tudom miért, de nálam az egyik slotban nem hajlandó menni....)

üdv: artesz

Kérlek privit írj, e-mailt ritkán nézem....

(#5) borsi válasza #34929152 (#3) üzenetére


borsi
tag

Polesz: a vinyóra én is gondoltam, 1 ide kábelt cseréltem is...
Artesz: most utoljára 20.46-os volt fenn, 20.5x nem is működött
Tsibe: Te kérdezted a legtöbbet:D Sajnos most úgy kell csinálnom, mintha dolgoznék, nem vagyok nála. Az eszközkezelő szerint nincs ütközés. Megnéztem az IRQ kiosztást is, ott osztozott valamikkel, de ez nem biztos hogy baj. Annyi probléma volt most utoljára, hogy valami ismeretlen eszközzel szenvedett az eszközkezelő, de ettől függetlenül működött minden jól....

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#6) borsi válasza borsi (#5) üzenetére


borsi
tag

Ja és már vagy 3PCI slotot bejárattam vele:((

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#7) Hory


Hory
aktív tag

gepstabilitast tesztelted? memtest86, bzip2? :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Tv tuner! Ért valaki hozzájuk? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.