Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kebot


kebot
tag

Hali!

Van TV tuner kártyám és DVD íróm.
A kérdés az, hogy milyen szoftverrel és milyen minőségben tudok rögzíteni TV adásokat.
Ha van tapasztalat, kérem osszátok meg, az esetleges buktatókat, stb.
LG 4081b íróm van és Kworld TV tuner kártyám.

Köszi!

kebot

(#2) swingstar


swingstar
csendes tag

Nekem egy Pinnacle kártyám volt, ami alapból elég rossz minőségben és hatalmas méretekben vett föl anyagot. Vki. tanácsolta, hogy használjam a VirtualDub prg.-ot, nekem bevált. Elég jól be lehet állítani rajta a dolgokat, a hangot külön mp3-ban kódólja az általad választott bitrátán, ergo elég szépen betömöríthető vele a felvétel. Bizt. vannak akik tapasztaltabbak a témában, de én ezt tudom neked ajánlani. Keress rá.

.oOo. Üdv: Marci .oOo.

(#3) wassermann


wassermann
addikt

Én így csinálom (Az eredmény jóval szebb annál mint amit egy videomagnóval elérhetsz.):

1.az iuVCR-t használom felvételre (720*576,25fps)
2. Virtuldub-bal tiszta feketére töltöm a szélén a villódzó, sötétszürke sávokat, zajtszűrök ha kell. A gép elszöszmötöl ezzel akár egy teljes éjszakát is.
3. Pinnacle Studio9-el kivágom a reklámokat és kiíratom DVD-re.

Mindhárom program angol, ezért nyelvtudás szükségeltetik. Írtak róluk már itt
a fórumon bővebben mások, használd a keresőt, szerintem a multimédia témáknál keress.

[Szerkesztve]

(#4) OddMan válasza kebot (#1) üzenetére


OddMan
őstag

Ha tud hardveresen mondjuk mpeg2-be tömöríteni, akkor egész jó minőségben rögzíthetsz a tv-ről. Én mindig a legnagyobb 720x576-ba szoktam rögzíteni és persze a bitráta is számít. Egyébként nekem Snazzi*-III-as kártyám van.
Sajnos a snazzi kártyáknál csak a MovieMill programot tudtam eddig használni.
A VirtualDUB sajna nem megy ezzel a kártyával.


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#5) arpeen2 válasza kebot (#1) üzenetére


arpeen2
senior tag

Hát nálam is volt egy ilyen KWorld szépség. Szörnyű minőségben rögzít hangot. A kép még tűrhető is lenne. 5k-ért aztmondták az enyém lehet de ingyen sem kellett volna :( Végül is egy low end tunerkártya, minőséget ne várj tőle. Realtime-ban tűrhető a kép és a hangminősége is de ahogy rögzít az siralmas.

(#6) asturel válasza arpeen2 (#5) üzenetére


asturel
őstag

ezt 1 kworld kartyaval vettem fel kabeltv-rol
Bővebben: link telleg eleg szarul veszfel.. a minoseg xvid miatt ilyen pocsek.. mer amugy kicsit nagy :) hang meg mono de az engem nem izgat tulsagosan

[Szerkesztve]

(#7) asturel


asturel
őstag

na meg ittvan 2 (virtualdub nekem valamiert 320x200-on kivul masba nem tud felvenni)
Bővebben: link
Bővebben: link
azer nezheto 1200kbps bitrata ;>

(#8) wnix válasza asturel (#7) üzenetére


wnix
senior tag

''virtualdub nekem valamiert 320x200-on kivul masba nem tud felvenni''

próbáltad ''Preview''-módban már ?

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#9) asturel válasza wnix (#8) üzenetére


asturel
őstag

u.a. ugyis
error 418 : unsupported video format.
mod: nekem ilyenem van VirtualDub-MPEG2.zip (1.5.10) mivel mpegbol is konvertalok

[Szerkesztve]

(#10) wnix válasza asturel (#9) üzenetére


wnix
senior tag

878-as chip ?

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#11) asturel válasza wnix (#10) üzenetére


asturel
őstag

az
de massal tok felvenni 720x576-ba vagymiibe.. :)

[Szerkesztve]

(#12) wnix válasza asturel (#11) üzenetére


wnix
senior tag

Megpróbálnám egy másik kártyához való illesztőprogrammal...

Nálam a Terratec TV+ (848-as chip) csinált ilyeneket, aztán letöltöttem egy általános WDM-illesztőt, és utána műkődött még a 768x576-os felbontáson is VirtualDubbal...

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#13) asturel válasza wnix (#12) üzenetére


asturel
őstag

pl mivel? :D bt878 drivereket eleg nehez talalni.. volt valami altalanos wdm driver amit felraktam es semmi se latott rajta tv inputot.. :)

(#14) wnix válasza asturel (#13) üzenetére


wnix
senior tag

Ezt nálam kezeli a VirtualDub (BT8X8 tweaker...)
Bővebben: link

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#15) asturel válasza wnix (#14) üzenetére


asturel
őstag

mar regebben is szorakoztam ezzel akkorse sikerult osszehaxolni
Bővebben: link

(#16) wnix válasza asturel (#15) üzenetére


wnix
senior tag

akkor passz...:F

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#17) asturel válasza wnix (#16) üzenetére


asturel
őstag

lehet nem a DSdrv.dll-t meg a DS akarmiket kellett volna atnevezni DTVdsrv... akarmikre?:D van valami kulon pluginja ?:)

(#18) doc


doc
nagyúr

a taken.atw.hu-n levo elozetesek Hauppauge WinTV (BT878) kartyaval keszultek, bovebb adatok ott

(#19) wnix válasza asturel (#17) üzenetére


wnix
senior tag

DScaler Setup:
Bővebben: link
Supported Cards:
Bővebben: link

Nálam ki lehetett választani a VirtualDub-ban a DScaler telepítés után: Bővebben: link

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#20) Imy


Imy
veterán

Nekem Hauppauge kártyám van, de csak 352*288-as felbontassal tudok rogziteni, valakinek vakami otlete?

(#21) Imy


Imy
veterán

Nekem Hauppauge kártyám van, de csak 352*288-as felbontassal tudok rogziteni, valakinek vakami otlete?

(#22) asturel válasza wnix (#19) üzenetére


asturel
őstag

ez nekem dscaler nelkul is kivalaszthato volt..

(#23) Imy


Imy
veterán

Alapbol a gyári Hauppauges progi miert nem tudja?

(#24) wassermann válasza Imy (#21) üzenetére


wassermann
addikt

Próbáljátok ki az iuVCR-t ! !! !!!

Nekem egy több mint három éves BT878-al működő vacak Avermedia kártyával is tudja a DVD-hez való 720*576-ot (a max. amit tud 768*576, de ezt csak divx-es avihoz használom ritkán, mert nagyobb mint a DVD formátuma).

(#25) Imy


Imy
veterán

Akkor tomorites nelkül kelene probalkoznom?

(#26) Imy


Imy
veterán

Akkor tomorites nelkül kelene probalkoznom?

(#27) Imy


Imy
veterán

Nem igaz, hogy senki, semmit!!!!
PL, Help

(#28) Imy


Imy
veterán

SOS

(#29) Fauszt válasza Imy (#27) üzenetére


Fauszt
senior tag

Pontosan milyen ez a kártya? Próbálj más programokat...

(#30) wassermann válasza Imy (#25) üzenetére


wassermann
addikt

A tömörítés a video rögzítésnél nem a képméret csökkentését jelenti, hanem azt
hogy a videó/kép milyen mértékű/minőségű adattömörítésen esik át!

(#31) asturel


asturel
őstag

az a legjobb, hogyha en az iuvcr-be vagy a dscalerbe megallitom a felvetelt altalaba csonta fagy az egesz progi.. :( rossz lenne a kari driver? massal feltok venni normalisan.. xvid-be realtime kodolok

(#32) asturel válasza asturel (#31) üzenetére


asturel
őstag

rajottem.. xvid miatt fagyki.. viszont dvixel meg csikoz.. mashol meg nem csikoz..

(#33) wassermann


wassermann
addikt

Ezek a kodekek végső (vágás, zajszűrés utáni) tömörítésre valók inkább.
Ha van elég helyed a vinyón, jobb egy lehellet finomnyi, gyors tömörítést használni
pl: Huffyuv vagy MJPEG. Ezek ugyan sok helyet elvisznek, de szinte láthatatlanok.

(#34) zLegolas válasza kebot (#1) üzenetére


zLegolas
őstag

A cimbim ebből írta a szakdogáját. Ha érdekel összehozlak vele.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#35) Imy


Imy
veterán

Ma megneztem, ha nem tomoritem akkor DVD minosegben tudok felvenni, de nagyon sok helyet foglal, egy perc majdnem egy GB, De ha tomoritem, akkor 10000 kockabol elront ugy 450-480-at... Szerintetek?
Gépem: 2500+ Barton, Asus A7V8X-X alaplap, 512 MB RAM

(#36) Imy


Imy
veterán

Ma megneztem, ha nem tomoritem akkor DVD minosegben tudok felvenni, de nagyon sok helyet foglal, egy perc majdnem egy GB, De ha tomoritem, akkor 10000 kockabol elront ugy 450-480-at... Szerintetek?
Gépem: 2500+ Barton, Asus A7V8X-X alaplap, 512 MB RAM

(#37) Imy


Imy
veterán

Senki? Semmit?

[Szerkesztve]

(#38) DAni198 válasza Imy (#37) üzenetére


DAni198
csendes tag

Milyen fevételi codecet használsz? mert a DivX és Xvid -nél visszább kell venni a ''Motion Search Precisiont'' vagy a ''Fastest''-re kell rakni (codectől függ hogy hogy hívják a csúszkát), mert nem bírják a mostani procik még realtime-ban max minőségben kódolni az anyagot, ki kell kísérletezni mi az a beállítás aminél még nem dob képkokkát.
(A vindóz' task manager szépen mutatja a procihasználatot)

Felvételnél használj inkább MJPEG-et vagy MPEG2-t, ezek ugyan kevésbé erőforrásigényesek, viszont a normális minőséghez viszonylag nagy bitráta kell (8-10Mbit/s és az MPEG2-nél is be kell állítani a ''minőséget'' a procihoz).

Én amúgy felvételhez ATV2000-t vagy mostanában Main Concept MPEG Encodert használok (az 1.4 verziótól van benne jól használható capture rész, nem csak MPEG-hez, hanem avi.hoz is)

NEC MultiSpeed HD laptop, V30-as proci (turbo286 klón), 640k(-nak elég nek kell lennie), 20MB vinyó, CGA video, 640x200 LCD :)

(#39) Imy


Imy
veterán

Köszi az infor, valamiféle MPEG-et használok, de akkor megprobálom kisse visszavenni, vagy esetleg kiserletezni a DivX-el is, hátha....
Amugy nem eszreveheto, az a rontas, csak akkor ha egymas utan 5-10 képkock száll el...

(#40) DAni198


DAni198
csendes tag

Csak aztán a képdobások nehogy képcsúszást eredményezzenek, mert az elég nehéz helyrehozni!
Sok sikert.

NEC MultiSpeed HD laptop, V30-as proci (turbo286 klón), 640k(-nak elég nek kell lennie), 20MB vinyó, CGA video, 640x200 LCD :)

(#41) Imy


Imy
veterán

Hogy erted, hogy kepdobas?

(#42) DAni198


DAni198
csendes tag

A ''képrontás'' alatt mit értesz? akad a kép vagy kihagy?
A képdobás alatt én azt értem hogy kihagy egy képet a videóbol mert nem tudja feldolgozni, általában a capture progi kiírja valahol (''frame drop'' vagy valami hasonló).
Ez lehetőleg tartson a nullához, ha mégsem akkor valami nem bírja, ha a proci akkor csökkentsd a minőséget (nem a bitrátát!).

NEC MultiSpeed HD laptop, V30-as proci (turbo286 klón), 640k(-nak elég nek kell lennie), 20MB vinyó, CGA video, 640x200 LCD :)

(#43) Imy


Imy
veterán

á, igy értem, igazad van kiirja, majd ha hazamegyek, majd kiserletezgetek Vele, de azert a 2500+os bartonnak birnia kelene, sztem, majd kiderul, szanok ra egy fel orat...
THX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.