Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuninghoz memória (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) nofene


nofene
aktív tag

Naszóval eldöntöttem, hogy egy kt600-as lapot veszek és a mostani XP2200+ -os procim menne bele. DE most 512 mega ddr266-os memóriám van és ezzel nemigen tudnám tuningolni... Szóval most ezt a memóriát mire lenne érdemes cserélni? (Max 2-3 ezret tudnék ráfizetni kissé leégtem anyagilag... :0 ) 256 mega tuningmemóriára? (ddr 434 466) vagy inkább 512 mega 400-asra??? A gépet némi játékra de leginkább programozásra használom (OpenGL).

Köszi a válaszokat előre is.

Ui.: Proci sorszáma AIUHB na ezt jól lehet tuningolni vagy nem? kb meddig megy el? (Jó tudom kereső meg nézz utánna de olllyyannn lusta vagyok :DDD

Na bye

(#2) nofene


nofene
aktív tag

Na azért nem kéne ennyire segíteni... :(((

(#3) Vitus válasza nofene (#2) üzenetére


Vitus
őstag

Ha veszel új memót akkor ne verd magad nagy költségekbe nem a ram lesz a leggyengébb láncszem :) vegyél sima samsung chippel szerelt ramot pc3200-ast aminek a títisűnak a vége (HCC4). Ezek a ramok 470Mhz-is stabilak általában. Nekem ilyen van és megy 470Mhzen és nem melegszik semennyire sem. Nekem P4-em van a többiben majd jönnek az amdsek :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#4) Fawkes


Fawkes
őstag

Na hogy a PH! megőrizze a hírnevét segítek rajtad amennyit tudok...
Tuningmemóriából Twinmos vagy Corsair-t érdemes venni...
És ebbe a lapba inkább 400 512megabytosat mert akkor fölös a tuningmemória ha nem húzod és az 425 ''azt hiszem ennyi'' memóriákat nem kell annyira húzni...

Mondjuk Twinmos 512mb 400-as memó az elég jó...

(#5) Vitus válasza Vitus (#3) üzenetére


Vitus
őstag

títisűnak = típus :U

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#6) Mosqu!to válasza nofene (#1) üzenetére


Mosqu!to
addikt

tehát:
a memóriád max 400mhz legyen, mert ha jól tom, akkor a kt600 tud proci-memória fsb szinkront, és a procid 400mhz fsb-n felül nem fog menni, vagy amennyivel megy, azt úgyis ki tod még sajtolni a ram-ból.
szal ddr 434, 466 -ot felejtsd el. ja, 1általán van már kint ehhez deszka is?
azonban ha a kt600-as lap nem támogatja az elöbb leírtakat, akkor mind1. semmi szükség ''tuning memóriára''
a procid B magos, azaz joo :)
a másik h megtudd meddig bírja fixen a gyár szerint:
proci-n van 1 nagy fekete matrica, és annak az alján 1 csomó szám. na annak így kell kb kinéznie:
XXXXXXXXXXXX(ezek azt X-ek összevissza számok, lényegtelen aszem h mennyi van az elején)26XXXX(a végéről számolj le 4-et és elvileg ott van egy huszon szám, ami azt jelenti jelen esetben hogy 2600+-ig bírja a tuningot a gyár szerint. szal lehet megy felette is. de lehet ez 25, 27, 28, 29 is. nekem 28 van ott.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#7) Mosqu!to válasza Mosqu!to (#6) üzenetére


Mosqu!to
addikt

ja és ha procit húzod, és monyukazt fsb-t is, akkor úgy 333 fsb-t elhagyva kel már feszültséget is emelve, de csak óvatosan, mert odasütheted a csipszeted, vagy procid elkúrhatod stb... szal inkább vmi hozzáértővel tuningolj.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#8) hobizoli válasza Mosqu!to (#6) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ez a xxxxxxxx szamozasos ize egy baromsag.

A KT600 miert is ne tudna FSB-RAM szinkront? Eddig is tudott minden KTxyz ilyet...

A RAM es Chipset egyuttes kepessege hatarozza meg a max. elerheto FSB-t. Szoval, ha tenyleg meg akarod rantani rendesen, akkor DDR434(PC3500) vagy 466(PC3700) elkellhet...


hobizoli

több drón kell ;P

(#9) Mosqu!to válasza hobizoli (#8) üzenetére


Mosqu!to
addikt

nem volt olyan lapom, nem tom mit tud.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#10) nofene


nofene
aktív tag

Naszóval nagyon köszi mindenkinek a választ (lám csak egy kis bízattás kellett :DDD

Jah ha már itt vagyunk én Asus A7V600-at néztem, ellenvetések? (Habár ez inkább az alaplapokhoz tartozna bocs.)

Na kössz mindenkinek byez.

Ui.: Köszi MINDENKINEK , hogy nem kezdtétek (az amúgy szerintem itt jellemző) mé' nem inkább nForce2-t.

(#11) hobizoli válasza nofene (#10) üzenetére


hobizoli
nagyúr

SZVSZ a DDR434 is eleg lehet, mert a 225-230MHz FSB-t mar nemigen lehet meghaladni...

Az Epox 8KRA2+ tobbet tud:DD:U:F...



hobizoli

több drón kell ;P

(#12) Mosqu!to válasza nofene (#10) üzenetére


Mosqu!to
addikt

200 fsb? milyen hűtőd van? vagy nekem selejtes a lapom, vagya procim, vagy nfo2, vagy miért nme tom én 200fsb-vel nyomni ugyanazt a procit? :((

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#13) Alan válasza hobizoli (#8) üzenetére


Alan
aktív tag

[L]Ez a xxxxxxxx szamozasos ize egy baromsag[/L]

Nem teljesen. Amit a kolléga ''gyári max. tuning''-nak vél, az valójában az eredeti sebességszint, aminek a tesztjén alapfeszültségen elbukott az adott proci, ezért végül alacsonyabbra értékelték. Ezért elég valószínű, hogy emelt feszültségen bírja az ott megadott szintet (26xxxx = 2600+, 27xxxx= 2700+ stb.)

(#14) Alan válasza Alan (#13) üzenetére


Alan
aktív tag

Dőlt betűt akartam, de most már mindegy.

Edit gomb mikor is lesz?

(#15) Mosqu!to válasza Alan (#13) üzenetére


Mosqu!to
addikt

köszönöm hogy kisegítettél! kivételesen nem tudtam válaszolni :B

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#16) hobizoli válasza Alan (#13) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igeeen....? Es a Tbred-A -m miert is nem ment XP2600+-kent?



hobizoli

több drón kell ;P

(#17) Mosqu!to válasza hobizoli (#16) üzenetére


Mosqu!to
addikt

mert az A magos és azok szinte abszolut nem szeretik a tuningot. ahhoz szerintem nem valók azok a számok, inkább a B-magosnál kell azt nézni.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#18) hobizoli válasza Mosqu!to (#17) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Egyiknel sem kell nezni...ez ennyire egyszeru. Van, hogy ''ez'' felett is elmegy a CPU tuningolva, maskor meg meg sem szagolja...akkor?


hobizoli

több drón kell ;P

(#19) Mosqu!to válasza hobizoli (#18) üzenetére


Mosqu!to
addikt

jo, akkor evvel a hozzászólásoddal válaszoltál arra a kérdésre amire még én válaszoltam, azaz tapasztalja ki ő hogy meddig megy az a proci, mert 2700+ és 2700+ között is van külömbség*PONT*

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#20) hobizoli válasza Mosqu!to (#19) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Na akkor ugye hogy nem is az szamozasos hujeseg ize az, ami szamit...?:U


hobizoli

több drón kell ;P

(#21) anulu


anulu
félisten

Hurrá, hogy megnyílt ez a topic, mert én is akartam egy ilyet :) Nos. Nálam a proci (TBred B) 240-es FSB-ig bírja, de azzal max 1920MHz-ig, 9*233-at a proci bírja, viszont memória kéne mellé. Milyet ajánlotok? Szemezek a TwinMOS 466-os RAM-jával, csak nem tudom, hogy jó-e... Előre is köszi az építő jellegű tanácsokat :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22) nofene


nofene
aktív tag

Na most, hogy őszinte legyek (majd alaplapcserénél) megnézem azt a 2xxxx számot de csak kíváncsiságképpen tehát, hogy kb. mennyivel fogok plusszban vagy mínuszban eltérni (nem hinném hogy pont annyi lenne) :DDD

A hűtő (mostmár) egy Zalman 7000a-Cu (ezért is az Asus-t néztem mert annak vannak rögzítő lyukai) de azért nem ez a legfőbb érv az alaplap mellett.

(#23) hobizoli válasza anulu (#21) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Jo.


hobizoli

több drón kell ;P

(#24) Mosqu!to válasza hobizoli (#20) üzenetére


Mosqu!to
addikt

a te meglátásodat mondtam, de szerintem az 1 alap információ hgy ne számítsunk annál jűval többre, de megeshet hogy csak kevesebbet tud.
term elismerem a te véleményedet is, evel énis tisztában voltam

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#25) nofene válasza anulu (#21) üzenetére


nofene
aktív tag

Kérdés: Miért pont TwinMOS? Kingston HyperX vagy CorsAir? Ezek szóba se jöhetnek vagy csak túl drágák? (habár nem tudom a pontos árukat)

Jah tudja valaki hol kapható OCZ mem modul mert én sehol sem láttam pedig kerestem.

byez

(#26) Mosqu!to válasza nofene (#25) üzenetére


Mosqu!to
addikt

én ajánlom még a GELI ramokat is!

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#27) anulu válasza nofene (#25) üzenetére


anulu
félisten

Az árukkal van bajom. Szívem szerint 2*256 PC3700-as Corsair-t pakolnék a gépembe, de ez ~61e bruttó, míg TwinMOS-ból az 1db 512-es 39e bruttó. Az árak az Aliencomputers árlistájáról vannak, tekintve, hogy náluk lehet Corsair-t venni. Kingstonban soha nem, gondolkoztam.

Haverom vett OCZ 434MHz-est, 512MB a M*stralnál cirka 1-2 hónapja. Hogy most van-e, az X, de akkor volt.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#28) anulu válasza Mosqu!to (#26) üzenetére


anulu
félisten

Geil... De olyanokat hol lehet venni?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) Mosqu!to válasza anulu (#28) üzenetére


Mosqu!to
addikt

[L]http://www.orca.hu/[/L]
kicsit drága, de garantált minőség! :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#30) anulu válasza Mosqu!to (#29) üzenetére


anulu
félisten

Köszike :) de itt csak a 2*256 433MHz-es RAM listaárát találtam meg. Az meg nem elég :) Meg is teszem. De attól félek, hogy lehet, hogy drágább lesz, mint a Corsair...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) Mosqu!to válasza anulu (#30) üzenetére


Mosqu!to
addikt

ehhh... te igazi maximalista vagy :)
mi a töknek kell neked 466-os ram? lehet az alaplapod nem is fogja tudni annyin futtatni, és akkor meg felesleges pénzkidobás. amúgy ezeknél pl a 433-mas geliből tuti ki tudod hozni a 250-300-as fsb-t is, csak a lapod bírja :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#32) KZT válasza Mosqu!to (#31) üzenetére


KZT
tag

300-as FSB? Az érdekes lenne.(Főleg a ram ami menne vele szinkronban)

(#33) anulu válasza Mosqu!to (#31) üzenetére


anulu
félisten

Lehet, hogy marad a 466-os TwinMOS. Azért szeretném, ha 466-os lenne, mert nem akarok abba a hibába beleesni, hogy veszek méregdrágán RAM-ot, és végül nem is bírja a 433 helyetti 466-ot... Akkor egy kissé nyűgös lennék. A 333-as Samsungommal szerencsém volt, mert gond nélkül megy 400-os. De nem akarom mégegyszer kísérteni a dolgokat. A 300-as FSB még egy nForce2-nek is sok lenne :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#34) Geli válasza Mosqu!to (#26) üzenetére


Geli
senior tag

köszi:))

(#35) anulu válasza Geli (#34) üzenetére


anulu
félisten

De, Geil :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) Mosqu!to válasza KZT (#32) üzenetére


Mosqu!to
addikt

bevallom az túlzás volt :P de akkor sem látom értelmét a 466-osnak mert a 433-masból is lazán kiszeded azt a kis külömbséget, és nem ér meg annyi + pénzt. persze akinek pénztárcája mint a télapó zsákja, az vegye azt.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#37) Mosqu!to válasza Geli (#34) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Bocsi GEIL, csak melléb@sztam :D
szokott még ilyen lenni pl a: nme, aynad ...

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#38) nofene


nofene
aktív tag

Na asszem megvan a megoldás 512 mega kingston hyperx pc3000 (370 mhz) ezt lehet f@szául húzni stb. úgyhogy szerintem ez lesz (m*klandnál nem is olyan drága)

Ellenvetés?

byez

(#39) Mosqu!to válasza nofene (#38) üzenetére


Mosqu!to
addikt

nincs ellenvetés. húzzál megvenni :D

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#40) nofene


nofene
aktív tag

Öhhh izé kissé benéztem :B szal csak 256 mega lenne az de mostmár nem hiszem, hogy nem tudnék dönteni szal gyerünk: 256 gyors memória vagy 512 lassabb holnap reggelig el kell dönteni mer ha minden igaz akkor kéne megvenni...

byez

(#41) nofene válasza nofene (#40) üzenetére


nofene
aktív tag

bocs mindenkitől, hogy ennyit szerencsétlenkedek... :B Csak nem tom mi lenne az igazi de sebaj holnap már le lesz zárva.

(#42) Cane válasza nofene (#1) üzenetére


Cane
őstag

Ha ehhez a konfoghoz kell tuningra, akkor vegyél DDR400 Mhz körüli ramot de olyat, amelyen 2 vagy 2.5CL (Cas Latency) van feltűntetve. Ezeket stabilan lehet penge időzítésekkel járatni. Minél kisebb a CL, annál frankóbb memória időzítéseket adhatsz. :P

(A sok pionír tuningosnak hagyd csak meg a 3CL-es drága és nagyon reklámozott nagynevű 434 és a 466-osokat. :C)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#43) A_M_D


A_M_D
tag

Az lenne a kérdésem hogy egy kingston 266Mhz -t mennyire lehet húzni?
És egy infeon-t 266Mhz mennyire lehet húzni?

AMD Tbred-B 1700+@(2250Mhz)|Zalman CU7000| ASUS A7N8X 2.0| Geforce Fx 5900XT@475/950|DUAL DDR333 3/2/2/2.5/

(#44) hobizoli válasza A_M_D (#43) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ki kell probalni:U...


hobizoli

több drón kell ;P

(#45) hobizoli válasza Cane (#42) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ezek is elmennek am kisebb orajelen a jo(bb) idozitesekkel, de tudnak nagyobb orajeleket is kicsit lasabbal...433-n vagy 466-n mar CL3-ban is gyorsabb lesz, mint 400-s CL2.5 ielletve CL2-ben. Par MHz-t (10-15) valoban le lehet a kisebb CL ertekekkel dolgozni, csak megvan egy hatar, hogy mennyi az annyi:U...




hobizoli

több drón kell ;P

(#46) Ombi5 válasza Vitus (#3) üzenetére


Ombi5
őstag

Vitus!

Hcc4 ez tutifix hogy igy van es hol lehet kapni ilyen ramot azaz hol lehet valogatni? :)
koszonom

(#47) KeFe válasza Vitus (#3) üzenetére


KeFe
tag

''samsung chippel szerelt ramot pc3200-ast aminek a títisűnak a vége (HCC4). Ezek a ramok 470Mhz-is stabilak általában.''


Es a TCC4-rol mi a velemeny? Mert olyat tudok naghyon olcson beszerezni...
Amugy a twinmoson milyen samsung van?

(#48) erdoke válasza anulu (#33) üzenetére


erdoke
titán

anulu, nem veszed meg a 2 db 256 MB 466 TwinMOS-omat? 494-en is megy CL2,5. Van rajta Thermaltake rézborda. Azért adnám el, mert DVD újratömörítéshez néha még az 1 GB is kevés, így vennék helyette 2 db 512-es ugyanilyet. Na érdekel?

A legjobb aláírás a héten

(#49) erdoke válasza KeFe (#47) üzenetére


erdoke
titán

A TwinMOS 400-ason vannak Samsung v. más chipek.

A legjobb aláírás a héten

(#50) Ronin válasza erdoke (#48) üzenetére


Ronin
aktív tag

Mennyiért adod?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuninghoz memória (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.