Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuninghoz memória (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) KeFe válasza KeFe (#47) üzenetére


KeFe
tag

Hat ez a TCC4 LOL

Szarabbul megy mint a regi 333-as TCB3-am :
400Mhz-n 2.5-3-3-7 en eppenhogy megy. Ennel jobb idozitesekkel a postig nem jut el.

(#52) Grafman válasza KeFe (#51) üzenetére


Grafman
aktív tag

Mégis milyen időzítéseket vártál egy szimpla 400MHZ-s DDR-től?! Főleg az árához képest!
Megsúgom, hogy a legdrágább gyártók (Kingston/Corsair/OCZ/GEIL/Mushkin) tuningmemóriáin vannak csak némileg jobb időzítések.
Amúgy meg örűlj, hogy megy 2.5CL-el 400MHZ-en , mert a gyáró (Samsung) ezt csak 333-on garantálja, 400MHZ-en ez 3CL-re (pontosan 3-4-4-re) módosul..
Inkább a lapod nem bírja az FSB-emelést, ez a fajta memó ott táltosodik meg!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#53) Grafman


Grafman
aktív tag

A Jobb 400MHZ-es Twinmos-okon Winbond BH-5 chipek vannak.
A Twinmos álltal átnevezett jelölésben a következő kiemelt adatokból lehet erre következtetni:
TMD7608F8E50B
A ma leggyakrabban megkapható a jóval szerényebb Twinmos modul, melyen már csak CH-5-ös chipek vannak, ez elég átlagos, majdem azt mondom hogy sz@r.

A BH-5-re bizony vadászni kell, mert a Twinmos már nem teszi az ujjabb gyártmányokra, mivel a Winbond is befejezte aezen chipek gyártását.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#54) KeFe válasza Grafman (#52) üzenetére


KeFe
tag

''Inkább a lapod nem bírja az FSB-emelést, ez a fajta memó ott táltosodik meg!''

Nem hinnem hogy ez a baj, ugyanis az OCZ-m az elkaristolgat meg 424-en is cl2-n...
Mint emlitettem ahhoz kepest hogy a 333-as Samsung memom legalabb postol 400-on cl2-n ezeknek a ddr400-as moduloknak eleg halovany a teljesitmenye.
A twinmos 256Mb-3200 as ramok milyen idozitesek mellet viszik a 400Mhz-t? (az a fajta amit lehet is kapni)

(#55) Grafman válasza KeFe (#54) üzenetére


Grafman
aktív tag

Miért mi bajod volt a TC-B3-as Samsungokkal?:F A 466MHZ-es OCZ-ken is azok vannak!
Amúgy a Twinmos-os CH-5-ről: 2.5-3-3-7-el föl lehet őket húzni 440-ig, persze attól függ mijen mobo-ban, sok Dual DDR-s lap nem komálja én kerülném a hejedben. BH-5, ha jót akarsz szerintem.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#56) KeFe válasza Grafman (#55) üzenetére


KeFe
tag

BH-5-os Twinmos 2.5-3-3-6 -on megy dualban 400Mhz-n csak :) sajnos csak 1 volt.
De az legalabb 424-ig 2-2-2-6

(#57) Grafman válasza KeFe (#56) üzenetére


Grafman
aktív tag

Mijen alaplapban megy azt mondjad!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#58) KeFe válasza Grafman (#57) üzenetére


KeFe
tag

Abit NF7-S 2.0

(#59) erdoke válasza KeFe (#58) üzenetére


erdoke
titán

Megkaptad az emilemet?
Nem sokat alkudoztál...:(
Az enyémen 43B-s chipek vannak, ami 4,3 ns-ot jelent és CL2,5-öt névleges órajelen (466 MHz). Ez a TwinMOS ''szabványos'' jelölése.

A legjobb aláírás a héten

(#60) Grafman válasza KeFe (#58) üzenetére


Grafman
aktív tag

Akkor lehet azért nem megy.
De 400MHZ fölött gyak. minden zsákbamacska, ez van.
Próbáld ki a Twinmos-t meg a CC4-est egy másik lapban, mondjuk ami nem Nfroce-os. Nállam tuti mennének.:P

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#61) KeFe válasza erdoke (#59) üzenetére


KeFe
tag

Megkaptam kosz valaszoltam is. (ezek szerint nem kaptad meg... chello smtp suxx)
Mar vettem 400-ast ami most 2.5-3-2-7 en megy stabilan.
Memoriaval nem is kivanok mostanaban nagyon foglalkozni. Egyenlore inkabb a hazhutest kene megoldani mert nyitott hazzal vagyok kenytelen hajtani a barcit, mert ha razarom az ajtot akkor 5 fokot ugrik a belso homerseklet es ezaltal a proci is 6-7-et. Es 60 fok azert mar nem egeszseges :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuninghoz memória (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.