Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MasOyama


MasOyama
őstag

Szoval szükségem lenne egy halk házra, azaz tápra, max 35dB-ig, az ára ha lehet ne legyen több nettó 30nál. Köszi

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#2) LukE válasza MasOyama (#1) üzenetére


LukE
veterán

lehetőség1: veszel valami szimpatikus házat táp nélkül, aztán hozzá valami jó(ATNG, Chieftech, Azona, Enermax, Seasonic) tápot, azok általában csöndben vannak. Bár Chieftech ford. szabályzós táp 1800Rpm körül már hangos.

lehetőség2: Talán belefér egy teljes Chieftech midi ház, talán kicsit több. De az elég jó. Kicsivel olcsóbbak de nem rosszabbak az Azonák, DTK, meg amit még kifelejtettem.

kiegészítés: meg kell 1 kicsit barkácsolni a tápot, meg valahogy zajszigetelni, és akkor csendben lessz.

kieg2: Coolink H1T hűtőt is asszem 35db-re írja gyártó, de szerintem az hangos, szóval hallgasd meg tápot!

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#3) goshawk válasza MasOyama (#1) üzenetére


goshawk
tag

Inkabb ventik után nézz körbe.

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#4) WN31RD válasza goshawk (#3) üzenetére


WN31RD
addikt

DTK házas gépet raktam össze nemrég, tudom ajánlani, viszonylag halk és jól szerelhető. A keretednek ugyan a felét sem tölti ki (kb. 16000 bruttó). Így viszont belefér még 2-3 Papst venti :D a tápra, procira, meg esetleg egy külön.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#5) Hold


Hold
őstag

Mitől lenne egy ház hangos ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#6) LukE válasza Hold (#5) üzenetére


LukE
veterán

Te Hold, betonnak érzed magad, hogy mindenbe belekötsz?:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#7) Hold válasza LukE (#6) üzenetére


Hold
őstag

akkor úgy mondom minden táp közel hasonló hangú nem ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#8) LukE válasza Hold (#7) üzenetére


LukE
veterán

nem.
1: táp felépítése. pl. Feel-V tápja folyamatosan meleg levegőt fújt ki, Csere csíftekre, az hűvödebb volt, és a venti kevesebb RPMen dolgozott. Pedig Feel tápja 400w-os, ez a csíftek meg 300.
2: fordulatszám szabályozás.
3: rendes ventirács vagy a táp dobozából van kisajtolva a ventillátor előtti szar.
4: vízhűtéses táp:DDD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#9) LukE


LukE
veterán

Ja, meg nem teljesen mind1, hogy a ház csökkenti a rezonanciákat, vagy saját maga is zörög-csörög. Masszív felépítés, és talán kevesebb zaj jut ki.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#10) MasOyama


MasOyama
őstag

LuKe: köszi szépen. Tudsz nekem adni egy angol vagy magyar címet, ahol meg tudom nézni azt, hogy melyik táp vagy esetleg táppal együtt a ház milyen hangos?
Jó lenne ha 30 dB - nél nem lenne hangosabb. Ha pár ezerrel drágább az se számít.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#11) ödönke válasza MasOyama (#1) üzenetére


ödönke
aktív tag

halk ház? szerintem keress budán, vagy az alföldön vidéken a buzatábla közepén, vagy temető mellett, ott tuti halk házak vannak :))

(#12) MrSummer válasza ödönke (#11) üzenetére


MrSummer
aktív tag

ödönke a humorzsák

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#13) Hold válasza LukE (#8) üzenetére


Hold
őstag

nekem a rezonanciát a szőnyeg levezeti :) ja és hogy halk-e ? kicsit sem .. bónusz 2db 8cm-es venti van a házban

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#14) Graphy


Graphy
aktív tag

humorzsák, de jó

legalább egy kicsit feldobta a topicot...


én vettem egy masszív midiházat, az a jó, hogy az alaplap felett van a táp, nem a proci felett!!! És egy 400W-os tápot, nem valami csúcsszuper, de többre most nem futotta, és a tápban a ventit kicseréltem egy coolermaster ventire a daf82-re, amiben van termisztor. Nagyon halk lett, és 15 ezerből megúsztam.
:)

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#15) Graphy


Graphy
aktív tag

ja.. és még négy venti van a házban, és nincsen semmi hangja, csak ugye mindent jól össze kell válogatni. Olyan orkánt csinálnak, hogy a parkettába kellett csavaroznom a gépet, hogy el ne repüljön!! :DD :DD

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#16) LukE válasza Hold (#13) üzenetére


LukE
veterán

A rezonanciával az a baj, ha a házon belül rezegnek a cuccok. Nem rendes szegecselés, vagy hasonló miatt.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#17) LukE válasza MasOyama (#10) üzenetére


LukE
veterán

fordulatszám szabályzós venti.
Ha túl sok pénzed van, akkor Chieftech, Enermax, meg hasonló tápok.
Vagy kicseréled(azért ezzel óvatosan, főleg hogy a garanciának is annyi) valami jobb autómata/kézi fordszab. ventire. Meg a levegő útjából eltüntetni a felesleges dolgokat.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#18) PeliScan válasza LukE (#17) üzenetére


PeliScan
addikt

Mennyit számít szerinted a tápdobozból kisajtolt ventirács a zajban?
És ha kivágom, akkor életettartam (csíftek) gari ugrott? :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.